Het najaar van Eén: sterke verhalen voor iedereen

dinsdag 17 augustus 2021

Vanaf 30 augustus brengt Eén opnieuw sterke en lokale verhalen die mensen raken. Er zijn een heel aantal nieuwigheden, net als programma's die iedereen al in zijn of haar hart heeft gesloten.

Eén staat klaar voor iedereen die wil wegdromen: zo reist Wim Lybaert met zijn populaire 'Columbus' weer rond, en vertellen zeven bekende mensen als Ingeborg en Marco Borsato openhartig in een nieuw seizoen van 'Het Huis'. Laura Govaerts, Soe Nsuki en Maureen Vanherberghen nemen de kijkers opnieuw mee om 'Vlaanderen Vakantieland' te beleven. Philippe Geubels zorgt voor de humoristische noot in 'Is er een Dokter in de Zaal?'. En Thomas Vanderveken doet dromen van een nettojaarloon in het nieuwe seizoen van '1 Jaar Gratis'.


Onbekend terrein wordt dan weer verkend door Tom Waes in 'Reizen Waes: Nederland'. 'Het Hoogste Bod' biedt een unieke blik achter de schermen van de veilinghuizen. Lieve Blancquaert zoekt in 'Let’s Talk About Sex' uit hoe mensen op verschillende plekken in de wereld en in verschillende culturen omgaan met liefde, relaties, gender en seks. Op de moeilijke grens tussen wens en werkelijkheid volgt Annemie Struyf drie jaar lang 'Draagmoeders en Wensouders'. En in 'De Noodcentrale Amerika' nemen we een kijkje over de grens bij de calltakers van de hulpdiensten in de Verenigde Staten.

Dit najaar is er ook het langverwachte tweede seizoen van 'Taboe', waar Philippe Geubels het gesprek aangaat en lacht met onder andere mensen met autisme en mensen met ontwikkelingsstoornissen. In 'Durf te Vragen' stelt Siska Schoeters weer stoute vragen aan groepen als doven en mensen met een niet-aangeboren hersenletsel. En Iluna en Stephanie Planckaert duiken in 'Onverwacht' in de wereld van seksualiteit en zwangerschappen bij tieners.

Elodie Ouedraogo en Otto-Jan Ham nemen de kijkers mee tot het uiterste. Ze strijden tegen de beste tijdrijders ter wereld en vooral tegen zichzelf in 'De Tijd Van Ons Leven'. Saartje Vandendriessche verlegt haar grenzen door drie weken met niets te overleven in het nieuwe 'Saar in het Bos'. Thomas Vanderveken, Britt Van Marsenille en Jan Van Looveren dagen dan weer niet zichzelf, maar de kijkers uit met een nieuw seizoen van 'Factcheckers'. En Kamal Kharmach snelt in het succesvolle 'Andermans Zaken' opnieuw bedrijven te hulp.

Er is ook feest te vieren bij Eén, want het populaire dagelijkse reportagemagazine 'Iedereen Beroemd' begint aan zijn tiende seizoen. Dat doet het programma met een zeer bijzondere week, waarin de populairste rubrieken uit de voorbije seizoenen eenmalig opnieuw worden gemaakt. De familie Planckaert zorgt dan weer voor warmte met een nieuw seizoen van 'Château Planckaert'. Nog zo’n warme ‘familie’ is 'F.C. De Kampioenen': in 'Voor Altijd Kampioen!' blikken de acteurs, makers en bekende fans terug op het succes van de voorbije 30 jaar.

In de nieuwe docureeks 'De Witte Mars' slaan het beeldarchief van de VRT en RTBF voor het eerst de handen in elkaar om terug te blikken op de zaak-Dutroux, intussen 25 jaar geleden. Ook de pakkende verhalen van patiënten én inzet van de artsen en verpleegkundigen uit het nieuwe seizoen van 'Spoed 24/7' zullen niemand onberoerd laten. Het reportageprogramma 'Pano' brengt vanaf september opnieuw sterke onderzoeksjournalistiek rond maatschappelijke thema’s.

Tot slot pakt Eén dit najaar uit met sterke Vlaamse fictie die jong en oud in spanning zal houden. De zomer is al halfweg, maar ook in september staat Eén in vuur en vlam met de nieuwe dramareeks 'Onder Vuur' met onder andere Louis Talpe. Later dit najaar gaat Bob (Tom Waes) de confrontatie aan met Ferry in het nieuwe seizoen van 'Undercover'. Topactrice Veerle Baetens schittert in de Frans-Vlaamse coproductie 'Cheyenne & Lola'. Het vijfde seizoen van 'Loslopend Wild', met nieuwe castleden Joke Emmers en Erhan Demirci, zorgt dan weer voor de humoristische toets. En vanaf maandag 30 augustus kunnen alle Vlamingen weer genieten van de populairste dagelijkse fictiereeks van Vlaanderen, 'Thuis'.


DOSSIER: Najaar 2021: alle plannen, alle zenders! (BE)

volledig dossier

TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Elixer' (NTR)

Het bestuur heeft Isabelles onderzoek in Roemenië met Hamza ontdekt en ontslaat haar. Dit, in combinatie met het feit dat ze Art al dagen niet kan bereiken, zorgt ervoor dat ze hevig protesteert. Om reputatieschade te voorkomen, wordt Isabelle gedwongen opgenomen. Art ondervindt nog steeds bijwerkingen van het abrupt stoppen met Aspergon en komt op Bali in ernstige problemen. Julien stelt orde op zaken binnen het bedrijf, terwijl Riekje naar Indonesië afreist om haar kleinzoon te redden. Quinten wil niets meer met de familie te maken hebben. Isabelle vindt belangrijke informatie in Lola's dagboek.

'Elixir', om 22.00 uur op VRT 1.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 14:05
    Thuis
    07:00
    Karrewiet met VGT
  • 13:00
    Herfstbeelden
    06:00
    Radio 2 op VRT Canvas: Goeiemorgen Morgen!
  • 14:05
    Bumba
    07:00
    Kaatje zingt
  • 13:40
    Familie
    13:00
    VTM Nieuws (13 uur)
  • 13:25
    Mr. Frank Visser doet uitspraak
    03:00
    Geen uitzending
  • 11:50
    Geen uitzending
    14:30
    Angel
  • 13:45
    All New Traffic Cops
    07:00
    Willy
  • 13:25
    Catch Me if You Claus
    05:45
    The Christmas Promise
  • 10:00
    Joe
    09:30
    Geen uitzending
  • 13:50
    Two and a Half Men
    06:00
    Radio Nostalgie
  • 13:45
    Neighbours: A New Chapter
    06:40
    Friends
  • 13:40
    Heavy Rescue: 401
    06:50
    Wordt aangekondigd
  • 13:40
    Feest van Eigen Bodem
    12:45
    Winters Grillen
  • 13:25
    Cold Justice
    13:50
    Snapped
  • 14:00
    Herhalingslus
    06:00
    Wordt aangekondigd
  • 14:00
    Roger
    06:00
    Wordt aangekondigd
  • 13:55
    Puur Oosters - Japans
    06:55
    Sarah's Sweet Table
  • 13:45
    All Creatures Great and Small
    06:00
    Death in Paradise
  • 14:00
    Station 19
    12:00
    First Dates Australia
  • 14:00
    NOS Journaal
    07:00
    NOS Journaal 07.00 uur
  • 13:50
    De Ongelooflijke Podcast
    07:00
    NOS Journaal met gebarentaal
  • 14:05
    Masha en de Beer
    08:13
    Zin in Zappelin