Zondag in 'Podium Klassiek': J'Nai Bridges, Anna Vinnitskaya en Fuse

Floris Kortie en Dieuwertje Blok ontvangen mezzosopraan J'Nai Bridges, pianiste Anna Vinnitskaya, gitarist Vincent Opheikens, Residentieorkest, Nederlands Philharmonisch Orkest, en Fuse!
Floris Kortie, Mike Boddé en Dieuwertje Blok trappen zondag het nieuwe 'Podium Klassiek' af, de opvolger van 'Podium Witteman'. Vertrouwd en toch heel nieuw, daar gaan ze voor! Met veel aandacht voor topartiesten uit de klassieke muziek en de klankwerelden net daarbuiten. Met boeiende en interessante verhalen over alles wat je wilt weten over muziek. Met liedjes en composities van Mike Boddé en met bekende onderdelen zoals de Jonge Helden. En natuurlijk huisband Fuse!
De Amerikaanse mezzosopraan J’Nai Bridges zingt deze weken bij De Nationale Opera een van de mooiste vrouwenrollen uit het operarepertoire: Carmen, uit de gelijknamige opera van Georges Bizet. Een vrijgevochten vrouw die de mannen om haar vingers windt, maar daar uiteindelijk ook het slachtoffer van wordt. En de muziek? De opera bevat de meest geliefde melodieën aller tijden. Leden van het Nederlands Philharmonisch Orkest begeleiden J’Nai Bridges in de Habanera!
De eerste Jonge Held in 'Podium Klassiek' zal zijn de 13-jarige gitarist Vincent Opheikens. Vincent won eerder dit jaar het Koninklijke Concertgebouw Concours. De jury had niets dan lof voor hem. 'Je speelt geen muziek, je bént muziek'. Na zulke mooie woorden moesten we hem wel uitnodigen.
De Russische meesterpianist Anna Vinnitskaya maakt internationaal furore met optredens bij alle grote orkesten. Vorig jaar ging ze nog op tournee met de Berliner Philharmoniker. Vinnitskaya speelt eerder op zondagmiddag het Eerste Pianoconcert van Tsjaikovski met het NedPho en komt meteen na afloop naar de studio om haar muzikale kunsten te vertonen.
Mike Boddé gaat binnenkort een opname maken met een ensemble uit het Residentieorkest. Het album wordt helemaal gewijd aan de liedjes van Mike, in arrangementen van Max Knigge. In 'Podium Klassiek' zingt hij zijn twee mooiste!
Fuse speelt in de eerste aflevering van 'Podium Klassiek' muziek van de Amerikaanse componist John Adams, een van de meest succesvolle componisten van deze tijd. Adams is zo groot in de V.S. dat hij werd gevraagd voor een compositie ter nagedachtenis aan de slachtoffers van nine eleven. Dat werd het indrukwekkende On the Transmigration of Souls. Fuse voert een van zijn eerste grote successen uit: Short Ride in a Fast Machine!
'Podium Klassiek' omarmt de wereld van de klassieke muziek, maar zoekt ook de grenzen op met andere genres zoals pop, wereldmuziek, of jazz. Met ruimte voor bijzondere verhalen, jong talent en optredens van topmusici.
Het NTR-programma 'Podium Klassiek' wordt wekelijks uitgezonden op NPO 2, live vanuit De Hallen in Amsterdam. Het NTR-programma wordt daarna herhaald op zaterdagochtend om 10.30 uur.
'Zondag in Podium Klassiek', zondag 11 september van 18.15 tot 19.15 uur bij de NTR op NPO 2.
DOSSIER: Najaar 2022: alle plannen, alle zenders! (NL)
volledig dossier- 'The Masked Singer' is terug bij RTL 4!
- 'The Masked Singer' is terug bij RTL 4!
- Phara de Aguirre en Thomas Huyghe presenteren '25 jaar Canvas' quiz
- 'André Hazes': het echte verhaal van André bij Videoland
- Woensdag start nieuwe true crime-serie 'Net5 Moorddossier'
- André Hazes over docuserie: 'Ik schaam me gewoon voor mezelf als ik dit zie'
- Ga samen met André Kuipers op expeditie naar Mars!
- SBS6 volgt het luxueuze leven van zes selfmade vrouwen in nieuwe realityserie 'Goud Zuid'
- Gloednieuwe Internationale serie op FOX met Nederlandse acteur Raymond Thiry
- Dit zijn ze dan: de deelnemers van 'Special Forces VIPS' 2022
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Kijk vanaf maandag 'House Hunters: Amazing Water Homes' op HGTV
- Deze bekende Vlamingen wagen zich aan de Atlantische Oceaan in het vierde seizoen 'Over de Oceaan'
- 'Alles in orde!' met Danira Boukhriss Terkessidis nieuw op VRT 1
- Maandag start Malou Petter als nieuwe presentatrice van 'EenVandaag'
- 'Karrewiet' en Pommelien Thijs grote winnaars op het 'Gala van de Gouden K’s 2025'
- Volg de Olympische Winterspelen bij de NOS
- Comedy Central in februari is de plek waar de winter grappig wordt
- Februari staat in het teken van actie en humor op Cartoonito
- Valentijn vieren tijdens een maand vol liefde op Cartoon Network
- Dit zijn de kandidaten voor de vijfde week van ‘De Dag van Vandaag’
- Belgian Music Matters: DAAN, Portland, High Hi, ‘t Hof van Commerce en Das Pop kapen de avond van Willy
- 'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke' vanuit de kantine van FC Aalsmeer
- Dit hoor je zondag in 'Vroege Vogels' op NPO Radio 1
- 'Aan De Slag!' wint Gouden RadioRing 2025
- Dit hoor je zaterdag in 'Spijkers met Koppen' op NPO Radio 2
Multimedia SPOTLIGHT
-
'Potverdikke, wie smijten ze hier binnen?' -
'Becoming Meewis' vanaf 1 februari nieuw op njam! -
Eerste bommetje in 'Konvooi' -
Dit is de jury van 'So You Think You Can Dance' -
Het nieuwe seizoen van 'The Voice van Vlaanderen' komt eraan! -
'Help, Mijn Man Is Klusser' nieuw op VTM 2 -
Maakt Kurt Rogiers de overstap naar Play? -
De Jordy kaapt wekelijks de Q-Foute Radio -
Kijk naar het leven van Tanja Dexters op Streamz -
Kijk nu de trailer van 'The Wrecking Crew' -
Komt 'grapje' van 'Bestemming X'-kandidaat hem duur te staan? -
Koen Wauters en Wesley Sonck presenteren 'De Box' -
K3 eert Karen, Kristel en Kathleen tijdens de Kastaars -
'Stukken Van Mensen' viert feest in het KMSKA -
De Lach van JOE is geraden! -
Jens Dendoncker maakt acteerdebuut als hofnar Diederik in 'ZOT!' -
Kijk 'Heated Rivalry' vanaf vrijdag op HBO Max -
'Loena Hendrickx - Chasing Grace' nu te bekijken op VTM GO -
Peter Van de Veire openhartig in 'Maison Verhulst' -
'A Knight of the Seven Kingdoms' vanaf maandag te streamen op HBO Max -
Zelfs de bus heeft twee gezichten in 'Bestemming X' -
Even slikken voor Bart Appeltans in 'Een Echte Job' -
Verdubbel je jaarloon in 60 seconden! -
Zijn Q-gezichten Gerben Tuerlinckx en Clémentine Caron 'Twins?!' -
Disney+ onthult teaser voor tweede seizoen van 'Paradise' -
Derde seizoen van 'Euphoria' binnenkort op HBO Max -
Eric Goens laat professionele huurmoordenaar aan het woord -
Exclusieve kijk achter de schermen van BK-winst Thibau Nys -
'De Tafel van Gert' is terug vanaf 19 januari -
Aster Nzeyimana bekent: 'Bestemming X' blijft in België
Kijktip van de dag

Bij de familie Brantegem uit Aalst hebben de spullen, en dan vooral het speelgoed, het huis overgenomen. Omdat elk gezinslid een 'labeltje' heeft, slagen ze er zelf niet in om de orde en het overzicht in huis te bewaren. De confrontatie met de spullen in de loods zorgt voor een rollercoaster aan emoties, terwijl in huis alles in het werk wordt gesteld om het gezin de juiste handvatten te bieden om de uitdagingen die leven met een label met zich meebrengt, zo verteerbaar mogelijk te maken.
'Alles In Orde!', om 20.50 uur op VRT 1.



































