'Pak De Macht' is terug met een nieuw seizoen

zaterdag 27 augustus 2022
Foto: BNNVARA - © Ed van de Pol 2022

Tim Hofman bijt zich in het tweede seizoen van 'Pak De Macht' vast in de soms roestige machtssystemen en individuen met macht. Want er zijn nog altijd veel machtige mensen en invloedrijke organisaties.

Het is tijd voor verantwoording, want een betere wereld begint niet bij jezelf, maar bij de machthebbers. De normaal onzichtbare machthebbers worden in de spotlights gezet, van aandeelhouders tot projectontwikkelaars en van de anticonceptiekloof tot Schiphol. Alle onderwerpen hebben één gemene deler: macht. Want steeds weer keert dezelfde vraag terug: wie trekken er achter de schermen aan de touwtjes en waar lopen de machtssystemen vast? Toch kunnen we zelf wél een steentje bijdragen. Nieuw in deze serie is daarom ook hoe we de macht kunnen terugpakken. Wat zou er bijvoorbeeld gebeuren als alle studenten van de pechgeneratie die de afgelopen jaren een enorme schuld hebben opgebouwd, die studieschuld massaal niét zouden terugbetalen? En waar draag je precies aan bij als je doorgaat met coke snuiven, of het normaal vindt dat je vrienden dat doen?


Schiphol en stufi
In de eerste aflevering van 'Pak De Macht' duikt Tim in de dossiers van studiefinanciering en Schiphol. Waarom zit de CEO van Schiphol nog steeds op z’n plek, ondanks overlast, uitbuiting en de recente chaos op de luchthaven? En is de opgelegde krimp wel een echte krimp? Tim gaat bij Dick Benschop op bezoek om verhaal te halen. Verder zoekt hij uit wat er zou gebeuren als de pechgeneratie, die dubbel de pineut is, de opgebouwde studieschuld massaal niet zou terugbetalen.

'Pak De Macht', vanaf zondag 28 augustus om 22.00 uur bij BNNVARA op NPO 3.


DOSSIER: Najaar 2022: alle plannen, alle zenders! (NL)

volledig dossier

TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo VRT1 logo

Mira is een jonge alleenstaande moeder, altijd positief en boordevol energie. Ze heeft een fijne job als thuisverpleegster, hechte vrienden en een goede relatie met haar jongste broer. Maar dan krijgt ze nieuws dat inslaat als een bom. Mira besluit om het contact met haar oudste broer te herstellen in een poging het gezin dat er nooit echt één was te herenigen. En zo trekt deze niet-alledaagse en op zijn zachtst gezegd kleurrijke familie voor een weekend naar de Ardennen. Mira wacht een uitdaging om de familiebanden aan te halen.

'J'aime La Vie', film uit 2023 met oa. Jurgen Delnaet, om 20.45 uur op VRT 1.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 07:30
    De Faker
    06:00
    Mr. Magoo
  • 06:00
    Radio 2: Goeiemorgen morgen
    09:00
    Lentebeelden
  • 07:35
    De Marsupilami's
  • 07:20
    Hallo K3
    00:00
    Huis Gemaakt
  • 07:35
    Random Breath Test
    01:00
    Geen uitzending
  • 06:00
    Qmusic
    00:45
    The Big Bang Theory
  • 07:00
    Willy
    00:45
    All New Traffic Cops
  • 00:55
    Geen uitzending
    15:30
    Baywatch
  • 06:00
    Joe
    01:05
    Geen uitzending
  • 06:00
    Nostalgie: The Warming-up Show & Sta Op! met Véronique De Kock
    01:55
    De Tafel van Gert
  • 07:30
    Friends
    01:15
    Fire Country
  • 07:15
    NCIS: Los Angeles
    01:30
    Bar Rescue
  • 07:05
    The Block Australia
    01:45
    Botched
  • 07:15
    Cold Case Killers
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 04:04
    Herhalingslus
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 07:38
    Tooldokter
    00:00
    Oh What A Night
  • 06:25
    Snel, Makkelijk & Lekker - Het Weekmenu
    01:10
    Winterse Kost
  • 07:05
    All Creatures Great and Small
    01:35
    DCI Banks
  • 07:25
    The Kardashians
    01:35
    First Dates Australia
  • 07:40
    Goedemorgen Nederland
    01:00
    Pauw & De Wit
  • 07:15
    Tijd voor Max
    01:00
    Ongehoord Nieuws
  • 07:40
    Waffel de wonderhond
    01:20
    Je Zal Het Maar Hebben