'Pak De Macht' is terug met een nieuw seizoen

zaterdag 27 augustus 2022
Foto: BNNVARA - © Ed van de Pol 2022

Tim Hofman bijt zich in het tweede seizoen van 'Pak De Macht' vast in de soms roestige machtssystemen en individuen met macht. Want er zijn nog altijd veel machtige mensen en invloedrijke organisaties.

Het is tijd voor verantwoording, want een betere wereld begint niet bij jezelf, maar bij de machthebbers. De normaal onzichtbare machthebbers worden in de spotlights gezet, van aandeelhouders tot projectontwikkelaars en van de anticonceptiekloof tot Schiphol. Alle onderwerpen hebben één gemene deler: macht. Want steeds weer keert dezelfde vraag terug: wie trekken er achter de schermen aan de touwtjes en waar lopen de machtssystemen vast? Toch kunnen we zelf wél een steentje bijdragen. Nieuw in deze serie is daarom ook hoe we de macht kunnen terugpakken. Wat zou er bijvoorbeeld gebeuren als alle studenten van de pechgeneratie die de afgelopen jaren een enorme schuld hebben opgebouwd, die studieschuld massaal niét zouden terugbetalen? En waar draag je precies aan bij als je doorgaat met coke snuiven, of het normaal vindt dat je vrienden dat doen?


Schiphol en stufi
In de eerste aflevering van 'Pak De Macht' duikt Tim in de dossiers van studiefinanciering en Schiphol. Waarom zit de CEO van Schiphol nog steeds op z’n plek, ondanks overlast, uitbuiting en de recente chaos op de luchthaven? En is de opgelegde krimp wel een echte krimp? Tim gaat bij Dick Benschop op bezoek om verhaal te halen. Verder zoekt hij uit wat er zou gebeuren als de pechgeneratie, die dubbel de pineut is, de opgebouwde studieschuld massaal niet zou terugbetalen.

'Pak De Macht', vanaf zondag 28 augustus om 22.00 uur bij BNNVARA op NPO 3.


DOSSIER: Najaar 2022: alle plannen, alle zenders! (NL)

volledig dossier

TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo VRT Canvas logo

Vier astronauten - Reid Wiseman, Victor Glover, Christina Koch en Jeremy Hansen - worden de eerste mensen die de maan omcirkelen sinds 1972. Met unieke toegang volgen we het volledige traject van de ingenieurs die worstelen met technische problemen en een falend hitteschild, tot de astronauten die zich voorbereiden op een missie waar elke fout fataal kan zijn.

'Artemis: To the Moon and Back', om 20.05 uur op VRT Canvas.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 21:00
    Eurovisiesongfestival
    23:30
    VRT NWS laat
  • 21:55
    Murder in the Skies: Who Downed MH17?
    22:40
    Het weer
  • 20:00
    Halve Finale Koningin Elisabethwedstrijd cello 2026
    22:55
    VRT NWS journaal met VGT
  • 21:35
    Máxima
    22:35
    The Voice van Vlaanderen
  • 21:40
    De Trein
    22:40
    Ik Vertrek
  • 20:30
    Limitless
    22:15
    Collateral
  • 20:00
    Premier League Darts
    00:00
    Mafia's Greatest Hits
  • 21:35
    Murder in a Small Town
    22:20
    ER
  • 21:30
    Zuidflank
    22:30
    Baywatch
  • 21:15
    Celebrity MasterChef Vlaanderen
    22:20
    De Container Cup
  • 21:20
    Watson
    22:15
    Friends
  • 21:30
    Seal Team
    22:25
    Doom Patrol
  • 21:25
    Komen Eten
    22:15
    Huizenjagers
  • 22:05
    Without a Trace
    22:50
    The Spencer Sisters
  • 21:42
    Trends Doc
    22:11
    20 jaar POM
  • 21:48
    Het appartement
    22:30
    More Than A Feeling
  • 21:50
    Culinair Thailand
    22:10
    BBQ Vanavond?!
  • 21:00
    Call the Midwife
    22:10
    The Hardacres
  • 21:30
    The Secret Lives of Mormon Wives
    22:25
    NCIS: Los Angeles
  • 21:00
    Eurovisie Songfestival
    23:20
    Pauw & De Wit
  • 22:00
    Nieuwsuur
    22:40
    De Joodse Wereld
  • 22:05
    Tina in Sexbierum
    22:50
    Keuringsdienst van Waarde