'Pak De Macht' is terug met een nieuw seizoen

zaterdag 27 augustus 2022
Foto: BNNVARA - © Ed van de Pol 2022

Tim Hofman bijt zich in het tweede seizoen van 'Pak De Macht' vast in de soms roestige machtssystemen en individuen met macht. Want er zijn nog altijd veel machtige mensen en invloedrijke organisaties.

Het is tijd voor verantwoording, want een betere wereld begint niet bij jezelf, maar bij de machthebbers. De normaal onzichtbare machthebbers worden in de spotlights gezet, van aandeelhouders tot projectontwikkelaars en van de anticonceptiekloof tot Schiphol. Alle onderwerpen hebben één gemene deler: macht. Want steeds weer keert dezelfde vraag terug: wie trekken er achter de schermen aan de touwtjes en waar lopen de machtssystemen vast? Toch kunnen we zelf wél een steentje bijdragen. Nieuw in deze serie is daarom ook hoe we de macht kunnen terugpakken. Wat zou er bijvoorbeeld gebeuren als alle studenten van de pechgeneratie die de afgelopen jaren een enorme schuld hebben opgebouwd, die studieschuld massaal niét zouden terugbetalen? En waar draag je precies aan bij als je doorgaat met coke snuiven, of het normaal vindt dat je vrienden dat doen?


Schiphol en stufi
In de eerste aflevering van 'Pak De Macht' duikt Tim in de dossiers van studiefinanciering en Schiphol. Waarom zit de CEO van Schiphol nog steeds op z’n plek, ondanks overlast, uitbuiting en de recente chaos op de luchthaven? En is de opgelegde krimp wel een echte krimp? Tim gaat bij Dick Benschop op bezoek om verhaal te halen. Verder zoekt hij uit wat er zou gebeuren als de pechgeneratie, die dubbel de pineut is, de opgebouwde studieschuld massaal niet zou terugbetalen.

'Pak De Macht', vanaf zondag 28 augustus om 22.00 uur bij BNNVARA op NPO 3.


DOSSIER: Najaar 2022: alle plannen, alle zenders! (NL)

volledig dossier

TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'De Rugzak' seizoen 2 met Jonatan Medart

De groep zet haar eerste stappen op de eeuwige sneeuw. Met crampons onder de voeten wordt elke beweging precair. De Andes eist volledige aandacht. De klim wordt zo steil dat zelfs Toby naar adem hapt. Op deze hoogte krijgt Rob een onverwachte ontroering wanneer zijn oudste zoon opduikt. Regula wordt intussen door hoogteziekte op de knieën gedwongen. Hier, in ijs en ijle lucht, blijkt hoe prachtig maar meedogenloos de Andes is.

'De Rugzak', om 20.50 uur op VRT 1.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 06:45
    Dodo
    00:35
    Journaallus
  • 06:00
    Radio 2: Goeiemorgen morgen
    23:50
    90 minutes
  • 06:45
    Sarah: Sokpop en de klanken
    22:15
    Geen uitzending
  • 06:40
    Jokie
    00:25
    Gooische Vrouwen
  • 02:35
    Geen uitzending
    00:10
    Mr. Frank Visser doet uitspraak
  • 06:00
    Qmusic
    23:25
    Monster Hunter
  • 01:10
    Geen uitzending
    00:05
    60 Days In
  • 00:50
    Geen uitzending
    00:15
    Buffy the Vampire Slayer
  • 06:00
    Joe
    01:00
    The Golden Girls
  • 06:00
    Nostalgie: The Warming-up Show & Sta Op! met Véronique De Kock
    00:15
    De Tafel van Gert
  • 05:00
    Geen uitzending
    00:45
    New Girl
  • 05:00
    Geen uitzending
    00:20
    Bar Rescue
  • 06:35
    The Real Housewives of Beverly Hills
    00:40
    Bachelor in Paradise Australia
  • 05:00
    Geen uitzending
    00:15
    Family Law
  • 04:09
    Herhalingslus
    22:00
    Wordt aangekondigd
  • 06:43
    Roger
    00:00
    Oh What A Night
  • 06:45
    Snel, Makkelijk & Lekker
    00:05
    Guten Appetit
  • 06:00
    Miss Fisher's Murder Mysteries
  • 06:00
    First Dates Australia
    00:20
    The Resident
  • 06:45
    NOS Journaal
    00:40
    Pauw & De Wit
  • 01:05
    Nieuwsuur
    07:00
    NOS Journaal met gebarentaal
  • 06:35
    Noddy, de detective
    00:20
    Nog Eén Keer Fit