'Pak De Macht' is terug met een nieuw seizoen

maandag 15 augustus 2022
Foto: BNNVARA - © Ed van de Pol 2022

Tim Hofman bijt zich in het tweede seizoen van 'Pak De Macht' vast in de soms roestige machtssystemen en individuen met macht. Want er zijn nog altijd veel machtige mensen en invloedrijke organisaties.

Het is tijd voor verantwoording, want een betere wereld begint niet bij jezelf, maar bij de machthebbers. De normaal onzichtbare machthebbers worden in de spotlights gezet, van aandeelhouders tot projectontwikkelaars en van de anticonceptiekloof tot Schiphol. Alle onderwerpen hebben één gemene deler: macht. Want steeds weer keert dezelfde vraag terug: wie trekken er achter de schermen aan de touwtjes en waar lopen de machtssystemen vast? Toch kunnen we zelf wél een steentje bijdragen. Nieuw in deze serie is daarom ook hoe we de macht kunnen terugpakken. Wat zou er bijvoorbeeld gebeuren als alle studenten van de pechgeneratie die de afgelopen jaren een enorme schuld hebben opgebouwd, die studieschuld massaal niét zouden terugbetalen? En waar draag je precies aan bij als je doorgaat met coke snuiven, of het normaal vindt dat je vrienden dat doen?


Schiphol en stufi
In de eerste aflevering van 'Pak De Macht' duikt Tim in de dossiers van studiefinanciering en Schiphol. Waarom zit de CEO van Schiphol nog steeds op z’n plek, ondanks overlast, uitbuiting en de recente chaos op de luchthaven? En is de opgelegde krimp wel een echte krimp? Tim gaat bij Dick Benschop op bezoek om verhaal te halen. Verder zoekt hij uit wat er zou gebeuren als de pechgeneratie, die dubbel de pineut is, de opgebouwde studieschuld massaal niet zou terugbetalen.

'Pak De Macht', vanaf zondag 28 augustus om 22.00 uur bij BNNVARA op NPO 3.


DOSSIER: Najaar 2022: alle plannen, alle zenders! (NL)

volledig dossier

TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'The Voice van Vlaanderen' - Laura Tesoro (VTM)

Het tiende seizoen van 'The Voice van Vlaanderen' barst los. Coaches Koen, Mathieu, Laura en Joost brengen de sfeer er meteen in met een knallend openingsnummer. Zodra de stoelen draaien, begint de strijd tussen de coaches pas écht.

'The Voice van Vlaanderen', om 20.40 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 07:25
    De Faker
    06:00
    Mr. Magoo
  • 06:00
    Radio 2: Goeiemorgen morgen
    09:00
    Winterbeelden
  • 07:35
    De Smurfen
    21:00
    Geen uitzending
  • 07:35
    Echte Verhalen: De Buurtpolitie
    01:00
    Geen uitzending
  • 07:15
    De alarmcentrale: pech onderweg
    00:45
    Border Security: Australia's Front Line
  • 06:00
    Qmusic
    23:55
    Narcos
  • 07:00
    Willy
    00:35
    Xena: Warrior Princess
  • 01:05
    Geen uitzending
    15:30
    Baywatch
  • 06:00
    Joe
    01:00
    The Golden Girls
  • 06:00
    Nostalgie: The Warming-up Show & Sta Op! met Véronique De Kock
    01:35
    De Tafel van Gert
  • 07:35
    Friends
    01:05
    FBI
  • 07:25
    Family Matters
    01:25
    Swamp People
  • 07:25
    De Gastentafel
    01:50
    Botched
  • 05:00
    Geen uitzending
    01:15
    Big Sky
  • 04:04
    Herhalingslus
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 07:37
    Zo doe je het!
    05:55
    Sixties To Six
  • 06:50
    Loïc zot van koken weekmenu
    01:25
    Winterse Kost
  • 07:00
    Death in Paradise
    01:05
    The Castaways
  • 07:30
    Grey's Anatomy
  • 07:30
    Goedemorgen Nederland
    01:05
    Pauw & De Wit
  • 07:20
    Tijd voor Max
    01:00
    Ongehoord Nieuws
  • 07:35
    Zin in Zappelin
    01:05
    Je Zal Het Maar Hebben