'Pak De Macht' is terug met een nieuw seizoen

maandag 15 augustus 2022
Foto: BNNVARA - © Ed van de Pol 2022

Tim Hofman bijt zich in het tweede seizoen van 'Pak De Macht' vast in de soms roestige machtssystemen en individuen met macht. Want er zijn nog altijd veel machtige mensen en invloedrijke organisaties.

Het is tijd voor verantwoording, want een betere wereld begint niet bij jezelf, maar bij de machthebbers. De normaal onzichtbare machthebbers worden in de spotlights gezet, van aandeelhouders tot projectontwikkelaars en van de anticonceptiekloof tot Schiphol. Alle onderwerpen hebben één gemene deler: macht. Want steeds weer keert dezelfde vraag terug: wie trekken er achter de schermen aan de touwtjes en waar lopen de machtssystemen vast? Toch kunnen we zelf wél een steentje bijdragen. Nieuw in deze serie is daarom ook hoe we de macht kunnen terugpakken. Wat zou er bijvoorbeeld gebeuren als alle studenten van de pechgeneratie die de afgelopen jaren een enorme schuld hebben opgebouwd, die studieschuld massaal niét zouden terugbetalen? En waar draag je precies aan bij als je doorgaat met coke snuiven, of het normaal vindt dat je vrienden dat doen?


Schiphol en stufi
In de eerste aflevering van 'Pak De Macht' duikt Tim in de dossiers van studiefinanciering en Schiphol. Waarom zit de CEO van Schiphol nog steeds op z’n plek, ondanks overlast, uitbuiting en de recente chaos op de luchthaven? En is de opgelegde krimp wel een echte krimp? Tim gaat bij Dick Benschop op bezoek om verhaal te halen. Verder zoekt hij uit wat er zou gebeuren als de pechgeneratie, die dubbel de pineut is, de opgebouwde studieschuld massaal niet zou terugbetalen.

'Pak De Macht', vanaf zondag 28 augustus om 22.00 uur bij BNNVARA op NPO 3.


DOSSIER: Najaar 2022: alle plannen, alle zenders! (NL)

volledig dossier

TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo vtm3 logo

Wanneer reclameman Charles de knappe Lucinda ontmoet in het treinstation, beseft hij nog niet dat deze ontmoeting zijn hele leven zal veranderen. Ondanks het feit dat ze beiden getrouwd zijn en kinderen hebben, is de aantrekkingskracht langs beide kanten ontembaar groot. Hun zakenlunches veranderen al snel in dates, die op hun beurt al weer snel eindigen in de dichtstbijzijnde hotelkamer. Op een wilde nacht staat echter plots de onbekende crimineel LaRoche met een geweer in hun hotelkamer. De romantische bubbel waarin Charles en Lucinda leefden, verandert meteen in gevaarlijke en gewelddadige realiteit, erger dan hun ergste nachtmerrie.

'Derailed', film uit 2005 met oa. Jennifer Aniston, om 20.35 uur op VTM 3.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 08:10
    Maak dat de kat wijs
    01:35
    Journaallus
  • 06:00
    Radio 2: Goeiemorgen morgen
    09:00
    Lentebeelden
  • 08:00
    Belfort & Lupin
    06:00
    Tik Tak
  • 08:10
    De Buurtpolitie Extra
    00:30
    Telefacts
  • 08:00
    Geen uitzending
    07:15
    Achter gesloten deuren
  • 06:00
    Qmusic
    23:00
    Te bepalen
  • 07:00
    Willy
    00:50
    Fare Dodgers: At War With The Law
  • 00:40
    Geen uitzending
    15:30
    Baywatch
  • 06:00
    Joe
    00:35
    Are You Being Served?
  • 06:00
    Nostalgie: The Warming-up Show & Sta Op! met Véronique De Kock
    01:25
    De Tafel van de Week
  • 08:15
    Geen uitzending
    01:05
    Brilliant Minds
  • 07:55
    Family Matters
    02:45
    Geen uitzending
  • 08:10
    Sarah's Sweet Table
  • 07:40
    Snapped
    01:00
    C.S.I. New York
  • 02:35
    Herhalingslus
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 08:14
    Mijn tuin
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 08:00
    Winterse Kost
    01:15
    A la carte
  • 07:35
    All Creatures Great and Small
    01:20
    DCI Banks
  • 07:55
    The Kardashians
    01:15
    NCIS
  • 08:10
    Goedemorgen Nederland
    01:00
    NOS Journaal met gebarentaal
  • 08:00
    BinnensteBuiten
    01:25
    Nieuwsuur
  • 08:15
    Shaun het schaap
    01:10
    NOS Studio Sport