'Pak De Macht' is terug met een nieuw seizoen

maandag 15 augustus 2022
Foto: BNNVARA - © Ed van de Pol 2022

Tim Hofman bijt zich in het tweede seizoen van 'Pak De Macht' vast in de soms roestige machtssystemen en individuen met macht. Want er zijn nog altijd veel machtige mensen en invloedrijke organisaties.

Het is tijd voor verantwoording, want een betere wereld begint niet bij jezelf, maar bij de machthebbers. De normaal onzichtbare machthebbers worden in de spotlights gezet, van aandeelhouders tot projectontwikkelaars en van de anticonceptiekloof tot Schiphol. Alle onderwerpen hebben één gemene deler: macht. Want steeds weer keert dezelfde vraag terug: wie trekken er achter de schermen aan de touwtjes en waar lopen de machtssystemen vast? Toch kunnen we zelf wél een steentje bijdragen. Nieuw in deze serie is daarom ook hoe we de macht kunnen terugpakken. Wat zou er bijvoorbeeld gebeuren als alle studenten van de pechgeneratie die de afgelopen jaren een enorme schuld hebben opgebouwd, die studieschuld massaal niét zouden terugbetalen? En waar draag je precies aan bij als je doorgaat met coke snuiven, of het normaal vindt dat je vrienden dat doen?


Schiphol en stufi
In de eerste aflevering van 'Pak De Macht' duikt Tim in de dossiers van studiefinanciering en Schiphol. Waarom zit de CEO van Schiphol nog steeds op z’n plek, ondanks overlast, uitbuiting en de recente chaos op de luchthaven? En is de opgelegde krimp wel een echte krimp? Tim gaat bij Dick Benschop op bezoek om verhaal te halen. Verder zoekt hij uit wat er zou gebeuren als de pechgeneratie, die dubbel de pineut is, de opgebouwde studieschuld massaal niet zou terugbetalen.

'Pak De Macht', vanaf zondag 28 augustus om 22.00 uur bij BNNVARA op NPO 3.


DOSSIER: Najaar 2022: alle plannen, alle zenders! (NL)

volledig dossier

TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo Play logo

Het is 1976. De zomer is heet en zwoel. Ondertussen draait het terras van café De sportvriend op volle toeren. Willy baat dat café al jaren uit, samen met zijn middelste zoon Achiel. Zijn oudste zoon Arthur is vooral bezig met muziek en probeert door te breken met zijn rockbandje. Maar Willy's hoop is vooral gevestigd op zijn jongste zoon en oogappel Albert. Hij zou dit jaar de kermiskoers wel eens kunnen winnen. Maar dan komt de mysterieuze Barbara in het dorp wonen.

'Vergeet Barbara', om 20.00 uur op Play.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 12:15
    De inzichten van...
    07:00
    De week van Karrewiet met VGT
  • 07:00
    De Tijdloze Countdown
    23:50
    Nachtlus
  • 12:20
    Nachtwacht
    06:00
    Tik Tak
  • 12:20
    Levensgenieters
    07:00
    LEGO Friends: The Next Chapter
  • 11:45
    999: Emergency Call Out
    02:30
    Geen uitzending
  • 12:00
    House
    06:00
    Qmusic
  • 10:00
    Geen uitzending
    07:00
    Willy
  • 11:50
    Abracadabra and a Christmas Miracle
    05:30
    The Santa Class
  • 10:00
    Joe
    00:25
    The X-Files
  • 12:20
    De Chalet aan zee
    06:00
    Wordt aangekondigd
  • 11:35
    FBI
    06:00
    Wordt aangekondigd
  • 11:55
    Ice Airport Alaska
    06:00
    Wordt aangekondigd
  • 12:20
    Lights, Camera, Christmas!
    06:55
    De Eregast
  • 12:10
    Homicide for the Holidays
    05:00
    Play kerst haardvuur 2025
  • 12:13
    Alle Zaken op een Rijtje
    06:00
    Wordt aangekondigd
  • 12:13
    De ambachter
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 12:05
    Winterse Kost
    06:40
    Chris Cooks Cymru
  • 10:45
    Inspector George Gently
    01:20
    London Kills
  • 11:30
    First Dates Australia
    06:45
    Shipping Wars
  • 12:10
    Concert at SEA 2025
    07:00
    NOS Journaal 07.00 uur
  • 12:00
    Adieu God?
    07:00
    NOS Journaal met gebarentaal
  • 12:20
    Zapp kerstclip: de serie
    07:00
    Sneeuwpret