'Pak De Macht' is terug met een nieuw seizoen

maandag 15 augustus 2022
Foto: BNNVARA - © Ed van de Pol 2022

Tim Hofman bijt zich in het tweede seizoen van 'Pak De Macht' vast in de soms roestige machtssystemen en individuen met macht. Want er zijn nog altijd veel machtige mensen en invloedrijke organisaties.

Het is tijd voor verantwoording, want een betere wereld begint niet bij jezelf, maar bij de machthebbers. De normaal onzichtbare machthebbers worden in de spotlights gezet, van aandeelhouders tot projectontwikkelaars en van de anticonceptiekloof tot Schiphol. Alle onderwerpen hebben één gemene deler: macht. Want steeds weer keert dezelfde vraag terug: wie trekken er achter de schermen aan de touwtjes en waar lopen de machtssystemen vast? Toch kunnen we zelf wél een steentje bijdragen. Nieuw in deze serie is daarom ook hoe we de macht kunnen terugpakken. Wat zou er bijvoorbeeld gebeuren als alle studenten van de pechgeneratie die de afgelopen jaren een enorme schuld hebben opgebouwd, die studieschuld massaal niét zouden terugbetalen? En waar draag je precies aan bij als je doorgaat met coke snuiven, of het normaal vindt dat je vrienden dat doen?


Schiphol en stufi
In de eerste aflevering van 'Pak De Macht' duikt Tim in de dossiers van studiefinanciering en Schiphol. Waarom zit de CEO van Schiphol nog steeds op z’n plek, ondanks overlast, uitbuiting en de recente chaos op de luchthaven? En is de opgelegde krimp wel een echte krimp? Tim gaat bij Dick Benschop op bezoek om verhaal te halen. Verder zoekt hij uit wat er zou gebeuren als de pechgeneratie, die dubbel de pineut is, de opgebouwde studieschuld massaal niet zou terugbetalen.

'Pak De Macht', vanaf zondag 28 augustus om 22.00 uur bij BNNVARA op NPO 3.


DOSSIER: Najaar 2022: alle plannen, alle zenders! (NL)

volledig dossier

TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Welkom Aan Boord' (VTM)

Axelle en Ivo vliegen naar Barcelona en vermijden bij de landing nipt een birdstrike. Op Brussels Airport loopt de planning vertraging op wanneer een technieker naar de EHBO moet. Intussen bereiden Jef en Laurens zich voor op een mistige vlucht naar Akra.

'Welkom aan Boord', om 20.40 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 21:55
    De dag van vandaag
    22:45
    VRT NWS laat
  • 22:20
    De ideale wereld
    22:58
    Het weer (middag)
  • 21:00
    Geen uitzending
    06:00
    Tik Tak
  • 21:45
    Erfgenaam Gezocht
    22:50
    Winter Vol Liefde
  • 20:35
    UEFA Champions League
    23:15
    UEFA Champions League samenvattingen
  • 20:35
    How to Lose a Guy in 10 Days
    22:40
    9-1-1: Lone Star
  • 20:35
    Driven
    22:35
    Final Shot
  • 21:50
    Yellowjackets
    22:50
    ER
  • 22:20
    Baywatch
    23:05
    Nonkel Jef
  • 22:20
    Justice For All
    23:25
    Maison Verhulst
  • 20:35
    Elvis
    23:35
    Friends
  • 22:25
    NCIS: Los Angeles
    23:20
    The Winter King
  • 21:45
    Komen eten
    22:40
    Huizenjagers
  • 22:25
    Cold Case
    23:20
    C.S.I. New York
  • 22:21
    Z-Beurs
    22:34
    CEO van mijn leven
  • 22:26
    Publireportage
    22:55
    Sorry Music Classics
  • 22:30
    De Dagschotel
    22:35
    Toasted on wheels!
  • 22:00
    Foyle's War
  • 22:25
    NCIS: Los Angeles
    23:20
    NCIS
  • 22:30
    Pauw & De Wit
    23:25
    NOS Journaal Laat
  • 22:00
    Nieuwsuur
    22:45
    De Joodse Raad
  • 22:00
    Hoodfights
    22:45
    Vier Handen Op Eén Buik