Nieuw seizoen 'Brommer Op Zee' met Jonathan Franzen, Damon Galgut, Anjet Daanje en Cees Nooteboom

zaterdag 10 september 2022
Foto: © VPRO/Merlijn Doomernik 2021

Vanaf zondag 11 september presenteren Wilfried de Jong en Ruth Joos een nieuw seizoen van VPRO's boekenprogramma 'Brommer op zee'. Er is aandacht voor gevestigde én minder gevestigde schrijvers en er is elke maand een nieuw boek beschikbaar in de Brommer op zee-app.

Nieuw dit seizoen: Wilfried en Ruth zoeken schrijvers op in hun eigen habitat.


Dit seizoen komen toonaangevende schrijvers langs zoals de Amerikaanse auteur Jonathan Franzen die met ‘Kruispunt’ opnieuw internationaal veel waardering kreeg, de Groningse schrijver Anjet Daanje over haar deze zomer veelgelezen ‘Het lied van ooievaar en dromedaris’ en de Zuid-Afrikaanse schrijver Damon Galgut, die met ‘De belofte’ de Booker Prize 2021 won. Ook spreken De Jong en Joos dit najaar onder anderen P.F. Thomése, Oek de Jong, Auke Hulst, Marion Bloem, Jaap Robben en Cees Nooteboom. Die laatste zoekt Wilfried op in Spanje.

In een nieuwe rubriek toont Libris Literatuur Prijs-winnaar én bioloog Mariken Heitman ons de geheimen van een moestuin. Het schrijfhok wordt dit seizoen het leeshok. Elke week zet iemand een boek in het tot bibliotheek verbouwde hok en neemt er aan het einde van de uitzending een mee naar huis.

In de eerste uitzending is onder andere Jaap Robben te gast en spreekt over zijn boek ‘Schemerleven’, waarin een 81-jarige vrouw terugdenkt aan haar eerste onstuimige liefde die verboden was en dramatisch eindigde. De 'Brommer op Zee'-boekenclub leest in september de roman ‘Een meisje van honderd’ van Marion Bloem. Dit boek is de hele maand gratis mee te lezen in de app.

'Brommer op Zee', wekelijks vanaf zondag 11 september t/m 18 december om 19.25 uur bij de VPRO op NPO 2.



Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



DOSSIER: Najaar 2022: alle plannen, alle zenders! (NL)

volledig dossier

TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Goens Docu: Cel Vermiste Personen' (VTM GO+)

De zestienjarige Ellen worstelt met zichzelf en loopt weg van huis, vastbesloten om te verdwijnen. Haar ouders blijven wanhopig achter. De Cel Vermiste Personen start een zware zoektocht: hoe vind je iemand die niet gevonden wil worden?

'Goens docu: Cel Vermiste Personen ', om 22.05 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 22:05
    VRT NWS Journaal
    22:20
    Het weer (laat)
  • 21:25
    War, Donald Trump and Us
    23:10
    Grand me
  • 21:00
    Geen uitzending
    06:00
    Tik Tak
  • 22:05
    Goens Docu: Cel Vermiste Personen
    23:10
    Telefacts
  • 21:30
    The Hunting Party
    23:15
    S.W.A.T.
  • 20:35
    After Earth
    22:30
    The Kill Team
  • 20:35
    The Net
    22:45
    Caught on Dashcam
  • 21:40
    Accused
    22:35
    ER
  • 21:35
    Tegen de Sterren Op
    22:20
    Cheers
  • 21:15
    Bockie Gaat Naar School
    22:15
    Zeg Eens Euh
  • 20:35
    Practical Magic
    22:40
    Friends
  • 20:35
    Ricky Stanicky
    22:45
    The Ark
  • 21:30
    Komen Eten
    22:20
    Huizenjagers
  • 21:25
    World's Most Evil Killers
  • 21:58
    Z-Nieuws
    22:09
    Z-Beurs
  • 21:50
    Simple diy
    22:55
    Sorry Music Classics
  • 21:40
    Meat Timon
    22:10
    De Dagschotel
  • 21:00
    Top of the Lake
    23:20
    Blue Lights
  • 21:30
    Prison Break
    22:25
    Below Deck Down Under
  • 21:35
    AVROTROS Triviant
    22:25
    Pauw & De Wit
  • 22:00
    Nieuwsuur
    22:45
    Het Uur van de Wolf: De essentie van Eva Cassidy
  • 21:20
    Too Good To Be True
    22:15
    Rutger en de buitenlanders