Nieuw seizoen 'Brommer Op Zee' met Jonathan Franzen, Damon Galgut, Anjet Daanje en Cees Nooteboom

zaterdag 10 september 2022
Foto: © VPRO/Merlijn Doomernik 2021

Vanaf zondag 11 september presenteren Wilfried de Jong en Ruth Joos een nieuw seizoen van VPRO's boekenprogramma 'Brommer op zee'. Er is aandacht voor gevestigde én minder gevestigde schrijvers en er is elke maand een nieuw boek beschikbaar in de Brommer op zee-app.

Nieuw dit seizoen: Wilfried en Ruth zoeken schrijvers op in hun eigen habitat.


Dit seizoen komen toonaangevende schrijvers langs zoals de Amerikaanse auteur Jonathan Franzen die met ‘Kruispunt’ opnieuw internationaal veel waardering kreeg, de Groningse schrijver Anjet Daanje over haar deze zomer veelgelezen ‘Het lied van ooievaar en dromedaris’ en de Zuid-Afrikaanse schrijver Damon Galgut, die met ‘De belofte’ de Booker Prize 2021 won. Ook spreken De Jong en Joos dit najaar onder anderen P.F. Thomése, Oek de Jong, Auke Hulst, Marion Bloem, Jaap Robben en Cees Nooteboom. Die laatste zoekt Wilfried op in Spanje.

In een nieuwe rubriek toont Libris Literatuur Prijs-winnaar én bioloog Mariken Heitman ons de geheimen van een moestuin. Het schrijfhok wordt dit seizoen het leeshok. Elke week zet iemand een boek in het tot bibliotheek verbouwde hok en neemt er aan het einde van de uitzending een mee naar huis.

In de eerste uitzending is onder andere Jaap Robben te gast en spreekt over zijn boek ‘Schemerleven’, waarin een 81-jarige vrouw terugdenkt aan haar eerste onstuimige liefde die verboden was en dramatisch eindigde. De 'Brommer op Zee'-boekenclub leest in september de roman ‘Een meisje van honderd’ van Marion Bloem. Dit boek is de hele maand gratis mee te lezen in de app.

'Brommer op Zee', wekelijks vanaf zondag 11 september t/m 18 december om 19.25 uur bij de VPRO op NPO 2.



DOSSIER: Najaar 2022: alle plannen, alle zenders! (NL)

volledig dossier

TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Ik Vraag Het Aan' (VRT 1)

Niels ontvangt Imane Boudadi, Wannes Lacroix, Aaron Blommaert, Petra De Sutter en Daphne Agten. Voor Aaron is de song 'Ben' van Michael Jackson voor eeuwig verbonden met de dag waarop hun trouwe viervoeter Ben stierf. En het Gentse collectief Lézard zet de studio op zijn kop met het geweldige Rock Lobster' van The B-52’s. Komen ook: Judith, Alice Mae, Natalia en Portland. Niels zingt 'Visiting Hours' van Ed Sheeran voor Jolien uit het publiek.

'Ik Vraag Het Aan', om 20.50 uur op VRT 1.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 00:35
    Journaallus
    06:00
    Mr. Magoo
  • 00:40
    Nachtlus
    08:00
    Winterbeelden
  • 22:25
    Geen uitzending
    06:00
    Tik Tak
  • 01:05
    Geen uitzending
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 01:10
    Geen uitzending
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 01:30
    Geen uitzending
    00:45
    Yellowjackets
  • 01:25
    Geen uitzending
    00:20
    60 Days In
  • 01:15
    Geen uitzending
    15:15
    Law & Order Toronto: Criminal Intent
  • 01:25
    Geen uitzending
    01:00
    The Golden Girls
  • 01:55
    De Tafel van Gert
    01:40
    De Tafel van de Week
  • 01:10
    FBI
    01:00
    Criminal Minds
  • 01:25
    Swamp People
    01:00
    The Winter King
  • 02:05
    Botched
    01:45
    Extreme Makeover: Home Edition
  • 01:55
    Geen uitzending
    01:20
    C.S.I. New York
  • 00:54
    Herhalingslus
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 02:00
    De ambachter
    05:55
    Sixties To Six
  • 01:20
    Bon Appetit
    01:25
    Becoming Meewis
  • 01:40
    Queens of Mystery
    01:35
    Midsomer Murders
  • 02:00
    Grey's Anatomy
  • 01:20
    Pauw & De Wit
    01:00
    EenVandaag
  • 01:20
    Nieuwsuur
    01:05
    Dit is de Week
  • 01:40
    First Dates
    03:55
    NOS Jeugdjournaal met gebarentaal