Na BK-triomf: Thibau Nys opent zijn hart in nieuwe VTM GO+-docu

dinsdag 13 januari 2026
Foto: VTM GO - © DPG Media 2026

De tranen, de euforie, de spanning die je doorgaans niét door je televisie voelt – maar ook de breekbare momenten erachter. In de gloednieuwe documentaire 'Thibau Nys: Rufus Unchained', te bekijken met VTM GO+, krijgen kijkers voor het eerst een inkijk in het leven, hoofd en hart van één van Belgiës grootste sporttalenten.

En vanaf vandaag kunnen fans al de voorbereidingen én de emotionele nasleep van zijn BK-zege van eergisteren in Beringen beleven alsof ze zelf in zijn “kopke” kruipen.


Niet dat het nog bewezen moest worden, maar bij deze staan de puntjes voor eens en altijd op de ‘i’: Thibau Nys (23) is meer dan de zoon van crosslegende Sven Nys. De jonge Baalse renner, bijgenaamd 'Rufus' - een koosnaampje dat ie kreeg van Sven Van Thourenhout en Jan Verstraeten - werkte zich razendsnel op tot de absolute wereldtop van het veldrijden. Met zijn overwinningen in de Superprestige en talloze internationale zeges bewijst hij keer op keer dat hij niet leeft van papá's roem, maar zijn eigen verhaal schrijft. In de modder en op de kasseien.


De vierdelige documentaire, te bekijken met VTM GO+, volgt Thibau tijdens zijn intensieve voorbereiding op het nieuwe veldritseizoen – een periode waar discipline, meedogenloze trainingen en persoonlijke reflecties elkaar afwisselen. Van zijn dagelijkse routines in het ouderlijk huis in Baal tot zijn mentale voorbereiding op legendarische wedstrijden zoals de Koppenbergcross. 'Ik win mijn koersen op training', vertelt hij openhartig. En de camera's tonen precies hoe die bikkelharde trainingen eruitzien.

Hoe is het om samen te wonen én te werken met vader Sven, die als sportief manager bij het Baloise Trek Lions team ook zijn professionele loopbaan begeleidt? Hoe bereidt de renner zich fysiek en mentaal voor op zijn crossen? Wat eet hij voor een race? De documentaire laat zien dat internationaal topsporter zijn veel meer inhoudt dan alleen maar trainen: het gaat om een complete levensstijl waarin elk detail telt, en er ook naast de fiets hard gewerkt moet worden.

Ontroerend en inspirerend zijn de momenten waarop Thibau reflecteert over zijn plaats in de veldritcultuur – de traditie die hij niet alleen voortzet, maar ook naar zijn eigen hand wil zetten. Aflevering drie speelt heel kort op de bal: kijkers beleven de voorbereiding op het BK van eergisteren alsof ze zelf naast Thibau in de trailer zitten, en kunnen alle emoties van zijn kampioenendag nog eens opnieuw ervaren – maar dan van binnenuit.

Begin februari verschijnt de vierde en laatste aflevering, die zich volledig richt op het WK eind deze maand. Ook daar zitten de camera's weer op de eerste rij voor wat wellicht de belangrijkste wedstrijd van Nys' carrière wordt.

'Thibau Nys: Rufus Unchained' is nu te bekijken met VTM GO+.


TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



DOSSIER: Voorjaar 2026: alle plannen, alle zenders (BE)

volledig dossier

TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Only Joling' (RTL 4)

Samen met zijn hechte buren reist Gerard naar Amsterdam, waar ze volop genieten van de levendige sfeer en unieke bezienswaardigheden die de stad te bieden heeft. Gerard, altijd actief op sociale media, beleeft online een groot succes: zijn vlog wordt bekroond.

'Only Joling', om 21.50 uur op VTM 2.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 23:55
    Dagelijkse kost
    00:10
    Journaallus
  • 22:50
    90 minutes
    00:50
    Nachtlus
  • 23:55
    Geen uitzending
    06:00
    Tik Tak
  • 22:50
    Ze Zeggen Dat
    00:05
    The Good Doctor
  • 23:55
    Blind getrouwd: Australië
    01:10
    Geen uitzending
  • 22:30
    Security
    00:10
    How I Met Your Mother
  • 23:05
    Night Coppers
    00:05
    Ultimate Police Interceptors
  • 00:00
    Suits
    00:55
    Geen uitzending
  • 23:45
    Nonkel Jef
    00:10
    Ramona
  • 23:20
    Brieven aan Samson
    00:25
    De Tafel van Gert
  • 23:50
    Fuller House
    00:30
    Modern Family
  • 23:55
    The Paddock
    01:05
    Pawn Stars
  • 23:05
    Million Dollar Listing Los Angeles
    00:05
    Interior Design Masters
  • 23:45
    The Rookie
    00:30
    FBI: International
  • 00:03
    Trends DataNews Awards
    00:05
    Herhalingslus
  • 23:52
    Het appartement
    00:12
    De Branche-Expert
  • 23:55
    Het Weekmenu
    00:35
    Vanavond bij ons
  • 23:50
    Scott & Bailey
    01:20
    Signora Volpe
  • 23:30
    Law & Order: Special Victims Unit
    00:20
    The Resident
  • 23:25
    Eva
    00:20
    NOS Journaal Laat
  • 23:45
    Pauscast
    00:10
    De Nachtzoen
  • 23:05
    Het verhaal van Nederland - De Tweede Wereldoorlog
    00:05
    Hunted VIPS