Luistercijfers: Qmusic en JOE boeken succes met grote nieuwe acties

De radiozenders van DPG Media hebben een sterke maand achter de rug, blijkt uit de zojuist gepubliceerde NMO-luistercijfers over maart. Qmusic claimt opnieuw het marktleiderschap in de doelgroep 25-54 jaar met een marktaandeel van 19,4%.
Bij Qmusic stond deze maand in het teken van de ‘Qmusic Top 40 Live’ en ‘Strijd Tegen De Zomertijd’. JOE behaalt in maart een marktaandeel van 6,4%, mede door het succes van ‘Coen & Sander Verstopt!’. Gezamenlijk behaalden de zenders van DPG Media Radio een marktaandeel van 28,8% met een bereik van 10,7 miljoen luisteraars, ruim 500.000 meer dan dezelfde maand vorig jaar.
Qmusic is opnieuw marktleider met ‘Qmusic Top 40 Live’ en ‘Strijd Tegen De Zomertijd’
Qmusic behaalde in maart een gemiddeld marktaandeel van 19,4% en is hiermee wederom de onbetwiste marktleider in de doelgroep 25-54 jaar. Deze maand bereikte Qmusic maar liefst 7,4 miljoen luisteraars in de doelgroep 13+.
In maart werd met de ‘Qmusic Top 40 Live’ aandacht besteed aan nationale en internationale topprestaties. In een bruisend Rotterdam Ahoy werden de Qmusic Top 40 Awards uitgereikt aan de best scorende artiesten van het afgelopen jaar. De avond, gepresenteerd door Qmusic-dj Domien Verschuuren, stond in het teken van spectaculaire optredens, emotionele verrassingen en de bekroning van de absolute top van de hitlijst.
De maand werd afgesloten met ‘Strijd Tegen De Zomertijd’: het ochtendshow-team van Mattie & Marieke werd zondag 29 maart (ingang zomertijd) vanaf 16:00 uur opgesloten in een tijdloze box. Zonder klok of daglicht dachten ze maandag om 07:35 uur dat het pas 06:00 uur was. Hoewel de ochtendshow hierdoor ruimschoots te laat begon, konden luisteraars niet genoeg krijgen van ‘Strijd Tegen De Zomertijd’. Op deze maandag behaalde de ochtendshow een marktaandeel dat 16% boven het gemiddelde van de show lag. De Q-app en de Qmusic website registreerden op maandag zelfs de meeste live meekijkers van het jaar.
JOE groeit met ‘Coen & Sander: Verstopt!’ en ‘Win een Koninklijk Leven’
Het marktaandeel van JOE komt in maart uit op 6,4% binnen de doelgroep 25-54 jaar (+2% ten opzichte van vorig jaar). Over de hele maand werden 5,3 miljoen luisteraars bereikt in de doelgroep 13+.
Deze maand lanceerde de ochtendshow van Coen & Sander een spectaculaire nieuwe radio-actie ‘Coen & Sander: Verstopt!’. JOE-dj’s Coen Swijnenberg en Sander Lantinga werden geblinddoekt naar een onbekende plek in Nederland gebracht en zaten daar verstopt tot een luisteraar bij ze aanklopte. Op dag 4 was het zover: Kim wist hen te bevrijden en won € 10.000,-! In de week van ‘Coen & Sander Verstopt’ noteerde de ochtendshow een marktaandeel dat 15% boven het gemiddelde van dit tijdslot uitkwam.
De JOE-middagshow stond in maart in het teken van de actie ‘Win een Koninklijk Leven’. Kai Merckx testte de vorstelijke kwaliteiten van de luisteraars in zijn zoektocht naar een nieuwe troonopvolger, geïnspireerd door de lancering van seizoen 2 van de Videolandserie Máxima. Winnares Esmee bemachtigde na een live troonrede van exact één minuut de hoofdprijs: een officieel staatsbezoek naar Kopenhagen inclusief een paleisovernachting, privéchauffeur en een exclusieve uitblinkerslunch met Marianne Timmer.
JOE-luisteraars kunnen zich aankomende maand verheugen op weer een gloednieuwe muziekactie: de hits bij JOE zijn geld waard tijdens ‘Het Winnende Woord’. Terwijl de grootste classics uit de 70s, 80s en 90s gedraaid worden, maken luisteraars kans op 250 euro zodra zodra het winnende woord ‘Money’ in een songtekst voorbij komt. De actie ‘Het Winnende Woord’ start aanstaande maandag 13 april.
Radio DPG Media groeit in bereik
Gedreven door de topprestaties van Qmusic, JOE en de themazenders (goed voor een marktaandeel van 2,9%) behaalde de radiogroep van DPG Media in maart een marktaandeel van 28,8% binnen de doelgroep 25-54 jaar. De zendergroep wist deze maand 10,7 miljoen luisteraars te bereiken van 13 jaar of ouder, dit zijn er 500.000 meer dan dezelfde maand vorig jaar.
De radiogroep van DPG Media bestaat uit Qmusic, JOE en de themazenders; Qmusic non-stop, Qmusic Het Foute Uur, Qmusic 90s & 00s, Qmusic Limburg en JOE non-stop.
Bron: NMO Luisteronderzoek. Marktaandeel doelgroep 25-54 jaar. Ma-Zo 06:00-24:00 uur.
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- 'Viva La Feta' krijgt een nieuw vierde seizoen
- Wie wint de felbegeerde wisselbeker in het zevende seizoen van de 'Campus Cup'?
- Kijkcijfers: dinsdag 7 april 2026
- Generaties nog één keer onder de loep in slotseizoen 'Wortelboer en Van Rossem'
- Nieuw seizoen 'Dag & Nacht' op de afdeling psychiatrie
- Donderdag in 'Zembla': Long-covid, tussen patiënt en patent
- Jacques Vermeire klungelt met bladgoud in 'Eenmaal Andermaal'
- Karine Klaassen gaat 'Op een Ander' in de Vlaamse catch-scene
- Topdokter Guy T’Sjoen mikt via 'Komen Eten' op plekje in 'Viva La Feta': 'Een open sollicitatie'
- D-day in Kessel en Wielsbeke: wie valt af in 'Huis Gemaakt'?
- Luistercijfers: Qmusic en JOE boeken succes met grote nieuwe acties
- Ontdek de 3 finalisten van MNM Start to dj
- 'A Solitary Reign' van Amenra is opnieuw de nummer 1 in 'De Zwaarste Lijst'
- 3FM-dj's Mark en Mai organiseren experiment: 'Concert voor Kleinere Mensen'
- Dit hoor je zondag in 'Dijkstra & Evenblij ter Plekke' op NPO Radio 1
Multimedia SPOTLIGHT
-
Ezra brengt zijn 94-jarige steunpilaar mee op het podium in 'SYTYCD' -
Matteo Simoni te gast in eerste 'A-typisch' op Streamz -
Jade Mintjens in 'Sergio in Italië' over de afwijziging die haar carrière lanceerde -
Zwangere Guy eerlijk over zijn strijd met alcohol in 'Sergio in Italië' -
Netflix deelt releasedatum van 'Avatar: The Last Airbender S2' -
Ontdek de nieuwe trailer van 'Star Wars: Maul – Shadow Lord' bij Disney+ -
Zoë blaast de jury omver in 'So You Think You Can Dance' -
'Meat Timon' is zondag nieuw op najm! -
De strijd barst opnieuw los in 'The Floor' -
TAGMAG-ster Amber gaat op zoek naar de liefde in nieuw seizoen van 'LoveMe' -
An Lemmens verrast Yasmina bij de VRT -
'Blind Gekocht' is terug met torenhoge verwachtingen -
'Klopjacht' is terug! -
Kijk nu de trailer van 'Temptation Island' op Streamz -
Axel Daeseleire fluit Sofie Dumont terug in 'Eenmaal Andermaal' -
Komt de waarheid binnenkort bovendrijven in 'Thuis'? -
Arthur danst voor jeugdidool Dan Karaty -
Kijk naar 'The Lady' op Streamz -
Cuteness overload in 'The Voice van Vlaanderen' -
Nicoline Dossche duikt op in 'Familie' -
Dit is de eerste afvaller van 'De Mol' -
Noah zet alles op alles in 'So You Think You Can Dance' -
An Lemmens verrast een kandidaat in 'The Voice van Vlaanderen' -
Joris wint 'De Box' en neemt €17.500 mee naar huis -
Meteen alle hens aan dek in 'De Trein' -
Wie wordt de winnaar van 'De Box'? -
Check de eerste teaser van 'Harry Potter en de Steen der Wijzen' -
Luisteraar Nathalie vindt Q-dj Vincent Fierens -
Dit zie je woensdag in 'Justice For All' -
'Strijder' van Arjen Lubach is binnenkort te zien op Streamz
Kijktip van de dag

Catch is een vorm van worstelen die beïnvloed werd door verschillende gevechtstechnieken. De worstelscene in België is veel kleiner dan in de VS of Japan, en je hebt slechts een handvol clubs. We volgen Rob Raw tijdens zijn allerlaatste kamp. De acties van het personage in de shows worden beschouwd als fictief en staan volledig los van het leven van de artiest. Sommige artiesten blijven echter ook buiten de ring in hun rol, zoals in promotievideo's, interviews en zelfs op sociale media.
'Op Een Ander', om 21.30 uur op VRT Canvas.



































