Vanaf maandag nieuw op VTM: Koen Wauters volgt Tom Boonen in 'My Ride, My Fight, My Life'

zondag 26 maart 2017

Maandenlang heeft Koen Wauters met een cameraploeg Tom Boonen gevolgd. Dit levert een uniek portret op van één van de grootste sporticonen van de laatste twintig jaar. Een aantal momenten uit Toms onwaarschijnlijk rijk gevulde wielercarrière staan voor eeuwig en altijd in ons collectief geheugen gegrift.

Het moment waarop hij in 2005 wereldkampioen werd in Madrid, zijn vier overwinningen in Parijs-Roubaix en hoe hij daar vorig jaar na een heroïsche strijd strandde op een tweede plek, zijn vele andere overwinningen in Vlaamse klassiekers… Aan die fantastische wielercarrière komt binnen een paar weken een einde. Tom kapt er mee na Parijs-Roubaix, 'zijn' koers. Ook die laatste rit op 9 april zal Koen van dichtbij volgen.


Twee Vlaamse helden die mekaar begrijpen
In een gloednieuwe reeks in drie delen beleeft Koen Wauters samen met Tom en zijn vriendin Lore – en hun familie en vrienden – dat allerlaatste jaar van Toms professionele wielercarrière. Niet alleen zijn prestaties op de fiets, maar ook privé, gewoon bij hem thuis in Mol met vrouw en kinderen. Waar sportjournalisten moeten stoppen, begonnen de camera’s van Koen te draaien en dat levert een uniek portret op. Samen maken Tom en Koen een balans op van vijftien jaar aan de top in het wielrennen. Twee 'bekende mannen' die onder mekaar écht zichzelf durven zijn. Twee familievaders. Twee mannen die weten wat het is om om te gaan met bijna buitenaardse adoratie door hun fans en de soms opdringerige interesse van de pers. En dan is er nog hun gedeelde passie voor auto's en snelheid. Koen heeft altijd al een groot ontzag gehad voor Tom Boonen als sporter én als mens. Want Boonen is niet alleen een straffe wielrenner. Hij valt altijd op door zijn enorme wilskracht, zijn strakke focus, zijn vermogen tot zelfrelativering en typisch droge Kempense humor.

Koen: 'Ik had eigenlijk te veel en te hard gewerkt in 2015 en ik was echt van plan om het in 2016 rustiger aan te doen. En toen vroeg VTM of ik geen zin had om Tom Boonen te volgen tot aan het einde van zijn carrière. Maar niemand wist hoe lang die carrière nog zou duren… Dat konden maanden zijn of zelfs een aantal jaren. En Tom die wist het toen zelf ook helemaal nog niet… En toch zijn we met de ploeg naar hem thuis gereden in Mol en zijn we er gewoon aan begonnen. Want zo’n kans laat je gewoon niet liggen.'

Wat doet Tom Boonen na de koers?
Voor Tom zelf was dit ook helemaal geen evident verhaal want het grootste deel van zijn carrière heeft hij zijn privéleven zorgvuldig afgeschermd. Maar het idee dat er een uniek programma zou gemaakt worden waarin Koen hem zou vergezellen tot aan zijn allerlaatste wedstrijd sprak hem wel aan. Tom: 'Ik moet zeggen dat het echt goed meegevallen is. Het is vooral een document dat we willen koesteren voor later. Als je het verschil ziet tussen onze kinderen in het begin van de documentaire en nu bij het einde, dat is fantastisch… Je ziet die echt groeien he…'

Het werd bij de start van de opnamen een avontuur waarvan niemand de duurtijd en laat staan het einde kon voorspellen. En tot op de dag van vandaag moet de allerlaatste wedstrijd in het portret nog altijd gereden worden. Want de laatste van de drie afleveringen eindigt na Toms allerlaatste wedstrijd in Roubaix. De dag nadien, op maandag 10 april, wordt die aflevering al uitgezonden.

In dit portret is er ook heel wat uniek beeldarchief verwerkt uit de beginperiode van Tom zijn wielerloopbaan. Letterlijk honderden wedstrijden zijn vastgelegd door hobbycineast Thierry Vervoort die samen met zijn vrouw Bieke, en André en Agnes – vader en moeder Boonen – zowat elke wedstrijd van Tom van op de eerste rij gevolgd hebben. Heel uitzonderlijk geeft Thierry Koen de toestemming beelden uit dat rijke archief in zijn programma te tonen.

Aflevering 1: thuis bij Tom en Lore
Koen Wauters zoekt in maart 2016 Tom Boonen thuis op in Mol. Hij heeft gehoord dat Tom er aan denkt om te stoppen. Maar wanneer juist, dat weet hij niet. Eerst proberen voor een vijfde keer Parijs-Roubaix te winnen. Samen halen ze herinneringen op. 'De eerste keer dat ik op de fiets sprong, herinner ik me niet meer', zegt Tom, 'maar mijn eerste valpartij nog wel'. Net als de eerste overwinning in een lokale rit waar hij zich in een bevlieging voor had ingeschreven. 'Ik weet nog dat er een massasprint was. En dat ik het toch haalde, dat is een gevoel dat ik niet vergeet. Ik ben hier de beste geweest in iets. Dat is verslavend.'

Zijn carrière als wielrenner zit er bijna op, en Tom denkt aan de toekomst. Een ploeg coachen ziet hij niet zitten. Als hij al in de wielersport blijft, dan in een technische functie. 'Iets met materiaal, daar heb ik nog altijd veel interesse in. Daar kan je nog altijd veel verbeteren. Ik kan heel goede feedback geven. Ik weet wat ik aan een fiets kan veranderen. Dat doe ik ook heel graag.'

Ondertussen speelt de tweeling van Tom en Lore in de huiskamer. Anderhalf jaar zijn ze op dat moment, en niets is veilig. Lore blijft thuis voor de tweeling. 'Als Tom gaat fietsen, dan is dat werken. Dat zeggen we ook zo tegen de kindjes. Papa gaat werken.' Maar binnenkort gaat papa dus niet meer werken en is hij meer thuis te vinden. In afwachting duikt Koen in de keuken met Lore. Welk krachtvoer schotel je een kampioen voor, vraagt hij zich af. Lore verklapt hem Toms eetgewoonten.

Koen speelt later voor taxi als Tom naar de start van Parijs-Roubaix moet. Daar hoopt hij een vijfde kassei te winnen voor in zijn trofeekast. Koen zet Tom persoonlijk af voor het hotel van de ploeg, en wenst hem alle geluk. Helaas, die dag zal Tom net niet zijn vijfde overwinning in Roubaix halen. Maar het zaadje om in 2017 nog een keer mee te doen is gepland. Tornado Tom woedt nog één jaar door.

'Tom Boonen: My Ride, My Fight, My Life' werd in opdracht van VTM gemaakt door Borgerhoff & Lamberigts in co-productie met Zebra63.

'Tom Boonen: My Ride, My Fight, My Life', vanaf maandag 27 maart om 21.40 uur bij VTM.


Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Telefacts Zomer' - Birgit Van Mol (VTM)

Overdag lijkt iedereen in Japan netjes in de pas te lopen. Maar ‘s nachts gaan er vele remmen los. We nemen u mee naar het nachtleven in Tokio. Naar een club van moderne geisha’s, naar gezelschapsheren in clubs voor dames. We leren ook een meidengroep kennen waarvan de leden drie keer zoveel verdienen als de gemiddelde Japanner. En heel triest ook; er is een hele buurt waar tieners allemaal samen op straat leven omdat ze gevlucht zijn voor huiselijk geweld.

'Telefacts Zomer', om 22.30 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 07:00
    Karrewiet met VGT
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 06:00
    Sta op met Radio 2
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 07:00
    Mojo Wisseltop
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 07:00
    Vegesauriërs
    01:25
    Geen uitzending
  • 02:00
    Geen uitzending
    09:00
    Wordt aangekondigd
  • 06:00
    Qmusic
    01:20
    Geen uitzending
  • 07:00
    Willy
    01:10
    Geen uitzending
  • 00:55
    Geen uitzending
    15:30
    Matlock
  • 06:00
    Joe
    09:30
    Geen uitzending
  • 06:00
    Nostalgie: Sta Op! met Véronique De Kock
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 06:45
    This Is Us
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 06:55
    Customer Wars
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 07:00
    Top op het bot: Het Varken
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 06:20
    Murdered at First Sight
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 04:06
    Herhalingslus
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 06:53
    Het perfecte terras
    00:00
    Oh What A Night
  • 06:50
    Open Vuur
    02:25
    De Zomerkeuken
  • 06:00
    Death in Paradise
    02:25
    Doctor Foster
  • 06:50
    Storage Wars
    02:30
    Below Deck
  • 07:00
    NOS Journaal 07.00 uur
    02:00
    EenVandaag
  • 07:00
    NOS Journaal met gebarentaal
    07:15
    Onbekend en wereldberoemd: Gebroeders van Lymborch
  • 07:00
    Olivia
    02:05
    Nog Eén Keer Fit