Sergio Herman en zeer openhartige Jeroen Meus doorkruisen Kroatië

maandag 3 januari 2022
Foto: VTM - © DPG Media 2022

Sergio Herman en Jeroen Meus. Als chefs kennen ze elkaar al jaren en nu trekken ze voor het eerst ooit samen op culinaire trip naar onbekend terrein: Kroatië. 'Voor mij is er maar één televisiekok en dat is Jeroen. Ik wil al jaren samen iets doen', vertelt Sergio.

In 'Sergio Over De Grens' reizen de twee uitgesproken persoonlijkheden nu dinsdag 4 januari om 20.30 uur van zuid naar noord op zoek naar de beste producten uit de zee en op het land. Tijdens hun ontdekkingstocht komen ze zichzelf en elkaar voortdurend tegen, zo vertelt Jeroen openhartig over zijn gezin, de ziekte van zijn broer en over de sluiting van één van zijn restaurants.


Beginnen doen Sergio en Jeroen in Drnis, waar ze in de zevende hemel zijn wanneer ze kooklessen krijgen en proeven van twee eeuwenoude specialiteiten. 'We bereiden hier eten zoals 300 jaar geleden, dat is echt een belevenis', vertelt Sergio. Voor een proeverij in een uniek wijnhuis moet het duo wel wat over hebben. Ze moeten immers de flessen zelf opduiken op de bodem van de Adriatische Zee. Al moeten ze hun duikpak dan wel eerst aan krijgen… 'Mijn vel zit tussen de rits, dit pak is te klein! Ik krijg er claustrofobie van', lacht Jeroen. Met de motor reizen Jeroen en Sergio langs de kustroute in Istrië, richting het truffelparadijs. Sergio heeft al kilo’s truffels over bordjes geschaafd maar moet ze nu voor het eerst zelf zoeken. En die truffels liggen niet voor het rapen… 'Ik heb hier geen geduld voor', klinkt het.

Tijdens de trip leren de chefs elkaar beter kennen, zo spreekt Jeroen openhartig over zijn familie: 'Mijn broer is ziek, dat is een zwaar kruis om te dragen. Vroeger was het ook niet gemakkelijk. Mijn ouders zijn jong gescheiden en ik heb ze nooit samen gekend. Ik wil dat anders doen voor mijn zoon. Hij is mijn oogappel maar ik had graag nog een tweede kind gehad. Het gelukzalige gevoel van vader worden is bijna verslavend. Dat is het mooiste wat er is.' Jeroen spreekt ook over de sluiting van één van zijn restaurants: 'Dat heeft me angst gegeven. Ik ben onzeker geworden en het heeft mij gekwetst maar ondertussen heb ik rust gevonden.'


De opnames dateren van het voorjaar van 2021. Intussen is Wim, de broer van Jeroen, helaas overleden. VTM wenst hem en zijn familie veel sterkte.

'Sergio Over De Grens', dinsdag 4 januari om 20.35 uur bij VTM en ook op VTM GO.



Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



DOSSIER: Voorjaar 2022: alle plannen, alle zenders (BE)

volledig dossier

TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Telefacts Zomer' - Birgit Van Mol (VTM)

29 jaar geleden kwam prinses Diana, de ex-vrouw van de Britse koning Charles, om bij een auto-ongeluk. Na al die jaren is het voor haar voormalige bodyguard Ken Wharfe nog altijd moeilijk om te aanvaarden dat het zo gelopen is in die tunnel in Parijs. Hij maakte van dichtbij mee hoe de relatie van Diana met Charles uitliep op een scheiding. Zij snakte naar een normaal leven en uiteindelijk leidde dat ook tot een breuk met haar persoonlijke beveiligingsteam. En daardoor kon ze niet meer ontsnappen aan de paparazzi. Dat werd uiteindelijk haar dood. Bodyguard Ken Wharfe vertelt over zijn uitzonderlijke relatie met Diana.

'Telefacts Zomer', om 22.15 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 17:40
    Sporza: WK Hockey Vrouwen 2026
    19:00
    VRT NWS journaal 19u
  • 17:00
    Dolly Parton: Here I Am
    18:30
    Sporza: WK Hockey Vrouwen 2026
  • 18:10
    De Hoppers
    18:25
    Noodle and Bun
  • 18:15
    De Kotmadam
    19:00
    VTM Nieuws
  • 17:20
    B&B zoekt Lief NL
    18:40
    Home and Away
  • 18:10
    How I Met Your Mother
    18:40
    Community
  • 17:35
    Motorway Cops: Catching Britain's Speeders
  • 18:10
    ER
    19:05
    24
  • 18:05
    Chez Bompa Lawijt
    19:05
    De keuken van Sofie
  • 18:10
    Knokke Tof
    19:10
    Zeg Eens Euh
  • 18:00
    FBI: Most Wanted
    19:45
    Superman & Lois
  • 18:20
    The Neighborhood
    18:45
    Storage Wars
  • 18:05
    Love It or List It
    19:10
    Lang Leve de Liefde
  • 17:40
    #Cybersleuths: The Idaho Murders
    18:40
    Accident, Suicide, or Murder
  • 14:00
    Herhalingslus
    20:00
    Z-Nieuws
  • 18:15
    De perfecte werkplaats
    18:55
    Seventies To Seven
  • 18:15
    Urban Barbecue
    18:45
    De Wereldkeuken
  • 18:10
    Death in Paradise
    19:10
    Father Brown
  • 17:55
    Below Deck Sailing Yacht
    18:50
    Grey's Anatomy
  • 17:45
    NOS Sport: WK Hockey Vrouwen 2026
    20:00
    NOS Journaal 20.00 uur
  • 18:15
    NOS Journaal Regio
    18:30
    EenVandaag
  • 18:15
    Freeks wilde wereld
    18:25
    De Faker op vakantie