Sergio Herman en zeer openhartige Jeroen Meus doorkruisen Kroatië

Sergio Herman en Jeroen Meus. Als chefs kennen ze elkaar al jaren en nu trekken ze voor het eerst ooit samen op culinaire trip naar onbekend terrein: Kroatië. 'Voor mij is er maar één televisiekok en dat is Jeroen. Ik wil al jaren samen iets doen', vertelt Sergio.
In 'Sergio Over De Grens' reizen de twee uitgesproken persoonlijkheden nu dinsdag 4 januari om 20.30 uur van zuid naar noord op zoek naar de beste producten uit de zee en op het land. Tijdens hun ontdekkingstocht komen ze zichzelf en elkaar voortdurend tegen, zo vertelt Jeroen openhartig over zijn gezin, de ziekte van zijn broer en over de sluiting van één van zijn restaurants.
Beginnen doen Sergio en Jeroen in Drnis, waar ze in de zevende hemel zijn wanneer ze kooklessen krijgen en proeven van twee eeuwenoude specialiteiten. 'We bereiden hier eten zoals 300 jaar geleden, dat is echt een belevenis', vertelt Sergio. Voor een proeverij in een uniek wijnhuis moet het duo wel wat over hebben. Ze moeten immers de flessen zelf opduiken op de bodem van de Adriatische Zee. Al moeten ze hun duikpak dan wel eerst aan krijgen… 'Mijn vel zit tussen de rits, dit pak is te klein! Ik krijg er claustrofobie van', lacht Jeroen. Met de motor reizen Jeroen en Sergio langs de kustroute in Istrië, richting het truffelparadijs. Sergio heeft al kilo’s truffels over bordjes geschaafd maar moet ze nu voor het eerst zelf zoeken. En die truffels liggen niet voor het rapen… 'Ik heb hier geen geduld voor', klinkt het.
Tijdens de trip leren de chefs elkaar beter kennen, zo spreekt Jeroen openhartig over zijn familie: 'Mijn broer is ziek, dat is een zwaar kruis om te dragen. Vroeger was het ook niet gemakkelijk. Mijn ouders zijn jong gescheiden en ik heb ze nooit samen gekend. Ik wil dat anders doen voor mijn zoon. Hij is mijn oogappel maar ik had graag nog een tweede kind gehad. Het gelukzalige gevoel van vader worden is bijna verslavend. Dat is het mooiste wat er is.' Jeroen spreekt ook over de sluiting van één van zijn restaurants: 'Dat heeft me angst gegeven. Ik ben onzeker geworden en het heeft mij gekwetst maar ondertussen heb ik rust gevonden.'
De opnames dateren van het voorjaar van 2021. Intussen is Wim, de broer van Jeroen, helaas overleden. VTM wenst hem en zijn familie veel sterkte.
'Sergio Over De Grens', dinsdag 4 januari om 20.35 uur bij VTM en ook op VTM GO.
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google
DOSSIER: Voorjaar 2022: alle plannen, alle zenders (BE)
volledig dossier- In 'Da’s Dikke Liefde' springen Lotte Vanwezemael en Servaas Bingé voor vier koppels in de bres
- Lidewij Nuitten zoekt uit waarom familie zo belangrijk is in 'We Are Family'
- Nieuw seizoen van 'De Noodcentrale' op Eén
- 'Helden van Hier: De MUG' kijkt achter de schermen bij spoeddienst AZ Sint-Lucas
- Nieuwe Play 4-serie 'Nonkels' binnenkort in première op Streamz
- 'Luchthaven 24/7' vat post achter de schermen van Brussels Airport
- Dit is de startdatum van 'De Dag Van Vandaag', de nieuwe Eén-quiz met Bart Cannaerts en Fien Germijns
- Als het (maandag)avond is… worden Suzan & Freek bezongen in het nieuwe seizoen van 'Liefde voor Muziek'
- Paracommando Kurt en zoon Yannis raken meteen gevoelige snaar in 'Come Dance With Me'
- 'Junior Op Zoek Naar De Liefde': een zoektocht naar de liefde en naar jezelf
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Grote hits, fanatieke BN'ers en één vraag die iedereen bezighoudt in 'Hitster': wanneer kwam deze hit uit?
- FOX komt met nieuwe teaserbeelden van 'Baywatch'-reboot
- 'BASTA' grote winnaar bij Gouden Kalveren
- Nieuwe serie 'Ghosts Off Grid' vanaf zondag bij Discovery
- 'Het Familiediner' stopt na ruim 25 jaar
- 'Dat is een verschrikkelijke fout': Thais restaurant serveert géén rijst in 'Mijn Restaurant'
- Dit zijn de highlights van de Disney Channels in oktober
- 'Vroege Vogels' bezoekt de Strabrechtse Heide
- 'Ivo op Zondag' is terug met nieuw seizoen
- 'Dit is waarvoor we het doen!': zingende kok blaast de jury omver in 'Got Talent'
- KRO-NCRV Radioschool zoekt nieuw radiotalent voor 2027
- 'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke' zondag live vanuit Renkum
- Dit hoor je zondag in 'Vroege Vogels' op NPO Radio 1
- Dit hoor je zaterdag in 'Spijkers met Koppen' op NPO Radio 2
- Qmusic-luisteraar Gillian uit Utrecht pakt koffers voor Miley Cyrus in Hollywood
Multimedia SPOTLIGHT
-
Een 'verschrikkelijke fout' in 'Mijn Restaurant' -
Zingende kok blaast jury omver in 'Got Talent'
-
'Kotmadam Sergeant' en studenten maken zich klaar voor de Foute Party -
Marc Coucke heeft opvallend advies voor duo in 'Mijn Restaurant' -
Regi en Linda blikken terug op 30 jaar Milk Inc. -
Vrachtwagenchauffeur onder vuur genomen in 'Real Life Patsers' -
'Verboden te Lachen' met Peter Van den Begin nieuw op Streamz -
Axel Daeseleire spreekt met de 'meest gehate familie van Amerika' -
Margriet en Celien Hermans keren terug naar de operatiekamer -
Mattias' papa niet onder de indruk van kersverse schoondochter -
Karen Damen krijgt opvallende 'K2 Zoekt K3'-reünie in 'Got Talent'
-
Farzad getuigt in 'Kotmadam Sergeant' over discriminatie -
Kom in actie voor De Warmste Week! -
De groep valt uiteen in 'De Verraders' -
Erik Van Looy trapt nieuw seizoen 'De Slimste Mens ter Wereld' op gang -
Paniek bij Karen Damen in 'Got Talent' -
Kijk nu 'Toy Story 5' op Disney+ -
Bekijk de trailer van 'Het Bestaat', aflevering 1 -
Willy Sommers verklapt zijn bezoek aan 'Maison Verhulst' -
Man van Ingeborg op bezoek in 'Kotmadam Sergeant' -
'Ochtendstond heeft granola in de mond' -
'Florentina' verwelkomt onverwachte nieuwkomer -
Tweestrijd barst los in 'De Verraders' -
'#LikeMe'-actrice Lotte De Clerck maakt pittige entree in 'Familie' -
Hangt er liefde in de lucht bij 'Blind Getrouwd'? -
Koningin Mathilde steunt STIP IT -
'Slechte chipolata' breekt Bockie zuur op -
Op startfeest 'De Slimste Mens' duikt plots een mysterieuze gast op -
Koop Dorothees Doordenkers Scheurkalender 2027 tvv Bednet! -
Videoland lost trailer van 'Gooische Vrouwen' seizoen 8
Kijktip van de dag

De jonge Whitney Houston heeft een stem als een nachtegaal. In de jaren 80 begint ze te zingen met haar moeder in het gospelkoor in New Jersey. Ze krijgt algauw een platencontract en scoort de ene nummer 1-hit na de andere. Uiteindelijk ontpopt Whitney zich als een van de grootste popartiesten, maar de roem en het sterrendom eisen een zware tol.
'Whitney Houston: I Wanna Dance with Somebody', film uit 2022 met oa. Naomi Ackie, om 20.35 uur op VTM 3.



































