Over springpaarden, padel en sneakers: dit ontdek je in het nieuwe seizoen van '#weetikveel'

woensdag 12 januari 2022
Foto: TVvisie - © Nico De Freyn 2020

Kobe Ilsen gaat tijdens het tweede seizoen van '#weetikveel' weer op zoek naar toffe en verrassende weetjes over boeiende onderwerpen. Weinig mensen weten immers dat België, naast chocolade, bier en Manneken Pis, ook wereldwijd gekend is omwille van zijn springpaarden.

En waarom is padel zo populair, het Albertkanaal zo belangrijk en het weer zo onvoorspelbaar? En wat heeft een symfonisch orkest te maken met artificiële intelligentie? We ontdekken het, en zoveel meer, in het nieuwe seizoen van '#weetikveel' waarin Kobe per aflevering één onderwerp belicht en volledig uitspit.


Net als in het eerste seizoen van '#weetikveel' ontvangt Kobe Ilsen ook nu voor elk onderwerp een expert ter zake in de toren van het iconische Flagey-gebouw in Brussel. Die expert geeft duiding, weerlegt clichés en werpt nieuwe vragen op. Het gesprek wordt afgewisseld met korte reportages en filmpjes waarin Kobe het onderwerp verder onderzoekt, bekijkt en ondergaat. Op het einde van elke aflevering draait Kobe de rollen om en wordt hij ondervraagd door de expert: weet hij inmiddels veel of toch nog niet? Ieder onderwerp wordt vanuit elke mogelijke invalshoek bekeken. Altijd met een open, positieve en nieuwsgierige blik.

Aflevering 1: de trein (13/1)
Speciaal voor '#weetikveel' neemt Kobe de trein. Niet als reiziger dit keer, maar als bestuurder. Zal hij net zoals 90% van de treinen in België op tijd zijn? En wat gebeurt er 's nachts precies met de treinen als ze niet rijden? Kobe ontdekt dat ze dan niet alleen door de trainwash rijden, maar ook een volledige onderhoudsbeurt krijgen. Hij gaat op bezoek in een reusachtige, Belgische treinfabriek waar hij leert dat 1 rijtuig ongeveer 8.000 onderdelen heeft. Samen met burgemeesters Bart Tommelein en Bart De Wever duikt hij in de rijke Belgische treingeschiedenis.

'#weetikveel', vanaf 13 januari acht donderdagen lang om 21.30 uur op Eén.


DOSSIER: Voorjaar 2022: alle plannen, alle zenders (BE)

volledig dossier

TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Boomer' (VRT 1)

Jan vergeet zijn en Julies huwelijksverjaardag en probeert het goed te maken door een dag vol verrassingen te organiseren voor Julie, inclusief een bezoek aan een chic hotel mét wellness. Maar al snel blijkt dat plannen maken makkelijker is dan ze uit te voeren.

'Boomer', om 20.55 uur op VRT 1.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 01:55
    Journaallus
    06:00
    Mr. Magoo
  • 00:35
    Nachtlus
    06:00
    Radio 2: Goeiemorgen morgen
  • 23:05
    Geen uitzending
    06:00
    Tik Tak
  • 02:00
    Geen uitzending
    00:15
    Welkom Aan Boord
  • 02:25
    Geen uitzending
    01:00
    Border Security: Australia's Front Line
  • 01:00
    Geen uitzending
    00:45
    The Big Bang Theory
  • 00:55
    Geen uitzending
    00:50
    Xena: Warrior Princess
  • 00:30
    Geen uitzending
    15:30
    Baywatch
  • 00:50
    Geen uitzending
    01:05
    The Golden Girls
  • 01:15
    Geen uitzending
    01:40
    De Tafel van Gert
  • 01:45
    Geen uitzending
    00:30
    Neighbours: A New Chapter
  • 02:05
    The Winter King
    01:20
    Fear Factor USA.
  • 02:25
    Geen uitzending
    01:45
    Botched
  • 02:40
    Geen uitzending
    01:05
    Big Sky
  • 00:47
    Trends Talk
    00:51
    Herhalingslus
  • 02:50
    Tooldokter
    00:00
    Oh What A Night
  • 01:40
    Snel, Makkelijk & Lekker - Het Weekmenu
    01:05
    Winterse Kost
  • 01:55
    Inspector George Gently
    01:00
    Devil's Peak
  • 02:40
    American Pickers
    01:10
    First Dates Australia
  • 02:10
    NOS Journaal
    01:05
    Pauw & De Wit
  • 02:35
    Nieuwsuur
    01:20
    Ongehoord Nieuws
  • 02:25
    First Dates
    01:20
    Je Zal Het Maar Hebben