'Het Huis' met Hugo Sigal: 'Ik ben mijn alles kwijt'

Voor het negende seizoen van 'Het Huis' nodigt Eric Goens opnieuw een reeks bekende, boeiende en intrigerende gasten uit. Zanger en acteur Hugo Sigal bijt de spits af, op maandag 23 oktober.
Eric pikt Hugo op bij hem thuis in Wemmel. 'Goeiemorgen, morgen, goeiedag. Blij dat ik je eindelijk begroeten mag', zingt Eric wanneer Hugo met een grote glimlach de voordeur opendoet. Vorig jaar moest Hugo afscheid nemen van zijn vrouw Nicole Josy. Na een emotioneel zwaar jaar recht hij de rug. Zijn agenda puilt uit van de afspraken. 'Ik zou het rustiger aan kunnen doen, maar ik wil het niet. Ons Colleke heeft altijd gezegd: 'Blijf doen wat je graag doet.' En dat is zingen en acteren. Dat is ook het enige wat ik kan', lacht Hugo.
Bij aankomst in Het huis haalt Eric meteen de oudste archiefbeelden ooit getoond in de reeks boven. Met zijn 75 lentes is Hugo namelijk ook de oudste gast ooit in 'Het Huis'. Uit de beelden wordt meteen duidelijk dat Hugo altijd een showmannetje is geweest. 'Ik heb dat altijd in me gehad', vertelt hij. 'Op de prachtig rode basketbalpleintjes in onze wijk ging ik rolschaatsen. Ik deed pirouettes en sprong zoals een zot, terwijl alle bewoners vanuit het appartementsblok naar me keken. Ja, ik was een buitenbeentje.'
Nicole
Even later trekt Hugo naar de fotokamer. Wanneer hij een foto van hem en Nicole op reis ziet, krijgt hij het meteen moeilijk. 'Ik kan niet aanvaarden dat Nicole weg is, maar ik moet. Ik ben mijn alles kwijt. Als je 51 jaar zo intens hebt samengeleefd…'
Na het overlijden van zijn steun en toeverlaat belandde Hugo in een diepe put. Een leven zonder Nicole zag hij niet zitten. 'Ik heb pilletjes klaargelegd, om haar te volgen', bekent hij. 'Ik heb toen snel hulp gezocht bij een rouwconsulent en die heeft er mij door gesleurd. Gelukkig.' Het is een van de momenten uit de aflevering die de kijker een krop in de keel zal bezorgen.
'De Dozen Staan Klaar'
Tijdens het middagmaal praat Hugo onder meer over de strijd tegen de ziekte van Alzheimer, waarmee Nicole in haar laatste levensjaar geconfronteerd werd, en haar fatale val.
Na de lunch volgen de sportkamer en de kinderkamer. Daar ziet Hugo foto's van zijn vader passeren, de man met wie hij voor het allereerst optrad. Het betekende de start van een zeer lange carrière op de bühne. Ook zijn legerplicht, die hij met fikse tegenzin moest ondergaan, komt uitgebreid aan bod in de kinderkamer.
In de boomhut volgt opnieuw een pakkend moment. Hugo brengt er in primeur zijn nieuwste lied 'De Dozen Staan Klaar', een ontroerende ode aan zijn Nicole. 'Ik denk dat veel mensen vanuit hun zetel Hugo een knuffel zullen willen geven', vertelt Eric. 'Hij zal nog meer dan anders alle harten veroveren.'
Welk alter ego hebben Nicole en Hugo zichzelf ooit aangemeten? Wat staat er nog bovenaan Hugo’s bucketlist? Wanneer heeft hij leren koken? Wie zijn de champagnevrienden? En welke verrassing staat hem te wachten bij het ontbijt? Je ontdekt het allemaal in de langste aflevering ooit van 'Het Huis'.
In de volgende afleveringen ontvangt Eric Goens in 'Het Huis' stand-upcomedian William Boeva, 'Thuis'-acteur Mathias Vergels, tv-figuur Stephanie Planckaert, zangeres Coely, schrijver Herman Brusselmans, journaalanker Riadh Bahri en premier Alexander De Croo.
'Het Huis' met Hugo Sigal, maandag 23 oktober om 20.40 uur op VRT 1.
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google
DOSSIER: Najaar 2023: alle plannen, alle zenders! (BE)
volledig dossier- Het wordt geen Stille Nacht bij VRT 1, VRT CANVAS en Ketnet
- Dit zijn de juryleden van Sven de Leijer in de chalet van 'Vrede Op Aarde'
- Mathias Coppens wordt 'Boer Coppens' en gaat samen met een bekende hulpboer 'farmsitten'
- Internetfenomenen Jordy en Els gaan op zoek naar de ultieme televisieparels in 'Het Beste van 2023'
- Piet Huysentruyt blust opnieuw culinaire brandjes in 'SOS Piet XL'
- Spectaculaire nieuwe talentenshow 'Starstruck' brengt wereldsterren naar VTM
- Straffe professionals met 'De Gevaarlijkste Jobs van Vlaanderen' nemen kijkers mee in de danger zone
- 'Mijn Eerste Reis': een trip langs acht onvergetelijke levensverhalen
- 'Factcheckers' onderscheidt opnieuw feit van fictie in vierde seizoen
- Lieve Blancquaert brengt in 'Het Laatste Portret' een hartverwarmend eerbetoon aan leven en liefde
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- 'Eurovisiesongfestival 2027' vindt plaats in Bulgaarse kuststad Burgas
- VTM verschuift 'Ik Weet Er Alles Van' naar late avond na tegenvallende kijkcijfers
- Afscheid van Michiel maandag 17 augustus live te volgen
- Kijkcijfers: donderdag 13 augustus 2026
- Natassia Van Kerkvoorde stapt onverwacht uit ‘The Real Housewives of Antwerp’: 'De juiste keuze op dit moment'
- 'Harrie Jekkers: In mijn liedjes kan ik wonen' zaterdag op NPO 1
- Een eigenwijze bewoonster zet de boel op stelten in 'Taakstraf'
- CAMILLE geeft exclusieve inkijk achter de schermen van 'Tien Om Te Zien'
- Documentaire 'De Indische tafel' op de dag van de Nationale Indië-herdenking te zien
- Zo trapt Ziggo Sport het nieuwe voetbalseizoen af
- Nostalgie zet volop in op muziek, persoonlijkheid en nostalgie in het najaar 2026
- Qmusic trapt 'Het Foute Uur' een half uur vroeger af
- 'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke' vanaf Theater aan de Parade in Den Bosch
- Dit hoor je zondag in 'Vroege Vogels' op NPO Radio 1
- Luistercijfers: JOE groeit sterk in juli, Qmusic blijft absolute marktleider
Multimedia SPOTLIGHT
-
CAMILLE geeft exclusieve inkijk achter de schermen van 'Tien Om Te Zien' -
Netflix deelt officiële trailer van 'De Eetclub' -
Kijk nu de podcast 'Vik & Marie: Studio 100 Rewind' bij Play -
Netflix deelt officiële teaser van 'Animals' -
'Topgangster' vertelt hoe hij grootste diamantroof ooit minutieus voorbereidde -
'De Kabouterdans'... 'Ik Weet Er Alles Van' -
De lat ligt letterlijk en figuurlijk hoog in 'Met Vier in Bed' -
Jamine vertelt over haar transitie in 'B&B Zoekt Lief' -
Prime Video deelt officiële trailer van 'L*VE KLEINE' -
Check nu de officiële trailer van 'The Last Sunrise' -
Neem samen met VTM een kijkje op 'Kamping Kitsch' -
Goedele Liekens zonder taboes in interviewreeks 'A-typisch' -
'Niet opnemen!': de nepagent die 30 staten in zijn greep hield -
'Niets houdt me tegen' door Celien Hermans, Siska, Niels & Zita tijdens VRT Zomerhit -
100-jarige Annie Geeraerts wordt verrast op de set van 'Familie' -
Tara heeft een zaadje geplant -
CAMILLE & MAKSIM zingen nummer uit Circus Camille exclusief in 'Tien Om Te Zien' -
Kijk vanaf maandag naar 'Furious' op Disney+ -
Kijk naar de bijzondere kasteelweek van 'Met Vier In Bed' -
Wouter laat het strand spreken in 'B&B Zoekt Lief' -
Herinneringen aan Margriet Hermans in 'Tien Om Te Zien' -
Kijk nu naar 'Pompeii: Out of Time with Tom Hiddleston' -
Alain Remue getuigt over de hel in Pepinster -
'Charlotte ZKT. Lief' nieuwe Play Short -
'Met Vier In Bed' in het spoor van Brad Pitt -
Onverwachte onthulling in 'B&B Zoekt Lief' -
Belle Perez brengt de zomer naar 'Tien Om Te Zien' -
Kijk de trailer van 'Goens Docu: Cel Vermiste Personen' -
Kijk de trailer van 'Echte Jongens op Safari' -
'Familie'-iconen Annie en Ray op audiëntie bij de Koning
Kijktip van de dag

De woning van Joost en Cleo uit Landsmeer is door veroudering flink in verval geraakt, waardoor zij er niet meer prettig wonen met hun twee kindjes. Veel zaken zijn kapot en er zijn te weinig geschikte slaapkamers, waardoor het hele gezin gedwongen is samen op één slaapkamer te slapen. Joost wil graag verhuizen, terwijl Cleo liever de woning sloopt en heropbouwt.
'Kopen of Slopen?', om 21.20 uur op Play.



































