Over springpaarden, padel en sneakers: dit ontdek je in het nieuwe seizoen van '#weetikveel'

woensdag 12 januari 2022
Foto: TVvisie - © Nico De Freyn 2020

Kobe Ilsen gaat tijdens het tweede seizoen van '#weetikveel' weer op zoek naar toffe en verrassende weetjes over boeiende onderwerpen. Weinig mensen weten immers dat België, naast chocolade, bier en Manneken Pis, ook wereldwijd gekend is omwille van zijn springpaarden.

En waarom is padel zo populair, het Albertkanaal zo belangrijk en het weer zo onvoorspelbaar? En wat heeft een symfonisch orkest te maken met artificiële intelligentie? We ontdekken het, en zoveel meer, in het nieuwe seizoen van '#weetikveel' waarin Kobe per aflevering één onderwerp belicht en volledig uitspit.


Net als in het eerste seizoen van '#weetikveel' ontvangt Kobe Ilsen ook nu voor elk onderwerp een expert ter zake in de toren van het iconische Flagey-gebouw in Brussel. Die expert geeft duiding, weerlegt clichés en werpt nieuwe vragen op. Het gesprek wordt afgewisseld met korte reportages en filmpjes waarin Kobe het onderwerp verder onderzoekt, bekijkt en ondergaat. Op het einde van elke aflevering draait Kobe de rollen om en wordt hij ondervraagd door de expert: weet hij inmiddels veel of toch nog niet? Ieder onderwerp wordt vanuit elke mogelijke invalshoek bekeken. Altijd met een open, positieve en nieuwsgierige blik.

Aflevering 1: de trein (13/1)
Speciaal voor '#weetikveel' neemt Kobe de trein. Niet als reiziger dit keer, maar als bestuurder. Zal hij net zoals 90% van de treinen in België op tijd zijn? En wat gebeurt er 's nachts precies met de treinen als ze niet rijden? Kobe ontdekt dat ze dan niet alleen door de trainwash rijden, maar ook een volledige onderhoudsbeurt krijgen. Hij gaat op bezoek in een reusachtige, Belgische treinfabriek waar hij leert dat 1 rijtuig ongeveer 8.000 onderdelen heeft. Samen met burgemeesters Bart Tommelein en Bart De Wever duikt hij in de rijke Belgische treingeschiedenis.

'#weetikveel', vanaf 13 januari acht donderdagen lang om 21.30 uur op Eén.


DOSSIER: Voorjaar 2022: alle plannen, alle zenders (BE)

volledig dossier

TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

Ontdek de programma's van vandaag in onze tv-gids.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 16:10
    Over 5 jaar
    07:00
    Karrewiet met VGT
  • 16:00
    Radio 1: De Wereld Vandaag
    06:00
    Radio 2 op VRT Canvas: Goeiemorgen Morgen!
  • 16:45
    Spring
    07:00
    Kaatje zingt
  • 16:30
    Blind getrouwd
    13:00
    VTM Nieuws (13 uur)
  • 17:05
    Achter gesloten deuren
    02:40
    Geen uitzending
  • 15:50
    After Earth
    11:50
    Geen uitzending
  • 17:00
    Xena: Warrior Princess
    07:00
    Willy
  • 16:10
    Operation Nutcracker
    05:35
    Christmas On The River
  • 17:05
    SOS Piet
    06:00
    Joe
  • 16:50
    True Crime Belgium
    06:00
    Radio Nostalgie
  • 17:00
    Walker
    06:40
    New Amsterdam
  • 16:25
    Cobra Kai
    06:35
    Blue Bloods
  • 17:00
    Sweet Navidad
    11:45
    Snowkissed
  • 16:20
    World's Most Evil Killers
  • 15:00
    Herhalingslus
    06:00
    Wordt aangekondigd
  • 16:54
    De ambachter
    07:00
    Good Morning Sunshine
  • 16:45
    Het Perfecte Feestmenu
    06:40
    Het feestmenu van ..
  • 17:00
    All Creatures Great and Small
    06:55
    Ghosts
  • 16:50
    American Pickers
    12:00
    First Dates Australia
  • 17:00
    NOS Journaal in Makkelijke Taal
    07:00
    NOS Journaal 07.00 uur
  • 17:05
    All Creatures Great and Small
    10:45
    NPO Cultuur
  • 17:00
    Super surprise
    12:55
    Kindertijd