Over springpaarden, padel en sneakers: dit ontdek je in het nieuwe seizoen van '#weetikveel'

woensdag 12 januari 2022
Foto: TVvisie - © Nico De Freyn 2020

Kobe Ilsen gaat tijdens het tweede seizoen van '#weetikveel' weer op zoek naar toffe en verrassende weetjes over boeiende onderwerpen. Weinig mensen weten immers dat België, naast chocolade, bier en Manneken Pis, ook wereldwijd gekend is omwille van zijn springpaarden.

En waarom is padel zo populair, het Albertkanaal zo belangrijk en het weer zo onvoorspelbaar? En wat heeft een symfonisch orkest te maken met artificiële intelligentie? We ontdekken het, en zoveel meer, in het nieuwe seizoen van '#weetikveel' waarin Kobe per aflevering één onderwerp belicht en volledig uitspit.


Net als in het eerste seizoen van '#weetikveel' ontvangt Kobe Ilsen ook nu voor elk onderwerp een expert ter zake in de toren van het iconische Flagey-gebouw in Brussel. Die expert geeft duiding, weerlegt clichés en werpt nieuwe vragen op. Het gesprek wordt afgewisseld met korte reportages en filmpjes waarin Kobe het onderwerp verder onderzoekt, bekijkt en ondergaat. Op het einde van elke aflevering draait Kobe de rollen om en wordt hij ondervraagd door de expert: weet hij inmiddels veel of toch nog niet? Ieder onderwerp wordt vanuit elke mogelijke invalshoek bekeken. Altijd met een open, positieve en nieuwsgierige blik.

Aflevering 1: de trein (13/1)
Speciaal voor '#weetikveel' neemt Kobe de trein. Niet als reiziger dit keer, maar als bestuurder. Zal hij net zoals 90% van de treinen in België op tijd zijn? En wat gebeurt er 's nachts precies met de treinen als ze niet rijden? Kobe ontdekt dat ze dan niet alleen door de trainwash rijden, maar ook een volledige onderhoudsbeurt krijgen. Hij gaat op bezoek in een reusachtige, Belgische treinfabriek waar hij leert dat 1 rijtuig ongeveer 8.000 onderdelen heeft. Samen met burgemeesters Bart Tommelein en Bart De Wever duikt hij in de rijke Belgische treingeschiedenis.

'#weetikveel', vanaf 13 januari acht donderdagen lang om 21.30 uur op Eén.


DOSSIER: Voorjaar 2022: alle plannen, alle zenders (BE)

volledig dossier

TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Alloo bij de Verkeerspolitie' (VTM)

Gsm-gebruik achter het stuur blijft een pest in het verkeer. Abdel maakt het nog maar eens duidelijk: een boete van meer dan honderd euro en een rijverbod van twee weken. Marc detecteert een chauffeur zonder correcte inschrijving en/of nummerplaat.

'Alloo bij de Verkeerspolitie', om 21.50 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 16:40
    Flikken
    06:00
    In bed met Olly
  • 09:00
    Herfstbeelden
    06:00
    Radio 2 op VRT Canvas: Goeiemorgen Morgen!
  • 16:45
    De Elfenheuvel
    05:45
    Geen uitzending
  • 16:30
    Blind getrouwd
    01:40
    Geen uitzending
  • 16:35
    B&B zoekt Lief NL: Winter
    00:00
    Andy en de Baksteen Belgen
  • 14:55
    The Amazing Spider-Man
    01:05
    The Big Bang Theory
  • 16:40
    Xena: Warrior Princess
    01:25
    Geen uitzending
  • 16:10
    Christmas on Mistletoe Lake
    01:30
    Joe
  • 16:55
    SOS Piet
    01:15
    Geen uitzending
  • 16:35
    Alter Ego
    01:50
    De Tafel van Tine
  • 17:00
    How to Get Away With Murder
    01:25
    FBI
  • 17:15
    Cobra Kai
    01:25
    The Fresh Prince of Bel-Air
  • 17:00
    A Place in the Sun
    01:15
    Age Gap Love
  • 16:45
    Interview With a Killer
    01:05
    Rizzoli & Isles
  • 15:00
    Herhalingslus
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 17:18
    Publireportage
    00:00
    Oh What A Night
  • 16:45
    de Chalet, 3 chefs, een feest
    01:05
    Winterse Kost
  • 16:50
    All Creatures Great and Small
    01:10
    The Outlaws
  • 16:50
    American Pickers
    01:00
    Hudson & Rex
  • 17:10
    Tijd voor Max
    01:10
    Pauw & De Wit
  • 17:05
    Natuur op 2: Seven Worlds, One Planet
    01:10
    Ongehoord Nieuws
  • 17:05
    Topdoks
    01:25
    Eva