'Gene Paniek!': Philippe Geubels helpt als angstcoach Vlamingen omgaan met hun angsten

dinsdag 10 februari 2026
Foto: VRT 1 - © VRT 2025

Pleinvrees, hoogtevrees, toiletvrees… Philippe Geubels kent het allemaal en weet dan ook als geen ander hoe angst een rem kan zetten op je leven. Voor zijn nieuwe programma 'Gene Paniek' heeft Philippe zich omgeschoold tot angstcoach.

Jawel: gewapend met zijn eigen angsten, een stevige portie humor én een team van erkende psychologen wil hij de Vlaming helpen om hun grootste vrees recht in de ogen te kijken. Centraal daarbij staat exposuretherapie: een erkende behandelmethode waarbij je bewust wordt blootgesteld aan datgene waar je bang voor bent, zodat de angst langzaam haar grip verliest.


Philippe Geubels: 'Angst kan heel hardnekkig zijn. Je gaat dingen vermijden tot je wereld uiteindelijk heel klein wordt. Ik hoop echt dat dit programma mensen kan helpen of een duwtje kan geven om hun eigen fobieën aan te pakken.'

Philippe stippelt voor iedereen een persoonlijk traject uit met als ultiem doel een grote ‘finale’. Hij staat zijn ‘cliënten’ bij in hun strijd tegen hun grote en kleine angsten. Soms met knikkende knieën en traantjes, soms met de daver op het hart en op het lijf maar altijd met de beste bedoelingen. En vooral: met een stevige dosis humor.

Waterangst, vliegangst, angst voor spinnen en katten, rij-angst…geen angst is te groot, te klein of te gênant. Meer zelfs, hij wil mensen hun ultieme angst laten beleven. Want wie zijn ergste nachtmerrie overleeft, kan daarna alleen maar opgelucht ademhalen. Freediven met waterangst, highlinen met hoogtevrees, een echte autorace voor wie bang is om te rijden, of deelnemen aan een kattenshow met iemand die een panische angst heeft voor katten...

Philippe: 'Mijn strategie is: als je je allergrootste angst in de ogen durft kijken, dan gaat de rest vanaf dan gemakkelijker zijn, toch?'

Het enige dat hij daarbij misschien niet voorzien had, is dat hij zijn eigen angsten opnieuw in de ogen zal moeten kijken.

Philippe: 'Voor ik aan dit programma begon, dacht ik echt dat ik van mijn angsten vanaf was. Niet dus. Ik ben mezelf serieus tegengekomen en ben ook met mijn angst aan de slag moeten gaan. Dat was… confronterend. Maar ook wel goed, denk ik. Achteraf.'

'Gene Paniek', vanaf 22 februari elke zondag om 20.05 uur op VRT 1 en vanaf 06.00 uur op VRT MAX.


Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



DOSSIER: Voorjaar 2026: alle plannen, alle zenders (BE)

volledig dossier

TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'De Zonen van Van As' (foto: VTM - © DPG Media 2020)

Frakke en zijn ploeg moeten met zwaar materiaal door een maïsveld om een beek te saneren, tot onvrede van de eigenaar. Intussen moet het aquarium van Eddy uit het hoofdkantoor. Bambi en Belinda nemen die taak op zich, maar dat blijkt lastiger dan gedacht.

'De zonen van Van As', om 19.55 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 05:00
    Journaallus
    05:50
    Sporza: FIFA WK Voetbal 2026
  • 00:55
    Nachtlus
    08:00
    Zomerbeelden
  • 22:45
    Geen uitzending
    06:00
    Tik Tak
  • 02:55
    Geen uitzending
    06:35
    Plop & de Peppers
  • 01:50
    Geen uitzending
    11:00
    GPs: Behind Closed Doors
  • 01:25
    Geen uitzending
    02:00
    Breeders
  • 01:10
    Geen uitzending
    07:00
    Willy
  • 01:05
    Geen uitzending
    15:20
    La Brea
  • 00:55
    Geen uitzending
    06:00
    Joe
  • 04:50
    Geen uitzending
    09:25
    Zo doe je het!
  • 05:00
    Geen uitzending
    02:05
    Criminal Minds
  • 05:00
    Geen uitzending
    06:30
    Blue Bloods
  • 05:00
    Geen uitzending
    02:45
    Billion Dollar Playground
  • 05:00
    Geen uitzending
    02:15
    CSI: Crime Scene Investigation
  • 02:56
    Herhalingslus
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 04:49
    Het appartement
    05:55
    Sixties To Six
  • 04:35
    Loïc zot van koken weekmenu
    02:20
    Vanavond bij ons
  • 04:45
    Midsomer Murders
    04:05
    Miss Fisher's Murder Mysteries
  • 04:50
    First Dates Australia
    02:25
    Grey's Anatomy
  • 02:50
    NOS FIFA WK Voetbal 2026
    03:55
    NOS WK Avond
  • 03:25
    NOS Journaal met gebarentaal
    08:00
    Petrus in het land
  • 02:50
    NOS Jeugdjournaal met gebarentaal
    06:02
    Olly, het kleine witte busje