'Leef!' met James Cooke vanaf 22 februari op Play4

James Cooke maakt zes portretten van mensen die willen blijven genieten ...tot hun laatste dag! Zodat ze nooit vergeten worden. Vanaf maandag 22 februari om 20.35 op Play4.
John, Lien, Sylvia, Dimitri, Evy en Wouter. Zes heel verschillende mensen die allemaal zo ontzettend graag leven, maar waar een ziekte er anders over besliste. Hun tijd is beperkt. Binnenkort zullen ze voorgoed afscheid moeten nemen van hun familie en vrienden. Maar niet zonder een laatste bijzonder mooie en tastbare herinnering te maken voor zij die achterblijven.
Ze laten James Cooke enkele dagen binnen in hun leven om een portret te filmen. Een souvenir om steeds opnieuw te bekijken. Samen met hen vervult hij ook een mooie laatste wens. Want dicht bij hen ontdekt James hoe liefde, vriendschap, humor en hoop een mens kunnen optillen als tijd plots heel kostbaar wordt.
De levensgenieters:
James raakte afgelopen jaar bevriend met zes levensgenieters. En genieten blijven ze doen. Tot hun laatste dag. Ook al komt die dag voor hen snel dichterbij. Hij maakte hun portret. Zodat ze nooit echt vergeten worden.
Dimitri is 39 jaar en getrouwd met Stefanie. Samen met hun twee dochters wonen ze in Poelkapelle. Zes jaar geleden kreeg hij leukemie. Hij werd hiervoor behandeld met een beenmergtransplantatie, maar helaas stoot zijn lichaam die donor af. Genezen is niet mogelijk.
Dimitri overleed een half jaar geleden.
John is 62 jaar, vader, gescheiden en makelaar in hart en nieren. John overwon twee kankers. Maar, een half jaar geleden vond men toch weer uitzaaiingen in z’n longen. John koos ervoor om zich niet meer te laten behandelen en zijn laatste maanden volop te be-léven.
John nam recent afscheid van het leven.
Evy is 35 en heeft een dochtertje van 9, Amy Rose. Evy werd geboren met een hartafwijking. Haar jeugd bracht ze door in het ziekenhuis. Op haar 22e kreeg ze een donorhart, maar ook dat hart bleek een afwijking te hebben en er volgden nog veel meer operaties. Maar Evy is ook moe gestreden. En ze roept de behandelingen een halt toe.
Nu leeft ze in een onzekere bonustijd.
Lien is 37 en heeft een dochterje van 7, Jasmijn. In 2019 kreeg Lien te horen dat ze een zeldzame vorm van galwegkanker heeft. Volgens de dokters heeft ze op dat moment nog maximum 2 jaar te leven. Lien wilt in de tijd die ze nog heeft er nog zoveel mogelijk zijn voor Jasmijn. Haar levensvreugde is indrukwekkend.
Een paar maanden na de ontmoeting verliest Lien haar zo moedige strijd.
Wouter, een gepassioneerd muzikant van 53 vormt samen met zijn geliefde vrouw Krista een nieuw samengesteld gezin met 6 kinderen. Tien jaar geleden overwon hij blaaskanker en zeven jaar later ook darmkanker. Maar een jaar geleden stak de gemene ziekte terug de kop op. Het verdict was keihard: nog maximum 6 maanden te leven.
Intussen overleed Wouter aan de gevolgen van kanker.
Sylvia is een warme vrouw met een groot hart en vele vrienden. Ze is net geen 40 jaar en getrouwd met Rachid. Samen hebben ze twee zonen, Youssri en Redouan. Drie jaar geleden, bij de geboorte van Youssri, werd er bij Sylvia terminale lever- en darmkanker ontdekt.
Sylvia overleefde de prognose van de dokters al enkele keren. En blijft vechten voor haar leven.
'Leef!' is een humaninterestreeks van James Cooke en productiehuis Dedsit. Vanaf maandag 22 februari om 20.35 uur op Play4.
https://www.goplay.be/
Play4be
play4_be
Meer artikels over Play4
Meer artikels over Dedsit
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google
DOSSIER: Voorjaar 2021: alle plannen, alle zenders (BE)
volledig dossier- VTM brengt hulde aan 'de man van 1 miljard smoelen' in 'Viva Vermeire'
- Jacques wordt 70: Vader en dochter Vermeire op roadtrip langs plekken waar het voor hem begon
- 'Helden van Hier: De Kust': hoe beleefden hulpdiensten Oostende moeilijkste zomer ooit?
- Dit zijn de reporters van het nieuwe 'Vlaanderen Vakantieland'
- Fitmom Delphine ruilt met ambulancier Debby in eerste aflevering van 'Op Een Ander'
- 'De Kemping': Tijs Vanneste start met negen jongeren in hartje Kempen een camping op
- Nieuw gezin én nieuwe huisregels in nieuw Play5-programma 'Op Een Ander'
- Wat als er een vergeten fortuin op je ligt te wachten? Axel Daeseleire start de zoektocht!
- Bekende Vlamingen laten Loïc Van Impe kookbattles aangaan met chef-koks in 'Loïc Tussen 2 Vuren'
- Arnout Hauben start maandag zijn tocht 'Dwars door de Middellandse Zee'
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Banenverlies bij VPRO
- NPO vraagt Nederlanders mee te denken over aanbod publieke omroep
- Kijk 'Baylen Out Loud' vanaf woensdag op TLC
- Cupido raakt als nooit tevoren in 'B&B Zoekt Lief': recordaantal koppels vinden de liefde
- Kijkcijfers: 12, 13 en 14 juni 2026
- Dit zie je maandag in 'Opsporing Verzocht'
- Ontdek de zomerprogrammering van de Proximus-zenders
- Zoete triomfen en bittere teleurstellingen in 'The Great British Bake Off'
- Maandag in 'Close Up': Kho Liang Ie, ontwerper van zijn tijd
- 'Dagelijkse Kost' sluit het seizoen in schoonheid af aan de Belgische kust
- JOE-dj Coen Swijnenberg maakt opwachting in 'Gooische Vrouwen' na bodywarmer-vergelijking
- Radio 2 Eregalerij eert Bart Peeters en Dana Winner voor hun leven vol muziek
- Ruben Van Gucht openhartig in 'Viva La Vida' op JOE
- 'Dijkstra & Evenblij ter Plekke' vanuit Weesp
- Dit hoor je zondag in 'Vroege Vogels' op NPO Radio 1
Multimedia SPOTLIGHT
-
Cupido raakt als nooit tevoren in 'B&B Zoekt Lief' -
Ruben Van Gucht openhartig in 'Viva La Vida' -
Kijk 'Suzan & Freek: We Vieren Het Leven' nu bij VTM GO+ -
Eén week voor het WK HYROX stijgt de spanning bij Ward Lemmelijn -
Sherlock is verdwenen! -
Bent Van Looy te gast in 'Viva 50' -
'Telefacts Zomer' deze week in het kielzorg van rapper Ye -
Daan heeft kopzorgen in 'Blind Gekocht' -
Mathias gaat uit de kleren in 'Heel Mijn Hart' -
'Medisch Centrum West' is terug bij VTM -
De trailer voor de seizoensfinale van 'Thuis' is er! -
Alex Agnew duikt in het universum van David Bowie op JOE Gold -
Play lanceert microdrama’s -
'Single Mom Candice' nieuw op VTM GO -
Maaike Cafmeyer zonder taboes in 'A-typisch' -
Kijk de trailer van '2DEZIT' seizoen 5! -
De Meilandjes klinken op nieuw Italiaans verbouwavontuur -
Bloedhete tango in finale van 'So You Think You Can Dance' -
Wie wint 'So You Think You Can Dance'? -
Herbeleef seizoen 10 van 'The Voice' in drie minuten -
Erik Van Looy kondigt eerste namen aan van 'De Slimste Mens ter Wereld' -
VTM haalt 'Expeditie Robinson' terug naar Vlaanderen! -
Belle Perez komt naar De Foute Party -
Viktor Verhulst brengt laatste brieven aan Samson terug -
Maak het mee! De seizoensfinale van 'Familie' -
'Ex On The Beach: Double Dutch' exclusief te zien op Streamz -
Kijk eerste beelden van nieuw seizoen 'Ex on the Beach: Double Dutch' -
Laura krijgt het moeilijk in 'Huis Gemaakt' -
Jade Mintjens in gloednieuw Play-programma 'Jade & de Belgen' -
'Ze Zeggen Dat' Dina Tersago nog nooit zo gestrest was
Kijktip van de dag

De schatrijke mediatycoon William Parrish staat op het punt om zijn 65ste verjaardag te vieren. Maar hij nadert het eind van zijn leven, dat voelt hij. Op een dag wandelt De Dood, in de gedaante van Joe Black, zijn huis binnen om William mee te nemen naar het hiernamaals. Maar na een ontmoeting met Williams dochter Susan besluit Joe zijn plannen te herzien. Hij doet William een voorstel: William mag nog een tijd blijven leven, als hij Joe in ruil alle geheimen van het leven leert.
'Meet Joe Black', film uit 1998 met oa. Brad Pitt, om 20.35 uur op VTM 3.




































