Ketnet maakt innovatieve fictiereeks 'Ik U Ook' met acteurs in bestaande bubbels

Door de coronamaatregelen liggen opnames van (fictie)reeksen al wekenlang stil. Kwalitatieve en geloofwaardige reeksen maken is niet evident wanneer er anderhalve meter afstand moet worden bewaard en acteurs en crew met mondmaskers moeten rondlopen.
Het daagt de sector uit om na te denken over alternatieve manieren om fictiereeksen te produceren. Ketnet is niet bij de pakken blijven zitten en heeft nagedacht over hoe de kinderzender (fictie)reeksen kan maken in tijden van corona.
'Ik U Ook': sitcom met bubbels
Ketnet start binnenkort met de opnames van de sitcom Ik u ook waarbij de cast bestaat uit acteurskoppels en acteursfamilies. Het gaat met andere woorden om acteurs die in het dagelijkse leven in elkaars bubbel zitten, waardoor er kan worden gedraaid zonder rekening te moeten houden met die anderhalve meter afstand. Ketnet is daarmee de eerste in Vlaanderen die op deze manier te werk gaat: een fictiereeks draaien met verschillende gezinsbubbels die samen één grote fictieve familie vormen. Ketnet wil zo een voortrekkersrol spelen en volop meewerken aan een fictielandschap waarin rekening moet worden gehouden met deze nieuwe realiteit.
Els Roovers, aanbodverantwoordelijke Ketnet: 'We willen met Ketnet blijven durven en ons engageren, ook in deze tijd. Met deze sitcom verkennen we nieuw terrein. Alles wordt gefilmd bij de acteurs thuis en we experimenteren volop met eigentijdse beeldtaal. We zullen de geldende coronamaatregelen tijdens de filmopnames altijd respecteren, maar kiezen er bewust voor om inhoudelijk en visueel nooit naar de huidige pandemie te verwijzen. Zo maken we ook een duurzame reeks die 100% Ketnet is: even niets moeten, positief en herkenbaar, en waar onze kijkers nog lang van kunnen genieten.'
De fictiereeks wordt een sitcom met 20 afleveringen van telkens 15 minuten. De productie van de reeks is in handen van Eyeworks. De opnames starten binnenkort, om in het najaar op antenne te gaan.
Peter Bouckaert, producent Eyeworks: ''Ik U Ook' is ontstaan uit goesting om niet bij de pakken te blijven zitten. Met een heel enthousiaste ploeg van cast en crew zullen we het laten knetteren tussen onze 'bubbels' om samen met Ketnet een warme, blije en vooral grappige reeks te maken voor kinderen en hun ouders.'
Warme en kleurrijke familiekroniek
De reeks 'Ik U Ook' is een kroniek van één familie: oma en opa, mama, papa en pluspapa, nonkels, tantes, neefjes en nichtjes. De reeks wordt een warm en kleurrijk geheel waarmee Ketnet voor het eerst in fictie het verhaal van gescheiden ouders brengt. De 18-jarige Lou (Gloria Monserez) is filmstudente. Ze leeft de ene week met haar moeder en pluspapa op een woonboot, de andere week spendeert ze bij haar geniale vader.
De cast wordt gevormd acteurs die ook in het dagelijkse leven onder één dak wonen:
- Danny Timmermans en Machteld Timmermans (pluspapa en mama van Gloria) spelen de pluspapa en mama van Lou.
- Acteur Koen Monserez speelt de papa van Lou. In het echte leven is hij ook de papa van Gloria.
- Oma en opa van Lou: Ron Cornet en Anne-Mieke Ruyten
- Nonkel Andy en nichtje Bobbi van Lou: Sven De Ridder en dochter Robin
- Neef en nicht van Lou: acteur Bas Van Weert en Sarah-Lynn Clerckx (huisgenoten van regisseur Brecht)
'Ik U Ook' is een coproductie van Eyeworks en Ketnet, en zal in het najaar van 2020 te zien zijn op Ketnet. Het scenario is geschreven door Jimmy Simons en Catherine Baeyens, de regie is in handen van Brecht De Groot en Frederik Sonck.
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google
DOSSIER: Coronacrisis op Vlaamse radio & tv
volledig dossier- VTM stelt '30 jaar Familie Feest' uit omwille van corona, maar mikt op nog groter feest na de zomer
- Geen nieuw seizoen van 'Expeditie Robinson' op Play4
- 'The Masked Party': MNM bouwt leukste online feestje van het jaar
- Qmusic zet de 'paaspauze' in met extra goede vibes:'Q knalt je erdoor!'
- Paaspauze! Dit brengen de VRT-zenders extra voor kinderen en jongeren
- Qmusic lanceert podcast voor iedereen die nét COVID-vaccin heeft gekregen
- Geraken 'Temptation Island' en 'Expeditie Robinson' dit jaar nog op je tv?
- Waarom de VRT (nog) geen mondmaskers verplicht in de studio's
- Ankers 'VTM NIEUWS' dragen mondmasker bij gasten in studio
- VRT ontvangt geen buitenlandse gasten meer
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Cupido raakt als nooit tevoren in 'B&B Zoekt Lief': recordaantal koppels vinden de liefde
- Kijkcijfers: 12, 13 en 14 juni 2026
- Welmoed Sijtsma ruilt WNL voor eigen late night-talkshow bij RTL
- 'Familie' schrijft geschiedenis met ongeziene seizoensfinale
- Michaël Moens, finalist van ‘De Mol’ 2024, overleden
- Dit zie je maandag in 'Opsporing Verzocht'
- Ontdek de zomerprogrammering van de Proximus-zenders
- Zoete triomfen en bittere teleurstellingen in 'The Great British Bake Off'
- Maandag in 'Close Up': Kho Liang Ie, ontwerper van zijn tijd
- 'Dagelijkse Kost' sluit het seizoen in schoonheid af aan de Belgische kust
Multimedia SPOTLIGHT
-
Cupido raakt als nooit tevoren in 'B&B Zoekt Lief' -
Ruben Van Gucht openhartig in 'Viva La Vida' -
Kijk 'Suzan & Freek: We Vieren Het Leven' nu bij VTM GO+ -
Eén week voor het WK HYROX stijgt de spanning bij Ward Lemmelijn -
Sherlock is verdwenen! -
Bent Van Looy te gast in 'Viva 50' -
'Telefacts Zomer' deze week in het kielzorg van rapper Ye -
Daan heeft kopzorgen in 'Blind Gekocht' -
Mathias gaat uit de kleren in 'Heel Mijn Hart' -
'Medisch Centrum West' is terug bij VTM -
De trailer voor de seizoensfinale van 'Thuis' is er! -
Alex Agnew duikt in het universum van David Bowie op JOE Gold -
Play lanceert microdrama’s -
'Single Mom Candice' nieuw op VTM GO -
Maaike Cafmeyer zonder taboes in 'A-typisch' -
Kijk de trailer van '2DEZIT' seizoen 5! -
De Meilandjes klinken op nieuw Italiaans verbouwavontuur -
Bloedhete tango in finale van 'So You Think You Can Dance' -
Wie wint 'So You Think You Can Dance'? -
Herbeleef seizoen 10 van 'The Voice' in drie minuten -
Erik Van Looy kondigt eerste namen aan van 'De Slimste Mens ter Wereld' -
VTM haalt 'Expeditie Robinson' terug naar Vlaanderen! -
Belle Perez komt naar De Foute Party -
Viktor Verhulst brengt laatste brieven aan Samson terug -
Maak het mee! De seizoensfinale van 'Familie' -
'Ex On The Beach: Double Dutch' exclusief te zien op Streamz -
Kijk eerste beelden van nieuw seizoen 'Ex on the Beach: Double Dutch' -
Laura krijgt het moeilijk in 'Huis Gemaakt' -
Jade Mintjens in gloednieuw Play-programma 'Jade & de Belgen' -
'Ze Zeggen Dat' Dina Tersago nog nooit zo gestrest was
Kijktip van de dag

Wanneer een jongeman geëxecuteerd op straat wordt gevonden en een tweede slachtoffer in de buurt wordt neergeschoten, doen rechercheurs er alles aan om de gevaarlijke schutter op te sporen voordat hij opnieuw iemand doodt.
'The First 48', om 20.35 uur op Play Actie.




































