Vervolg op 'De Nieuwe Vermeer': een nieuwe uitdaging voor creatief Nederland

Na het succes van 'De Nieuwe Vermeer' gaat de grootste creatieve competitie opnieuw van start. In 'De Gezonken Meesters' staan zes Nederlandse meesterwerken centraal die verloren zijn gegaan met het zinken van het schip Vrouw Maria.
Creatief Nederland krijgt de kans om werken van o.a. Paulus Potter en Gerard Dou - meesters die tot de top van de vaderlandse kunstschilders in de zeventiende eeuw behoren - nieuw leven in te blazen. Alles mag, op welke kunstzinnige manier dan ook. Enthousiastelingen kunnen zich aanmelden via deze website. Het programma, gepresenteerd door Dionne Stax, is in het voorjaar van 2025 te zien bij MAX op NPO 1.
Het leest als een spannend boek; in de avond van 3 oktober 1771 slaat het Nederlandse zeilschip Vrouw Maria in een zware storm vast op de rotsen, vlak voor de kust van Finland. De schade lijkt aanvankelijk mee te vallen. Gedurende zes dagen probeert de crew met man en macht het schip te bergen. Tevergeefs, door het slechte weer. Als in de ochtend van 9 oktober het weer eindelijk is opgeklaard, blijkt de Vrouw Maria in de nacht te zijn verdwenen. Met aan boord één van de grootste kunstschatten ooit…
'De Gezonken Meesters' biedt creatief Nederland de unieke kans om een eigen versie te maken van één van de gezonken werken. Alles mag, abstract of figuratief, geschilderd of op welke kunstzinnige manier dan ook. De winnende werken worden na afloop geëxposeerd op een bijzondere plek in Nederland. Centraal staan werken van Gerard Dou, Paulus Potter, Gabriël Metsu, Gerard ter Borch, Adriaen van Ostade en Philips Wouwerman.
Het verhaal van de Vrouw Maria vormt de rode draad door de zes afleveringen; elke week staat één gezonken werk centraal. De opzet van 'De Gezonken Meesters' is verder vergelijkbaar met 'De Nieuwe Vermeer'. Elke week krijgen twee geselecteerde meesterschilders de opdracht van hun leven: maak het missende schilderij zoals de betreffende meester dat zelf gedaan zou hebben. Zij laten hun eigen stijl volledig los. Daarnaast is er een groep amateur-, beginnend of professionele kunstenaars die thuis aan de slag gaat. Ook zij worden gevolgd in de afleveringen. Bij hen gaat het om de persoonlijke interpretatie van het gezonken werk. Hierbij is alles mogelijk en toegestaan.
Meedoen
MAX is op zoek naar creatievelingen. Enthousiastelingen die deel uit willen maken van het project en binnen drie maanden een gezonken werk nieuw leven in willen blazen, kunnen zich opgeven. Ervaring is geen vereiste, de wedstrijd is voor iedereen vanaf dertien jaar. Aanmelden kan tot uiterlijk 28 april 2024.
'De Gezonken Meesters' is een coproductie van Omroep MAX en Helder.
'De Gezonken Meesters', voorjaar 2025 bij MAX op NPO 1.
https://www.omroepmax.nl/home/
Meer artikels over Omroep MAX
Meer artikels over Helder
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google
DOSSIER: Kandidaten/publiek Gezocht NL
volledig dossier- Ook zangers welkom in tweede seizoen 'Het MAX Orkest'
- Heb jij een bijzonder verhaal? Paul de Leeuw en Sinterklaas zoeken jou voor 'Sint & De Leeuw'
- Beau van Erven Dorens keert terug met 'Het Zesde Zintuig'
- Schrijf je nu in voor het nieuwe SBS-programma 'De eerste, de mooiste, de laatste'
- Proximus gaat opnieuw op zoek naar nieuw talent in 'Play that Song Open Stage'
- Singles gezocht voor 'Wedding in a Week?' bij NET5
- Nick Schilder, Davina Michelle, Yves Berendse en Waylon zingen met nieuw talent in 'Sing With Me'
- Jurre Geluk is op zoek naar deelnemers voor nieuw tv-programma
- NET5 lanceert sociaal woonexperiment in tijden van woningnood: '2 Vreemden onder 1 Dak'
- Voetbal tegen het sterrenteam van Ronald de Boer voor 3FM Serious Request
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Kijkcijfers: 30 en 31 oktober & 1 november 2026
- Intrede van Sinterklaas in Antwerpen: Ketnet maakt datum en programma bekend
- Volg de tussentijdse verkiezingen in de USA op VRT NWS via radio, televisie en online
- Floortje Dessing reist door de koraaldriehoek in 'Floortje over de Oceaan'
- ‘Familie’ viert 35ste verjaardag met nieuwe begingeneriek, ingezongen door Metejoor
- Geheime recensenten schuiven aan in 'Mijn Restaurant', maar bij LABO loopt het helemaal mis…
- 'Meldpunt Actueel' en 'Villa VdB' over de groeiende druk op mantelzorgers
- Barcelona, Liverpool en Belgische clubs in actie: nieuwe week Europees topvoetbal LIVE bij Play Sports
- VRT NWS-docu ‘Leven van de Colorado’ toont groeiende watercrisis in Amerika: Bert De Vroey trekt door vijf staten
- ‘Gevangenisdirecteurs’ toont harde realiteit achter tralies: 'Dat is echt crimineel'
- Radiostudio Qmusic blijft leeg: Domien en Anton maken middagshow bij luisteraars over de vloer
- Feestelijke sloteditie van Iedereen Klassiek brengt vijftienduizend muziekliefhebbers samen in Brugge
- Hoe doet hij het?! Sander stapt om 16.22 uur uit zijn studio zonder tijd en breekt eigen record
- 'Qmusic Top 40 Live' brengt The Bausa, The Opposites en Suzan & Freek samen in Rotterdam Ahoy
- Libelle krijgt eigen radiozender: dit mag je vanaf 1 december verwachten
Multimedia SPOTLIGHT
-
Noah offert bondgenoot Bert in 'De Verraders' -
'Gevangenisdirecteurs' toont schrijnende gevolgen van stakingen -
Faroek opent aanval op verrader Stephanie aan De Ronde Tafel -
Deze tactiek hanteert Pauline Slangen in 'Expeditie Robinson'
-
'Ik vind hem kleiner dan gedacht!' -
'Expeditie Robinson' start met stevige realitycheck -
Nieuwe vodcast 'Alloo Jambers – de Jambers tapes' -
Repetitie gaat mis voor Double Trouble in 'Got Talent' -
Oostende pakt allereerste vrijstelling in 'Mijn Restaurant' -
'Marc, mag ik uw onderbroeken?' -
'Blind Getrouwd'-koppel Mattias en Marjan nog steeds madly in love -
Netflix deelt de officiële trailer van 'Pride and Prejudice' -
Christina en Thira strijden om Donny in 'Love Island VIPS' -
Bekijk de trailer van 'Anastasya op een Ander' -
'Boer zkt Vrouw' sexier en spannender dan ooit -
Shauna: van euforie naar bittere exit in 'De Verraders' -
Kijk het nieuwe seizoen van 'The Mob' op Disney+ -
Wie blijft samen? Wie vraagt de scheiding aan? -
'Reputatieschade? Je m’en fous!' -
'De Verhulstjes' gaan bowlen! -
'Monsters: The Truth Behind the Myths' nieuw op National Geographic -
'Freak circus' zet podium van 'Got Talent' in vuur en vlam -
Stream de nieuwe mysterieserie'Phony' op Disney+ -
Eerste service legt pijnpunten bloot in 'Mijn Restaurant' -
'Taken: Natalee Holloway' in november nieuw op Netflix
-
Margriet Hermans gelooft Shauna Dewit voor geen haar -
Graaft Femke haar eigen graf in 'Thuis'? -
'De carwash draaide op mijn kosten' -
Mattias en Marjan nemen afscheid van elkaar voor het beslissingsmoment -
Streamz onthult trailer voor nieuwe dramareeks 'Omerta'
Kijktip van de dag

In Zweden verloopt het zesde campingseizoen allesbehalve rustig. Nora studeert af en traint voor haar schaatsdroom. Beau krijgt een beugel en oma Agnes herstelt van een rugoperatie. Dan slaat het noodlot toe wanneer Staf betrokken raakt bij een ongeluk.
'Camping Coppens', om 20.40 uur op VTM.



































