Nieuw bij MAX: vierdelige interviewserie 'Smoeder' van Maria Goos

zaterdag 25 september 2021

De geplande theatertournee van de voorstelling 'Smoeder' met Maria Goos en Marcel Musters is door COVID-19 niet doorgegaan. In plaats daarvan gaat Goos langs bij Marcel Musters, Loes Luca, Meral Polat en Hedy d'Ancona om over diens ouders te praten.

Dat is de vierdelige interviewserie 'Smoeder' geworden, die vanaf zondag 26 september om 23.05 uur op NPO 2 wordt uitgezonden. In de eerste aflevering staat Marcel Musters centraal.


Maria Goos' eigen moeder, die 'bij ons lukt nooit niks' als levensmotto had, was in 2004 de inspiratie voor de zeer succesvolle theatervoorstelling 'Smoeder', die ze met Marcel Musters van theatergroep mugmetdegoudentand maakte. Aanleiding was de dood van Musters' moeder twee jaar daarvoor. Goos' moeder was in 1985 al gestorven. Omdat beide theatermakers uit Brabant komen, waar het gebruik is om 'onze moeder' te verkorten tot 'smoeder', werd dat de titel van voorstelling. Goos en Musters hebben er jarenlang mee door het hele land gereisd.

'Smoeder' is ontstaan uit gesprekken die Goos en Musters met elkaar voerden tijdens etentjes bij het plaatselijke Thaise restaurant. Die gesprekken zijn door Goos verwerkt tot een theaterscript. De opzet van de uiteindelijke voorstelling was simpel; het tafeltje bij de Thai werd verruild voor een tafeltje op het podium. In het bijzijn van publiek haalden Goos en Musters herinneringen op aan hun moeders. En dat werd zo'n succes, dat de voorstelling na vijftien jaar nog steeds op het repertoire staat van mugmetdegoudentand (onder de titel 'Smoeder vijftien jaar later'). Daarin vertelden Maria en Marcel hetzelfde verhaal als in de voorstelling 'Smoeder', maar aangevuld met commentaar van hun moeders. Zij hebben hun levens vanaf de eerste voorstelling in 2004 gevolgd en hebben daar wel het één en ander over te zeggen, vanuit het hiernamaals. En nu is het theater verruild voor de huiskamer.

'Smoeder' is een samenwerking van Omroep MAX met mugmetdegoudentand voor televisie en geproduceerd door CCCP.

'Smoeder', vanaf zondag 26 september om 23.05 uur bij Omroep MAX op NPO 2.



Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



DOSSIER: Najaar 2021: alle plannen, alle zenders! (NL)

volledig dossier

TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

Ann Tuts als Doortje in 'F.C. De Kampioenen'

Pascale zou graag eens alleen zijn met Maurice en stelt hem voor om samen een weekendje weg te gaan. Maurice kan echter niet omdat hij zijn moeder niet alleen kan laten. Fernand zet Boma aan om Pascale mee te nemen naar Spanje. Hij hoopt zo Maurice te ontmoedigen nog in het café te komen. Pascale stemt toe, maar enkel om Maurice jaloers te maken en het er eens goed van te nemen. Carmen heeft een auditie gedaan voor een film en heeft een hoofdrol gekregen.

'FC De Kampioenen', om 20.10 uur op VRT 1.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 08:00
    De camping
    06:00
    Mr. Magoo
  • 06:00
    Sta op met Radio 2
    06:00
    Radio 2 Zomerweekend
  • 08:02
    Kulderzipken
    06:00
    Wordt aangekondigd
  • 07:55
    K3 Roller Disco
    02:40
    Geen uitzending
  • 01:35
    Geen uitzending
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 06:00
    Qmusic
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 07:00
    Willy
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 01:10
    Geen uitzending
    15:30
    La Brea
  • 06:00
    Joe
    09:30
    Geen uitzending
  • 06:00
    Nostalgie: Sta Op! met Véronique De Kock
    02:10
    Geen uitzending
  • 08:00
    Happy Face
    02:20
    Geen uitzending
  • 08:00
    The First 48
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 07:55
    Property Brothers
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 07:25
    Killer at the Crime Scene
    02:40
    FBI: International
  • 04:03
    Herhalingslus
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 08:08
    De perfecte tuin
    05:55
    Sixties To Six
  • 08:00
    Lekker Messy - Weekmenu
    02:05
    Culinair Thailand
  • 07:35
    Call the Midwife
    03:00
    Father Brown
  • 07:45
    First Dates Australia
    02:30
    Below Deck
  • 08:00
    NOS WK Ontbijt
    02:10
    NOS Journaal
  • 08:00
    NOS WK Ontbijt
    08:20
    Natuur in de Cariben
  • 08:05
    PatsBoemKledder!
    05:30
    NOS Jeugdjournaal met gebarentaal