Diva Brons gaat uit de kleren in nieuwe 'Spuiten en Slikken' documentaire 'Naaktschaamte'

donderdag 9 januari 2025
Foto: © BNNVARA 2024

Hoe comfortabel zijn jonge mensen anno nu met naakt zijn? Gaan ze wel eens uit de kleren in een sauna? Of zijn ze enkel naakt als ze douchen of tijdens de seks? Kortom: hoe zitten zij letterlijk en figuurlijk in hun vel?

Wetende dat hun lichaam er (waarschijnlijk) anders uitziet dan al die strakke lichamen die op social media voorbijkomen?


Uit onderzoek van 3Vraagt blijkt dat 72% van de jongeren tussen 16 en 34 jaar zelden tot nooit realistische blote lichamen ziet in de media. Wat doet dat met hun zelfbeeld en hoe kunnen zij meer zelfvertrouwen krijgen over hun naakte lichaam? Presentatrice Diva onderzoekt het in de tweedelige documentaireserie ‘Naaktschaamte’. Zelf heeft Diva zich nooit comfortabel gevoeld zonder kleding aan. Influencer Lotte van Eijk heeft daar juist helemaal geen moeite mee en geeft Diva tips om meer van haar naakte lichaam te kunnen houden. Ook brengt Diva een middag door met een jongeren naturistenvereniging om comfortabeler te worden met naakt zijn. Weg met die naaktschaamte! De eerste aflevering van ‘Naaktschaamte’ is vanaf nu te zien op het Youtube-kanaal van Spuiten en Slikken.

Diva: 'Ik associeerde naakt altijd met seks en vond mijn lichaam nooit mooi genoeg. Door het maken van ‘Naaktschaamte’ kan ik dit nu los van elkaar koppelen. En door alle moedige jongeren die zich in deze docu letterlijk en figuurlijk bloot hebben gegeven, is het gelukt om mijn eigen lijf volledig te accepteren. Ik hoop dat ‘Naaktschaamte’ ook andere jongeren inspireert zich kwetsbaarder op te stellen en het gesprek met elkaar aan te gaan, want jouw lichaam is echt niet lelijk, gek of anders!'

Naakt op de Kaart-spel
Om een tegengeluid te creëren op het eenzijdige beeld dat jongeren te zien krijgen van naakte lichamen schakelt Diva ook de hulp in van fotograaf Leon Schröder, die dertig naakte jongeren fotografeerde met lichamen in allerlei vormen en maten. Van deze foto’s brengt Spuiten en Slikken het ‘Naakt op de Kaart-spel’ uit: een eigen kaartspel met gewone, alledaagse blote lichamen. Zodat mensen kunnen zien dat er niks mis is met hun eigen lichaam. In januari verloot 'Spuiten en Slikken' 1500 kaartspellen. Via deze link kun je meedoen aan de winactie.


TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'So You Think You Can Dance' (VTM)

De studioshows gaan verder en opnieuw dansen de kandidaten in duo's, vaak in stijlen die niet de hunne zijn. Niet alleen de jury, maar ook honderd dansliefhebbers uit Nederland en Vlaanderen hebben inspraak in wie doorgaat.

'So You Think You Can Dance', om 19.55 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 23:55
    Journaallus
    08:00
    De Hoppers
  • 00:40
    Nachtlus
    08:00
    Lentebeelden
  • 21:40
    Geen uitzending
    08:00
    United
  • 01:20
    Geen uitzending
    08:00
    Echte Verhalen: De Buurtpolitie
  • 03:20
    Geen uitzending
    11:05
    GPs: Behind Closed Doors
  • 01:20
    Geen uitzending
    14:20
    Law & Order Toronto: Criminal Intent
  • 01:20
    Geen uitzending
    07:00
    Willy
  • 01:25
    Geen uitzending
    15:15
    Murder in a Small Town
  • 00:50
    Geen uitzending
    06:00
    Joe
  • 03:50
    Geen uitzending
    08:10
    De ambachter
  • 02:15
    Geen uitzending
    07:15
    FBI
  • 03:05
    Geen uitzending
    07:30
    Blood & Treasure
  • 02:35
    Geen uitzending
    07:35
    De Smaaktoerist
  • 01:55
    Geen uitzending
    07:55
    Without a Trace
  • 02:18
    Herhalingslus
    06:00
    Wordt aangekondigd
  • 04:06
    Het zelfbouwhuis
    08:00
    Knuffel Pop
  • 03:55
    Meat Timon
    08:00
    Becoming Meewis
  • 03:35
    Miss Fisher's Murder Mysteries
  • 03:55
    Prison Break
    07:35
    First Dates Australia
  • 03:05
    NOS Journaal 20.00 uur
    07:10
    The Connection
  • 03:00
    Nieuwsuur
    08:00
    Petrus in het land
  • 03:05
    NOS Jeugdjournaal met gebarentaal
    07:50
    WieKent: De boterhamshow