Zevende lichting Ket & Doc op Jeugdfilmfestival Antwerpen en Ketnet

Jeugdfilmfestival Antwerpen is ook dit jaar opnieuw het moment waarop de nieuwe reeks Vlaamse jeugddocumentaires met het Ket & Doc-label voor het eerst het publiek ontmoet. De films vormen het sluitstuk van een intensief traject waarin regisseurs meer dan een jaar lang begeleid werden door VAF, JEF en Ketnet om documentaires te maken die vertrekken vanuit de leefwereld van kinderen.
Elk jaar levert dat films op die dicht bij de realiteit van jonge hoofdpersonages blijven en grote thema’s tastbaar maken via kleine, persoonlijke verhalen. Ze tonen kinderen op een kruispunt: tussen verwachtingen en verlangens, tussen twijfel en durf, tussen vasthouden en loslaten. De vier films gaan in première op Jeugdfilmfestival Antwerpen en On tour in Gent, en zijn nadien te bekijken op Ketnet en via VRT MAX.
Wereldpremière op Jeugdfilmfestival Antwerpen
Deze vier kinderdocumentaires werden het afgelopen jaar opgenomen en zijn nu klaar om aan het publiek te worden voorgesteld. Dat gebeurt voor het eerst tijdens Jeugdfilmfestival Antwerpen 2026, tijdens de krokusvakantie. Op 13 februari zijn er de schoolvertoningen; daarna volgen er premières in Antwerpen (Cinema Lumière Antwerpen, 14 februari), en in Gent (Sphinx cinema, 20 februari), in aanwezigheid van de regisseurs en crewleden.
Vanaf maandag 16 februari zijn de vier documentaires te zien bij Ketnet op VRT MAX. De films staan tijdens de krokusvakantie elke weekdag geprogrammeerd om 19.05 uur (met uitzondering op 18 februari). De korte docu’s worden ook door JEF gedistribueerd en aangeboden aan het onderwijs.
Met de zevende editie is Ket & Doc definitief geslaagd in zijn oorspronkelijke ambitie: de ‘young audience documentary’ in ons land op de kaart zetten, met inhoudelijke en vormelijke vernieuwing, en met internationale uitstraling. De jeugddocumentaire is onder invloed van Ket & Doc in Vlaanderen niet enkel gegroeid, maar nu ook volwassen geworden.
De vier nieuwe films zijn:
Bal of Beest? van Florence Boone
Productie: SALTO Productions
Lars (10) heeft twee passies: voetbal en hondenshows. Wanneer die combinatie te veel druk brengt, komt hij voor de keuze te staan: bal of beest?
Papa = (g)een boef van Petronella Van der Hallen
Productie: Dokma Film
Als je papa in de gevangenis zit, is hij dan een boef?
Tussen de golven van Britt Vanhaelen
Productie: Boundbreakers
Gedurende een vijf weken durend surftherapie-traject in Oostende leert Sana (11) niet alleen surfen, maar leert ze vooral ook volhouden.
Vuurdoop van Jules Mathôt
Productie: While We're Here
Mila en Amélie zijn lid van de jeugdbrandweer. Ze verleggen hun grenzen en groeien in zelfvertrouwen. Maar ze bouwen ook aan hun vriendschap en hun eigen dromen.
Ket & Doc is een samenwerking van het Vlaams Audiovisueel Fonds (VAF), Ketnet en JEF. De producties kwamen tot stand met de steun van het VAF/Mediafonds van Vlaams minister van Media, Cieltje Van Achter.
Vertoningen op Jeugdfilmfestival Antwerpen:
14 februari – 14:00 – Cinema Lumière Antwerpen
14 februari – 17:00 – MAS, Antwerpen
18 februari – 17:00 – MAS, Antwerpen
20 februari – 14:30 – Sphinx cinema, Gent
Vertoningen op Ketnet:
Bal of Beest?
Maandag 16 februari omstreeks 19.05 uur
Vuurdoop
Dinsdag 17 februari omstreeks 19.05 uur
Papa = (g)een boef
Donderdag 19 februari omstreeks 19.05 uur
Tussen de golven
Vrijdag 20 februari omstreeks 19.05 uur
Alle Ket & Doc documentaires zijn ook te bekijken bij Ketnet op VRT MAX vanaf maandag 16 februari.
Wat is Ket & Doc?
Ket & Doc is een traject voor kinderdocumentaires dat in 2018 gelanceerd werd door het Vlaams Audiovisueel Fonds (VAF), Ketnet en JEF. Dat resulteert elk jaar in korte kinderdocumentaires van telkens 15 minuten voor kinderen tussen 9 en 12 jaar, waarin de wereld wordt bekeken door de ogen van een kind.
Voor deze editie van het Ket & Doc traject werden acht documentairemakers geselecteerd. In een reeks workshops stelden zij hun script en filmplan op punt. Uit de kandidaten werden vier projecten geselecteerd, die elk met een productiepremie van het VAF/Mediafonds en Ketnet aan de slag gingen.
Ket & Doc blijft jaar na jaar de Vlaamse jeugddocumentaire versterken en zichtbaar maken, zowel in eigen land als ver daarbuiten. Wat begon als een talentontwikkelingstraject groeide uit tot een kwaliteitslabel dat ook internationaal weerklank vindt. Ket & Doc-films worden al sinds de eerste edities geselecteerd voor toonaangevende festivals als IDFA in Amsterdam en DOK Leipzig, en blijven die lijn consequent doortrekken.
Ook de meest recente lichting, die in 2025 in première ging, liet zich nadrukkelijk gelden op het internationale festivalcircuit. Brainbeats van Silke De Vos werd bekroond met de Youth Prize Short Documentary op de DOCDAYS van CineSud. Just Jools van Ezra Verbist kende een bijzonder sterk parcours: de film won vorig jaar meteen de prijs voor Best Documentary op Jeugdfilmfestival Antwerpen en de Audience Award op het DisABILITY Filmfestival. De film werd daarnaast ook geselecteerd voor onder andere het Norwegian Short Film Festival en Sheffield DocFest. Wheelie Boys van Aisha Adepoju bevestigt de internationale uitstraling en is momenteel te zien op het Internationaal Film Festival van Rotterdam.
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Nieuw seizoen 'Yous & Yay in het Wild' op NPO 3
- Verrassing! Patrick Van Der Vorst mengt zich opnieuw onder de 'Stukken Van Mensen'-dealers
- Planckendael ontwaakt in 'Het Echte Leven in de ZOO'
- NTR presenteert de eerste ramadanserie voor de hele familie 'All You Can Eid'
- NTR viert ramadan met verhalen die verbinden
- Dagelijks aandacht voor Paralympische Winterspelen 2026
- Vernieuwd seizoen voor 'Iedereen Verlicht'
- Minister Femke Wiersma bij Rick Nieman in 'WNL Op Zondag'
- Dit zie je deze week in 'Florentina' - PREVIEW
- Dit zie je deze week in 'Thuis' - PREVIEW
- 'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke' live uit vanuit café Donkerbroek in Ooststellingwerf
- Dit hoor je zondag in 'Vroege Vogels' op NPO Radio 1
- Radio Veronica lanceert (S)Top 520 met War Child
- Sky Radio Valentijn Top 50 te horen tijdens Valentijnsdag
- Dit hoor je zaterdag in 'Spijkers met Koppen' op NPO Radio 2
Multimedia SPOTLIGHT
-
Vanaf dan zie je 'Rooster' op HBO Max -
Verrassing van formaat in 'Stukken Van Mensen' -
Nieuw seizoen van 'Komen Eten' op Play! -
Planckendael ontwaakt in 'Het Echte Leven in de ZOO' -
Hilarisch! Familie Gooris waagt zich aan de doedelzak. -
De coaches trappen 'The Voice' zélf zingend op gang -
Kijk het tweede seizoen van 'Cross' bij Prime Video -
Siska Schoeters overmand door emoties in 'Een Echte Job' -
Tinneke trekt ten strijde in 'Bestemming X' -
Konvooi-families op proef gesteld met 'schimmelteenwijn' van Bockie -
'Paul McCartney: Man on the Run' binnenkort te zien op Prime Video -
Kijk de trailer van Guy Ritchie's 'Young Sherlock' -
Netflix toont eerste beelden van tweede deel van 'Bridgerton' seizoen 4 -
De tijd dringt voor Lisa in 'Help, Mijn Man is Klusser' -
Stijn uit Oosterzele verdubbelde zijn jaarloon -
Zon, luxe en totale chaos in 'All In' op Streamz -
'Potverdikke, wie smijten ze hier binnen?' -
'Becoming Meewis' vanaf 1 februari nieuw op njam! -
Eerste bommetje in 'Konvooi' -
Dit is de jury van 'So You Think You Can Dance' -
Het nieuwe seizoen van 'The Voice van Vlaanderen' komt eraan! -
'Help, Mijn Man Is Klusser' nieuw op VTM 2 -
Maakt Kurt Rogiers de overstap naar Play? -
De Jordy kaapt wekelijks de Q-Foute Radio -
Kijk naar het leven van Tanja Dexters op Streamz -
Kijk nu de trailer van 'The Wrecking Crew' -
Komt 'grapje' van 'Bestemming X'-kandidaat hem duur te staan? -
Koen Wauters en Wesley Sonck presenteren 'De Box' -
K3 eert Karen, Kristel en Kathleen tijdens de Kastaars -
'Stukken Van Mensen' viert feest in het KMSKA
Kijktip van de dag

Pascale Naessens stapt aan boord van de Columbus. De presentatrice en kookboekenauteur trekt eens niet met manlief Paul Jambers maar met Wim de wijde wereld in. Hij ontdekt achter haar elegante charme een vrouw met ballen. Pascale haalt Wim uit zijn comfortzone en neemt hem mee een berg op voor een onverwachte taichisessie.
'De Columbus', om 20.05 uur op VRT 1.



































