Welke genomineerden maken nog kans op een Kastaar?

Het is bijna zover: de allereerste Kastaars! Op zaterdag 28 januari worden deze gloednieuwe mediaprijzen uitgereikt, waarbij tijdens een grootse en unieke televisie -en radioshow in het Studio 100 Pop-Up Theater in Puurs VRT, DPG Media, Play Media en Streamz de strafste Vlaamse mediagezichten en -makers van 2022 in de schijnwerpers zetten.
De populairste televisie-, radio- én onlinetalenten en -formats worden bekroond met een Kastaar.
Enkele weken geleden werden de tien genomineerden per publiekscategorie bekendgemaakt. Vlaanderen bracht massaal zijn stem uit: maar liefst 168.380 keer werd er gestemd voor deze eerste editie van de 'Kastaars!'. De stemmen werden intussen geteld en bevestigd door de deurwaarder. Welke favoriete gezichten, stemmen, programma's, podcasts of online formats hebben de Vlamingen het afgelopen jaar het meest bekoord? Voor de publiekscategorieën maken telkens vier genomineerden, die de meeste stemmen van het publiek kregen, nog kans op een Kastaar. Voor de achtste publiekscategorie, Mediapersoonlijkheid van 2022, wordt deze top vier tijdens de liveshow bekendgemaakt.
Wie uiteindelijk met een Kastaar naar huis mag gaan, wordt bekendgemaakt in de liveshow op zaterdagavond 28 januari.
Deze genomineerden maken nog kans op een Kastaar
Het Vlaamse publiek kon op zijn favorieten stemmen in acht verschillende categorieën. Deze genomineerden maken nog kans op een Kastaar (in alfabetische volgorde):
Televisieprogramma van 2022
De mol
Down the road
James de musical
The masked singer
Radioprogramma van 2022
De inspecteur
De tijdloze
Maarten & Dorothee
Sven & Anke
Online videoreeks van 2022
Average Rob
Behind the mask
Camille - Welkom in mijn leven
De slimste 20
Podcast van 2022
De kroongetuigen
De tien meest gegoogelde vragen
Nerdland weekoverzicht met Lieven Scheire
Lotte gaat diep
Fictiereeks van 2022
Chantal
Familie
Nonkels
Undercover
Deelnemer van 2022
Bart Cannaerts in De allerslimste mens ter wereld
Brecht en Dziubi in Blind getrouwd
De cast van Restaurant misverstand
Miss Poes Camille Dhont wint The masked singer
Mediamoment van 2022
De ontmaskering van Conner Rousseau in The masked singer
De warmste week
Onverwachte wending: Philippe verlaat De mol
Zatte madammen van De ideale wereld lachen met FC De kampioenen
Voor de categorie Mediapersoonlijkheid van 2022 worden de vier genomineerden die nog kans maken, tijdens de liveshow bekendgemaakt. Deze tien maken kans op een Kastaar:
James Cooke
Dieter Coppens
Fien Germijns
Erik Van Looy
Philippe Geubels
Gert Verhulst
Tom Waes
Danira Bouhkriss Terkessidis
Dina Tersago
Siska Schoeters
De juryprijzen
Bij de 'Kastaars!' worden, naast de publieksprijzen, drie juryprijzen uitgereikt. Luc Appermont is juryvoorzitter. Hij wordt bijgestaan door Nora Gharib, Malin-Sarah Gozin, Yasmien Naciri, Goedele Liekens, Ingeborg Sergeant, Amir Bachrouri, Bert Geenen, Sam De Graeve en Tim Van Aelst.
De jury kiest de winnaar in deze drie categorieën:
Doorbraak van het jaar
m/v/x die zich het afgelopen jaar bij een zo breed mogelijk publiek op een van de platformen (online, tv, radio, streaming, video, audio ...) onmiskenbaar talentvol en beloftevol getoond heeft.
Iemand van wie de jury zeker is dat dit talent in 2023 op verschillende platformen te horen of te zien zal zijn.
Een creatief talent van wie de jury het grote publiek wil laten weten dat ze er heel veel van verwachten.
Carrièreprijs
m/v/x die de afgelopen jaren bij een zo breed mogelijk publiek op een van de platformen (online, tv, radio, streaming, video, audio ...) excelleerde als een voorbeeld voor vele collega’s.
Iemand aan wie de jury hulde wil brengen voor een inspirerende media-carrière: geen eindpunt, maar een hoogtepunt.
Juryprijs ’22
Een uitzonderlijke prestatie/productie: creativiteit, kwaliteit en innovatie met impact in de Vlaamse media.
De persoonlijkheid, het team, organisatie, het event of de creatieve uiting die in 2022 vanuit het ‘makerschap’ in het Vlaamse medialandschap het verschil heeft gemaakt, een spiegel voor creatief talent.
Een prijs voor moed, durf en lef in de Vlaamse media die door de vakjury in de kijker gezet wordt.
Wervelende show met verrassende acts
Presentatoren Danira Boukhriss Terkessidis, Koen Wauters en Gert Verhulst zorgen bij de start van de awardshow voor een ongeziene openingsact waarin heel wat televisieprogramma’s die in 2022 het medialandschap kleurden op een originele manier in de kijker worden gezet. Tijdens de wervelende show, met tal van verrassende acts, worden de vier genomineerden die nog kans maken in de bloemetjes gezet. Het wordt dus geen traditionele awardshow waar de winnaar uit de klassieke omslag wordt getoverd. Wel een heus spektakel waarin de nieuwste technieken en ook de vele mogelijkheden die het Studio 100 Pop-Up Theater biedt ten volle worden ingezet.
De TV-show begint om 20.00 uur, maar al vanaf 16.00 uur starten radiozenders Qmusic, Joe, Radio2, MNM en Nostalgie met een live-uitzending vanuit hun mobiele radiostudio in de foyer van het Studio100 Pop-Up Theater. De studio biedt een uniek zicht op de Gouden Loper waarlangs de genodigden hun opwachting maken, en de radioreporters nemen de luisteraars vanaf 16u mee achter de schermen van de awardshow en brengen zo het backstagegevoel recht in de huiskamer.
Waar zijn de 'Kastaars!' te volgen?
Met het crossmediale initiatief 'Kastaars!' willen de omroepen VRT, DPG Media, Play Media en Streamz samen met de kijkers, luisteraars en surfers de populairste Vlaamse mediaproducties en -persoonlijkheden bekronen.
Vanaf 16.00 uur live te beluisteren op Qmusic, Joe, Radio2, MNM en Nostalgie.
Vanaf 20.00 uur te zien op Eén, VTM, Play4, VRT MAX, VTM GO, GoPlay en HLN.
Alles zal ook te volgen zijn via livestream op alle digitale kanalen.
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Voor wie alvast wil voorproeven: dit zijn de eerste beelden van 'Heel Holland Bakt'
- Kijkcijfers: 23, 24 en 25 oktober 2026
- Nieuw seizoen van '90 Day: Hunt For Love' op TLC
- Sven Kockelmann wint 'Sonja Barend Award 2026' met spraakmakend interview met Dick Schoof
- ‘Is ’t Gelukt?’: Spannende finale met Stephanie Planckaert en Annemie Struyf, maar wie kroont zich tot winnaar?
- Karen Damen gaat helemaal op in emotionele act tijdens halve finale van 'Got Talent'
- 'Het Huis' met Jelle Cleymans: 'Op feestjes was ik altijd die onnozelaar van Ketnet'
- Vlammende tartaar en koude douche in 'Mijn Restaurant'
- Dinsdag in 'Focus': een gekweekt lapje huid als behandeling bij brandwonden
- Dit is nieuw bij RTL in november
- Samen op stap voor een warmere kerst: JOE lanceert De Grote Pakjestocht
- An Lemmens krijgt vrij spel op Willy met '120 Minuten An Lemmens'
- 'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke' vanuit het Jenevermuseum in Schiedam
- Dit hoor je zondag in 'Vroege Vogels' op NPO Radio 1
- Dit hoor je zaterdag in 'Spijkers met Koppen' op NPO Radio 2
Multimedia SPOTLIGHT
-
'Boer zkt Vrouw' sexier en spannender dan ooit -
Shauna: van euforie naar bittere exit in 'De Verraders' -
Kijk het nieuwe seizoen van 'The Mob' op Disney+ -
Wie blijft samen? Wie vraagt de scheiding aan? -
'Reputatieschade? Je m’en fous!' -
'De Verhulstjes' gaan bowlen! -
'Monsters: The Truth Behind the Myths' nieuw op National Geographic -
'Freak circus' zet podium van 'Got Talent' in vuur en vlam -
Stream de nieuwe mysterieserie'Phony' op Disney+ -
Eerste service legt pijnpunten bloot in 'Mijn Restaurant' -
'Taken: Natalee Holloway' in november nieuw op Netflix
-
Margriet Hermans gelooft Shauna Dewit voor geen haar -
Graaft Femke haar eigen graf in 'Thuis'? -
'De carwash draaide op mijn kosten' -
Mattias en Marjan nemen afscheid van elkaar voor het beslissingsmoment -
Streamz onthult trailer voor nieuwe dramareeks 'Omerta' -
Repetitie loopt mis voor Golden Buzzer Amoukanama -
Isabelle A getuigt over haar kankerdiagnose in 'Radio 2 Dansathon' -
Karolien Debecker komt toe in Zottegem voor Radio 2 Dansathon -
Verspreekt Kürt Rogiers zich in 'De Verraders'? -
Netflix onthult officiële trailer van animatiefilm 'Steps' -
Axel Daeseleire kijkt binnen in slaapkamer president Blue Angels -
Jury grijpt in, in 'Mijn Restaurant' -
Ellen en Matti stoppen het 'Blind Getrouwd'-experiment -
Netflix deelt trailer van David Finchers 'The Further Mis-Adventures Of Cliff Booth'
-
Bert is Faroek 2.0 in 'De Verraders' -
Ontdek de eerste beelden van de nieuwe 'Fabeltjeskrant' -
Marc Coucke spaart duo's niet in 'Mijn Restaurant' -
Een nieuwe ronde doet zijn intrede in 'Got Talent' -
Kijk vanaf vandaag naar 'Gevangenisdirecteurs'
Kijktip van de dag

De jury bezoekt en eet bij de duo's in Halle, Mechelen en Oostende. Intussen brengen de klanten voor het eerst hun stem uit en delen ze hun ongezouten commentaar. Wie maakt de beste indruk?
'Mijn Restaurant', om 20.40 uur op VTM.




































