VRT, DPG Media, Play Media en Mediahuis zamelen geld in voor Syrië Turkije 12-12

VRT, DPG Media, Play Media en Mediahuis bundelen de krachten om het Consortium 12-12 te steunen in de hulp aan Syrië en Turkije. Op maandag 6 maart zamelen hun radiozenders geld in met de thema-uitzending People help the people.
Als campagnelied maken de grote namen van de Vlaamse muziek hun versie van het gelijknamige nummer. Onder meer CAMILLE, Niels Destadsbader en Coely doen mee. Hadise vliegt speciaal over vanuit Turkije.
Enorme nood aan veel geld
Exact een week geleden, op woensdag 15 februari om 8.45 uur, draaiden zestig Europese radiostations het (cover)nummer 'People Help The People' van Birdy. Ook VRT, DPG Media, Play Media en Mediahuis deden mee. Het was een ode aan de slachtoffers van de verwoestende eerste aardbeving in Syrië en Turkije en ook een oproep om geld te doneren. Dat aangrijpende moment raakte heel wat luisteraars en stimuleerde hen om een gift te doen op de rekening van het Consortium 12-12.
Maar er is meer hulp nodig. Veel hulp. De ramp in Syrië en Turkije is van een ongeziene omvang. Een gebied zo groot als België en Nederland samen is op maandag 6 februari in één klap volledig vernield. De ravage is enorm. Het dodental is ondertussen opgelopen tot 47000. Miljoenen mensen zijn dakloos.
Alle radiozenders steunen Syrië en Turkije
Op maandag 6 maart, een maand na de eerste aardbeving, organiseren de drie grote Vlaamse mediagroepen een grote campagnedag. Onder het motto People help the people draaien Radio 1, Radio2, Radio2 BeneBene, Klara, Studio Brussel en MNM (VRT), Qmusic, Joe en Willy (DPG Media), NRJ (Play Media), Nostalgie en Nostalgie+ (Mediahuis) op verzoek. De zenders maken elk hun eigen uitzendingen, met hetzelfde doel: zoveel mogelijk geld inzamelen om de slachtoffers in Syrië en Turkije te helpen. Die dag kunnen luisteraars kiezen welke muziek ze willen horen, op voorwaarde dat ze het Consortium 12-12 steunen.
Ook Franstalige mediagroepen
Ook het Franstalig gedeelte in ons land ondersteunt het initiatief. RTBF en RTL voeren actie op dezelfde dag. De solidariteit is zo letterlijk grenzeloos.
Meer dan twintig topartiesten vragen jouw hulp
Als campagnelied komt er een eigen versie van 'People Help the People'. Met dat nummer roepen meer dan twintig grote namen uit de Vlaamse muziekwereld op om geld te doneren aan Syrië Turkije 12-12.
Twee artiesten voelen zich extra betrokken bij de actie: Hadise, een megaster in Turkije, en singer-songwriter ILA hebben zowel Vlaamse als Turkse roots. Zij zingen samen met Astrid Stockman, Axl Peleman, Bart Peeters, Berre, CAMILLE, Clouseau, Coely, Dana Winner, Francisco Schuster, Geike, Grace, Laura Tesoro, Maksim, Metejoor, Natalia, Niels Destadsbader, Novastar, Pommelien Thijs, Selah Sue en The Starlings. Ook Gustaph, onze kandidaat voor het Eurovisiesongfestival, neemt plaats achter de microfoon.
De song wordt op maandag 27 en dinsdag 28 februari opgenomen bij VRT, in de iconische Studio Toots. In de band spelen topmuzikanten als Flip Kowlier, Isolde Lasoen, Jef Neve en Milo Meskens. De productie is in handen van Jeroen Swinnen, muziekproducer en bandleider van 'Liefde voor muziek'.
Het campagnelied 'People help the people' van Artiesten voor 12-12 wordt gelanceerd op vrijdag 3 maart om 7.45 uur, in de ochtendshows van de radiozenders.
Hulporganisaties verenigd in Consortium 12-12
Het Belgisch Consortium voor Noodhulp (Consortium 12-12 vzw/asbl) lanceert nationale inzamelacties in geval van uitzonderlijke rampen, om maximale bijstand te garanderen tegen minimale kosten. De zeven leden zijn Caritas International, Dokters van de Wereld, Handicap International, Oxfam-België, Plan International Belgium, Rode Kruis-Vlaanderen/Croix-Rouge de Belgique en UNICEF België. Giften op de rekening van het Consortium 12-12 worden volgens de jaarlijkse verdeelsleutel verdeeld onder deze zeven lidorganisaties. Elke gift die tussen 12 februari en 31 juli 2023 wordt gestort op de 12-12-rekening voor een minimumbedrag van 40 euro, geeft recht op een fiscaal attest in 2024. Giften zijn welkom op het 12-12-bankrekeningnummer BE 19 0000 0000 1212 en online via www.1212.be.
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Wat RTL niet aandurfde: Mathijs van Nieuwkerk keert terug op televisie bij SBS6!
- Kijkcijfers: woensdag 27 mei 2026
- Financieel expert Chris Sugira wordt nieuwe geldexpert van VTM NIEUWS
- De legendarische survivalstrijd is terug: opnames nieuw seizoen van 'Expeditie Robinson' met bekende Vlamingen en Nederlanders gestart
- Bas, Finn, Joris of Maëlle: wie wint 'The Voice van Vlaanderen 2026'?
- Vrijdag in 'Meldpunt Actueel': zorgen om de energierekening
- Opmerkelijke bekentenis van Viktor in 'Brieven Aan Samson': 'Ik kon pas op mijn twaalfde fietsen'
- 'Zembla' onderzoekt de oprukkende jeugdcriminaliteit
- Laura krijgt het moeilijk in 'Huis Gemaakt'
- Europees debutant Crystal Palace tegen volksclub Rayo Vallecano in de Conference League-finale op Ziggo Sport
- Belle Perez brengt live haar grootste hits tijdens De Foute Party van Qmusic
- Véronique De Kock opent haar eigen B&B… op de radio
- Bram Krikke elke vrijdagochtend naast Mattie Valk te horen in de Qmusic-ochtendshow
- 'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke' is zondag in Berkel en Rodenrijs
- Dit hoor je zondag in 'Vroege Vogels' op NPO Radio 1
Multimedia SPOTLIGHT
-
Erik Van Looy kondigt eerste namen aan van 'De Slimste Mens ter Wereld' -
VTM haalt 'Expeditie Robinson' terug naar Vlaanderen! -
Belle Perez komt naar De Foute Party -
Viktor Verhulst brengt laatste brieven aan Samson terug -
Maak het mee! De seizoensfinale van 'Familie' -
'Ex On The Beach: Double Dutch' exclusief te zien op Streamz -
Kijk eerste beelden van nieuw seizoen 'Ex on the Beach: Double Dutch' -
Laura krijgt het moeilijk in 'Huis Gemaakt' -
Jade Mintjens in gloednieuw Play-programma 'Jade & de Belgen' -
'Ze Zeggen Dat' Dina Tersago nog nooit zo gestrest was -
'Heel Mijn Hart' toont een emotionele onthulling -
'Spider-Noir' nieuw te zien op Prime Video -
'RAUW': een openhartig portret van sterrenchef Nick Bril -
Stan Van Samang brengt 'een ster' naar 'Florentina' -
Haar in de boter bij Spor-voorzitters Rik en Sam -
EOdoc 'Het Corioliseffect': een weergaloze ode aan het leven op aarde -
Dit was de Q-Lift Off met Berre! -
Coaches van 'The Voice' reageren op gemene comments over zichzelf -
Same city, final chapter. merci, Paris. -
Een heel weekend K3 bij VTM! -
Viktor Verhulst deelt eigen nostalgische herinneringen -
Joshua en Noah gooien traditioneel rollenpatroon om in 'SYTYCD' -
Kijk nu de officiële trailer van 'KYLIE' -
'Jack Ryan: Ghost War' nieuw te zien op Prime Video -
'Ze Zeggen Dat' onderzoekt de orgasmekloof -
Kijk naar de reünie van 'The Real Housewives of Antwerp' -
HBO lanceert eerste beelden van 'Life, Larry and the Pursuit of Unhappiness' -
'Ticket to the Tribes' is binnenkort nieuw op Prime Video -
Het wordt heel heet in de studio van 'So You Think You Can Dance' -
Amy's 30ste verjaardag ontploft na verrassende onthullingen in 'The Real Housewives of Antwerp'
Kijktip van de dag

De calltakers krijgen te maken met onder meer een bootje in nood op zee, een acute longembolie, een carjacking met een baseballbat, een elektrische fiets die tegen een lantaarnpaal knalt en een colonne buitenlandse brandweervoertuigen op weg naar Oekraïne.
'De Noodcentrale', om 20.45 uur op VRT 1.



































