Telenet krijgt groen licht voor instap in De Vijver Media - VIDEO

dinsdag 24 februari 2015

Vandaag werd bekend dat de Europese Commissie goedkeuring geeft aan Telenet voor de geplande participatie van 50% in De Vijver Media.

Midden juni 2014 kondigde Telenet aan dat het een overeenkomst had bereikt met de aandeelhouders van De Vijver Media, om SBS én Woestijnvis de nodige zuurstof te geven om hun strategie verder uit te bouwen en om lokale creatieve topprogramma's te blijven produceren. Na deze goedkeuring zal de formele afronding van de transactie kunnen plaatsvinden binnen enkele dagen.


In juni 2014 maakte Telenet bekend dat het een participatie van 50% wilde nemen in De Vijver Media via een overname van de aandelen van Sanoma in De Vijver Media voor 26 miljoen euro en een additionele cash investering in het bedrijf van 32 miljoen euro. Wouter Vandenhaute, CEO van De Vijver Media, en zijn zakenpartner Erik Watté zullen na de transactie via hun vennootschap W&W 25 % van de aandelen van De Vijver Media aanhouden. Corelio zal de overige 25% van de aandelen in De Vijver Media aanhouden.

De transactie werd op 19 augustus 2014 aangemeld bij de Europese Commissie door Liberty Global (als meerderheidsaandeelhouder van Telenet), Corelio en W&W. Vandaag maakte de Europese Commissie bekend dat zij na grondig onderzoek goedkeuring geeft voor de geplande participatie van Telenet in het kapitaal van De Vijver Media.

Om mededingingsrechtelijke bekommernissen  van de Europese Commissie weg te nemen, hebben Telenet, W&W en Corelio toezeggingen aangeboden om te garanderen dat de zenders van De Vijver Media ter beschikking zullen blijven van andere televisie-aanbieders. Telenet zal de activiteiten van De Vijver Media niet consolideren.


John Porter, CEO Telenet: 'Wij hebben constructief samengewerkt met de Europese Commissie tijdens het onderzoek en hadden het volste vertrouwen in de goedkeuring van de transactie. Het belangrijkste is dat de Vlaamse kijker nu vruchten zal plukken van deze belangrijke samenwerking in het Vlaamse medialandschap. Hij zal ook in de toekomst kunnen blijven genieten van de vele Vlaamse kwaliteitsprogramma's die VIER en VIJF brengen. Met deze samenwerking willen we, net zoals met onze andere initiatieven zoals STAP en Play, de kijkervaring van onze klanten steeds verrijken en sterke lokale audiovisuele content blijven ondersteunen.'

Wouter Vandenhaute, CEO De Vijver Media: 'De Vijver Media heeft de voorbije drie jaar voor een enorme dynamiek gezorgd in het Vlaamse televisielandschap. Met de instap van Telenet kunnen we ons creatieve verhaal van VIER, VIJF en Woestijnvis op een stabiele manier verder uitbouwen. Telenet zal ons in de komende jaren ook gidsen om op de juiste manier in te spelen op het snel veranderende kijkgedrag.'


Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



DOSSIER: Telenet participeert in De Vijver Media

volledig dossier

TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Got Talent' (VTM)

De eerste tien halvefinalisten betreden het podium met een gloednieuwe act. De jury, met Karen Damen, James Cooke, Dan Karaty, Soundos El Ahmadi en Marc-Marie Huijbregts, kiest vijf acts die doorstoten naar de finale.

'Got Talent', om 20.40 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 14:05
    Sporza: European Open
    18:02
    Het weer (vooravond)
  • 16:05
    Hacks
    17:10
    Ottoman Empire by Train
  • 16:15
    Het betoverde dorp van Pinokkio
    16:25
    Marsupilami
  • 15:20
    NYPD Blue
    16:30
    Lisa
  • 15:35
    Kitchen Nightmares
    16:35
    24 Hours in A&E
  • 14:25
    Last Knights
    16:30
    Chicago Med
  • 15:40
    Xena: Warrior Princess
    16:40
    MacGyver
  • 15:50
    Three Wiser Men and a Boy
    17:25
    The Finnish Line
  • 15:50
    Geen uitzending
    16:20
    Binnenstebuiten
  • 15:25
    De Tafel van Tine
    16:35
    De Verhulstjes
  • 16:05
    Castle
    17:55
    FBI: Most Wanted
  • 15:25
    Pawn Stars: Best Of
    16:20
    That '70s Show
  • 15:25
    A Place in the Sun
    16:20
    Property Brothers
  • 16:10
    World's Most Evil Killers
  • 14:00
    Herhalingslus
    20:00
    Z-Nieuws
  • 16:10
    Kan ik het ook?
    16:55
    Mannenverzorging
  • 16:00
    Foodies & The City
    16:30
    Bon Appetit
  • 16:05
    New Tricks
    17:05
    Death in Paradise
  • 16:00
    NCIS: Los Angeles
    16:55
    The Resident
  • 15:30
    Pauw & De Wit
    16:20
    Ik mis je
  • 16:10
    Bak mee met MAX
    16:30
    Met het Mes op Tafel
  • 15:35
    Jongens
    16:55
    Dino Daan & Lucy