Regionale zenders Focus en WTV krijgen boete voor productplaatsing

De Vlaamse Regulator voor de Media (VRM), de onafhankelijke toezichthouder voor de Vlaamse audiovisuele media, legt de regionale televisieomroeporganisaties Focus TV en WTV elk een administratieve geldboete op van 500 euro.
De VRM controleerde de uitzendingen van de particuliere regionale televisieomroeporganisaties (1 oktober 2022, 17u-20u), waaronder de uitzendingen van de omroepprogramma’s Focus TV en WTV.
De uitzendingen van Focus TV en WTV bevatten een programmatie in lusvorm waarbij meermaals dezelfde programma’s worden uitgezonden. De programmatie op de betrokken datum is vrijwel identiek op beide zenders.
Tijdens de onderzochte periode wordt het lifestyle programma ‘Tendens’ viermaal uitgezonden. In het programma, waarbij de aanwezigheid van productplaatsing wordt aangekondigd, komen drie reportages voor. De tweede reportage in het betroffen programma, betreft een verslag van een promotioneel evenement voor de lancering van een nieuwe collectie van een Amerikaans schoenenmerk. Zowel de merknaam als diverse producten van het schoenenmerk worden in beeld gebracht. De VRM stelt vast dat hierdoor, en door de productiehulp, sprake is van productplaatsing.
De reportage wordt aangekondigd onder de benaming ‘Outdoor Wear’. De enige outdoor schoenen die in de reportage aan bod komen, zijn evenwel schoenen van één merk, waarvan het merklogo te zien is op onder meer de promoborden, sweaters en schoendozen.
Focus TV en WTV mogen volgens het Mediadecreet een programma uitzenden dat productplaatsing bevat, zolang het betrokken programma voldoet aan de voorwaarden van artikel 100, § 1, van het Mediadecreet.
Overeenkomstig artikel 100, § 1, 3°, van het Mediadecreet mag in een programma dat productplaatsing bevat, het product of dienst in kwestie geen overmatige aandacht krijgen. De VRM besluit dat in de betroffen uitzending wel degelijk sprake is van overmatige aandacht voor het schoenmerk. Bijgevolg hebben Focus TV en WTV een inbreuk begaan op artikel 100, § 1, 3°, van het Mediadecreet.
Bij het bepalen van de sanctie houdt de VRM rekening met zowel het gegeven dat een inbreuk op de voorwaarden die gelden bij het uitzenden van productplaatsing een ernstige inbreuk is, als met het gegeven dat de betrokken reportage meer dan drie minuten duurde op een totaal van vijftien minuten.
De VRM legt Focus TV en WTV dan ook elk een administratieve geldboete op van 500 euro.
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Voor wie alvast wil voorproeven: dit zijn de eerste beelden van 'Heel Holland Bakt'
- Kijkcijfers: 23, 24 en 25 oktober 2026
- Nieuw seizoen van '90 Day: Hunt For Love' op TLC
- Sven Kockelmann wint 'Sonja Barend Award 2026' met spraakmakend interview met Dick Schoof
- ‘Is ’t Gelukt?’: Spannende finale met Stephanie Planckaert en Annemie Struyf, maar wie kroont zich tot winnaar?
- Karen Damen gaat helemaal op in emotionele act tijdens halve finale van 'Got Talent'
- 'Het Huis' met Jelle Cleymans: 'Op feestjes was ik altijd die onnozelaar van Ketnet'
- Vlammende tartaar en koude douche in 'Mijn Restaurant'
- Dinsdag in 'Focus': een gekweekt lapje huid als behandeling bij brandwonden
- Dit is nieuw bij RTL in november
- Samen op stap voor een warmere kerst: JOE lanceert De Grote Pakjestocht
- An Lemmens krijgt vrij spel op Willy met '120 Minuten An Lemmens'
- 'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke' vanuit het Jenevermuseum in Schiedam
- Dit hoor je zondag in 'Vroege Vogels' op NPO Radio 1
- Dit hoor je zaterdag in 'Spijkers met Koppen' op NPO Radio 2
Multimedia SPOTLIGHT
-
'Boer zkt Vrouw' sexier en spannender dan ooit -
Shauna: van euforie naar bittere exit in 'De Verraders' -
Kijk het nieuwe seizoen van 'The Mob' op Disney+ -
Wie blijft samen? Wie vraagt de scheiding aan? -
'Reputatieschade? Je m’en fous!' -
'De Verhulstjes' gaan bowlen! -
'Monsters: The Truth Behind the Myths' nieuw op National Geographic -
'Freak circus' zet podium van 'Got Talent' in vuur en vlam -
Stream de nieuwe mysterieserie'Phony' op Disney+ -
Eerste service legt pijnpunten bloot in 'Mijn Restaurant' -
'Taken: Natalee Holloway' in november nieuw op Netflix
-
Margriet Hermans gelooft Shauna Dewit voor geen haar -
Graaft Femke haar eigen graf in 'Thuis'? -
'De carwash draaide op mijn kosten' -
Mattias en Marjan nemen afscheid van elkaar voor het beslissingsmoment -
Streamz onthult trailer voor nieuwe dramareeks 'Omerta' -
Repetitie loopt mis voor Golden Buzzer Amoukanama -
Isabelle A getuigt over haar kankerdiagnose in 'Radio 2 Dansathon' -
Karolien Debecker komt toe in Zottegem voor Radio 2 Dansathon -
Verspreekt Kürt Rogiers zich in 'De Verraders'? -
Netflix onthult officiële trailer van animatiefilm 'Steps' -
Axel Daeseleire kijkt binnen in slaapkamer president Blue Angels -
Jury grijpt in, in 'Mijn Restaurant' -
Ellen en Matti stoppen het 'Blind Getrouwd'-experiment -
Netflix deelt trailer van David Finchers 'The Further Mis-Adventures Of Cliff Booth'
-
Bert is Faroek 2.0 in 'De Verraders' -
Ontdek de eerste beelden van de nieuwe 'Fabeltjeskrant' -
Marc Coucke spaart duo's niet in 'Mijn Restaurant' -
Een nieuwe ronde doet zijn intrede in 'Got Talent' -
Kijk vanaf vandaag naar 'Gevangenisdirecteurs'
Kijktip van de dag

De jury bezoekt en eet bij de duo's in Halle, Mechelen en Oostende. Intussen brengen de klanten voor het eerst hun stem uit en delen ze hun ongezouten commentaar. Wie maakt de beste indruk?
'Mijn Restaurant', om 20.40 uur op VTM.




































