Nieuwe serie 'Niks te Zien' op VRT 1

In het nieuwe 'Niks te Zien' trekt Karl Meesters vanaf donderdag 2 mei op reis met muzikanten. Een reis die ze niet per se beleven met hun ogen, maar vooral met hun oren op scherp.
Want tijdens de reizen staan geluid en muziek centraal.
Tijs Vanneste, Pommelien Thijs, Coely, Selah Sue, Raymond van het Groenewoud en Niels Destadsbader gaan op stap met Karl, die slechtziend is. Samen werpen ze een andere blik op de wereld en ontdekken ze de kracht van geluid: in muziek, in de natuur en soms zelfs op plekken waar je het niet verwacht, zoals in een ondergrondse olietank. Daarnaast leert Karl zijn reisgezel telkens beter kennen aan de hand van – hoe kan het ook anders – muziek. Met zijn draagbare platenspeler legt hij, waar en wanneer hij maar wil, een favoriete plaat van de muzikant op als aanleiding voor een goed gesprek.
Elke reis wordt muzikaal afgesloten met een nummer dat tijdens de reis werd gemaakt, geïnspireerd door wat hen overkwam: plezier, verwondering, emotie. Kortom: hier is niks te zien, maar van alles te beleven.
Karl Meesters: ''Niks te Zien' nodigt uit om de wereld te ervaren op een andere manier, met je oren wijd open. Een avontuur waarbij elke noot en elk geluid een verhaal vertelt. Dit is mijn uitnodiging aan mijn gast en de kijker om de rijkdom van auditieve schoonheid te ontdekken en te vieren.'
Wie is Karl Meesters?
Voor de 44-jarige Karl Meesters is 'Niks te Zien' zijn eerste televisieprogramma. In het dagelijkse leven is Karl concertorganisator met zijn eigen organisatie rien à voir, en lifecoach. Karl verloor tijdens zijn twintiger jaren langzaamaan zijn zicht. Hierdoor ging hij op een andere manier op zoek naar schoonheid. Voor hem zit die schoonheid vervat in muziek en geluid, waar hij al van kleins af aan door gebeten is. Het idee voor 'Niks te Zien' werd samen met Karl vormgegeven vanuit zijn passie voor muziek.
Wist je dat ...?
Karl speelde vroeger jarenlang saxofoon;
Hij houdt van uitdagingen en liep al zes marathons;
Zijn eerste cassette was 'Hoezo' van Clouseau;
Karl heeft de slechte gewoonte om zijn witte stok te verliezen, vooral dan in zijn wilde jaren. Soms kocht hij daarom bij de Brailleliga uit voorzorg ineens drie nieuwe stokken tegelijk. De organisatie dacht daardoor zelfs even dat hij ze online doorverkocht...
Karl ontdekte pas op zijn dertigste, dankzij zijn visuele beperking, dat hij linkshandig is.
Aflevering 1: Met Tijs Vanneste in Zwitserland
2 mei op VRT 1 en met audiodescriptie op VRT MAX; 5 mei met audiodescriptie op het kanaal van Ketnet
Karl trekt met zanger Tijs Vanneste naar Zwitserland, niet met hun ogen maar met hun oren op scherp. Ze gaan op zoek naar de verborgen klank van zogenaamde ‘zingende gletsjers’, brengen een ode aan hun muzikale held Freddie Mercury en leren alpenhoorn spelen tot het geluid door de bergen vliegt.
Tijs: 'Ik ben een heel gelukkige mens. Ik heb ooit op een gegeven moment besloten om gelukkig te zijn. Niets is 100% wit, niets is 100% zwart, maar ik heb wel ergens heel resoluut besloten om gelukkig te zijn.'
'Niks te Zien', vanaf 2 mei elke donderdag om 20.35 uur te zien op VRT 1 en VRT MAX (opgelet: op donderdag 9 mei uitzonderlijk geen uitzending wegens het Songfestival).
'Niks te Zien' wordt aangeboden met audiodescriptie. Op VRT MAX is elke week de nieuwe aflevering op donderdagavond te vinden met audiodescriptie, vanaf 2 mei. De wekelijkse aflevering is ook telkens op zondag te zien op het Ketnet-kanaal, rond 22.00 uur vanaf 5 mei.
Binnenkort nieuw op VRT MAX: automatisch afspelen met audiodescriptie
Voor de gebruikers van audiodescriptie komt VRT met een belangrijke vernieuwing op VRT MAX: video’s die automatisch afgespeeld worden met audiodescriptie. Binnenkort kan elke Vlaming in zijn VRT-profiel aangeven of hij de video’s op VRT MAX graag bekijkt met audiodescriptie. Door dit aan te geven, krijgt hij in de toekomst automatisch audiodescriptie te horen bij programma’s waarbij dit beschikbaar is. De gebruiker kan dan ook zelf bepalen of hij de audiodescriptie alsnog wil afzetten. Daarnaast wordt later dit voorjaar het audiodescriptie-aanbod apart uitgelicht op de startpagina van VRT MAX, waardoor het nog beter vindbaar is.
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google
DOSSIER: Voorjaar 2024: alle plannen, alle zenders (BE)
volledig dossier- De waanzin stopt hier! 'De Ideale Wereld' is terug, 100% Karl Vannieuwkerke-vrij
- 'Interview met de geschiedenis' komt terug! Arnout Hauben in gesprek met deze 6 historische iconen.
- Dit zijn de eerste beelden van 'Het Conclaaf': 7 toppolitici met Eric Goens op weekend in de Ardennen
- Dina en Andy zijn terug met een nieuw seizoen van 'Ze Zeggen Dat'
- Sportieve duo's nemen het tegen elkaar op in 'Goed Gespeeld!'
- Programmadirecteur Annick Bongers vertrekt bij Play Media: 'Tijd om te herbronnen'
- Alle hens aan dek tijdens vroegtijdige verhuis van Cadix-ziekenhuis in 'Helden van Hier: De MUG'
- Streamz lanceert trailer van documentaire 'De Harde Kern'
- 'Comedy Casino' geeft opnieuw een podium aan aanstormend en gevestigd comedytalent
- Karine Claassen gaat 'Op een Ander' in bijzondere leefwerelden
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Goed nieuws voor de fans: 'Mijn Restaurant' dit najaar weer bij VTM
- Daan Boom, Tobias Camman en Stijn van Vliet reizen naar India in nieuw seizoen 'FOMO Show'
- Nieuwe serie 'Home Town: Inn This Together' op HGTV
- Kijkcijfers: maandag 3 augustus 2026
- Kamping Kitsch Club pakt deze week uit met eigen driedelige docuserie bij VTM
- Kijk in augustus naar de première van 'Camp Rock 3' op Disney Channel
- 'Telefacts Zomer' over nepagent die 30 staten in zijn greep hield
- Dit mag je niet missen op Crime+Investigation in augustus
- Elke maandag een Film van de Week bij FilmBox
- In augustus bij Film1 Premiere en Film1 on demand
- BNNVARA presenteert nieuwe ochtendshow NPO Radio 2 'Daniël & Roelof Zijn Al Op'
- Dit hoor je zondag in 'Vroege Vogels' op NPO Radio 1
- Speciale MAX-uitzending op NPO Radio 1: kan Nederland nog zonder vrijwilligers?
- Radiospecial over vrouwenstraten in 'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke'
- Dit hoor je zondag in 'Vroege Vogels' op NPO Radio 1
Multimedia SPOTLIGHT
-
Neem samen met VTM een kijkje op 'Kamping Kitsch' -
Goedele Liekens zonder taboes in interviewreeks 'A-typisch' -
'Niet opnemen!': de nepagent die 30 staten in zijn greep hield -
'Niets houdt me tegen' door Celien Hermans, Siska, Niels & Zita tijdens VRT Zomerhit -
100-jarige Annie Geeraerts wordt verrast op de set van 'Familie' -
Tara heeft een zaadje geplant -
CAMILLE & MAKSIM zingen nummer uit Circus Camille exclusief in 'Tien Om Te Zien' -
Kijk vanaf maandag naar 'Furious' op Disney+ -
Kijk naar de bijzondere kasteelweek van 'Met Vier In Bed' -
Wouter laat het strand spreken in 'B&B Zoekt Lief' -
Herinneringen aan Margriet Hermans in 'Tien Om Te Zien' -
Kijk nu naar 'Pompeii: Out of Time with Tom Hiddleston' -
Alain Remue getuigt over de hel in Pepinster -
'Charlotte ZKT. Lief' nieuwe Play Short -
'Met Vier In Bed' in het spoor van Brad Pitt -
Onverwachte onthulling in 'B&B Zoekt Lief' -
Belle Perez brengt de zomer naar 'Tien Om Te Zien' -
Kijk de trailer van 'Goens Docu: Cel Vermiste Personen' -
Kijk de trailer van 'Echte Jongens op Safari' -
'Familie'-iconen Annie en Ray op audiëntie bij de Koning -
Kijk binnenkort 'The Whisper Man' op Netflix
-
Isaura vertelt openhartig over panseksualiteit in 'B&B Zoekt Lief' -
Veel competitiedrang deze week in 'Met Vier in Bed' -
Check nu de trailer van 'The Gentlemen S2' -
Kijk nu de trailer van 'Koppels in Crisis 2' -
Marc Coucke zonder taboes in interviewreeks 'A-typisch' -
Ruben Van Gucht beleeft de Tour de France op VTM GO -
Dominique Van Malder over gastric bypass in 'Viva 50' -
Kijk naar 'True Crime Belgium: Moord zonder Lijk' op Streamz -
Franse bulldog Mieke steelt de show in 'Met Vier in Bed'
Kijktip van de dag

Wanneer documentairemaker Zoe hoort dat haar jeugdvriend Kaz gekozen heeft voor een traditioneel gearrangeerd huwelijk, besluit ze hier een documentaire over te maken. Gaandeweg slaan de twijfels toe.
'What's Love Got to Do with It?', film uit, 2022 met oa. Emma Thompson, om 20.35 uur op Play Fictie.



































