Nieuw op vtm: 'De Andalusische Droom'

Vlaanderen vaarwel zeggen en verhuizen naar het zonnige zuiden. De stress en de drukte in ons vlakke landje inruilen voor een nieuw leven onder de Spaanse zon. Velen dromen ervan, maar wie gaat er echt voor? In 'De Andalusische Droom' geeft Francesca Vanthielen negen koppels de unieke kans om hun ultieme droom waar te maken. De duo's laten hier in Vlaanderen alles –hun huis, hun familie, hun baan- achter om een prachtig pand om te toveren tot een gezellige bed & breakfast in Osuna, een mooi historisch stadje in het hart van Andalusië.
Maar niet alleen Spaans leren en klussen staan op het programma van de koppels. Ze moeten zich vooral zien te integreren in Osuna, want hun nieuwe dorpsgenoten beslissen uiteindelijk wie ze in hun hart en in hun midden sluiten. 'De Andalusische Droom' wordt dus werkelijkheid! Maar voor wie?
Osuna, Spanje
Osuna is een mooi, historisch stadje in het hart van Andalusië. Het ligt in de driehoek tussen de kunststeden Sevilla, Córdoba en Granada. De luchthaven van Sevilla is op minder dan een uur rijden, die van Malaga ligt op anderhalf uur rijden.
Osuna heeft een geschiedenis die teruggaat tot de Romeinse tijd. Het raakte in verval onder het bewind van de Moren, maar kende tussen de 16de en 18de eeuw een heropleving onder de machtige hertogen van Osuna. Uit die periode stammen tal van historische gebouwen die nu nog te bewonderen zijn: de prachtige Palacio’s, de imposante Collegiate, de Torre della Merced en de universiteit.
Vandaag telt Osuna ruim 17.000 inwoners. Rondom het centrale Plaza Mayor zijn er tal van kleine restaurantjes en typische tapasbars die de sfeer van het échte Andalusië uitademen.
De streek wordt gedomineerd door de talrijke olijfboomgaarden. Plaatselijke boeren maken er de heerlijkste olijfolie. Het landschap van Osuna combineert een Zuiders klimaat, een adembenemende natuur met de beste regionale keuken. Midden die olijfboomgaarden ligt Casa Zarzarrosa, op een heuvel die uitkijkt op Osuna. Dé ideale plek om tot rust te komen.
Het pand op de heuvel, Zarzarrosa
Het pand dat de koppels dit jaar moeten omvormen tot een idyllische bed & breakfast bevindt zich buiten het stadje, op een heuvel die uitkijkt op Osuna, midden tussen de olijfbomen. Het is een groot huis in Moorse stijl op een uitgestrekt domein van 6 ha. Het pronkstuk van het huis is de Palomar, een oude Moorse duiventil met een prachtig torentje. Het huis heeft ook meerdere terrassen en een zwembad met uitzicht op Osuna.
Het winnende koppel van 'De Andalusische Droom' krijgt de unieke kans om hun ultieme droom waar te maken. Ze krijgen namelijk een volledig jaar de mogelijkheid om kosteloos de bed & breakfast uit te baten en zo alle aspecten van het runnen ervan aan den lijve te ondervinden. Na dat jaar beslist het koppel of ze al dan niet hun droom willen verder zetten. Ze krijgen alle ondersteuning om hun droom om te zetten in realiteit.
De inzet
Na het eerste seizoen in het Italiaanse Montelparo, jagen de koppels dit jaar hun ultieme droom na in het Zuid-Spaanse Osuna, in het hart van Andalusië. Dit jaar gaan niet zes, maar negen koppels op zoek naar hun Andalusische Droom. De eerste indruk die ze maken op de inwoners van Osuna zal van doorslaggevend belang zijn, want al snel zullen 3 koppels terug naar Vlaanderen moeten keren.
Integratie is in dit seizoen het sleutelwoord: de koppels logeren bij gastgezinnen in Osuna, en dus niet langer samen in het huis. Dit is de ideale manier om de plaatselijke cultuur van dichtbij te leren kennen. Wat de koppels niet beseffen, is dat de gastgezinnen ook de kern vormen van het Consejo, de geheime raad die over hun toekomst in Osuna beslist.
Want het Consejo, als vertegenwoordiging van de inwoners van Osuna, bepaalt wie mag blijven en wie moet vertrekken. Het Consejo wordt af en toe nog versterkt door experten die de koppels in hun domein aan het werk hebben gezien: de hotelmanager, de baas van de tapasbar, enz.
Nog nieuw is ook dat de koppels elkaar moeten rangschikken. Op die manier krijg je in de huiskamer ook een inzicht hoe de verhoudingen binnen de groep liggen. Wie de rangschikking wint, wordt door de andere duo’s verzekerd van een verlengd verblijf. Tijdens de reeks worden de koppels getest op tal van vaardigheden waaruit moet blijken wie het meest potentieel heeft om de perfecte uitbater te zijn van Casa Zarzarrosa. Zo worden de kandidaten bijvoorbeeld getest op hun sociale vaardigheden, hoe snel ze zich de plaatselijke gewoontes en gebruiken eigen maken, hun culinaire kwaliteiten, hun kennis van de regio Andalusië, hun creativiteit bij het inrichten van de kamers, hun visie op hun bed & breakfast en natuurlijk het uitbaten zelf.
Bij het uitbaten krijgen de koppels te maken met een kritisch maar rechtvaardig testpubliek, dat bestaat uit bekende televisiepersoonlijkheden. Het winnende koppel wordt uiteindelijk gekozen door een finale stemronde van het Consejo en een openbare stembusslag op de Plaza Mayor van Osuna.
De kandidaat-uitbaters
Kell y En Michelle Uit Lanklaar En Dilsem Stokkem
Kelly (25) en Michelle (27) zijn beste vriendinnen. Kelly werkt als buschauffeur bij De Lijn, Michelle is werkzoekend. De interesse voor een B&B werd bij Kelly gewekt na het bekijken van ‘Julia’s Tango’, een dramaserie die het verhaal vertelt van 4 vriendinnen die samen in Argentinië een B&B beginnen. In Michelle heeft Kelly alvast een ideale ‘business partner’ gevonden. De Zuid-Spaanse zon is wat hen bindt en samen willen ze in Andalusië een B&B opstarten waar romantiek en rust centraal staan. De twee meisjes zijn ook grote paardenliefhebbers en die mogen in de Andalusische B&B niet ontbreken.
Eddy en Fabienne uit Tessenderlo
Eddy (50) en Fabienne (46) zien hun pensioen stilaan naderen, de kinderen zijn het huis uit en dus is dit het ideale moment om hun voorlopig niet gerealiseerde droom waar te maken: een stijlvolle B&B in hun favoriete land Spanje openen. Ze hebben trouwens jaren een traiteurszaak gehad. Eddy is nu coördinator in de hotelschool van Turnhout en heeft vanuit z’n functie dus uitgesproken leiderscapaciteiten. Hij is verzot op de mediterrane keuken en voert gastvrijheid hoog is z’n vaandel. Fabienne runt een winkel van babykleren en volgt Eddy in alles wat hij doet. Al zal het gemis van de kleinkinderen op het thuisfront haar wel zwaar vallen...
Samir en Soraya uit Mechelen
Samir (31) en Soraya (26) zijn een jong en dynamisch koppel uit Mechelen. Soraya is werkzoekend en Samir heeft een risicojob als hoogtewerker. Met een zoontje van 4 liggen voor hen nog alle kansen open om in het warme Zuiden een nieuw leven op te starten. In Andalusië is Samir heel benieuwd naar z’n Moorse roots die al eeuwenlang verweven zijn met de cultuur van Zuid-Spanje. Soraya wil er haar studies toerisme ten volle kunnen uitspelen. Samen vormen ze een hecht koppel dat hun relatie omschrijft als dynamisch en explosief...
Pam en Davy uit Kortrijk
Pam (30) en Davy (27) zijn nog maar net samen maar hebben bij elkaar de passie voor reizen en avontuur gevonden. Voor Davy is interieurinrichting z’n stokpaardje. Hij hoopt in Andalusië zijn ongebreidelde creativiteit de vrije loop te laten gaan. Bij Pam zit reizen in de genen en een B&B openen is een kinderdroom. Samen wil dit koppel met heel eigen en uitgesproken ideeën hun stempel drukken en op zoek gaan naar het realiseren van hun droom.
Rudy en Cindy uit Opglabbeek
Rudy (42) en Cindy (36) dromen al lang om samen een B&B uit de grond te stampen. Ze zijn al veel panden gaan prospecteren in het buitenland en zijn zelfs heimelijk een kijkje gaan nemen bij Jos en Ann, de winnaars van vorig jaar. Voor Cindy staat een B&B gelijk met wellness: gasten verwennen en laten genieten dankzij haar uitgebreid gamma van massagetechnieken. Rudy is een doener en ziet zich al sportieve excursies begeleiden met z’n gasten. Taal zou voor hen wel een struikelblok kunnen worden, want geen van beiden spreekt een mondje Spaans.
Lena en Hilde uit Roeselare en Ieper
Lena (50) en Hilde (48) zijn twee vrolijke zussen die graag kwebbelen. Deelnemen aan 'De Andalusische Droom' is als een roeping die werkelijkheid wordt. Het is de levensdroom van Lena om in Zuid-Spanje een B&B te openen en haar zus wil haar volop steunen om deze droom te realiseren. Hilde spreekt trouwens vlot Spaans, wat een extra troef is. De twee zussen zijn supergemotiveerd en willen in Andalusië hun tweede jeugd beleven.
Geertrui en Stefan uit Mechelen
Geertrui (46) en Stefan (39) vormen een nieuw samengesteld gezin uit Mechelen. Beiden zijn Evangelische Christenen en hebben elkaar gevonden in hun droom om samen een B&B op te starten. De beminnelijke Geertrui wordt pas gelukkig onder de zon. Stefan van zijn kant staat altijd klaar om er enthousiast in te vliegen. En zo vormen ze een complementair duo dat eindelijk de tijd rijp acht om hier alles achter te laten en de grote stap Zuidwaarts te zetten.
Gerda en Wim uit Sint-Truiden en Merchtem
Gerda (44) en Wim (41) hebben een LAT-relatie. Samen een B&B runnen zou dus voor hen als koppel een nieuwe ervaring zijn. Bij hen lijken de rollen omgekeerd. Gerda hanteert graag de boormachine bij het klussen in huis, voor Wim is poetsen bijna een hobby. Hij heeft trouwens z’n eigen schoonmaakbedrijf. Wim is een genieter en droomt luidop van een buitenkeuken annex bar. Met haar winnaarsmentaliteit gaat Gerda voor niets minder dan een nieuw bestaan onder de Spaanse zon.
Tamara en Stef uit Hofstade
Tamara (35) en Stef (42) leerden elkaar nog niet zolang geleden kennen via het internet maar toch was het meteen grote liefde. Ze willen een nieuwe start nemen in het leven, samen met hun 5 kinderen. Tamara is een heel enthousiaste en impulsieve vrouw; Stef is eerder het rustige type dat met zijn humor veel gedaan krijgt. Eén ding is zeker: met dit koppel gebeurt er altijd wat. Als kok wil Stef zijn troeven volledig uitspelen en Tamara ziet zich al als de perfecte gastvrouw voor een B&B in Andalusië.
Aflevering 1
Negen Vlaamse koppels laten hun familie, vrienden en werk achter om in een Andalusisch stadje hun langgekoesterde droom waar te maken. Gepakt en gezakt komen ze aan in Osuna, waar ze een prachtig pand zullen omtoveren tot een charmante bed & breakfast.
Op de luchthaven in Malaga is er al meteen hilariteit als één van de deelnemers, de mooie, blonde Kelly, achter het stuur van de bus plaatsneemt. In het dagelijkse leven is Kelly immers... buschauffeur bij De Lijn.
De koppels komen aan in Casa Zarzarrosa, een prachtig huis op een heuvel die uitkijkt op Osuna, midden de olijfbomen. Bij hun eerste kennismaking zijn de koppels overweldigd. Voor één van hen wordt dit hun nieuwe thuis. ’s Avonds worden de koppels verwacht in Osuna, waar de plaatselijke bevolking een welkomstfeest houdt voor de Vlamingen. De koppels zijn zichtbaar ontroerd en gooien zich meteen in het feestgedruis.
De dag nadien volgt de ontnuchtering als blijkt dat 3 van de 9 koppels Andalusië sneller dan verwacht zullen moeten verlaten. De koppels moeten zich op TV Osuna aan de plaatselijke bevolking voorstellen. Ze moeten motiveren waarom ze hier een nieuw leven willen opbouwen en een voorwerp zoeken dat hun persoonlijkheid typeert.
Sommige duo’s maken een goede beurt, bij anderen slaat de twijfel toe. Hebben ze Osunakunnen overtuigen of ligt hun retourticket al klaar? De spanning voor het tv-scherm is dan ook te snijden bij de koppels, zeker als ze horen dat ook het Consejo meekijkt en meteen een oordeel over hen zal vellen.
Van de voorzitter van het Consejo krijgen de koppels elk een enveloppe met een adres van een gastgezin. Alleen voor wie de deur opengaat, mag 'De Andalusische Droom' beginnen...
'De Andalusiche Droom', vanaf maandag 14 december wekelijks om 20.40 uur op vtm.
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- ‘Single Bells’ keert terug met seizoen 3: Streamz onthult startdatum
- Qmusic Highlights start in Mechelen: drie avonden gratis lichtspektakel voor 25 jaar Qmusic
- 'De Verraders' maakt zich op voor finale: Noah neemt groot risico met Munt van de Waarheid
- Kijkcijfers: dinsdag 3 november 2026
- Jij kan erbij zijn! VTM zoekt publiek voor 'Dancing with the Stars'
- Wie wint 50.000 euro? Tien acts strijden om de overwinning in de finale van 'Got Talent'
- 'Hij is fantastisch grappig!': maakt Mechelen dé comeback van het seizoen in 'Mijn Restaurant'?
- Mark Baanders onderzoekt in 'PowNed of View' waarom kweekvlees hier nog altijd niet op ons bord ligt
- Lara Taveirne vrijdag in 'Alleen Elvis Blijft Bestaan'
- 'Vrederechter' is duidelijk: WhatsAppberichten volstaan niet als bewijs
- Luistercijfers: Qmusic weer marktleider, JOE groeit
- Radiostudio Qmusic blijft leeg: Domien en Anton maken middagshow bij luisteraars over de vloer
- Feestelijke sloteditie van Iedereen Klassiek brengt vijftienduizend muziekliefhebbers samen in Brugge
- Hoe doet hij het?! Sander stapt om 16.22 uur uit zijn studio zonder tijd en breekt eigen record
- 'Qmusic Top 40 Live' brengt The Bausa, The Opposites en Suzan & Freek samen in Rotterdam Ahoy
Multimedia SPOTLIGHT
-
Kijk mee binnen bij Vlaanderens grootste online sterren -
Mini Made2Move klaar voor de finale van 'Got Talent' -
Conner Rousseau in 'Anastasya op een Ander' -
Astrid Coppens over paniek tijdens haar eerste bevalling -
Verrassende plottwist in 'Love Island VIPS' -
Dit zijn de kandidaten van 'Dancing with the Stars 2026' -
Crisis bij LABO! -
Seizoensrevelatie Amber Piddington uitgeschakeld in 'De Slimste Mens ter Wereld' -
Kürt Rogiers over zijn exit in 'De Verraders' in 'De Tafel van Ruben' -
Noah offert bondgenoot Bert in 'De Verraders' -
'Gevangenisdirecteurs' toont schrijnende gevolgen van stakingen -
Faroek opent aanval op verrader Stephanie aan De Ronde Tafel -
Deze tactiek hanteert Pauline Slangen in 'Expeditie Robinson'
-
'Ik vind hem kleiner dan gedacht!' -
'Expeditie Robinson' start met stevige realitycheck -
Nieuwe vodcast 'Alloo Jambers – de Jambers tapes' -
Repetitie gaat mis voor Double Trouble in 'Got Talent' -
Oostende pakt allereerste vrijstelling in 'Mijn Restaurant' -
'Marc, mag ik uw onderbroeken?' -
'Blind Getrouwd'-koppel Mattias en Marjan nog steeds madly in love -
Netflix deelt de officiële trailer van 'Pride and Prejudice' -
Christina en Thira strijden om Donny in 'Love Island VIPS' -
Bekijk de trailer van 'Anastasya op een Ander' -
'Boer zkt Vrouw' sexier en spannender dan ooit -
Shauna: van euforie naar bittere exit in 'De Verraders' -
Kijk het nieuwe seizoen van 'The Mob' op Disney+ -
Wie blijft samen? Wie vraagt de scheiding aan? -
'Reputatieschade? Je m’en fous!' -
'De Verhulstjes' gaan bowlen! -
'Monsters: The Truth Behind the Myths' nieuw op National Geographic
Kijktip van de dag

In Wommelgem kent iedereen Donald (66) als de goedlachse friturist, die zelfs na twee maagomleidingoperaties ook nog eens het lekkerste ijs blijft draaien. Na dertig jaar hard werken in hun frituur droomden hij en zijn vrouw Lieve ervan meer tijd in Kreta door te brengen, waar ze hun hart verloren. Maar toen kreeg Donald een harde diagnose. Janne Desmet gaat mee op een van zijn laatste trips naar Kreta.
'De Laatste Lach', om 21.00 uur op VRT 1.



































