Kijkcijfers: grote belangstelling voor openingswedstrijd Rode Duivels

Voetbal is, zeker wanneer het over de Rode Duivels gaat, gedeelde nationale passie. De Rode Duivels brengen ons allemaal samen. VRT wil informeren en verbinden, en dat is gisteren uitstekend gelukt bij de openingswedstrijd van ons nationaal team op het WK.
Gemiddeld 1.881.984 mensen bekeken de wedstrijd België-Canada, goed voor een marktaandeel van 70.8%. De kijkcijferpiek lag kort voor het einde van de wedstrijd om 21.53 uur: toen zaten er 2.016.000 Vlamingen nagelbijtend het laatste fluitsignaal af te wachten.
Die massale belangstelling in alle lagen van de bevolking toont andermaal de verbindende kracht van voetbal. Het is precies die beleving die VRT wil stimuleren met haar WK-aanbod, al blijft de omroep ook oog hebben voor de minder fraaie kanten van het WK en de organisatie ervan.
Ter vergelijking: de openingsmatch van de Rode Duivels op het EK 2021 (tegen Rusland) scoorde met gemiddeld 1.800.782 kijkers wat minder. De eerste wedstrijd van de Rode Duivels tegen Panama op het WK 2018 deed het wel nog beter met 2.077.871 kijkers.
Ook in het goed gevulde Sporza Wintercircus in Gent zat de sfeer er gisteren volop in. De voetbaltalkshow 'Villa Sporza' had gemiddeld 645.348 kijkers en 56.4% marktaandeel met een piekcijfer van 907.047 kijkers.
Absolute topcijfers voor online
Online waren de cijfers relatief gezien zo mogelijk nog beter. Sporza (de site en app samen) had gisteren een topdag met maar liefst 1.219.382 unieke bezoekers. Dat is de vierde beste dagscore ooit. Er waren ook 563.008 unieke streamers, een absoluut dagrecord op Sporza.
De Rode Duivels geven niet enkel een boost aan Sporza, ook VRT MAX deelt in het succes: met 422.316 unieke bezoekers en 319.302 streamers werd een nieuwe dagrecord voor VRT MAX gevestigd.
Sporza WK-pronostiek is groot succes
Niets zo gezellig en spannend als samen met vrienden vrijblijvend een pronostiekje te wagen over het verloop van het WK. Dat is precies wat de Sporza WK-pronostiek beoogt. Dat je het daarbij ook kan opnemen tegen echte kenners en voerbaltoppers is nog een extra uitdaging. De Sporza WK-pronostiek is dan ook een groot succes met op dit moment 114.300 deelnemers.
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Kijkcijfers: Play kijkt tevreden terug op het voorjaar
- Vlak voor de finale: herbeleef het tiende seizoen van 'The Voice' in drie minuten
- Laura Tesoro met spoed geopereerd: finale ‘The Voice’ onzeker
- Champions League-finale PSG – Arsenal gratis te zien voor heel Nederland bij Ziggo Sport
- Wat RTL niet aandurfde: Mathijs van Nieuwkerk keert terug op televisie bij SBS6!
- Vrijdag in 'Meldpunt Actueel': zorgen om de energierekening
- Opmerkelijke bekentenis van Viktor in 'Brieven Aan Samson': 'Ik kon pas op mijn twaalfde fietsen'
- 'Zembla' onderzoekt de oprukkende jeugdcriminaliteit
- Laura krijgt het moeilijk in 'Huis Gemaakt'
- Europees debutant Crystal Palace tegen volksclub Rayo Vallecano in de Conference League-finale op Ziggo Sport
- Dit hoor je zaterdag in 'Spijkers met Koppen' op NPO Radio 2
- 'FM op 5' over bijzonder opnames van The Nits
- Belle Perez brengt live haar grootste hits tijdens De Foute Party van Qmusic
- Véronique De Kock opent haar eigen B&B… op de radio
- Bram Krikke elke vrijdagochtend naast Mattie Valk te horen in de Qmusic-ochtendshow
Multimedia SPOTLIGHT
-
Herbeleef seizoen 10 van 'The Voice' in drie minuten -
Erik Van Looy kondigt eerste namen aan van 'De Slimste Mens ter Wereld' -
VTM haalt 'Expeditie Robinson' terug naar Vlaanderen! -
Belle Perez komt naar De Foute Party -
Viktor Verhulst brengt laatste brieven aan Samson terug -
Maak het mee! De seizoensfinale van 'Familie' -
'Ex On The Beach: Double Dutch' exclusief te zien op Streamz -
Kijk eerste beelden van nieuw seizoen 'Ex on the Beach: Double Dutch' -
Laura krijgt het moeilijk in 'Huis Gemaakt' -
Jade Mintjens in gloednieuw Play-programma 'Jade & de Belgen' -
'Ze Zeggen Dat' Dina Tersago nog nooit zo gestrest was -
'Heel Mijn Hart' toont een emotionele onthulling -
'Spider-Noir' nieuw te zien op Prime Video -
'RAUW': een openhartig portret van sterrenchef Nick Bril -
Stan Van Samang brengt 'een ster' naar 'Florentina' -
Haar in de boter bij Spor-voorzitters Rik en Sam -
EOdoc 'Het Corioliseffect': een weergaloze ode aan het leven op aarde -
Dit was de Q-Lift Off met Berre! -
Coaches van 'The Voice' reageren op gemene comments over zichzelf -
Same city, final chapter. merci, Paris. -
Een heel weekend K3 bij VTM! -
Viktor Verhulst deelt eigen nostalgische herinneringen -
Joshua en Noah gooien traditioneel rollenpatroon om in 'SYTYCD' -
Kijk nu de officiële trailer van 'KYLIE' -
'Jack Ryan: Ghost War' nieuw te zien op Prime Video -
'Ze Zeggen Dat' onderzoekt de orgasmekloof -
Kijk naar de reünie van 'The Real Housewives of Antwerp' -
HBO lanceert eerste beelden van 'Life, Larry and the Pursuit of Unhappiness' -
'Ticket to the Tribes' is binnenkort nieuw op Prime Video -
Het wordt heel heet in de studio van 'So You Think You Can Dance'
Kijktip van de dag

Het is zover: de grote finale van 'The Voice van Vlaanderen'. Wie van de vier finalisten wint het tiende seizoen en welke coach viert mee op het podium? Of gaat, net als vorig seizoen, de Comeback Stage met de overwinning lopen?
'The Voice van Vlaanderen', om 20.35 uur op VTM.




































