Ketnet wordt Petnet: Vlaanderen toont massaal steun in strijd tegen kanker

donderdag 22 mei 2025
Foto: Ketnet - © VRT 2025

'De pet op tegen kanker' is een groot succes! De bewustmakingscampagne en solidariteitsactie bereikt morgen, vrijdag 23 mei, haar hoogtepunt. Dan wordt Ketnet voor één dag omgedoopt tot Petnet.

Zet als Ketnetter op Petnetdag zeker De pet op als je naar school gaat! Zo toon je aan leeftijdsgenoten met kanker dat ze er niet alleen voor staan. De pet op tegen kanker is een actie van Ketnet en Kom op tegen Kanker.
 
Duizenden Ketnetters pimpten al een pet. Heel wat bekende Vlamingen volgden hun goede voorbeeld. Onder andere Julia en Hanne van K3; Zion Luts, Amber Aerts en Pieter Vreys van #LikeMe; Bart Peeters en Gloria Monserez; weervrouwen Jacotte Brokken en Sabine Hagedoren, en weerman Bram Verbruggen; Steven Van Herreweghe; Niels Destadsbader en Tessa June; en Annabet Ampofo, Jelle Mels, Jensen Baert en Maurane Proost van Karrewiet zetten al De pet op tegen kanker.
 
Ook Radio2, Studio Brussel, MNM, Sporza, VRT NWS en nws.nws.nws steunden de actie.
 
De pet op tegen kanker maakt het thema kanker bespreekbaar en Ketnetters tonen zich solidair met leeftijdsgenoten die kanker van dichtbij meemaken. Voor meer info over de actie kun je terecht op ketnetvoorouders.be en depetoptegenkanker.be. Daar vind je ook tips voor ouders en leerkrachten om met kinderen over het onderwerp te praten.
 
Boegbeelden van de campagne dit jaar zijn Emma, Imea en Jasper van De KetnetBand. Zij hebben speciaal voor deze actie een nieuw nummer gemaakt: ‘Duizend En Eén Dromen’. Daarbij hoort natuurlijk ook een videoclip en daarin speelt Ketnetter Lori, een meisje dat zelf kanker heeft gehad, een belangrijke rol.
 
Voor de zevende keer maken Ketnet en Kom op tegen Kanker kinderen én volwassenen bewust van de ziekte. Tegelijkertijd zamelen ze geld in voor activiteiten voor kinderen en jongeren met kanker, onder andere om hen de kans te geven om op vakantiekamp te gaan. Zo kunnen zij, samen met hun lotgenoten, even hun ziekte vergeten. De deelnemende winkels blijven de petten verkopen tot het einde van de zomer, zolang de voorraad strekt.
 




TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Ze Zeggen Dat' (VTM)

Andy en Dina krijgen van hun partners de toestemming om vreemd te gaan met een kunstmatig intelligent lief. Verder zeggen ze dat er in Vlaanderen tot wel 95 miljoen lege batterijen stof liggen te vergaren. Dina, Andy en Niels Albert gaan op onderzoek uit.

'Ze Zeggen Dat', om 20.35 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 16:30
    De repair shop
    17:10
    Witse
  • 15:00
    Halve Finale Koningin Elisabethwedstrijd cello 2026
    17:55
    Home sweet France
  • 17:00
    3Hz
    17:25
    GameKeepers
  • 16:35
    Sara
    17:05
    Huis Gemaakt
  • 16:45
    Achter gesloten deuren
    17:40
    MasterChef Australië - Back to Win
  • 16:00
    Mystery 101: Words Can Kill
    17:40
    9-1-1
  • 16:55
    24
    17:55
    Police Interceptors
  • 16:55
    Suits
    17:40
    ER
  • 16:45
    Wat nu weer?
    17:15
    SOS Piet
  • 17:00
    Huizenjagers
    17:50
    Blind Gekocht
  • 16:25
    This Is Us
    17:10
    Sullivan's Crossing
  • 16:50
    Two and a Half Men
    17:50
    3rd Rock From the Sun
  • 16:45
    Love Triangle Australia
    18:05
    Million Dollar Listing Los Angeles
  • 16:20
    World's Most Evil Killers
  • 15:00
    Herhalingslus
    20:00
    Z-Nieuws
  • 16:53
    Het zelfbouwhuis
    17:55
    Sixties To Six
  • 17:00
    Chris Cooks Cymru
    17:30
    Loïc: Zot van Koken
  • 17:00
    Death in Paradise
    19:05
    Father Brown
  • 17:00
    Below Deck Mediterranean
    18:55
    Grey's Anatomy
  • 17:00
    NOS Journaal in Makkelijke Taal
    17:10
    Tijd voor Max
  • 16:56
    Politieke Partijen
    17:05
    Natuur op 2
  • 16:55
    Grizzy en de Lemmingen
    17:05
    Buurman en Buurman