Ketnet Junior pakt uit met nieuwe videoreeks én luisterverhalen voor de allerkleinsten

Ketnet Junior pakt net voor het einde van het jaar uit met nieuwe programma's die afgestemd zijn op de ontwikkelingsnoden van peuters en kleuters. Een gloednieuwe videoreeks én podcast van Kaatje, maar ook nieuwe afleveringen van Timbalo en Sokpop en de klanken.
De programma’s werden ontwikkeld met aandacht voor de cognitieve, sociale en emotionele ontwikkeling van de allerkleinsten en sluiten aan bij hun belevingswereld. Zo helpt Ketnet Junior kinderen niet alleen bij het stimuleren van cognitieve vaardigheden, maar ook bij het aanleren van basisvaardigheden. Dankzij deze doordachte aanpak biedt Ketnet Junior méér dan enkel ontspanning: het is een waardevolle aanvulling op de vroege leeromgeving van jonge kinderen.
'Vraag het aan Kaatje'
Ketnet Junior zorgt voor een nieuwe reeks luisterverhalen van Kaatje. In 'Vraag het aan Kaatje' gaan Kaatje, Viktor en Kamiel op avontuur om antwoorden te vinden op verrassende vragen van kleuters.
Van 'Is een boom verdrietig wanneer hij zijn bladeren verliest?' tot 'Kan ik van een regenboog glijden?' – elke aflevering prikkelt de nieuwsgierigheid en brengt wonderlijke antwoorden op vragen die kinderen écht bezighouden.
Om antwoorden te vinden, zit er niets anders op dan samen op avontuur te vertrekken. Met de raket van Viktor gaan ze ter plekke op onderzoek. Geen plek te ver, geen vraag te gek, alles is bereikbaar!
'Kleuters proberen de wereld rondom hen te begrijpen door zichzelf en hun omgeving vragen te stellen. En wat ze zelf niet begrijpen, vullen ze aan met fantasie. Dit is belangrijk voor hun ontwikkeling. Op deze wijze groeien ze op in een voor hen begrijpbare wereld. En net hierop werkt de podcast ‘Vraag het aan Kaatje’. Onder de paraplu ‘Wetenschap is overal’ gaan de luisterverhalen specifiek over natuur en wereldoriëntatie', vertelt Telidja Klaï, ontwikkelingspsychologe Ketnet.
'Vraag het aan Kaatje' vanaf 17 december op VRT MAX.
'Kaatje kan het'
Eerst kan je het nog niet, je oefent, krijgt hulp en ineens lukt het wel. Op een dag weet je niet beter: je kan het gewoon. Zo gaat het met veel dingen bij kleuters, van veters knopen tot leren tellen.
In 'Kaatje kan het' leren Kaatje, Viktor en Kamiel alledaagse en herkenbare vaardigheden aan. Op een speelse manier laten ze kleuters zien dat je door te proberen en fouten te maken steeds beter wordt in nieuwe dingen.
'Kaatje kan het' vanaf 31 december op Ketnet Junior en VRT MAX.
'Biggen Bouwers'
Ketnet lanceerde vorige week de nieuwe animatiereeks 'Biggen Bouwers'. Ook deze reeks kadert helemaal in het thema 'Wetenschap is overal'. Met het schattige trio Cornelia, Cesar en Charlie ontdekken kleuters de passie voor bouwen, worden ze gestimuleerd tot creatief probleem oplossend denken en geïnspireerd om samen te werken. Cornelia, Cesar en Charlie leren namelijk dat wanneer ze als team samenwerken het onmogelijke mogelijk wordt.
Op deze manier brengen we wetenschap tot bij de kleuters en stimuleren we out of the box denken. Het werkt verder ook op de sociaal emotionele ontwikkeling van kleuters door samenwerken, samen leren, elkaar helpen en samenleven als sociaal emotioneel leerdoel mee te geven.
Nieuwe afleveringen van 'Timbalo' en 'Sokpop en de klanken'
Ketnet Junior blijft inzetten op programma’s die de ontwikkeling van peuters en kleuters stimuleren. Zo komen er nieuwe afleveringen van 'Sokpop en de klanken'. Sarah, Zola en Sokpop duiken in de wereld van klanken: Welke klanken zijn er allemaal? En hoe maak je zo’n klank?
Ook de animatiereeks 'Timbalo', van de maker van 'Hopla', komt deze kerstvakantie met nieuwe afleveringen. Met 'Timbalo' stimuleert Ketnet Junior de cognitieve vaardigheden van peuters en kleuters. De reeks biedt herkenbaarheid naar de wereld om zich heen en stimuleert beweging, ritme en interactie.
'Vraag het aan Kaatje', vanaf 17 december op VRT MAX.
'Kaatje kan het', vanaf 31 december op Ketnet Junior en VRT MAX.
'Biggen Bouwers', 'Timbalo' en 'Sokpop en de klanken': nu te zien op Ketnet Junior en VRT MAX.
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- De genomineerden voor de Gouden Televizier-Ring 2026 zijn bekend
- Bluffen, bedriegen en BN'ers op het verkeerde been zetten in derde seizoen 'Pokerface'
- Mediapartijen stellen gezamenlijke richtlijnen op voor AI-transparantie
- Ina Alberts ontvangt Bert van Leeuwen Prijs 2026
- Kijkcijfers: woensdag 16 september 2026
- Koor zonder stembanden laat de jury niet onberoerd in 'Got Talent'
- 'South Park' keert terug met seizoen 29 na zesde Emmy-winst
- Jade Mintjens ergert zich aan huishoudens waar je je schoenen moet uitdoen: 'Wat is het volgende? Een metaaldetector?'
- 'To the Point(er)': waarom is het zo moeilijk om pesten te stoppen?
- Ingeborg organiseert een kotvergadering: 'Slechtste idee dat ik ooit gehoord heb'
- Vincent Fierens maakt dromen waar op 'YES Day'
- Qmusic stunt met Het Geluid: verlossende antwoord hangt al op straat
- Een recordaantal oproepen! Bijna 11 miljoen telefoontjes in amper twee uur tijd voor ‘Elke Beller Wint’ bij Qmusic
- Van Friesland tot Maastricht: 'De Klassieke Top 400 Stembus' rijdt door het hele land om stemmen op te halen
- Sander Tegen De Tijd keert terug: dit jaar wordt de uitdaging nóg moeilijker
Multimedia SPOTLIGHT
-
Koor zonder stembanden maakt indruk in 'Got Talent'
-
Netflix onthult nieuwe trailer van 'Animals' met Ben Affleck -
Kotmadam Sergeant zet de puntjes op de i -
Chantal neemt oud recreatiepark onder de loep in 'De Inspecteurs' -
YES DAY bij 'Vincent Live'! -
Vincent Fierens en Emma Salden praten in 'Kraamkost' over maatschappelijke druk op ouderschap -
Margriet en Celien Hermans herbeleven hun eigen ingreep in 'De Operatiekamer' -
Axel Daeseleire wordt dikke zeemeermin -
Danira over RVG in 'De Verraders' -
Ellen en Matti hebben het moeilijk op huwelijksreis -
Bockie loopt gevreesde beeptest -
Kotmadam Sergeant neemt studenten mee naar trampolinepark -
Krijgt 'Kip Curry' concurrentie van Bo in 'Got Talent'! -
Bekijk de trailer van 'Bankzitters: Overleven In Het Wild' -
Opdracht met een geurtje aan in 'Kamp Jeroom' -
Jury kijkt met open mond naar mysterieuze act in 'Got Talent'
-
Kotmadam Sergeant in the house! -
Netflix deelt eerste beelden van 'The Mosquito Bowl' -
Jade Mintjens over ongemakkelijk eerste gynaecoloogbezoek -
Barbara Sarafian neemt emotioneel afscheid -
Elke heeft Denzel iets te vertellen in 'Blind Getrouwd' -
Seppe maakt zijn opwachting in 'Knokke Tof' -
Anke Buckinx over bizar tv-moment in 'Honderd Hete Vragen' -
Biecht verrader Marc-Marie zijn leugen op? -
Newlyweds Hyndi en Valentijn bezegelen jawoord in het zwembad -
'De Mutti’s Extra: Els Van Doesburg' nu op VTM GO -
De bom barst in 'Kotmadam Sarafian' -
Ontdek de harde realiteit in 'De Inspecteurs' -
Adám danst met een missie in 'Got Talent' -
Ruben Van Gucht 'flikt den boel' in 'De Verraders'
Kijktip van de dag

De derde auditieshow zit vol spektakel en verbluffende acts. Jo keert na zijn deelname in 2013 met kip Curry terug met zijn hondje Bo. Kent Karen hem nog? Ook de Flippo's tonen hun trampoline-act. Weten zij de jury opnieuw te overtuigen?
'Got Talent', om 20.40 uur op VTM.



































