Gedurfde dromen, grensverleggende inzichten en bloedserieuze kost: het voorjaar van VRT 1, VRT CANVAS en VRT MAX

dinsdag 12 december 2023
Foto: VRT1 - © VRT 2023

We stevenen in één rechte lijn af op 2024. VRT schiet vanaf januari stevig uit de startblokken met een lading gloednieuwe programma's.

Zo is er nieuwe steengoede fictie zoals 'Juliet' en programma's die raken zoals 'Francisco Desir' of 'Oorlogsreporters'. Maar ook reeksen die inspireren zoals 'Maestro Degand', 'Bloedserieus' en 'Challas en de kost'.


VRT 1
VRT 1 zorgt dit voorjaar voor een gevarieerd en uitgebreid aanbod voor jong en ouder vol dromen, spanning, verwondering, humor en verrassing.

Ook komend jaar blijft VRT 1 dicht bij de Vlaming staan, in het hier en nu, met lokale en relevante verhalen en herkenbare emotie die de Vlaming verbinden. Dat doet VRT 1 onder andere met de vaste waardes waar het zo gekend en geliefd voor is: steengoede fictie als 'Chantal' en 'Juliet'; programma's waar je iets van opsteekt zoals 'Factcheckers', 'Durf te vragen', 'Andermans zaken' en 'Gewoon buitengewoon'; programma's die je raken zoals 'Restaurant misverstand' en F'rancisco Desir'. In het nieuwe 'Niks te zien' gaat Karl Meesters op reis met muzikanten als Coely en Pommelien Thijs - een reis die ze vooral met hun oren op scherp beleven. Sven de Leijer, Gloria Monserez en Philippe Geubels zorgen voor vlinders in de buik met 'Hotel romantiek', terwijl Tom Waes voor spanning zorgt met het langverwachte tweede seizoen van 'Kamp Waes'.

VRT 1 wil ook in 2024 iedereen, jong en oud, bereiken en zet daarom in op een breed aanbod met kwaliteitsvolle ontspannende content, humor, en momenten om samen met het hele gezin of met vrienden te beleven. Zo is het dit voorjaar samen genieten van 'Homo universalis' en shows als 'Het gala van de Gouden K's', de 'MIA's' en de 'Kastaars!' In mei kan je supporteren voor Mustii die ons land vertegenwoordigt op het Eurovisiesongfestival. De kracht van muziek staat ook centraal in het gloednieuwe programma 'Ik vraag het aan' met Niels Destadsbader, waarin hij ontdekt welk bijzonder verhaal er achter de favoriete nummers van bekende en onbekende Vlamingen zit. En in 'De droomfabriek' maken Bart Peeters en Gloria Monserez, samen met Maaike Cafmeyer, live dromen van heel Vlaanderen waar.

VRT CANVAS
In 2024 maakt VRT CANVAS het verschil met durf, openheid en topprogramma's met impact. ​ Ook dit voorjaar gaat VRT CANVAS de confrontatie aan met spraakmakende topics en zoekt het de grenzen op met programma's die het verschil maken. Verdiepende actuaprogramma’s, eigen en internationale documentaires, de beste buitenlandse fictie, cultuur in alle vormen en humor blijven de pijlers voor een boeiend voorjaar. ​

VRT MAX
Meeslepend. Eerlijk. En fantasierijk. Da's het voorjaar van VRT MAX. Het streamingplatform serveert ook in het nieuwe jaar het allerbeste van VRT, met exclusieve videoreeksen en een onevenaarbaar digitaal audioaanbod. Muziek, podcasts en live radio beklinken het DNA van VRT MAX.


Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



DOSSIER: Voorjaar 2024: alle plannen, alle zenders (BE)

volledig dossier

TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

WK Fifa Voetbal 2026 - Sporza

Liveverslag van België - Iran, wedstrijd op speeldag twee in groep G van het WK voetbal in de VS, Mexico en Canada, vanuit het Los Angeles Stadium in Inglewood, Californië in de VS. Iran mag voor de Rode Duivels geen obstakel vormen. 'Haal het telraam er maar bij', voorspelde Peter Vandenbempt zelfs in zijn voorbeschouwing op Sporza. Commentaar: Filip Joos. Presentatie: Karl Vannieuwkerke. Studiogasten: Gert Verheyen, Steven Defour en Wesley Sonck.

'Sporza FIFA WK voetbal 2026: België - Iran', om 20.05 uur op VRT 1.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 05:50
    Sporza: FIFA WK Voetbal 2026
    03:05
    VRT NWS laat
  • 01:10
    Nachtlus
    06:00
    Sta op met Radio 2
  • 06:50
    Bing
    06:00
    Tik Tak
  • 06:50
    Heidi
    01:15
    Geen uitzending
  • 01:35
    Geen uitzending
    09:00
    Wordt aangekondigd
  • 06:30
    Geen uitzending
    06:00
    Qmusic
  • 01:20
    Geen uitzending
    01:35
    Most Daring
  • 01:15
    Geen uitzending
    15:30
    Matlock
  • 06:00
    Joe
    09:30
    Geen uitzending
  • 05:00
    Geen uitzending
    06:00
    Nostalgie: Sta Op! met Véronique De Kock
  • 05:00
    Geen uitzending
    06:45
    This Is Us
  • 05:00
    Geen uitzending
    02:25
    Pawn Stars
  • 05:00
    Geen uitzending
    02:00
    Gold Coast Ocean Rescue
  • 05:00
    Geen uitzending
    06:45
    Without a Trace
  • 04:04
    Herhalingslus
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 06:53
    Lifestyle en wonen
    05:55
    Sixties To Six
  • 06:35
    Open Vuur
    02:15
    Chris Cooks Cymru
  • 06:00
    All Creatures Great and Small
    01:45
    The Count of Monte Cristo
  • 06:50
    American Housewife
    02:30
    Below Deck
  • 05:50
    NOS FIFA WK Voetbal 2026
    04:15
    NOS WK Avond
  • 02:00
    NOS Journaal met gebarentaal
    02:15
    Nieuwsuur
  • 06:50
    Calimero
    02:05
    EenVandaag