Emi, Kobe en Sean winnen talentenwedstrijd Cartoon Network

maandag 12 september 2016

De 15-jarige Emi De Vogelaere uit Baal, de 11-jarige Kobe Vlemings uit Antwerpen en de 13-jarige Sean Van Echelpoel uit Essen zijn de grote winnaars van Imagination Studios Awards, het creatieve en educatieve project van televisiezender Cartoon Network dat de afgelopen maanden menig jong Vlaams teken-, schrijf- en animatietalent in de ban hield.

Naast een prachtig prijzenpakket zien de winnaars hun winnende creatie ook op de zender tot leven komen!


De afgelopen maanden gingen kleine creatievelingen massaal aan de slag en stuurden ze, geheel volgens de traditie van Cartoon Network, hun gekste, stoerste en mooiste tekeningen, storyboards en filmpjes in via de officiële wedstrijdsite. Deelnemen kon ook via de workshops die tijdens de wedstrijdperiode op verschillende plekken in Vlaanderen in samenwerking met enkele partners georganiseerd werden. Zo konden kinderen bijvoorbeeld volop aan de slag tijdens het Cartoonfestival Knokke-Heist.

De ingezonden werkjes werden beoordeeld en geselecteerd door een professionele jury, bestaande uit cartoonist Lectrr (De Standaard), bekroond jeugdauteur en scenarist Dirk Nielandt (Sprookjesboom, UKI, Zeppe en Zikki, De 5de Boog, Deadline 14/10) en Isabelle Cracco, professioneel begeleidster van de animatiefilm workshops Waf! voor het Fonds Raoul Servais vzw en bekend van haar werk voor de films 'Taxandria' en 'Nachtvlinders' van Raoul Servais.

Zij zijn alvast overtuigd van het talent van de winnaars:

'Emi is erin geslaagd om een personage te tekenen dat weggelopen is uit zijn eigen universum. De tekening zit tegelijk in de heel erg klassieke Europese 'grote neuzen'-stijl, leunt aan bij Cartoon Network door de onnozelheid die het uitstraalt en draagt ook duidelijk een Matt 'The Simpsons' Groening-stempel. Ik denk dat we nog mooie dingen zullen zien ontstaan als Emi blijft verder tekenen.'

'Kobe sprong er voor mij echt uit. De tekeningen zijn leuk en vrolijk. Het verhaal bruist van de humor en de fantasie. Een personage dat ‘Fritpak’ heet, deed me echt lachen. Ook het basisidee van het verhaaltje (“Om ter eerst beroemd worden”) vind ik fris en fantasierijk. Dat hij dan ook nog een leuke pointe aan zijn verhaal kan maken, maakt het helemaal af. Deze jongen heeft talent en krijgt van mij verdiend de eerste plaats.'

'Sean zorgde voor een onderhoudende avontuurlijke vertelling met zorgvuldig uitgezochte en afwisselende camerastandpunten. Er is een mooie samenhang tussen figuren en decors, zowel de kleuren alsook de stijl ogen zeer vrolijk en fris. Knap werk.'

Naast een prachtig prijzenpakket zien de winnaars hun creatie ook op de zender verschijnen! Zo is hun kunstwerkje regelmatig op televisie te zien!

Cartoon Network Imagination Studios Awards werd ook in andere Europese landen gelanceerd. De wedstrijd illustreert de betrokkenheid van de zender bij de ontwikkeling van vaardigheden bij kinderen.


TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Ik Vraag Het Aan' (VRT 1)

Ellen Callebout, Dominique Persoone, Patricia Kargbo, Amelie Albrecht en Frank Boeckx zijn deze week de gasten van Niels Destadsbader. Amelie vertelt hoe ze haar verloofde leerde kennen via een datingapp. Ozark Henry en tenor Denzil Delaere brengen een beklijvende versie van 'Miss Sarajevo' van Bono en Pavarotti. Isabelle A, Mayorga, Dina Ayada en Stijn Meuris staan ook op het podium. Voor het publiek steekt Niels het nummer 'Roller Coaster' van Danny Vera in een 'eigen' jasje.

'Ik Vraag Het Aan', om 20.50 uur op VRT 1.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 18:30
    Blokken
    19:00
    VRT NWS journaal 19u
  • 18:35
    Tattoorist
    19:20
    De ideale wereld
  • 18:45
    #LikeMe
    19:15
    Zig & Sharko
  • 18:20
    Florentina
    19:00
    VTM Nieuws
  • 18:30
    De Pfaffs
    19:05
    Home and Away
  • 18:45
    The Simpsons
    19:40
    The Big Bang Theory
  • 18:45
    All New Traffic Cops
    20:35
    Passenger 57
  • 18:25
    ER
    19:10
    Alert: Missing Persons Unit
  • 18:15
    Sturm der Liebe
    19:10
    De keuken van Sofie
  • 18:05
    Komen Eten
    19:05
    Huizenjagers
  • 17:55
    So Help Me Todd
    18:50
    The Rookie
  • 18:45
    Pawn Stars
    19:40
    Borderforce USA: The Bridges
  • 18:30
    MasterChef UK
    19:40
    Chateau Meiland
  • 18:45
    Fear Thy Neighbour
    19:40
    Snapped
  • 16:01
    Herhalingslus
    20:00
    Z-Nieuws
  • 18:33
    De ambachter
    18:55
    Seventies To Seven
  • 18:40
    Comfort Food
    18:55
    Pasta & Risotto
  • 18:05
    Death in Paradise
    19:05
    Hope Street
  • 17:50
    Below Deck Down Under
    18:50
    Grey's Anatomy
  • 18:30
    EenVandaag
    19:05
    Eva
  • 18:30
    Noord-Zuid-Oost-West
    19:10
    BinnensteBuiten
  • 18:45
    Het Klokhuis
    19:00
    NOS Jeugdjournaal