Dit is alles wat je moet weten over nieuw zomerprogramma 'Het Beste Bod'

maandag 18 juli 2022
Foto: Play4 - © SBS Belgium 2022

Verschillende experten gaan op zoek naar leuke voorwerpen, verborgen schatten en vergeten pareltjes op de Vlaamse rommelmarkten. Zes specialisten en zes bekende Vlamingen nemen het tegen elkaar op en proberen de verkoper te overtuigen met hun beste bod.

Vooraleer de experten beginnen met hun tactisch steekspel, wordt het voorwerp geschat door een professionele schatter. Wie het beste bod op tafel legt en de verkoper overhaalt, keert huiswaarts met een uniek stukje brocante, design of vintage.


Uit een poule van 12 bekende en minder bekende verzamelaars komen er elke aflevering telkens 5 verzamelaars aan bod die gaan bieden voor zeer uiteenlopende voorwerpen. In de eerste aflevering wordt er al gretig tegen elkaar opgeboden voor onder andere een vintage stofzuiger uit de jaren 70 en een levensgrote plastieken emoe. Het kleiner broertje van het populaire 'Stukken Van Mensen' gaat niet zozeer op zoek naar exclusieve dure voorwerpen, maar wel naar opmerkelijke voorwerpen waar een leuk verhaal achter schuilt.

Bekende Vlamingen
Er zullen zes bekende Vlamingen meedingen naar de aangeboden voorwerpen. De bekende verzamelaars die het beste bod uit hun mouw zullen proberen schudden zijn Dominique Persoone, Bartel Van Riet, Julie Vermeire, Rik Verheye, Hakim en Dean Delannoit. Ze hebben allemaal één ding gemeen: een passie voor verzamelen. Al zijn de verzamelingen wel heel uiteenlopend en zijn ze elk op zoek naar verschillende soorten voorwerpen.

Dominique Persoone zal zich zeker niet inhouden om het onderste uit de kan te halen. Hij kan de lokroep van vintage, retro en andere spullen moeilijk weerstaan. Als hij zich aangetrokken voelt tot een bepaald voorwerp zal hij dan ook volledig tot het uiterste gaan. Ook Bartel Van Riet is een fervent rommelmarktganger. Hij heeft een passie voor nostalgische voorwerpen waar een mooi verhaal aan verbonden zit.

Julie Vermeire kreeg haar voorliefde voor tweedehands en vintage met de paplepel mee. Papa Jacques is al jarenlang een verzamelaar van o.a. wijn, strips en speelgoed. Julie houdt erg van design en fashion, maar is ook geïnteresseerd in oud speelgoed. Rik Verheye is dan weer vooral op zoek naar meubels en decoratie in de breedste zin van het woord. Hij is erg geïnteresseerd in designklassiekers.

Hakim heeft een uitgebreide sneakerverzameling en houdt van bijzondere voorwerpen. Zo heeft hij bijvoorbeeld een levensgroot beeld van Mike Tyson in zijn kantoor staan. Ten slotte is er Dean Delannoit. De zanger is al 15 jaar bezig met het kopen van vintage, art deco en kunst. Hij heeft een breed interesseveld: van oude caféspelen en Coca-Cola-objecten tot Chesterfields en industriële lampen.

Experten

Paul De Grande (73 jaar)
​De flamboyante entrepreneur, bekend uit 'Stukken Van Mensen', zal zijn charmes ook deze zomer terug bovenhalen. Paul houdt van objecten en meubilair uit de 16e-19e eeuw, maar zijn interesse en kennis reiken veel verder dan dat. Hij veilde onlangs nog een deel van zijn collectie en zal dus zeker niet aarzelen om zijn mede-experten te overbieden.

Robbe De Backer (34 jaar)
​Robbe is trotse zaakvoerder van ‘Brocante Café’ in Brugge en ‘Verkoopzaal Robbe’ in Diksmuide. De gepassioneerde Bruggeling groeide op tussen de antiek en brocante. Zijn vader is al jaar en dag actief in de branche. Robbe koopt volledige inboedels op, maar ook losse stukken kunnen hem bekoren. De gewezen Expeditie Robinsonwinnaar is verzot op pure nostalgie en verliefd op de zoektocht naar eeuwenoude pareltjes.

Tim Mouling (52 jaar) en Julie Vrijens (45 jaar)
​Tim en Julie, al 20 jaar een koppel, en allebei stapelverliefd op de wereld van vintage. Samen hebben ze twee zaken in Antwerpen: Bar Bakeliet en Red Juliet. Het ene een vintage muziekcafé, het ander een winkel met een eigen modelabel gecombineerd met vintage design en interieurartikelen. Tim is eerder de nonchalante en lieve verkoper die beheerst zal onderhandelen voor een correcte prijs. Julie is het enthousiasme zelve en zal zich niet inhouden om haar emoties in de strijd te gooien. In de loop der jaren verzamelden ze reclameborden, oude radio’s, vinyl platen, vintage servies, kaders, oud speelgoed, Dinky Toys… Het ondernemend koppel schreef samen het boek Very Vintage en richtte de facebookgroep ‘The Vintage Market’ op.

Mariëlle Dom (49 jaar)
​Mariëlle zit al meer dan 15 jaar in het vak en heeft sinds 2020 haar eigen antiekwinkel ‘Antiques by Domm’ in hartje Antwerpen. De ambitieuze Antwerpse gaat op vraag van haar klanten op zoek naar de meest uiteenlopende spullen. Van klassieke antiek tot futuristische space age… Voor ieder wat wils! Mariëlle smijt zich volledig en steekt haar enthousiasme en passie niet onder stoelen of banken.

Eva De Brouwer (29 jaar)
​Eva, geboren in Leuven, richtte samen met haar man de vintage design interieurwinkel ‘Daddy Deco’ op in Berchem. Het is een uit de hand gelopen hobby met ondertussen al klanten van in Amerika tot in Azië. Eva is vooral geïnteresseerd in vintage design uit de jaren 50 t.e.m. 80. Met haar vlotte babbel probeert ze originele stukken te bemachtigen tegen de juiste prijs. In haar enthousiasme zal ze zich zeker niet inhouden om haar collega’s te overbieden.

'Het Beste Bod', vanaf 1 augustus van maandag t.e.m. donderdag om 20.45 uur op Play4.



Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'The Voice van Vlaanderen' (VTM)

Het is zover: de grote finale van 'The Voice van Vlaanderen'. Wie van de vier finalisten wint het tiende seizoen en welke coach viert mee op het podium? Of gaat, net als vorig seizoen, de Comeback Stage met de overwinning lopen?

'The Voice van Vlaanderen', om 20.35 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 18:30
    Blokken
    19:00
    VRT NWS journaal 19u
  • 18:05
    The Mystery of the Nazca Lines
    19:05
    De Campus Cup
  • 18:50
    De Hoppers
    19:05
    De Raad van Soekie
  • 17:45
    Eenmaal Andermaal
    19:00
    VTM Nieuws
  • 17:40
    MasterChef Australië - Back to Win
    19:05
    Home and Away
  • 18:35
    Home Economics
    19:05
    The Simpsons
  • 18:40
    Ultimate Police Interceptors
    20:35
    The Secrets We Keep
  • 18:20
    ER
    19:10
    S.W.A.T.
  • 18:10
    Sturm der Liebe
    19:15
    De keuken van Sofie
  • 17:55
    Topdokters van Morgen
    19:00
    De Container Cup
  • 18:50
    The Rookie
    19:45
    FBI: International
  • 18:45
    Pawn Stars
    19:40
    Lost Car Rescue
  • 18:55
    Next Level Chef
    19:45
    Chateau Meiland: En Route
  • 18:50
    Killer at the Crime Scene
    19:40
    Snapped
  • 13:23
    Herhalingslus
    19:00
    Z-Extra
  • 18:50
    Roger
    19:00
    Evergreen Friday
  • 18:55
    De Smaaktoerist
    19:30
    Culinair Thailand
  • 18:10
    Death in Paradise
    19:10
    Father Brown
  • 18:50
    Grey's Anatomy
  • 18:45
    NOS Gesprek minister-president
    19:05
    Carrie op Vrijdag
  • 18:30
    Noord-Zuid-Oost-West
    19:10
    BinnensteBuiten
  • 18:45
    Het Klokhuis
    19:00
    NOS Jeugdjournaal