Axel zorgt voor emotionele doorbraak in nieuw seizoen van 'Erfgenaam Gezocht'

dinsdag 3 september 2024
Foto: VTM - © DPG Media 2024

Wat als er een vergeten fortuin op je ligt te wachten? In 'Erfgenaam Gezocht' gaat Axel Daeseleire met de hulp van notaris Carol Bohyn weer op zoek naar verschillende erfgenamen in binnen- en buitenland, om hun erfenis alsnog te overhandigen.

Axel start zijn speurtocht bij de overledenen zelf. Wie waren ze? Wat zijn hun levensverhalen? Wie heeft hen nog gekend? Die puzzelstukjes brengen hem op het spoor van familieleden én mogelijke erfgenamen. Elke ontdekking leidt tot ontroerende, verrassende en soms komische familieverhalen. Aan het einde van de rit rest er slechts één vraag: vindt het verborgen fortuin uiteindelijk toch zijn weg naar de rechtmatige erfgenamen?


Axel Daeseleire: 'De inkomsten van niet-opgeëiste erfenissen zijn dit jaar met de helft gedaald’, staat er in de krant te lezen, en daar heb ik blijkbaar onrechtstreeks een rol in gespeeld. Dankzij Erfgenaam Gezocht beseffen mensen dat het wel degelijk kan lonen om hun nalatenschap te regelen of hun erfenis toch op te eisen, zelfs als ze verwachten dat er weinig te halen valt. Ook dit seizoen bijt ik me weer vast in indrukwekkende cases in de hoop nog meer mensen wakker te maken. Wie dacht dat hij al veel gezien had, heeft het mis. 'Erfgenaam Gezocht' belooft nóg meer te verrassen en te verbazen!'

In de eerste aflevering bijt Axel Daeseleire zich vast in de emotionele zaak van Linda Dehamers. Ze stapte in 1995, op 59-jarige leeftijd, uit het leven. Linda was de eigenares van twee winkels, maar bleek een hoop schulden te hebben. Toch ligt er nog steeds een erfenis te wachten bij de Belgische staat. Axel komt te weten dat ze nog een zoon Michael heeft, die op aanraden van de notaris destijds de erfenis weigerde. 'Je kan binnen de dertig jaar terugkomen op de verwerping van een erfenis', begint Axel. 'Er zijn schulden en dat is wel wat, maar er is ook nog een huis.' Kan Axel een waardevolle nalatenschap achterlaten?


Een andere zaak is die van Roger Goethals, een rasechte Oostendenaar die in 2001 op 69-jarige leeftijd overleed. Axel begint aan een uitdagende zoektocht, maar komt uiteindelijk in contact met Roger’s beste vriendin. Hoewel iedereen dacht dat Roger geen partner had, vertelt zij een heel ander verhaal. Zal Axel er toch in slagen een erfgenaam op te sporen?

'Erfgenaam Gezocht', vanaf woensdag 4 september om 20.40 uur bij VTM.


Erfgenaam Gezocht op tv
Zondag 8 februari 2026 om 17u10  »
VTM
Axel gaat verder op zoek naar de erfgenaam van Luc Sleeuwagen. Vervolgens trekt hij van Kortrijk naar de andere kant van het land voor de zaak van Adeline Van Kerckhoven.
Woensdag 18 februari 2026 om 21u45  »
VTM
Axel keert terug naar Mol op zoek naar Jan Geboers, de erfgenaam van Franciska Vangestel. Dit keer komen ze elkaar eindelijk tegen, maar onverwacht komt er bij de verdeling van de erfenis een schokkend geheim aan het licht.

DOSSIER: Najaar 2024: alle plannen, alle zenders! (BE)

volledig dossier

TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

Carmen - 'F.C. De Kampioenen'

Carmen is haar winkeltje beu en in samenspraak met Boma besluit ze ermee te stoppen. Fernand stelt voor haar inboedel en resterende stock op de rommelmarkt te verkopen. Doortje en Pol willen verhuizen. Hiermee komt Pascal alleen te staan en moet er personeel worden gezocht voor het café. Fernand stelt zich kandidaat, samen met twee jonge vrouwen, waarvan één door Boma is gestuurd. Er worden selectieproeven gehouden in het café.

'FC De Kampioenen', om 20.20 uur op VRT 1.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 19:00
    VRT NWS journaal 19u
    19:37
    Het weer (middag)
  • 18:30
    Sporza: Milaan Cortina 2026
    21:13
    Het weer (laat)
  • 19:25
    Ongezien
    19:40
    De regels van Floor
  • 19:00
    VTM Nieuws
    19:45
    Het Weer
  • 19:30
    Mr. Frank Visser doet uitspraak
    20:30
    The Beekeeper
  • 18:50
    The Bad Guys
    20:30
    The Greatest Showman
  • 18:55
    Motorway Cops: Catching Britain's Speeders
  • 18:55
    Accused
    00:40
    Geen uitzending
  • 19:25
    Are You Being Served?
    20:00
    Nonkel Jef
  • 18:45
    Konvooi
    20:00
    Stukken van mensen
  • 19:30
    NCIS
    23:00
    Criminal Minds
  • 19:15
    Brooklyn Nine-Nine
    20:35
    Aquaman
  • 18:45
    Chateau Meiland
    20:35
    Leef!
  • 18:45
    World's Most Evil Killers
  • 19:11
    Trends Talk
    19:45
    CEO van mijn leven
  • 19:31
    Mijn tuin
    20:00
    Sunset Boulevard
  • 19:20
    Guillaume's Paris
  • 19:00
    Call the Midwife
    20:00
    Silent Witness
  • 18:55
    Paradise
    20:00
    The Way, Way Back
  • 19:05
    NOS Olympische Winterspelen
    21:30
    NOS Olympische Winterspelen Studio Olimpico
  • 19:05
    Kassa
    20:00
    NOS Journaal 20.00 uur
  • 19:20
    Zapp Awards 2026
    20:22
    Socutera