Kijkcijfers: Bijna een miljard minuten kijktijd na twee dagen Olympische Spelen op HBO Max

De introductie van HBO Max, de vernieuwde streamingdienst van Warner Bros. Discovery, heeft de manier waarop kijkers de Olympische Spelen in Europa ervaren volledig veranderd.
Het totale aantal unieke streamingkijkers voor Parijs 2024 op de streamingplatforms van Warner Bros. Discovery heeft na slechts twee dagen al dat van de vorige zomerspelen overtroffen. Tijdens het openingsweekend zag Warner Bros. Discovery een nieuw record voor het dagelijkse aantal personen dat direct bij de dienst een abonnement afsluit in Europa, ruim boven de verwachtingen.
De Olympische Spelen in Parijs hebben nu al bijna één miljard minuten aan streamingtijd gegenereerd op de verschillende streamingplatformen – in België en Nederland is dat HBO Max, in andere Europese landen zijn dat Max en discovery+. Dat is meer dan zeven keer zoveel als op hetzelfde moment tijdens Tokio 2020 en al goed voor 75% van het totale aantal minuten van die Spelen. De tijd die mensen besteden aan de streamingdiensten is ook aanzienlijk gestegen, het gemiddelde aantal gekeken minuten per kijker is tot nu toe met 63% significant gestegen in vergelijking met Tokio 2020.
Vijf keer meer streamingkijkers hebben de Spelen gevolgd vergeleken met dezelfde periode van Tokio 2020. De lancering van streamingdienst HBO Max (in België en Nederland HBO Max, in Europa Max) is een belangrijke factor geweest in de groei van het aantal kijkers, goed voor 80% van het totale streamingpubliek tot nu toe. Op zaterdag 27 juli zag Warner Bros. Discovery een recordaantal streamingkijkers voor de Olympische Spelen.
JB Perrette, CEO en President van Global Streaming & Games bij Warner Bros. Discovery: 'De Olympische Spelen van Parijs 2024 zijn fantastisch van start gegaan en de recente uitrol van (HBO) Max in Europa zorgt voor record kijkcijfers. De krachtige en unieke combinatie van premium films en scripted content, het beste van real-life entertainment en vele van de grootste evenementen in de internationale sport brengen meer mensen naar (HBO) Max en zorgen ervoor dat ze langer betrokken zijn. We zijn nog maar net begonnen en kijken er naar uit om dit succes voort te zetten.'
Gijs Poortman, Head of Eurosport Benelux: 'Als 'Home of the Olympics' proberen we een zo breed mogelijk doelgroep te bereiken via zoveel mogelijke manieren. Voor het eerst is HBO Max nu de plek waar je als kijker álle momenten kunt zien en daar krijgen we ook hier in België en Nederland ontzettend veel positieve reacties op van onze kijkers en abonnees. Uiteraard door het feit dat je zelf kunt bepalen welke sport je kijkt en deze van het begin tot einde kunt volgen.'
Ook lineair success
De gemiddelde lineaire kijkcijfers van Eurosport zijn in alle grote markten gestegen in vergelijking met Tokio 2020 en zijn tot nu toe met 98% toegenomen tijdens de Spelen, wat tegen de trend ingaat van een daling in de totale lineaire tv-kijktijd van de afgelopen jaren.
De Olympische Spelen duren tot en met de sluitingsceremonie op zondag 11 augustus 2024. Voor het eerst georganiseerd door Warner Bros. Discovery, worden de Olympische Spelen van Parijs 2024 uitgezonden in bijna 50 markten en in 19 talen op HBO Max, Max, discovery+ en via Eurosport op lineaire televisie.
'Dag 1 en 2 van de Olympische Spelen vonden plaats op zaterdag 27 en zondag 28 juli 2024, maar sportevenementen tijdens de Spelen begonnen op woensdag 24 juli met de openingsceremonie op 26 juli.
Lineaire tv-kijkers in de volgende gebieden: Denemarken, Frankrijk, Finland, Duitsland, Italië, Nederland, Noorwegen, Polen, Roemenië, Zweden, VK.
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Kijkcijfers: donderdag 5 maart 2026
- PowNed zendt 'Nationaal Plattelandsdebat' uit over groeiende kloof tussen Den Haag en platteland
- Muzikale gameshow 'I’ve Got The Music In Me' op SBS6
- Jan-Willem Roodbeen en Jeroen Kijk in de Vegte sluiten de week af in nieuw tv-programma 'Jan-Willem Ruimt Op!'
- Forse bezuiniging raakt KRO-NCRV met verlies van programma's en 35 arbeidsplaatsen
- Kenneth Herdigein is zaterdag 'De Geknipte Gast'
- 'Kassa' zaterdag over het datalek
- Weer veel muzieknieuws zaterdag in 'FM Op 5'
- Yaro ontmoet zijn celebrity crush Laura Tesoro in 'The Voice van Vlaanderen'
- Sam Gooris schittert als een echte Schot in origineel filmkostuum van Mel Gibson
- Dit hoor je zaterdag in 'Spijkers met Koppen' op NPO Radio 2
- Lloyd Byloos nieuwe directeur van RTL Belgium Radio
- Luistercijfers: Qmusic en JOE sluiten februari sterk af met Olympische Winterspelen en 'JOE Singalong Top 500'
- Dubbele winst voor Roxy Dekker bij 3FM Awards
- De Camper van Sven & Anke is vertrokken
Multimedia SPOTLIGHT
-
Yaro ontmoet zijn celebrity crush in 'The Voice van Vlaanderen' -
Sam Gooris zijn droom komt uit in 'Expeditie Gooris' -
Netflix deelt officiële teaser van 'Pride and Prejudice'
-
Deelnemers begeven zich op glad ijs in 'De Box' -
'Harry Styles. One Night in Manchester.' op Netflix
-
Kijk de nieuwe Blind Auditions van 'The Voice' -
De Camper van Sven & Anke is vertrokken! -
De kleren maken 'De Mol'… Dan start het nieuwe seizoen! -
'Huis Gemaakt' gaat meteen hard van start -
Ruben Van Gucht opent 'Komen Eten' met een bekentenis -
Grote angst in skilift bij Bockie -
Wie wint de finale van 'Bestemming X'? -
Netflix deelt trailer van 'Jo Nesbo’s Detective Hole' -
Nieuwe Q-podcastreeks '1 to 10 Miles' zet 10 BV’s aan het lopen én praten -
Ontdek hier de vibe van 'So You Think You Can Dance' -
Het Verboden Woord is terug bij Qmusic! -
Netflix kondigt start opnames 'Wednesday' S3 aan -
Conrad Janssens openhartig over mama Ilse De Meulemeester -
Kijk naar 'The Bluff' op Prime Video -
'Datenight' nu ook te bekijken op VTM GO -
Koen Wauters zet zijn medecoaches een hak! -
Kijk de emotionele finale van 'Winter Vol Liefde' -
Kijk het tweede seizoen van 'Paradise' op Disney+ -
Geen tijd voor een knuffel in 'Bestemming X' -
Jeroom krijgt niet mis te verstane boodschap -
Poetshulp Michelle brengt opera naar 'The Voice' -
Netflix onthult trailer van 'Peaky Blinders: The Immortal Man' -
Sam Gooris doet meteen 'een Sammeke' -
Kijk nieuwe afleveringen van 'Lil" Kleine: Geen Rem' op Prime Video -
Kijk vanaf 3 maart naar 'De Box'
Kijktip van de dag

Een studente modetechnieken biedt een trui van Moschino aan die ze kocht op de rommelmarkt voor amper één euro. Axel Daeseleire komt aankloppen met een werk van Albert Szukalski.
'Stukken van Mensen', om 20.00 uur op Play.



































