Nieuw op VRT Canvas: 'Willy's Boot'

maandag 2 september 2024
Foto: VRT Canvas - © VRT 2024

In 2020 verhuisde Joris Hessels naar Gentbrugge. Hij ontmoette er de bijna 90-jarige Willy Bontinck, een eigenzinnige man die nog één grote droom koesterde: nog één keer de Noordzee bevaren met zijn oude zeilboot, de 'Gentse Dolfijn'.

Die droom is ook bij Joris blijven hangen, en dus besloot hij drie jaar later de uitdaging aan te gaan.


Met de hulp van wijkbewoners uit De Muide-Meulestede, een volkse havenbuurt in Gent, ​ moet Joris dan wel eerst 'Willy’s Boot' herstellen en vaarklaar maken. En dus start hij zijn zoektocht naar vrijwilligers.

Net als in het tv-programma 'Gentbrugge' kijken we samen met Joris binnen bij (buiten) gewone mensen. De zoektocht naar vrijwilligers leidt naar diepmenselijke portretten, kleine miniatuurtjes die het volkse en soms ruwe karakter van de wijk en z’n bewoners schetsen.

In elke aflevering zien we een collage van een vijftal portretten, aangevuld met beelden van vrijwilligers die de boot restaureren. Rustpunten die tevens de evolutie van de werken aan de boot laten zien. En ondertussen houdt Joris zijn kompaan Willy op de hoogte van de werkzaamheden, bij hem thuis of op de werf.

In zes afleveringen probeert tv-maker Joris Hessels zo de droom van zijn bijna 90-jarige vriend waar te maken: Willy’s boot renoveren, en er nog één keer de Noordzee mee bevaren…

Op vrijdag 9 augustus maakte Willy Bontinck zijn laatste grote overtocht. Dit programma wordt zo dan ook een eerbetoon aan een unieke man, die Vlaanderen voorgoed in het hart zal dragen.

Joris Hessels: 'Een paar dagen voor zijn dood belden we nog en vertelde hij mij dat hij 3 september, de dag van de eerste aflevering op televisie, nog zou proberen halen. Dat is hem jammer genoeg niet meer gelukt. Hij was zo benieuwd naar de reacties en hij wilde voor ons dat het veel bekeken zou worden. Dat was zijn grote bezorgdheid. Ik denk dat ik zelden een eigenzinniger, dwarser en geestiger persoon ben tegengekomen dan Willy Bontinck. Een naam en een persoon als een klok. Als ploeg hebben we het avontuur van ons leven beleefd met hem én voor hem. We zijn echt ongelofelijk blij dat we dat kunnen doen hebben voor hem, bij leven en welzijn. Aan het eind is er zelfs een woord van dank uit zijn mond gekomen, lang niet zo evident voor Willy. Dat is het grootste cadeau. Dat hij écht content was. Ik ben blij dat Vlaanderen hem kan leren kennen door ons avontuur. Kapitein Willy, het ga u goed man, merci voor alles!'

Een programma van De chinezen voor VRT Canvas.

'Willy's Boot', vanaf dinsdag 3 september om 21.20 uur op VRT Canvas.



DOSSIER: Najaar 2024: alle plannen, alle zenders! (BE)

volledig dossier

TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo VRT1 logo

André probeert Luc met een geschenk aan zijn kant te krijgen. Rudy's pogingen om opnieuw een goede beenhouwer te worden, zijn niet echt succesvol. Joepie, de hond van de familie, zorgt ervoor dat Luc en Rudy een andere kant van André leren kennen.

'Van Vlees en Bloed', om 21.30 uur op VRT 1.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 23:55
    Journaallus
    06:00
    Mr. Magoo
  • 00:55
    Nachtlus
    08:00
    Radio 2: Weekwatchers
  • 21:45
    Geen uitzending
    06:00
    Tik Tak
  • 00:20
    The Good Doctor
    01:15
    Geen uitzending
  • 00:45
    Mr. Frank Visser doet uitspraak
    01:35
    Geen uitzending
  • 00:30
    Geen uitzending
    11:30
    The Irrational
  • 00:45
    Police Interceptors
    01:40
    Geen uitzending
  • 00:20
    Suits
    01:05
    Geen uitzending
  • 00:55
    Geen uitzending
    06:00
    Joe
  • 00:30
    De Zussen Coorevits
    01:20
    Geen uitzending
  • 00:10
    Fire Country
    01:05
    This Is Us
  • 23:05
    Noah
    01:40
    Blood & Treasure
  • 00:15
    Love Triangle Australia
    01:35
    Botched
  • 00:20
    The Rookie
    01:15
    FBI
  • 00:36
    Trends Doc
    01:10
    20 jaar POM
  • 00:53
    Zo doe je het!
    01:11
    De tip
  • 00:35
    Becoming Meewis
    01:20
    Toasted on wheels!
  • 00:25
    Harry Wild
    01:15
    Inspector George Gently
  • 00:35
    NCIS: Los Angeles
    01:20
    Scrubs
  • 00:15
    Jan-Willem Ruimt Op!
    01:15
    NOS Journaal Laat
  • 00:40
    Nieuwsuur
    01:20
    Café Kockelmann
  • 00:40
    Carrie op Vrijdag
    01:30
    First Dates