Nieuw op VRT Canvas: 'Willy's Boot'

maandag 2 september 2024
Foto: VRT Canvas - © VRT 2024

In 2020 verhuisde Joris Hessels naar Gentbrugge. Hij ontmoette er de bijna 90-jarige Willy Bontinck, een eigenzinnige man die nog één grote droom koesterde: nog één keer de Noordzee bevaren met zijn oude zeilboot, de 'Gentse Dolfijn'.

Die droom is ook bij Joris blijven hangen, en dus besloot hij drie jaar later de uitdaging aan te gaan.


Met de hulp van wijkbewoners uit De Muide-Meulestede, een volkse havenbuurt in Gent, ​ moet Joris dan wel eerst 'Willy’s Boot' herstellen en vaarklaar maken. En dus start hij zijn zoektocht naar vrijwilligers.

Net als in het tv-programma 'Gentbrugge' kijken we samen met Joris binnen bij (buiten) gewone mensen. De zoektocht naar vrijwilligers leidt naar diepmenselijke portretten, kleine miniatuurtjes die het volkse en soms ruwe karakter van de wijk en z’n bewoners schetsen.

In elke aflevering zien we een collage van een vijftal portretten, aangevuld met beelden van vrijwilligers die de boot restaureren. Rustpunten die tevens de evolutie van de werken aan de boot laten zien. En ondertussen houdt Joris zijn kompaan Willy op de hoogte van de werkzaamheden, bij hem thuis of op de werf.

In zes afleveringen probeert tv-maker Joris Hessels zo de droom van zijn bijna 90-jarige vriend waar te maken: Willy’s boot renoveren, en er nog één keer de Noordzee mee bevaren…

Op vrijdag 9 augustus maakte Willy Bontinck zijn laatste grote overtocht. Dit programma wordt zo dan ook een eerbetoon aan een unieke man, die Vlaanderen voorgoed in het hart zal dragen.

Joris Hessels: 'Een paar dagen voor zijn dood belden we nog en vertelde hij mij dat hij 3 september, de dag van de eerste aflevering op televisie, nog zou proberen halen. Dat is hem jammer genoeg niet meer gelukt. Hij was zo benieuwd naar de reacties en hij wilde voor ons dat het veel bekeken zou worden. Dat was zijn grote bezorgdheid. Ik denk dat ik zelden een eigenzinniger, dwarser en geestiger persoon ben tegengekomen dan Willy Bontinck. Een naam en een persoon als een klok. Als ploeg hebben we het avontuur van ons leven beleefd met hem én voor hem. We zijn echt ongelofelijk blij dat we dat kunnen doen hebben voor hem, bij leven en welzijn. Aan het eind is er zelfs een woord van dank uit zijn mond gekomen, lang niet zo evident voor Willy. Dat is het grootste cadeau. Dat hij écht content was. Ik ben blij dat Vlaanderen hem kan leren kennen door ons avontuur. Kapitein Willy, het ga u goed man, merci voor alles!'

Een programma van De chinezen voor VRT Canvas.

'Willy's Boot', vanaf dinsdag 3 september om 21.20 uur op VRT Canvas.



DOSSIER: Najaar 2024: alle plannen, alle zenders! (BE)

volledig dossier

TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo vtm3 logo

De vriendin van een Americanfootballspeler wordt doodgeschoten tijdens een overval. Niet veel later wordt een louche makelaar vermoord in een leegstaand huis. Will werpt zijn licht op beide zaken.

'Will Trent', film uit 2023 met oa. Ramón Rodríguez, om 21.30 uur op VTM 3.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 16:55
    Live live live
    13:00
    VRT NWS journaal 13u
  • 16:25
    Planet Earth III
    13:00
    Winterbeelden
  • 16:30
    100% Wolf
    12:55
    Mega Mindy
  • 16:25
    Florentina
    19:00
    VTM Nieuws
  • 16:45
    Waar is Mijn Erfenis
    13:00
    Ambulance
  • 15:05
    G.I. Joe: Retaliation
    18:40
    Extended Family
  • 16:25
    Caught on Dashcam
    20:35
    7 Seconds
  • 16:15
    ER
    18:50
    9-1-1: Lone Star
  • 16:40
    SOS Piet
    10:00
    Joe
  • 16:45
    Friends
    12:45
    Two and a Half Men
  • 16:35
    Criminal Minds
    10:00
    Wordt aangekondigd
  • 16:35
    Two and a Half Men
    15:55
    Running Wild With Bear Grylls
  • 16:20
    Retour Masters
    19:40
    Chateau Meiland
  • 16:40
    Cold Justice
    18:00
    Wordt aangekondigd
  • 16:42
    Transport & Van.TV
    18:00
    Wordt aangekondigd
  • 16:48
    Zo doe je het!
    10:00
    Wordt aangekondigd
  • 16:00
    Bon Appetit
    12:55
    Puur Oosters - Japans
  • 16:20
    Grantchester
    12:25
    The Marlow Murder Club
  • 16:55
    Law & Order: Organized Crime
    18:40
    First Dates Australia
  • 16:20
    NOS Studio Sport Live
    18:00
    Wordt aangekondigd
  • 16:50
    Socutera
    18:30
    Expeditie Nederland
  • 16:50
    Checkpoint
    18:00
    Wordt aangekondigd