Crisis bij VRT! Topman Frederik Delaplace reageert dan toch na woelige week

vrijdag 29 november 2024
Foto: © VRT - Sofie Silbermann 2020

Na een nieuwe woelige week aan de Reyerslaan erkent VRT-topman Frederik Delaplace nu toch dat hij vroeger het moeten reageren na meldingen over het toxisch leiderschap van Ricus Jansegers. Dat meldt de krant Het Laatste Nieuws.

In een intern interview voor het VRT-personeel laat CEO Frederik Delaplace nu toch weten dat hij beter vroeger had ingegrepen bij het toxische gedrag van de toenmalige directeur content, Ricus Jansegers. De reactie komt er na een week vol ophef rond de VRT-topman.

Afgelopen dinsdag bracht HUMO uit dat er al lange tijd klachten waren rond het gedrag van Ricus Jansegers. Ook Frederik Delaplace had weet van die klachten. In september verklaarde hij echter in het Vlaams Parlement dat hij 'geen weet' had van klachten over grensoverschrijdend gedrag. Het leidde donderdag tot een hevig debat in het Vlaams Parlement. Oppositiepartij Groen stelde dat er gelogen was in het parlement en stelde de positie van Frederik Delaplace in vraag. Mediaminister Cieltje Van Achter van N-VA bleef de topman verdedigen.


 

 

De kwestie zorgt opnieuw voor veel onrust bij het VRT-personeel. Vandaag nog reageerde schermgezicht Bart Schols ('De Afspraak') zeer scherp op de malaise binnen de VRT. 'Ik ben het moe om in de krant dingen te lezen waarvoor we ons schamen', klonk het in een open brief. Een gevoel dat volop leeft bij de VRT.

Hierop reageerde de VRT vandaag met een online interview voor alle personeelsleden. Ze konden vooraf vragen insturen en het interview live volgen. Hier bevestigde Frederik Delaplace dat het achteraf bekeken beter was geweest om vroeger een objectiverend onderzoek te bestellen over het gedrag van Ricus Jansegers.

De VRT-directie reageert blij te zijn dat de personeelsvereniging 'Iedereen VRT' erkent dat er al heel wat vooruitgang is geboekt op het vlak van onder meer het welzijnsbeleid binnen de VRT.

Of CEO Frederik Delaplace aan boord blijft, zal de volgende dagen blijken. Het personeel blijft verdeeld en ongetwijfeld zullen zijn uitspraken vandaag opnieuw een staartje krijgen in het Vlaams Parlement.

 


Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



DOSSIER: Crisis bij de VRT

volledig dossier

TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

WK Fifa Voetbal 2026 - Sporza

Liveverslag van België - Iran, wedstrijd op speeldag twee in groep G van het WK voetbal in de VS, Mexico en Canada, vanuit het Los Angeles Stadium in Inglewood, Californië in de VS. Iran mag voor de Rode Duivels geen obstakel vormen. 'Haal het telraam er maar bij', voorspelde Peter Vandenbempt zelfs in zijn voorbeschouwing op Sporza. Commentaar: Filip Joos. Presentatie: Karl Vannieuwkerke. Studiogasten: Gert Verheyen, Steven Defour en Wesley Sonck.

'Sporza FIFA WK voetbal 2026: België - Iran', om 20.05 uur op VRT 1.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 12:00
    De Zevende Dag
    13:00
    VRT NWS journaal 13u
  • 08:00
    Zomerbeelden
    16:30
    Diana and Dodi: The Princess and The Playboy
  • 12:15
    Wannabe's
  • 11:55
    Chicago Fire
    13:00
    VTM Nieuws
  • 11:40
    Achter gesloten deuren
    12:35
    Vrouwen die Varen
  • 06:30
    Geen uitzending
    13:30
    Departure
  • 10:00
    Geen uitzending
    15:05
    Airwolf
  • 09:15
    Geen uitzending
    15:30
    La Brea
  • 09:55
    Joe
    15:10
    Geen uitzending
  • 12:00
    De Zomerkeuken
    12:25
    DIY
  • 12:05
    FBI: International
    13:30
    CSI: Crime Scene Investigation
  • 12:15
    Geen uitzending
    13:15
    Highway Thru Hell
  • 11:50
    Botched
    12:35
    Vlaanderen Kookt
  • 11:35
    Garage Sale Mystery: The Novel Murders
    13:00
    Snapped: Killer Couples
  • 12:11
    Trends Talk
    12:45
    CEO van mijn leven
  • 12:10
    Mijn tuin
    13:00
    Geen Nieuws - Goed Nieuws
  • 12:20
    Lekker Messy - Weekmenu
    12:55
    Vlaamse Klassiekers
  • 12:10
    Sister Boniface Mysteries
    13:05
    Midsomer Murders
  • 11:45
    Law & Order: Special Victims Unit
    19:00
    The Resident
  • 12:10
    Het Filosofisch Kwintet
    13:10
    NOS 75 jaar Molukkers in Nederland: komen er excuses?
  • 12:00
    Adieu! volgende kaart
    12:35
    Volle Zalen
  • 12:10
    Peter Pan
    12:30
    BarnKidz