Crisis bij VRT! Topman Frederik Delaplace reageert dan toch na woelige week

vrijdag 29 november 2024
Foto: © VRT - Sofie Silbermann 2020

Na een nieuwe woelige week aan de Reyerslaan erkent VRT-topman Frederik Delaplace nu toch dat hij vroeger het moeten reageren na meldingen over het toxisch leiderschap van Ricus Jansegers. Dat meldt de krant Het Laatste Nieuws.

In een intern interview voor het VRT-personeel laat CEO Frederik Delaplace nu toch weten dat hij beter vroeger had ingegrepen bij het toxische gedrag van de toenmalige directeur content, Ricus Jansegers. De reactie komt er na een week vol ophef rond de VRT-topman.

Afgelopen dinsdag bracht HUMO uit dat er al lange tijd klachten waren rond het gedrag van Ricus Jansegers. Ook Frederik Delaplace had weet van die klachten. In september verklaarde hij echter in het Vlaams Parlement dat hij 'geen weet' had van klachten over grensoverschrijdend gedrag. Het leidde donderdag tot een hevig debat in het Vlaams Parlement. Oppositiepartij Groen stelde dat er gelogen was in het parlement en stelde de positie van Frederik Delaplace in vraag. Mediaminister Cieltje Van Achter van N-VA bleef de topman verdedigen.


 

 

De kwestie zorgt opnieuw voor veel onrust bij het VRT-personeel. Vandaag nog reageerde schermgezicht Bart Schols ('De Afspraak') zeer scherp op de malaise binnen de VRT. 'Ik ben het moe om in de krant dingen te lezen waarvoor we ons schamen', klonk het in een open brief. Een gevoel dat volop leeft bij de VRT.

Hierop reageerde de VRT vandaag met een online interview voor alle personeelsleden. Ze konden vooraf vragen insturen en het interview live volgen. Hier bevestigde Frederik Delaplace dat het achteraf bekeken beter was geweest om vroeger een objectiverend onderzoek te bestellen over het gedrag van Ricus Jansegers.

De VRT-directie reageert blij te zijn dat de personeelsvereniging 'Iedereen VRT' erkent dat er al heel wat vooruitgang is geboekt op het vlak van onder meer het welzijnsbeleid binnen de VRT.

Of CEO Frederik Delaplace aan boord blijft, zal de volgende dagen blijken. Het personeel blijft verdeeld en ongetwijfeld zullen zijn uitspraken vandaag opnieuw een staartje krijgen in het Vlaams Parlement.

 


Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



DOSSIER: Crisis bij de VRT

volledig dossier

TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Only Joling'

Iedereen weet dat Gerard graag uitslaapt, maar soms moet Wino hem toch uit bed zien te krijgen. Dit keer is daar een goede reden voor: ze gaan een urne uitzoeken voor Janny. Later op de dag brengen Gerard, Wino en Glenn samen een bezoek aan de cardioloog, omdat Gerards vader een hartpatiënt was.

'Only Joling', om 21.55 uur op VTM 2.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 20:50
    Het Huis
    06:00
    Mr. Magoo
  • 21:10
    Terzake
    06:00
    Radio 2 Zomerweekend
  • 20:55
    Geen uitzending
    06:00
    Wordt aangekondigd
  • 20:35
    Met Vier in Bed
    02:40
    Geen uitzending
  • 20:35
    Alle Remmen Los!
    09:45
    Wordt aangekondigd
  • 20:35
    After We Fell
    09:05
    Geen uitzending
  • 20:35
    Central Intelligence
    07:00
    Willy
  • 20:50
    The Couple Next Door
    09:35
    Geen uitzending
  • 20:35
    Rupel
    06:00
    Joe
  • 20:35
    Komen Eten bij De Zussen Coorevits
    02:10
    Geen uitzending
  • 20:35
    Dirty John
    02:20
    Geen uitzending
  • 20:35
    Alive
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 20:35
    Het Blok
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 20:30
    Spring Break Murders
    02:40
    FBI: International
  • 21:11
    Z-Beurs
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 21:13
    De perfecte tuin
    05:55
    Sixties To Six
  • 21:10
    Foodies & The City
    02:05
    Culinair Thailand
  • 21:00
    Hope Street
    03:00
    Father Brown
  • 20:35
    Law & Order: Organized Crime
    02:30
    Below Deck
  • 21:10
    NOS WK Avond
    02:10
    NOS Journaal
  • 21:10
    Nu te Zien!
    08:20
    Natuur in de Cariben
  • 20:30
    De slimste mens België
    05:30
    NOS Jeugdjournaal met gebarentaal