Beleef het hele Songfestival-avontuur van Sennek bij Eén en VRT

Het is bijna zo ver, zaterdag trekt Sennek naar Portugal om er de kleuren van ons land te verdedigen op het Eurovisie Songfestival. Bij Eén zijn ze er helemaal klaar voor om alles te volgen en Sennek haar avontuur mee te beleven.
Peter Van de Veire reist haar volgende week achterna om commentaar te geven bij de drie live-shows die op één worden uitgezonden. Je kan zijn avonturen ter plaatse volgen via de online kanalen van Eén. Radio 2 en MNM dragen bovendien hun steentje bij. Bij deze een handig overzicht:
Eén
'Van Gils & Gasten': Uitzwaaimoment Sennek – donderdag 26 april
Lieven Van Gils en Peter Van de Veire wuiven Sennek samen met een aantal verrassende gasten uit. Rond de tafel wordt de concurrentie gewikt en gewogen.
'Van Gils & het Songfestival': halve finale 1 – dinsdag 8 mei
De dag van Senneks halve finale blikt Lieven om 20u35 al vooruit en verzamelt zich een bont legertje van supporters zich rond de tafel van Lieven: Tom Helsen (die eerder met haar samenwerkte en een goede vriend is) Axelle Red (Songfestival-fan sinds de deelname van ABBA, ze brengt daarom een eigenzinnige cover van Waterloo) Blanche (de deelneemster voor België vorig jaar en toen straf vierde) en Neveneffecten Jelle De Beule en Koen De Poorter (al even verstokte Songfestival-fans die de optredens via Twitter van commentaar voorzien) en Lieven voorziet ook een opmerkelijke helderziende, in navolging van de Waalse haan vorig jaar nu een Vlaamse reus, om de kansen van Sennek in te schatten. Na de uitzending van de halve finale wordt er uiteraard nog nagepraat in de studio.
'Van Gils & het Songfestival': halve finale 2 – donderdag 10 mei
De tweede halve finale laten we ook niet ongemerkt voorbij gaan. Lieven verwelkomt Lordi (in 2006 winnaar voor Finland met 'Hard Rock Halleluja'), Alex Agnew (naast liefhebber van scherpe opmerkingen ook van het betere gitaarwerk) en Sandra Kim (voorlopig nog steeds de enige Belgische winnares van het Festival, ze brengt voor de gelegenheid een eigen versie van Songfestivalklassieker ‘Non Ho L’Età’ van Gigliola Cinquetti).
'Van Gils & het Songfestival': finale – zaterdag 12 mei
De avond van de grote finale waarvan we hopen dat Sennek mee voor de overwinning zal strijden. Lieven ontvangt dan Wim De Vilder (van jongsaf Songfestival-fan al was die liefde bijna bekoeld toen Barbara Dex in 1993 volgens hem te weinig punten kreeg voor ‘Iemand als jij’), Danira Boukhriss (heeft die avond de eer om de Belgische punten mee te delen), Alex Callier (die met Sennek mee haar nummer ‘A matter of time’ schreef) en Louis Tobback (burgervader van Leuven, en dus van Sennek, die hoopt dat een overwinning zijn stad definitief op de wereldkaart zal zetten).
Nu al is Danira Boukhriss Terkessidis op zoek naar een achtergrond bij de puntentelling. En die kan van het publiek komen: je beelden kan je nu al insturen via een.be/songfestivalwedstrijd.
Online kan je het hele avontuur van Sennek van begin tot einde volgen. Van het vertrek, de eerste repetities en de onthulling van de jurk tot de spannende halve finale en de puntentelling op 12 mei: bij Eén hoef je niets te missen. We gaan live in de commentatorcabine bij Peter, we vergezellen Sennek naar onder meer de Belgische ambassade en tijdens de uitzendingen kan je ook zelf je scores bijhouden op een.be.
De tv-avond loopt op Songfestivalavonden als volgt:
20.35 uur 'Van Gils en het Songfestival'
21.00 uur 'Eurovisie Songfestival'
Aansluitend: 'Van Gils en het Songfestival'
Radio 2
Vanessa Vanhove en Caren Meynen voorzien op dinsdag 8 mei vanaf 21.00 uur een speciaal programma 'De Volgelingen van het Songfestival' bij de halve finale waar Sennek haar kans waagt. Ze hebben enkele bekende Songfestivalliefhebbers te gast. Hetzelfde doen ze op zaterdag 12 mei als Sennek hier naar doorstoot.
MNM
Met commentator en MNM-dj Peter Van de Veire heeft MNM de ideale vliegende reporter in Lissabon om ook niks te missen van het Songfestival. De luisteraars kunnen al sinds begin deze week de deelnemende nummers horen en beoordelen waardoor ze bij MNM al kunnen inschatten wie de kanshebbers en wie de buitenbeentjes zijn. Op vrijdag 27 april wuiven Peter en Julie Van den Steen Sennek in de 'Ochtendshow' uit.
Vanaf maandag 7 mei neemt Julie de presentatie van de 'Ochtendshow' voor haar rekening, elke dag in het gezelschap van een Bekende Vlaming; Vanuit Portugal zal Peter elke ochtend als Radio Lissabon meermaals de laatste nieuwtjes brengen, peilen naar het stressniveau in de coulissen en uiteraard Sennek geen seconde uit het oog verliezen. Online zal er ook niets te missen zijn want die week vlogt Peter ook vanuit Lissabon.
Dinsdag 8 mei, de dag van Senneks halve finale, bouwt Tom De Cock al vanaf de namiddag de spanning op in 'Planeet De Cock'. Hetzelfde doet hij op de dag van de grote finale, zaterdag 12 mei, en de zondag erna blikt hij tussen 7.00 en 10.00 uur in 'MNM Rewind' terug op, wie weet, een overwinning van Sennek?
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Ere Zilveren Nipkowschijf voor 'NOS Jeugdjournaal'
- Thomas Baart en Melanie Amollo versterken De KetnetBand
- Blijft één van de coaches zonder team achter in 'The Voice'?
- Kijkcijfers: dinsdag 12 mei 2026
- Eerste vrouwelijke dansduo raast als 'kleine tornado' over het podium van 'So You Think You Can Dance'
- Vrijdag in 'Meldpunt Actueel': woonprojecten voor ouderen onder druk
- Viktor keert voor 'Brieven Aan Samson' terug naar de set van 'Thuis'
- 'Goedemorgen Nederland' op 14 mei geheel in het teken van ruimtevaart
- Ziggo Sport zendt PGA Championship live en exclusief uit
- 'Zembla' donderdag over online medicijnen bestellen
- NPO 3FM lanceert nieuw 3FM Talent: Def
- Deze onderwerpen hoor je zondag in 'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke'
- Dit hoor je zondag in 'Vroege Vogels' op NPO Radio 1
- Dit hoor je zaterdag in 'Spijkers met Koppen' op NPO Radio 2
- Groeiend succes voor Kai Merckx op JOE: extra show op vrijdagochtend
Multimedia SPOTLIGHT
-
Eerste vrouwelijke dansduo raast over het 'SYTYCD'-podium -
Allesbehalve saai: 'A BORING YEAR'! -
Bartel Van Riet brengt Elie van z’n melk in 'Huis Gemaakt' -
Nieuw seizoen van '3FF' brengt 'D5R' terug! -
Anne en Hannelore moeten toegevingen doen in 'Blind Gekocht' -
Chemie spat van scherm in 'So You Think You Can Dance' -
'The Miniature Wife' is nu nieuw te zien op Streamz -
Er zijn nieuwe verleidsters op 'Temptation Island' -
Thomas Smith en Begijn le Bleu blikken terug op auditie 'SYTYCD' -
Bart De Wever ongewoon in 'A-typisch' -
'Heel Mijn Hart': Verliefdheid na verlies? -
Check nu de teaser van 'House of the Dragon' -
Annelies viert haar 25ste cosmetische ingreep met een Plastic is Fantastic-feest -
Deze talenten stoten door naar de liveshows van 'The Voice' -
Ward Lemmelijn toont geheim mentaal wapen -
Heeft Alex Callier een nieuwe zangeres voor Hooverphonic gevonden? -
Camilia Blereau doet Hugo Sigal schrikken in 'Familie' -
Bloeit er iets moois in 'So You Think You Can Dance'? -
Andy Peelman confronteert jonge ondernemer in 'Ze Zeggen Dat' -
Nieuw seizoen 'Alloo bij de Wegpolitie' bij VTM GO+ -
Cross Battles beloven vuurwerk in 'The Voice van Vlaanderen' -
Dit is de afvaller na de vijfde aflevering van 'De Mol' -
Nicky zoekt noodgedwongen grotere woning in 'Blind Gekocht' -
Repetitie loopt mis in 'So You Think You Can Dance' -
Dit is de releasedatum van 'Heartstopper Forever' -
Kijk vrijdag eerste studioshow van 'So You Think You Can Dance' -
Kijk nu de hilarische trailer van 'STRIKE!' op Streamz -
Aster Nzeyimana over zijn mediatransfer in 'Achter de Schermen' -
Cerina wijst Marthe en Matthias terecht in 'Huis Gemaakt' -
Kijk nu de trailer van het nieuwe seizoen 'Temptation Island'
Kijktip van de dag

Vier astronauten - Reid Wiseman, Victor Glover, Christina Koch en Jeremy Hansen - worden de eerste mensen die de maan omcirkelen sinds 1972. Met unieke toegang volgen we het volledige traject van de ingenieurs die worstelen met technische problemen en een falend hitteschild, tot de astronauten die zich voorbereiden op een missie waar elke fout fataal kan zijn.
'Artemis: To the Moon and Back', om 20.05 uur op VRT Canvas.



































