Beleef het hele Songfestival-avontuur van Sennek bij Eén en VRT

donderdag 26 april 2018

Het is bijna zo ver, zaterdag trekt Sennek naar Portugal om er de kleuren van ons land te verdedigen op het Eurovisie Songfestival. Bij Eén zijn ze er helemaal klaar voor om alles te volgen en Sennek haar avontuur mee te beleven.

Peter Van de Veire reist haar volgende week achterna om commentaar te geven bij de drie live-shows die op één worden uitgezonden. Je kan zijn avonturen ter plaatse volgen via de online kanalen van Eén. Radio 2 en MNM dragen bovendien hun steentje bij. Bij deze een handig overzicht:


Eén

'Van Gils & Gasten': Uitzwaaimoment Sennek – donderdag 26 april
Lieven Van Gils en Peter Van de Veire wuiven Sennek samen met een aantal verrassende gasten uit. Rond de tafel wordt de concurrentie gewikt en gewogen.

'Van Gils & het Songfestival': halve finale 1 – dinsdag 8 mei
De dag van Senneks halve finale blikt Lieven om 20u35 al vooruit en verzamelt zich een bont legertje van supporters zich rond de tafel van Lieven: Tom Helsen (die eerder met haar samenwerkte en een goede vriend is) Axelle Red (Songfestival-fan sinds de deelname van ABBA, ze brengt daarom een eigenzinnige cover van Waterloo) Blanche (de deelneemster voor België vorig jaar en toen straf vierde) en Neveneffecten Jelle De Beule en Koen De Poorter (al even verstokte Songfestival-fans die de optredens via Twitter van commentaar voorzien) en Lieven voorziet ook een opmerkelijke helderziende, in navolging van de Waalse haan vorig jaar nu een Vlaamse reus, om de kansen van Sennek in te schatten. Na de uitzending van de halve finale wordt er uiteraard nog nagepraat in de studio.

'Van Gils & het Songfestival': halve finale 2 – donderdag 10 mei
De tweede halve finale laten we ook niet ongemerkt voorbij gaan. Lieven verwelkomt Lordi (in 2006 winnaar voor Finland met 'Hard Rock Halleluja'), Alex Agnew (naast liefhebber van scherpe opmerkingen ook van het betere gitaarwerk) en Sandra Kim (voorlopig nog steeds de enige Belgische winnares van het Festival, ze brengt voor de gelegenheid een eigen versie van Songfestivalklassieker ‘Non Ho L’Età’  van Gigliola Cinquetti).

'Van Gils & het Songfestival': finale – zaterdag 12 mei
De avond van de grote finale waarvan we hopen dat Sennek mee voor de overwinning zal strijden. Lieven ontvangt dan Wim De Vilder (van jongsaf Songfestival-fan al was die liefde bijna bekoeld toen Barbara Dex in 1993 volgens hem te weinig punten kreeg voor ‘Iemand als jij’), Danira Boukhriss (heeft die avond de eer om de Belgische punten mee te delen), Alex Callier (die met Sennek mee haar nummer ‘A matter of time’ schreef) en Louis Tobback (burgervader van Leuven, en dus van Sennek, die hoopt dat een overwinning zijn stad definitief op de wereldkaart zal zetten).

Nu al is Danira Boukhriss Terkessidis op zoek naar een achtergrond bij de puntentelling. En die kan van het publiek komen: je beelden kan je nu al insturen via een.be/songfestivalwedstrijd.

Online kan je het hele avontuur van Sennek van begin tot einde volgen. Van het vertrek, de eerste repetities en de onthulling van de jurk tot de spannende halve finale en de puntentelling op 12 mei: bij Eén hoef je niets te missen. We gaan live in de commentatorcabine bij Peter, we vergezellen Sennek naar onder meer de Belgische ambassade en tijdens de uitzendingen kan je ook zelf je scores bijhouden op een.be.

De tv-avond loopt op Songfestivalavonden als volgt:

20.35 uur 'Van Gils en het Songfestival'
21.00 uur 'Eurovisie Songfestival'
Aansluitend: 'Van Gils en het Songfestival'

Radio 2
Vanessa Vanhove en Caren Meynen voorzien op dinsdag 8 mei vanaf 21.00 uur een speciaal programma 'De Volgelingen van het Songfestival' bij de halve finale waar Sennek haar kans waagt. Ze hebben enkele bekende Songfestivalliefhebbers te gast. Hetzelfde doen ze op zaterdag 12 mei als Sennek hier naar doorstoot.

MNM
Met commentator en MNM-dj Peter Van de Veire heeft MNM de ideale vliegende reporter in Lissabon om ook niks te missen van het Songfestival. De luisteraars kunnen al sinds begin deze week de deelnemende nummers horen en beoordelen waardoor ze bij MNM al kunnen inschatten wie de kanshebbers en wie de buitenbeentjes zijn. Op vrijdag 27 april wuiven Peter en Julie Van den Steen Sennek in de 'Ochtendshow' uit.

Vanaf maandag 7 mei neemt Julie de presentatie van de 'Ochtendshow' voor haar rekening, elke dag in het gezelschap van een Bekende Vlaming; Vanuit Portugal zal Peter elke ochtend als Radio Lissabon meermaals de laatste nieuwtjes brengen, peilen naar het stressniveau in de coulissen en uiteraard Sennek geen seconde uit het oog verliezen. Online zal er ook niets te missen zijn want die week vlogt Peter ook vanuit Lissabon.

Dinsdag 8 mei, de dag van Senneks halve finale, bouwt Tom De Cock al vanaf de namiddag de spanning op in 'Planeet De Cock'. Hetzelfde doet hij op de dag van de grote finale, zaterdag 12 mei, en de zondag erna blikt hij tussen 7.00 en 10.00 uur in 'MNM Rewind' terug op, wie weet, een overwinning van Sennek?


TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo vtm4 vtm

Na een meteorietenstorm verkondigen wetenschappers dat het om een eenmalige gebeurtenis gaat. Astrofysicus Steve Thomas deelt die mening echter niet. Hij is ervan overtuigd dat dit slechts een voorbode was voor veel erger. Wanneer Steve ontdekt dat het leger stiekem gebruikmaakt van de satelliet die hij gebruikt om meteoren te spotten en hij met dit verhaal naar buiten komt, loopt zijn reputatie een flinke deuk op en verliest hij zijn job en vrienden. Hij zal vervolgens alles op alles moeten zetten om een grote ramp te voorkomen.

'Asteroid: Final Impact', film uit 2015 met oa. Mark Lutz, om 22.30 uur op VTM 4.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 07:40
    De Raad van Soekie
    06:00
    In bed met Olly
  • 00:25
    Nachtlus
    08:00
    Herfstbeelden
  • 07:45
    Waiko
    04:50
    Geen uitzending
  • 07:25
    Echte Verhalen: De Buurtpolitie
    06:00
    Heidi
  • 07:15
    Billionaire Resorts
    01:45
    Geen uitzending
  • 01:25
    Geen uitzending
    23:55
    Nomadland
  • 07:00
    Willy
    01:00
    Geen uitzending
  • 07:15
    A Godwink Christmas: Meant for Love
    01:30
    Joe
  • 06:00
    Joe
    09:30
    Geen uitzending
  • 06:55
    Geen uitzending
    00:50
    De Tafel van de Week
  • 07:20
    Elementary
    01:55
    Criminal Minds
  • 07:45
    Forged in Fire
    23:10
    The Postcard Killings
  • 07:25
    A Place in the Sun
    01:45
    Geen uitzending
  • 05:00
    Geen uitzending
    02:05
    The First 48
  • 06:00
    Herhalingslus
    09:00
    Z-Weekoverzicht
  • 07:42
    Hobbyklus
    05:55
    Sixties To Six
  • 06:25
    Snel, Makkelijk & Lekker - Het Weekmenu
    01:25
    Snel, Makkelijk & Lekker
  • 06:35
    Death in Paradise
    01:45
    Midsomer Murders
  • 07:45
    Below Deck
    01:35
    Nancy Drew
  • 06:55
    Tijd voor Max
    01:15
    Wie is de Mol 25 jaar
  • 07:35
    Vroege Vogels
    01:10
    Dit is de Week
  • 07:40
    Casper en Emma
    01:30
    First Dates