Streamz presenteert nieuwe docu 'Laurent, het wonderkind'

donderdag 22 september 2022
Foto: © Streamz 2022

'Ik denk dat Laurent heel belangrijk gaat worden voor de mensheid', zegt Alexander Simons, de trotse vader van de Nederlands-Belgische Laurent (12 jaar) in de nieuwe Streamz-documentaire 'Laurent, het wonderkind'.

In deze docu geven de hoogbegaafde Laurent en zijn ouders een exclusieve inkijk in hun bijzondere leven.


De jonge Laurent, met een IQ hoger dan 145, mag zich sinds deze maand officieel 'Master of Science' noemen. Laurent rondde drie keer sneller zijn Master in de kwantum-fysica af aan de Universiteit van Antwerpen, en ook nog eens summa cum laude. Hij is daarmee één van de slimste kinderen ter wereld.

Laurent heeft een ambitieus doel voor ogen: Het bereiken van onsterfelijkheid door het ontwikkelen van artificiële organen. 'Als het me lukt, gaan we niet meer dood', zegt hij. 'Wat Laurent kan, is uniek, ongezien', zegt moeder Lydia.

In de nieuwe Streamz documentaire vertelt Laurent openhartig over zijn leven, zijn studie en zijn toekomstplannen. Omdat zijn ouders druk waren met hun drie florerende tandartspraktijken, hebben ze ervoor gekozen om een deel van de opvoeding van Laurent samen te doen met zijn opa en oma (de ouders van vader Alexander). Die ontdekten dat hun kleinkind bijzondere gaven had. Sinds Laurent is gaan studeren zijn Alexandra en Lydia hun zoon gaan begeleiden en zijn carrière gaan managen omdat hun wonderkind vanuit de hele wereld op veel belangstelling kan rekenen.

In de documentaire laten deskundigen als hoogbegaafdheids-expert Tessa Kieboom, neuropsycholoog Margriet Sitskoorn en HLN journalist Sven Spoormakers hun licht schijnen over de ontwikkeling van Laurent. Kan hij 'gewoon' kind zijn en wil hij dat ook? Is hij behalve bijzonder slim, ook goed in bijvoorbeeld sport en hoe is het gesteld met zijn sociale vaardigheden? Al deze vragen en nog veel meer komen aan bod in deze nieuwe documentaire. Daarnaast vertelt de hoogbegaafde Erik van den Boom hoe hij zich herkent in Laurent en wat de voor- en nadelen zijn van slim zijn op jonge leeftijd.

'Laurent, het wonderkind' is vanaf 23 september exclusief te zien bij Streamz in België en Videoland in Nederland. De documentaire is geproduceerd door Concept Street.


DOSSIER: Najaar 2022: alle plannen, alle zenders! (BE)

volledig dossier

TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Geld Gezocht' (VRT 1)

Lore (38) is een energieke alleenstaande mama van twee kinderen. Ze woont in Kessel-Lo, werkt als zorgleerkracht en is het zonnetje in haar vriendengroep. Onder de mensen komen, dat is haar lang leven. Overal bij zijn, niets willen missen - haar vriendinnen noemen haar niet voor niets FOMO-Lore. Maar dat kost ook heel wat geld.

'Geld Gezocht', om 20.45 uur op VRT 1.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 07:30
    De Faker
    19:00
    VRT NWS journaal 19u
  • 06:00
    Radio 2: Goeiemorgen morgen
    13:00
    Winterbeelden
  • 07:35
    De Smurfen
    14:20
    Sarah zingt
  • 07:30
    Echte Verhalen: De Buurtpolitie
    19:00
    VTM Nieuws
  • 07:15
    De alarmcentrale: pech onderweg
    18:00
    Wordt aangekondigd
  • 06:00
    Qmusic
    18:00
    Wordt aangekondigd
  • 07:00
    Willy
    18:00
    Wordt aangekondigd
  • 00:50
    Geen uitzending
    18:45
    9-1-1: Lone Star
  • 06:00
    Joe
    14:50
    Geen uitzending
  • 06:00
    Nostalgie: The Warming-up Show & Sta Op! met Véronique De Kock
    18:15
    De Rechtbank
  • 07:15
    Mistletoe Murders
    18:45
    Family Law
  • 07:25
    Brooklyn Nine-Nine
    18:50
    Bar Rescue
  • 07:00
    Interior Design Masters
    18:45
    Retour Masters
  • 05:00
    Geen uitzending
    18:35
    Cold Justice
  • 06:16
    Herhalingslus
    18:00
    Wordt aangekondigd
  • 07:37
    Red de meubelen
    13:00
    Geen Nieuws - Goed Nieuws
  • 07:30
    Chris Cooks Cymru
    18:40
    Comfort Food
  • 07:30
    Death in Paradise
    12:00
    Recipes for Love and Murder
  • 07:20
    Zombie House Flipping
    18:45
    First Dates Australia
  • 07:40
    Goedemorgen Nederland
    19:00
    Een huis vol
  • 07:15
    Tijd voor Max
    18:30
    Noord-Zuid-Oost-West
  • 07:40
    Raad eens wat ik doe
    19:00
    NOS Jeugdjournaal