'Het nieuwe VT4' investeert fors in fictie tussen 2012 en 2015

woensdag 21 maart 2012

Voor het nieuwe VT4 tussen 2012 en 2015 worden momenteel verschillende fictieprojecten voorbereid: van embryonale ideeën, over concrete plannen, tot opnames van fictiereeksen die de komende seizoenen op het nieuwe VT4 te zien zullen zijn. Fictie is voor het nieuwe VT4 tussen 2012 en 2015 een belangrijk genre: de komende weken vinden er opnames plaats voor een nieuw en vierde seizoen van 'Vermist' door Eyeworks, bij Woestijnvis wordt er volop gemonteerd aan 'Met Man en Macht', er zijn concrete plannen voor een vijfde seizoen voor 'Vermist' en verschillende embryonale pistes voor andere fictieprojecten voor het nieuwe VT4 worden onderzocht.

SBS Belgium maakt een investeringsbudget vrij voor de komende jaren: uitzendperiodes (voorjaar/najaar 2013, najaar 2012) liggen zowel voor ‘Vermist' als voor ‘Met Man en Macht' nog open. Momenteel bekijkt SBS ook verschillende nieuwe fictieprojecten die de komende jaren op het nieuwe VT4 te zien zullen zijn.
    
'Met Man En Macht'
'Met Man en Macht' vertelt het verhaal van een aantal families in het Vlaamse dorp Ransegem, tegen de achtergrond van de nakende gemeenteraadsverkiezingen. In die periode groeit de gemeentepolitiek uit van een rustige vastheid tot een meedogenloze verkiezingsstrijd. Keuzes moeten worden gemaakt tussen gezin of carrière, tussen eigenbelang of gemeentebelang. 'Met Man en Macht' is een tragikomisch verhaal over ambitie en politiek, idealisme en pragmatiek. Een verhaal over macht en invloed, spaghetti en mosselfeesten. Want wat gebeurt er als de ambitie van mensen groter blijkt dan hun verstand?

'Met Man en Macht' werd geschreven en geregisseerd door Tom Lenaerts en Tom Van Dyck en kan rekenen op een absolute topcast, met ondermeer: Jan Decleir, Josse De Pauw, Lucas Van den Eynde, Peter Van den Begin, Koen De Graeve, Goele Derick, Stijn Van Opstal, Sara De Roo, Natali Broods, Sven De Ridder, Damiaan De Schrijver, Steve Geerts, Viviane De Muynck, Alice Reijs en Tom Van Dyck.
    
Marieke Dilles nieuw in vierde seizoen 'Vermist'
In het vierde seizoen van de VT4-serie 'Vermist' maakt Marieke Dilles haar opwachting. Zij zal in de succesreeks de rol van Eva Meyer vertolken. Eva zal in de Cel Vermiste Personen dus samenwerken met de vaste leden Nick Bulens (Kevin Janssens), Tine Peeters (Joke Devynck), Steve Van Hamel (Stan Van Samang) en Eric Coppens (Axel Daeseleire). Naar goede 'Vermist'-gewoonte spelen tal van bekende namen een gastrol. Lotte Heijtenis, Michel van Dousselaere, Tom Van Bauwel, Tania Kloek, Zohra, Mathias Sercu, Iwein Segers, Bieke Illegems, Dieter Troubleyn en Laurent Bailleul (Guga Baul) zijn enkele in het oog springende acteurs die in de loop van het vierde seizoen te zien zullen zijn in 'Vermist'.
    
Inspecteur Eva Meyer is een vlotte twintiger die weet wat ze wil en liefst zo snel mogelijk. Ze is een gevoelsmens, ze zegt wat er op haar hart ligt en handelt snel en intuïtief. Dit wordt niet altijd meteen door iedereen geapprecieerd. Eva heeft immers nog veel te leren en loopt in haar drang om zichzelf te bewijzen het risico zich te vergalopperen. Maar achter haar ruwe façade schuilt een kwetsbaar meisje. Eva Meyer blijkt bovendien nauwer verbonden met de Cel Vermiste Personen, dan op het eerste gezicht lijkt. En dat heeft onverwachte gevolgen.
    
Ondanks het feit dat Marieke Dilles pas in 2009 afstudeerde aan het Herman Teirlinckinstituut, was ze twee jaar eerder al dé revelatie in de fictieserie ‘De Smaak van De Keyser'. Daarin speelde ze aan de zijde van Matthias Schoenaerts de rol van de jonge Helena De Keyser, waarvoor ze de Fipa d'Or als beste actrice kreeg, op het Festival van Biarritz. Ook voor 'Vermist'-regisseur Jan Verheyen ging het talent van Marieke niet onopgemerkt voorbij. Ze vertolkte in 'Dossier K' de rol van Naomi. Ook in de film 'Zot van A' en de fictieserie 'Het goddelijke monster' speelde Marieke mee. Met theaterhuis HETPALEIS stond ze eind vorig jaar nog op de planken met de voorstelling ‘Dit is alles', waar ze schitterde in de rol van Cordelia Kenn. Bovendien is ze binnenkort te zien in de film 'Weekend aan Zee' en zal ze een hoofdrol vertolken in 'De Vijfhoek', binnenkort op Eén.



Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'De Zonen van Van As' (foto: VTM - © DPG Media 2020)

Frakke en zijn ploeg moeten met zwaar materiaal door een maïsveld om een beek te saneren, tot onvrede van de eigenaar. Intussen moet het aquarium van Eddy uit het hoofdkantoor. Bambi en Belinda nemen die taak op zich, maar dat blijkt lastiger dan gedacht.

'De zonen van Van As', om 19.55 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 16:55
    Witse
    17:45
    Kijk uit
  • 17:10
    Jamie Cooks the Mediterranean
    18:00
    Record On
  • 17:00
    Nachtwacht
    17:25
    GameKeepers
  • 16:20
    I Can See Your Voice
    18:15
    SOS Piet XL
  • 17:10
    Foute Vrienden Australië
    17:40
    Te Land Ter Zee En In De Lucht
  • 16:45
    9-1-1
    18:40
    Addams Family Values
  • 16:50
    All New Traffic Cops
    22:30
    The Naked Gun
  • 16:35
    S.W.A.T.
    00:25
    Suits
  • 17:00
    Lili en Marleen
    17:45
    Ramona
  • 15:40
    Formule 1
    17:30
    Huizenjagers
  • 16:45
    NCIS
    23:00
    Criminal Minds
  • 15:40
    Formule 1
    17:30
    Two and a Half Men
  • 16:25
    Chateau Meiland: En Route
    20:35
    The Real Housewives of Amsterdam
  • 17:00
    World's Most Evil Killers
  • 17:09
    Z-Weekoverzicht
    17:43
    Trends Talk
  • 17:05
    Het appartement
    18:00
    Classics 55
  • 16:55
    De Smaaktoerist
    17:25
    Het Weekmenu
  • 16:20
    The Marlow Murder Club
    17:15
    Whitstable Pearl
  • 17:10
    Below Deck Mediterranean
    18:05
    White Collar
  • 17:10
    Andere Tijden Sport
    17:57
    Socutera
  • 17:10
    Petrus in het land
    17:35
    De Verandering
  • 17:05
    Checkpoint
    17:30
    Klaas kan alles