Ketnet lanceert Vlaamse telenovelle voor jongeren

vrijdag 21 maart 2008

In het najaar 2008 zendt Ketnet de eerste telenovelle voor jongeren van 8 tot 12 jaar uit. Het wordt een 'coming of age' drama boordevol humor, spanning en romantiek. Hoofdrolspelers in de serie zijn het paard Amika, Merel De Ridder en Marie-Claire de La Fayette. Binnen enkele weken starten de opnamen van deze nieuwe reeks.

'


Amika' is een telenovelle voor jongeren, over het leven in en om de manege. De reeks zal dit najaar op Ketnet te zien zijn. Het wordt een reeks boordevol humor, spanning en romantiek. 'Amika' gaat over het verlangen naar iets wat je (nog) niet hebt en over de zoektocht naar een eigen identiteit.

Het uitgangspunt
Merel De Ridder is gefascineerd door paarden. Ze wordt het nieuwe stalhulpje op manege 'De Paardenhoeve'. Haar vader is niet op de hoogte van dit nieuwe baantje want paarden en maneges zijn verboden woorden ten huize De Ridder. 
Merel werkt hard en geniet van elke dag die ze met de paarden doorbrengt. Stallen uitmesten, de piste uitvegen, zadels poetsen en paarden voederen behoren tot haar dagelijkse bezigheden. Van stalknecht Jan krijgt Merel vlinders in de buik en de liefde tussen beiden bloeit langzaam open.

Merel bouwt in het geheim een bijzondere band op met Amika. Dat is het dure sportpaard van Marie-Claire de La Fayette, de verwende dochter van de manege-eigenaar. Marie-Claire kreeg Amika van haar ouders voor haar 15e verjaardag. Iedereen doet heel geheimzinnig over Amika en niemand mag in de buurt van het paard komen.

De arena: manege 'De Paardenhoeve'
Manege 'De Paardenhoeve' is het bezit van de schatrijke Herbert de La Fayette. Zijn vrouw Marie-Louise en hun dochter Marie-Claire maken de dienst uit in de piste. Marie-Claire – sterk aangemoedigd door haar moeder - is dag en nacht bezig met de mooiste, de leukste en de beste te zijn. De spanning tussen Merel en Marie-Claire loopt dan ook geregeld op.

De hoofdrolspelers
De hoofdrolspelers van 'Amika' zijn voornamelijk nieuwe jonge talenten, maar bij de rolverdeling voor de volwassenen zitten wel enkele bekende namen zoals Veerle Eyckermans, Marc Coessens, Daisy Thys en Bert Cosemans. Twee bekende gezichten bij de jongeren zijn Véronique Leysen (Roxanne uit 'Spring') & Niels Destadsbader (vertolkte de rol van Suske in de theaterproductie 'Suske & Wiske')

Studio 100 is nog op zoek naar figuranten
Voor de opnames van Amika is Studio 100 nog op zoek naar figuranten tussen 15 en 25 jaar.  Wil jij graag eens proeven van de sfeer op de set?  Surf dan naar ketnet.be en vul de inschrijvingsfiche in of stuur een briefje met je gegevens en een foto naar Studio 100, figuratie Amika, Halfstraat 80, 2627 Schelle. Zet er ook bij of je kunt paardrijden en/of je eigen rijkledij hebt.

TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Erasmus MC 24/7' (RTL 5)

We maken kennis met kinderarts Patrycja, die zich inzet voor slachtoffers van kindermisbruik. De altijd positieve doktersassistent Irma werkt al haar hele leven in het Erasmus MC. Zij heeft voor iedere situatie een passende diadeem waarmee ze haar kleine patiënten op hun gemak stelt. De patiënt van hersenchirurg Victor is zelf ook werkzaam in het ziekenhuis. Victor moet bij hem een tumor verwijderen.

'Erasmus MC 24/7', om 21.35 uur op VTM 2.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 21:55
    De cel vermiste personen
    07:00
    Karrewiet met VGT
  • 20:35
    Sporza: UEFA Conference League
    06:00
    Radio 2 op VRT Canvas: Goeiemorgen Morgen!
  • 21:50
    Geen uitzending
    06:15
    Ellie de olifant
  • 22:30
    Telefacts
    06:55
    Jabaloe
  • 21:35
    Erasmus MC 24/7
    02:55
    Geen uitzending
  • 22:40
    Pitch Black
    06:00
    Qmusic
  • 22:25
    Rude Tube
    07:00
    Willy
  • 22:05
    A Snowy Christmas
    05:40
    Christmas in Notting Hill
  • 22:20
    Walker, Texas Ranger
    01:20
    Geen uitzending
  • 22:20
    De Expeditie: Patagonië
    06:00
    Radio Nostalgie
  • 22:25
    Friends
    05:00
    Geen uitzending
  • 20:25
    UEFA Europa League
    06:55
    Evil
  • 22:30
    Huizenjagers
    06:20
    The Block Australia
  • 22:20
    Cold Case
    07:40
    Cold Justice
  • 22:32
    Z-Nieuws
    06:00
    Wordt aangekondigd
  • 22:36
    Roger
    05:55
    Sixties To Six
  • 22:30
    Het Perfecte Feestmenu
    06:40
    Het feestmenu van ..
  • 22:00
    Hope Street
    01:30
    The Madame Blanc Mysteries
  • 22:25
    NCIS: New Orleans
    07:00
    Zombie House Flipping
  • 22:20
    Pauw & De Wit
    07:00
    NOS Journaal 07.00 uur
  • 22:20
    NPO Doc: The promise
    07:00
    NOS Journaal met gebarentaal
  • 22:35
    Louis Theroux Interviews
    07:00
    Ta-daaa!