Niels Destadsbader ruilt VTM opnieuw voor de VRT: 'Heel veel goesting in dit nieuw avontuur'
Zonet heeft Niels Destadsbader in het Radio 2-programma 'De Vijver van Siska' bekendgemaakt dat hij opnieuw programma's gaat maken voor Eén en Radio 2. Daarmee keert hij na zeven jaar terug naar de VRT, waar zijn carrière in 2009 startte bij Ketnet.
Destadsbader staat garant voor frisse creativiteit, jong talent en Vlaamse muziek. Zijn engagement bij de publieke omroep kadert in de vernieuwingsoperatie van de VRT-zenders in lijn met de Beheersovereenkomst 2021-2025 tussen de Vlaamse regering en de publieke omroep.
Niels Destadsbader: 'De VRT wil de komende jaren bouwen aan een nieuwe toekomst waar ik me helemaal kan in vinden. De toekomstvisie en het maatschappelijke engagement van de Reyerslaan spreken mij enorm aan. De mensen die hier zitten hebben mij meteen overtuigd met hun enthousiasme en ik wil daar mee mijn schouders onder zetten.'
Ricus Jansegers, algemeen directeur Content VRT: 'Ik volg de carrière van Niels al een hele tijd, ik weet wat hij kan. Hij is een veelzijdig en talentrijk muzikant, acteur en presentator. Met zijn spontaniteit en creativiteit gaan we aan de slag om nieuwe televisieprogramma's te maken. Ook op Radio 2 zal hij te horen zijn. Niels staat voor hoge kwaliteit en weet een groot publiek als geen ander te bespelen. Hij past perfect in ons toekomstplan.'
De televisieplannen met Niels zijn volop in voorbereiding. De fans kunnen hem tussen kerst en nieuw al horen tijdens de eindejaarslijst op Radio 2.
In 2009 was Niels Destadsbader voor het eerst op televisie te zien als wrapper van Ketnet waar hij live de programma's aankondigde. Toen al viel hij op als vlotte, guitige presentator met veel talent. Tegelijk bouwde hij aan zijn muzikale carrière met eigen nummers en een eigen band. Hij kreeg erkenning voor zijn uitverkochte concerten in het Antwerpse Sportpaleis en zijn topprestaties in de Vlaamse Ultratop 50, bij Radio 2 Zomerhit en de MIA's. In 2019 schreef hij de titelsong van 'Thuis'. Destadsbader speelde ook mee in verschillende televisiereeksen, waaronder 'Amika' (Ketnet) en 'FC De Kampioenen' (Eén). Bij VTM praatte hij programma's als 'The Masked Singer' en 'De Gouden Schoen' telkens vlot aan elkaar. Dat hij nu terugkeert naar de Reyerslaan, is voor velen misschien een verrassing. Maar voor Destadsbader is dat niet het geval.
Niels Destadsbader: 'Ik heb geweldige jaren gekend bij VTM. Hele mooie kansen gekregen, toffe programma's gemaakt en mogen samenwerken met erg veel fijne mensen. Daar ben ik heel dankbaar voor. Maar ik heb hier lang over nagedacht en ik heb heel veel goesting in dit nieuw avontuur.'
De komst van Niels Destadsbader bij de publieke omroep is volledig in lijn met de doelstellingen van de Beheersovereenkomst 2021-2025. Daarin heeft de VRT de opdracht om te focussen op positieve ambassadeurs om haar maatschappelijke opdracht te realiseren. Deze nieuwe samenwerking is marktconform. Ook omdat Niels Destadsbader niet meer onder contract lag bij andere mediabedrijven.
Ricus Jansegers, algemeen directeur Content VRT: 'Hij is een van de meest getalenteerde tv-makers van ons land. Dat hij nu terug is waar het voor hem allemaal begon, is prachtig nieuws voor de VRT én voor hem. Niels is terug thuis.'
Bij Eén en Radio 2 kijken ze enthousiast uit naar de komst van Niels.
Lotte Vermeir, netmanager Eén: 'Niels heeft al bewezen dat hij ontzettend talentvol is. Hij heeft zich op verschillende vlakken en in verschillende genres kunnen tonen. We zijn dan ook heel blij dat hij het Eén-team komt versterken. Ik kijk uit naar de samenwerking.'
Rino Ver Eecke, nethoofd Radio 2: 'Niels hoort en voelt wat er onder de mensen leeft. Onlangs nog maakte hij het radioprogramma FC Niels & Wiels tijdens het EK voetbal tot een groot succes. Met Niels in ons Radio 2-team krijgen we heel wat extra zuurstof om mooie radioverhalen te bedenken. Op naar een druk, maar boeiend najaar op Radio 2!'
Lees ook:
Niels Destadsbader naar de VRT! Wat met het 2de seizoen van 'The Masked Singer'?
Karen Damen en Niels Destadsbader niet langer exclusief bij VTM
Niels Destadsbader presenteert dit najaar nieuw dansprogramma bij VTM
DOSSIER: Najaar 2021: alle plannen, alle zenders! (BE)
volledig dossier- Dan start het nieuwe seizoen van 'Dancing With The Stars'!
- Pieter Timmers, Nora Gharib, Jonatan Medart en Yemi Oduwale vervolledigen line up 'Dancing With The Stars 2021'
- Mamma Mia! Broadway komt naar Vlaanderen met 'James De Musical'
- Frances Lefebure en Ruth Beeckmans gaan voor niets minder dan onbeperkte liefde in 'Cupido Ofzo'
- 'Sabena': de geschiedenis van onze nationale luchtvaartmaatschappij op Canvas
- Eddy Planckaert bijt de spits af van zevende seizoen 'Het Huis': 'Ik was vanaf mijn geboorte een coureur'
- Annemie Struyf volgt draagmoeders en wensouders in intieme en ontroerende reeks
- 10 krachtpatsers zoeken hun limieten op in 'De Sterkste Handen'
- Deze 9 bekende Vlamingen scherpen hun dartpijlen op VTM2!
- Play4 opent maandag de 'Klopjacht'
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Dan keert ‘Sturm Der Liebe’ terug op VTM GOLD
- Axelle Red ontvangt Lifetime Achievement Award en treedt op tijdens de MIA's
- Ziggo en Ajax verbinden fans en clubiconen in nieuwe uitvoering van 'Dit is mijn club'
- Dit weekend écht de laatste kans: stem nu voor jouw favoriet bij de Kastaars!
- VRT moet boven op 16 miljoen euro nóg eens extra besparen: 'Woordbreuk van de Vlaamse Regering'
- Buitenlandminister David van Weel bij Rick Nieman in 'WNL Op Zondag'
- Dit zie je deze week in 'Florentina' - PREVIEW
- Dit zie je deze week in 'Thuis' - PREVIEW
- Dit zie je deze week in 'Familie' - PREVIEW
- Annemarie Oster is zaterdag 'De Geknipte Gast'
- Joris van den Berg wint Theo Koomen Award 2025
- 'De Lach van JOE' is terug!
- Dit hoor je zaterdag in 'Spijkers met Koppen' op NPO Radio 2
- Coen & Sander introduceren 'Nederlandstalige top 100' bij JOE met marathonuitzending
- Recordaantal versprekingen in week van 'Het Verboden Woord' op Qmusic
Multimedia SPOTLIGHT
-
Zijn Q-gezichten Gerben Tuerlinckx en Clémentine Caron 'Twins?!' -
Disney+ onthult teaser voor tweede seizoen van 'Paradise' -
Derde seizoen van 'Euphoria' binnenkort op HBO Max -
Eric Goens laat professionele huurmoordenaar aan het woord -
Exclusieve kijk achter de schermen van BK-winst Thibau Nys -
'De Tafel van Gert' is terug vanaf 19 januari -
Aster Nzeyimana bekent: 'Bestemming X' blijft in België -
Kijk dit voorjaar naar het laatste seizoen van 'The Boys' op Prime Video -
Kijk het nieuwe seizoen van 'Industry' op HBO Max -
Frustraties steken de kop op in 'Bestemming X' -
Kijk de eerste beelden van 'De Twaalf: De Botoxmoorden' -
Tante Rita keert terug in de midseizoensfinale van 'Familie' -
Dit zie je in 2026 op Netflix
-
Kijk de eerste beelden van de nieuwe fictiereeks 'All in' -
Netflix deelt de officiële trailer van 'Agatha Christie’s Seven Dials' -
Ontdek de eerste beelden van 'Juliet' seizoen 2 -
'Welkom Aan Boord' vliegt weer uit! -
Netflix kondigt zesde seizoen 'Emily in Paris' aan -
Netflix lost trailer van 'The Rip' met Ben Affleck en Matt Damon
-
Ode aan Circus Camillein 'JAMES & Co' -
'De Rechtbank' opent opnieuw de deuren -
Benjamin maakt geen goede beurt in 'Winter Vol Liefde' -
Het verboden woord is terug! -
Maarten & Dorothee verdubbelen jaarloon in 60 seconden -
Ontdek de officiële trailer van 'Megan', seizoen 2 -
Dit is de eerste afvaller van 'Bestemming X' -
Elodie Gabias leert het vakjargon van urologie in 'Een Echte Job' -
Vanaf maandag is 'Florentina' je nieuwe afspraak bij VTM -
Aster in 'Bestemming X': 'Dit zijn mijn twee finalisten' -
VTM Series brengt adrenaline van ER terug
Kijktip van de dag

De vijftienjarige Lara werd geboren in een mannelijk lichaam, maar wil als meisje door het leven gaan. Haar dagelijkse leven bestaat uit het innemen van hormoonremmers en wachten op vrouwelijke hormoontherapie en de operatie die uiteindelijk haar geslacht zal afstemmen op haar identiteit. Ondertussen streeft ze haar droom na: ballerina worden.
'Girl', film uit 2018 van Lukas Dhont met oa. Victor Polster, om 20.30 uur op Play.





































