Niels Destadsbader ruilt VTM opnieuw voor de VRT: 'Heel veel goesting in dit nieuw avontuur'
Zonet heeft Niels Destadsbader in het Radio 2-programma 'De Vijver van Siska' bekendgemaakt dat hij opnieuw programma's gaat maken voor Eén en Radio 2. Daarmee keert hij na zeven jaar terug naar de VRT, waar zijn carrière in 2009 startte bij Ketnet.
Destadsbader staat garant voor frisse creativiteit, jong talent en Vlaamse muziek. Zijn engagement bij de publieke omroep kadert in de vernieuwingsoperatie van de VRT-zenders in lijn met de Beheersovereenkomst 2021-2025 tussen de Vlaamse regering en de publieke omroep.
Niels Destadsbader: 'De VRT wil de komende jaren bouwen aan een nieuwe toekomst waar ik me helemaal kan in vinden. De toekomstvisie en het maatschappelijke engagement van de Reyerslaan spreken mij enorm aan. De mensen die hier zitten hebben mij meteen overtuigd met hun enthousiasme en ik wil daar mee mijn schouders onder zetten.'
Ricus Jansegers, algemeen directeur Content VRT: 'Ik volg de carrière van Niels al een hele tijd, ik weet wat hij kan. Hij is een veelzijdig en talentrijk muzikant, acteur en presentator. Met zijn spontaniteit en creativiteit gaan we aan de slag om nieuwe televisieprogramma's te maken. Ook op Radio 2 zal hij te horen zijn. Niels staat voor hoge kwaliteit en weet een groot publiek als geen ander te bespelen. Hij past perfect in ons toekomstplan.'
De televisieplannen met Niels zijn volop in voorbereiding. De fans kunnen hem tussen kerst en nieuw al horen tijdens de eindejaarslijst op Radio 2.
In 2009 was Niels Destadsbader voor het eerst op televisie te zien als wrapper van Ketnet waar hij live de programma's aankondigde. Toen al viel hij op als vlotte, guitige presentator met veel talent. Tegelijk bouwde hij aan zijn muzikale carrière met eigen nummers en een eigen band. Hij kreeg erkenning voor zijn uitverkochte concerten in het Antwerpse Sportpaleis en zijn topprestaties in de Vlaamse Ultratop 50, bij Radio 2 Zomerhit en de MIA's. In 2019 schreef hij de titelsong van 'Thuis'. Destadsbader speelde ook mee in verschillende televisiereeksen, waaronder 'Amika' (Ketnet) en 'FC De Kampioenen' (Eén). Bij VTM praatte hij programma's als 'The Masked Singer' en 'De Gouden Schoen' telkens vlot aan elkaar. Dat hij nu terugkeert naar de Reyerslaan, is voor velen misschien een verrassing. Maar voor Destadsbader is dat niet het geval.
Niels Destadsbader: 'Ik heb geweldige jaren gekend bij VTM. Hele mooie kansen gekregen, toffe programma's gemaakt en mogen samenwerken met erg veel fijne mensen. Daar ben ik heel dankbaar voor. Maar ik heb hier lang over nagedacht en ik heb heel veel goesting in dit nieuw avontuur.'
De komst van Niels Destadsbader bij de publieke omroep is volledig in lijn met de doelstellingen van de Beheersovereenkomst 2021-2025. Daarin heeft de VRT de opdracht om te focussen op positieve ambassadeurs om haar maatschappelijke opdracht te realiseren. Deze nieuwe samenwerking is marktconform. Ook omdat Niels Destadsbader niet meer onder contract lag bij andere mediabedrijven.
Ricus Jansegers, algemeen directeur Content VRT: 'Hij is een van de meest getalenteerde tv-makers van ons land. Dat hij nu terug is waar het voor hem allemaal begon, is prachtig nieuws voor de VRT én voor hem. Niels is terug thuis.'
Bij Eén en Radio 2 kijken ze enthousiast uit naar de komst van Niels.
Lotte Vermeir, netmanager Eén: 'Niels heeft al bewezen dat hij ontzettend talentvol is. Hij heeft zich op verschillende vlakken en in verschillende genres kunnen tonen. We zijn dan ook heel blij dat hij het Eén-team komt versterken. Ik kijk uit naar de samenwerking.'
Rino Ver Eecke, nethoofd Radio 2: 'Niels hoort en voelt wat er onder de mensen leeft. Onlangs nog maakte hij het radioprogramma FC Niels & Wiels tijdens het EK voetbal tot een groot succes. Met Niels in ons Radio 2-team krijgen we heel wat extra zuurstof om mooie radioverhalen te bedenken. Op naar een druk, maar boeiend najaar op Radio 2!'
Lees ook:
Niels Destadsbader naar de VRT! Wat met het 2de seizoen van 'The Masked Singer'?
Karen Damen en Niels Destadsbader niet langer exclusief bij VTM
Niels Destadsbader presenteert dit najaar nieuw dansprogramma bij VTM
DOSSIER: Najaar 2021: alle plannen, alle zenders! (BE)
volledig dossier- Dan start het nieuwe seizoen van 'Dancing With The Stars'!
- Pieter Timmers, Nora Gharib, Jonatan Medart en Yemi Oduwale vervolledigen line up 'Dancing With The Stars 2021'
- Mamma Mia! Broadway komt naar Vlaanderen met 'James De Musical'
- Frances Lefebure en Ruth Beeckmans gaan voor niets minder dan onbeperkte liefde in 'Cupido Ofzo'
- 'Sabena': de geschiedenis van onze nationale luchtvaartmaatschappij op Canvas
- Eddy Planckaert bijt de spits af van zevende seizoen 'Het Huis': 'Ik was vanaf mijn geboorte een coureur'
- Annemie Struyf volgt draagmoeders en wensouders in intieme en ontroerende reeks
- 10 krachtpatsers zoeken hun limieten op in 'De Sterkste Handen'
- Deze 9 bekende Vlamingen scherpen hun dartpijlen op VTM2!
- Play4 opent maandag de 'Klopjacht'
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Kijkcijfers: woensdag 8 april 2026
- Dit zijn de hoogst gewaardeerde programma's op NPO Start in het eerste kwartaal van 2026
- BBC Studios lanceert BBC Belgium
- Arjen Lubach wordt Taskmaster in Nederlandse versie van wereldhit 'Taskmaster' bij RTL 4
- 'Viva La Feta' krijgt een nieuw vierde seizoen
- Veiligheidsbediende Bekim uit 'De Trein' krijgt oproep over een gewapende man in het station
- De mantelzorgmakelaar: verdienmodel of onmisbare hulp voor mantelzorgers?
- Donderdag in 'Zembla': Long-covid, tussen patiënt en patent
- Jacques Vermeire klungelt met bladgoud in 'Eenmaal Andermaal'
- Karine Klaassen gaat 'Op een Ander' in de Vlaamse catch-scene
- Luistercijfers: Qmusic en JOE boeken succes met grote nieuwe acties
- Ontdek de 3 finalisten van MNM Start to dj
- 'A Solitary Reign' van Amenra is opnieuw de nummer 1 in 'De Zwaarste Lijst'
- 3FM-dj's Mark en Mai organiseren experiment: 'Concert voor Kleinere Mensen'
- Dit hoor je zondag in 'Dijkstra & Evenblij ter Plekke' op NPO Radio 1
Multimedia SPOTLIGHT
-
Bekim uit 'De Trein' krijgt oproep over gewapende man in station -
Dit zie je deze week in 'Hacked' op Streamz -
Ezra brengt zijn 94-jarige steunpilaar mee op het podium in 'SYTYCD' -
Matteo Simoni te gast in eerste 'A-typisch' op Streamz -
Jade Mintjens in 'Sergio in Italië' over de afwijziging die haar carrière lanceerde -
Zwangere Guy eerlijk over zijn strijd met alcohol in 'Sergio in Italië' -
Netflix deelt releasedatum van 'Avatar: The Last Airbender S2' -
Ontdek de nieuwe trailer van 'Star Wars: Maul – Shadow Lord' bij Disney+ -
Zoë blaast de jury omver in 'So You Think You Can Dance' -
'Meat Timon' is zondag nieuw op najm! -
De strijd barst opnieuw los in 'The Floor' -
TAGMAG-ster Amber gaat op zoek naar de liefde in nieuw seizoen van 'LoveMe' -
An Lemmens verrast Yasmina bij de VRT -
'Blind Gekocht' is terug met torenhoge verwachtingen -
'Klopjacht' is terug! -
Kijk nu de trailer van 'Temptation Island' op Streamz -
Axel Daeseleire fluit Sofie Dumont terug in 'Eenmaal Andermaal' -
Komt de waarheid binnenkort bovendrijven in 'Thuis'? -
Arthur danst voor jeugdidool Dan Karaty -
Kijk naar 'The Lady' op Streamz -
Cuteness overload in 'The Voice van Vlaanderen' -
Nicoline Dossche duikt op in 'Familie' -
Dit is de eerste afvaller van 'De Mol' -
Noah zet alles op alles in 'So You Think You Can Dance' -
An Lemmens verrast een kandidaat in 'The Voice van Vlaanderen' -
Joris wint 'De Box' en neemt €17.500 mee naar huis -
Meteen alle hens aan dek in 'De Trein' -
Wie wordt de winnaar van 'De Box'? -
Check de eerste teaser van 'Harry Potter en de Steen der Wijzen' -
Luisteraar Nathalie vindt Q-dj Vincent Fierens
Kijktip van de dag

Axel vormt een duo met actrice Sandrine André, terwijl Jacques samen met acteur Roel Vanderstukken probeert de beste verborgen parels voor een prikje op de kop te tikken. Ze trekken daarvoor naar een van de grootste antiek- en brocantemarkten van Europa.
'Eenmaal andermaal', om 20.35 uur op VTM.




































