Kristel Verbeke en Kamal Kharmach helpen gezinnen hun budget op orde te krijgen in 'Geld Gezocht'

Vanaf woensdag 4 oktober dompelen Kristel Verbeke en Kamal Kharmach zich onder in de geldzaken van zes gezinnen in het gloednieuwe programma 'Geld Gezocht' op VRT 1.
Het leven wordt alsmaar duurder, dat voelen we allemaal. Een volle winkelkar kost meer, de prijzen van telecom gaan omhoog, om over energie nog maar te zwijgen. Iedereen moet meer moeite doen om zijn budget te laten kloppen.
In 'Geld Gezocht helpen Kristel en Kamal gezinnen om financieel orde op zaken te stellen en om hun dromen toch te realiseren. Daarvoor zetten ze alle middelen in: ze vragen volledig inzicht in alle financiële documenten, in inkomsten en uitgaven. En ze gaan in het huis van elk gezin op zoek naar de verloren euro’s die het verschil kunnen maken. Camera’s in huis registreren de gewoonten van elk gezin, om precies te achterhalen waar elke cent naartoe gaat. Zo willen Kristel en Kamal de gezinnen helpen om zicht te krijgen op hun uitgaven en samen te bedenken hoe ze beter kunnen sparen voor hun grote droom.
Van hun meest kwetsbare kant
In 'Zorgen voor Mama' ondersteunde Kristel moeders die in armoede leven. Kamal gaf bedrijven in moeilijkheden financieel advies in 'Andermans Zaken'. Nu helpen ze samen gezinnen met hun geldzaken.
Kristel keert de huizen van de deelnemers binnenstebuiten, trekt alle kasten open en doorzoekt de zolder. Want wat ze vindt, zegt veel over wie er woont en hoe ze hun geld uitgeven. Kristel probeert goede gewoontes aan te leren om te besparen. Vaak eenvoudige aanpassingen die een groot verschil maken. Kamal doorzoekt alle papieren van de gezinnen en brengt alle uitgaven in kaart. Waar gaat te veel geld naartoe? Wat doen ze al goed? En hoeveel mag je als gezin uitgeven om financieel gezond te blijven? Hij rekent het allemaal uit. Samen met de Gezinsbond, partner van het programma, brengen Kristel en Kamal elk gezin financieel helemaal in kaart.
Kristel: 'We zijn op zoek gegaan naar geld bij mensen met een doorsnee inkomen, die het toch financieel moeilijk hadden. Een huis verbouwen, je kind laten studeren of eindelijk eens met je gezin op vakantie kunnen… dat kost geld. Om te helpen, moesten we het nooit ver zoeken. Want meestal lekt er geld naar maandelijks terugkerende kosten of naar alledaagse dingen als boodschappen. Bewust omgaan met geld en leren budgetteren is dan de kunst.'
Kamal: 'Je moet het maar durven, je inschrijven voor een programma waarbij ze je financiële situatie open en bloot bespreken voor heel Vlaanderen. Sommige gezinnen stonden er echt niet goed voor. We hebben elke keer een grondig financieel gesprek gedaan met de gezinnen om hen uit te leggen waar ze voor stonden. Dat was soms erg schrikken, maar gaf ook inzicht. Dat toont aan dat een programma als dit echt broodnodig is. Iedereen thuis kan van de grote of kleine tips iets opsteken.'
Aflevering 1: Financiële rust, wat kost dat? (4 oktober)
An en Pierre Yves wonen samen met hun zoontje Jules in Kampenhout. An werkt als zelfstandig ergotherapeute, Pierre Yves als onderhoudstechnicus. Ondanks dat ze allebei werken, is het toch bang afwachten wat er nog op hun rekening staat op het einde van de maand.
An is gepassioneerd door haar job. Ergotherapie is voor haar een missie. Ze werkt meer dan 60 uur per week en steekt al haar tijd in haar patiënten. En toch verdient ze maar € 1.700 per maand. Dat wringt. De financiële onzekerheid wordt An te veel. Ze leeft in constante stress en wil rust in haar hoofd. Maar wat is dat, financiële rust? En wat is daarvoor nodig? Kamal duikt in de cijfers van An en Pierre Yves en vindt al snel een persoonlijke lening van € 20.000. Dat voorspelt weinig goeds.
'Geld Gezocht' is een programma van Dok1 Media voor VRT.
'Geld Gezocht', vanaf 4 oktober elke woensdag om 20.45 uur op VRT 1 en VRT MAX.
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google
DOSSIER: Najaar 2023: alle plannen, alle zenders! (BE)
volledig dossier- Het wordt geen Stille Nacht bij VRT 1, VRT CANVAS en Ketnet
- Dit zijn de juryleden van Sven de Leijer in de chalet van 'Vrede Op Aarde'
- Mathias Coppens wordt 'Boer Coppens' en gaat samen met een bekende hulpboer 'farmsitten'
- Internetfenomenen Jordy en Els gaan op zoek naar de ultieme televisieparels in 'Het Beste van 2023'
- Piet Huysentruyt blust opnieuw culinaire brandjes in 'SOS Piet XL'
- Spectaculaire nieuwe talentenshow 'Starstruck' brengt wereldsterren naar VTM
- Straffe professionals met 'De Gevaarlijkste Jobs van Vlaanderen' nemen kijkers mee in de danger zone
- 'Mijn Eerste Reis': een trip langs acht onvergetelijke levensverhalen
- 'Factcheckers' onderscheidt opnieuw feit van fictie in vierde seizoen
- Lieve Blancquaert brengt in 'Het Laatste Portret' een hartverwarmend eerbetoon aan leven en liefde
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Kijkcijfers: dit zijn de 20 populairste programma's van Vlaanderen
- Kijkcijfers: dit zijn de 20 populairste programma's van Wallonië
- Een zieke, een mogelijke dode, een vertrek en een onverwachte plottwist? Met deze 4 vragen gaan de 'Thuis'-fans de zomer in
- Warre is nu echt de absolute 'Blokken'-kampioen!
- Kijkcijfers: donderdag 25 juni 2026
- Het mooiste motorsportweekend van het jaar: TT van Assen 2026 live op Ziggo Sport
- Dit zie je in 'Opsporing Verzocht'
- Maandag in 'Close Up': Thom Browne - Op maat gemaakte dromen
- Dit zijn de laatste gerechten van 'Dagelijkse Kost' voor dit seizoen
- Dit zie je deze week in 'Home and Away' - PREVIEW
- Dit was De Foute Party van Qmusic in Flanders Expo Gent
- Deze week zomerse klanken in 'FM op 5'
- Maximum Summer: Qmusic steekt Q-Beach House in nieuw jasje en trapt de zomer af met liveoptreden van CAMILLE
- JOE-luisteraars bepalen starttijd Coen & Sander Show morgen na nachtelijke wedstrijd van Oranje
- Mattie & Marieke stoppen als duo in de ochtend van Qmusic
Multimedia SPOTLIGHT
-
Belle Perez is terug! -
Play brengt iconische spelprogramma 'Zeg eens Euh' terug -
Annie Geeraerts en Ray Verhaeghe officieel in Guinness Book of Records -
'Lil Kleine: Terug' binnenkort nieuw op Prime Video -
Emoties bereiken hoogtepunt in seizoensfinale 'Florentina' -
Kijk het nieuwe seizoen van 'Lekker Messy' op njam! -
Netflix kondigt derde en laatste seizoen van 'Haantjes' aan -
Meyrem Almaci openhartig in 'Viva 50' bij Willy -
Ward Lemmelijn reageert op deelname na WK Hyrox -
Ward Lemmelijn gaat nog een laatste keer Hard! -
Kijk het sluitstuk van 'Heartstopper' in juli op Neflix! -
Cupido raakt als nooit tevoren in 'B&B Zoekt Lief' -
Ruben Van Gucht openhartig in 'Viva La Vida' -
Kijk 'Suzan & Freek: We Vieren Het Leven' nu bij VTM GO+ -
Eén week voor het WK HYROX stijgt de spanning bij Ward Lemmelijn -
Sherlock is verdwenen! -
Bent Van Looy te gast in 'Viva 50' -
'Telefacts Zomer' deze week in het kielzorg van rapper Ye -
Daan heeft kopzorgen in 'Blind Gekocht' -
Mathias gaat uit de kleren in 'Heel Mijn Hart' -
'Medisch Centrum West' is terug bij VTM -
De trailer voor de seizoensfinale van 'Thuis' is er! -
Alex Agnew duikt in het universum van David Bowie op JOE Gold -
Play lanceert microdrama’s -
'Single Mom Candice' nieuw op VTM GO -
Maaike Cafmeyer zonder taboes in 'A-typisch' -
Kijk de trailer van '2DEZIT' seizoen 5! -
De Meilandjes klinken op nieuw Italiaans verbouwavontuur -
Bloedhete tango in finale van 'So You Think You Can Dance' -
Wie wint 'So You Think You Can Dance'?
Kijktip van de dag

April 1912. De Titanic verlaat de haven van Queenstown. Meer dan 2.000 passagiers zullen de overtocht over de Atlantische Oceaan meemaken. Het vaartuig is voor velen het schip der dromen, maar de jonge Rose beschouwt de Titanic als een slavenschip dat haar geketend terug naar huis terug zal brengen. Om de financiële problemen van haar ouders op te lossen is ze immers verplicht om met de rijke Cal te trouwen. Rose houdt niet van haar verloofde en besluit overboord te springen.
'Titanic', film uit 1997 met Kate Winslet en Leonardo DiCaprio, om 20.30 uur op VTM.



































