Chris De Stoop, Aleid Truijens en Gerda Blees in 'Brommer op Zee'

zaterdag 5 februari 2022
Foto: © VPRO/Merlijn Doomernik 2021

Presentatoren Ruth Joos en Wilfried de Jong interviewen wekelijks schrijvers en dichters over hun werk. In deze aflevering spreken zij Chris De Stoop, Aleid Truijens en Gerda Blees.

Deze zondag is de Vlaamse auteur Chris De Stoop (1958) te gast. Wilfried en Ruth spreken hem over zijn laatste boek Hemelrijk. De Stoop onderzoekt hoe de pandemie woedde in woonzorgcentra in Vlaanderen. Hij focust op het verhaal van mantelzorger Guido, die onterecht werd beschuldigd een superspreader van corona te zijn. Daartegenover zet De Stoop zijn eigen ervaring als mantelzorger in 'gewone' tijden.


Aleid Truijens (1955) schreef de langverwachte biografie van Hella S. Haasse. De Volkskrant-journalist werd in 2013 gevraagd door de uitgever en de dochters van Haasse. In Leven in de verbeelding, Hella S. Haasse 1918 – 2011 krijgen we een beeld van de mens achter de publieke figuur. Een vrouw die leefde naar de conventies van haar tijd en tegelijkertijd bouwde aan een indrukwekkend oeuvre. Eerder verscheen van Truijens de veelgeprezen biografie van F.B. Hotz.

Schrijver en dichter Gerda Blees (1985) neemt plaats in het schrijfhok. Ze is bekend van haar debuut Wij zijn licht, waarmee ze in 2021 de Literatuurprijs van de Europese Unie en de Nederlandse Boekhandelsprijs won. Stefan Hertmans (1951) trapt de Brommer op zee boekenclub van februari af, waar deze maand samen met Hertmans zijn Oorlog en Terpentijn gelezen wordt. En Joris van Casteren (1976) ging op pad naar een rioolwaterzuiveringsinstallatie aan de IJssel.

'Brommer Op Zee', zondag 6 februari om 19.25 uur bij de VPRO op NPO 2.


TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo Play logo

Na een succesvolle doortocht over en onder de Mistige Bergen moeten Thorin en zijn gezelschap beroep doen op een machtige vreemdeling voordat ze de gevaren van Demsterwold kunnen trotseren - zonder hun tovenaar. Als ze Meerstad bereiken zal de hobbit Bilbo Balings zijn afspraak met de Dwergen moeten nakomen. Het gezelschap moet de reis naar de Eenzame Berg voltooien en Balings moet de Geheime Deur zoeken die hem toegang verleent tot de schat van de draak Smaug. Ondertussen is Gandalf op een geheime missie in het Zuiden.

'The Hobbit: The Desolation of Smaug', film uit 2013 met oa. Orlando Bloom, om 20.40 uur op Play.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 20:30
    Thuis
    06:00
    In bed met Olly
  • 20:35
    Nomaden
    08:00
    Radio 2: Weekwatchers
  • 20:15
    VRT NWS journaal met VGT
    05:00
    Geen uitzending
  • 20:05
    Familie
    00:55
    NYPD Blue
  • 20:35
    Venom
    00:45
    Mr. Frank Visser doet uitspraak
  • 20:35
    Scream
    01:00
    The Big Bang Theory
  • 20:35
    You Don't Mess With the Zohan
  • 20:35
    Christmas Reservations
    23:55
    Candy Coated Christmas
  • 20:35
    Jaws the Revenge
    01:00
    SOS Piet
  • 20:00
    De Tafel van de Week
    00:40
    Wordt aangekondigd
  • 20:35
    The Hunting Wives
    01:35
    Neighbours: A New Chapter
  • 20:35
    It
    23:05
    It: Chapter Two
  • 20:35
    The Sky is the Limit
    01:35
    Embarrassing Bodies
  • 20:30
    Demons and Saviors
    00:25
    C.S.I. New York
  • 20:25
    Trends Talk
    04:00
    Herhalingslus
  • 20:29
    Zo doe je het!
    05:55
    Sixties To Six
  • 20:05
    De Sterrenkaart - Nederland
    01:15
    Veldvers
  • 20:00
    Father Brown
    01:00
    Darby and Joan
  • 20:35
    NCIS
    01:05
    The Real Housewives of Beverly Hills
  • 19:45
    NOS Sport: Schaatsen
    01:30
    NOS Journaal
  • 20:30
    2 voor 12
    01:25
    Café Kockelmann
  • 20:25
    Reizen Waes: de bucketlist
    01:20
    Disco: Soundtrack of a Revolution