Zaterdag in 'Alleen Elvis Blijft Bestaan': Nina Van Eeckhaut

vrijdag 14 oktober 2022
Foto: Canvas - © VRT 2020

Dat ze advocate wilde worden wist ze al toen ze amper zes jaar oud was. Haar slaapkamer bevond zich vlak boven het bureau van haar vader, de bekende strafpleiter Piet Van Eeckhaut.

’s Avonds hoorde ze hem telefoneren en dicteren in zijn dictafoontje. Dat moet onbewust haar kinderbrein zijn binnengeslopen.


En zo geschiedde. Het eerste wat opvalt bij strafpleiter Nina Van Eeckhaut is haar ongelofelijk gevoel voor rechtvaardigheid. Van Eeckhaut is het soort advocaat dat echt het verschil wil maken in iemands leven op een kritiek moment. Als dochter van haar vader heeft ze natuurlijk een naam om eer aan te doen. Haar vader heeft 88 assisenprocessen achter de rug wanneer zij aan haar tweede zaak begint. Ondertussen pleit ze zelf al meer dan 20 jaar en is ze van geen kleintje vervaard.

Mensen graag zien is essentieel in haar beroep, maar de voortdurende confrontatie met wat mensen elkaar aandoen maakt die liefde niet altijd even makkelijk. Na al die jaren ervaring in ‘droevige zaken’, vaak moord of doodslag, is ze nog altijd niet immuun geworden voor het leed van de nabestaanden.

Welke beelden staan op het netvlies van Nina Van Eeckhaut gebrand? En welke verhalen brengt ze mee naar 'Alleen Elvis Blijft Bestaan?

'Alleen Elvis Blijft Bestaan', zaterdag 15 oktober om 22.00 uur op Canvas.



Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



DOSSIER: Najaar 2022: alle plannen, alle zenders! (BE)

volledig dossier

TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

Margriet Hermans overleden - Zomerhit 2002

Aan de hand van fragmenten uit haar meest memorabele televisie- en muziekoptredens blikken we terug op Margriets rijkgevulde carrière. Vrienden en collega's delen persoonlijke verhalen en getuigen over haar sprankelende persoonlijkheid en haar impact op het Vlaamse showbizzlandschap. 'Margriet' wordt een hartverwarmende en meeslepende ode aan een vrouw die moeiteloos verschillende generaties wist te raken.

'Margriet', om 20.40 uur op VRT 1.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 23:00
    Chateau Planckaert
    00:05
    Thuis
  • 23:30
    De popcast
    00:45
    Nachtlus
  • 21:45
    Geen uitzending
    06:00
    Tik Tak
  • 23:15
    Chicago Fire
    00:10
    Huis Gemaakt
  • 23:10
    Ik Vertrek
    00:05
    Sex Stories
  • 22:55
    The Irrational
    23:50
    Mayans M.C.
  • 22:25
    The Football Fraudster
    00:00
    MythBusters
  • 23:20
    ER
    00:10
    Suits
  • 23:30
    Nonkel Jef
    00:05
    Ramona
  • 23:05
    De Spor XL: kleine jongens dromen groot
    00:10
    Stukken van mensen
  • 23:20
    Friends
    23:45
    Modern Family
  • 23:20
    Blue Bloods
    01:35
    Highway Thru Hell
  • 22:45
    Huizenjagers
    23:45
    Hello Goodbye
  • 23:10
    CSI: Crime Scene Investigation
    00:05
    The Rookie
  • 23:22
    Trends Doc
    23:51
    Z-Energy
  • 23:34
    De kunstenaar
    23:55
    5-voor-12
  • 23:15
    Vanavond bij ons
    23:50
    Guillaume's Paris
  • 22:00
    Foyle's War
  • 23:15
    Law & Order: Special Victims Unit
    00:05
    Scrubs
  • 23:25
    NOS Journaal Laat
    23:50
    Pauw & De Wit
  • 23:05
    De dierenarts van Yorkshire
    23:55
    De wereld rond met boeken
  • 23:30
    Dertigers
    00:05
    The Nevermets