Staf in Zweden, Mathias in België: broers Coppens geven blik achter de schermen van 'Code van Coppens'

zaterdag 7 november 2020

Nu zondag 8 november blikken de broers Coppens om 19.55 uur met de VTM-kijkers terug op een alweer fantastisch seizoen van 'Code van Coppens'. Staf in Zweden, Mathias in België.

Maar het virtuele weerzien is even schrikken. 'Wat is er met u gebeurd?', lacht Staf. 'Al jaar en dag zijt gij de populairste van ons twee. En nu jij in Zweden zit, kan ik jouw rol in België innemen door gewoon meer op Staf te lijken. Dus ik heb mijn haar afgedaan en ik ben een bril gaan halen', aldus Mathias.


Staf en Mathias laten in de laatste aflevering nooit eerder vertoonde beelden zien en geven een blik achter de schermen tijdens de opnames van 'Code van Coppens'. De broers tonen ook de strafste en grappigste momenten van de voorbije afleveringen met o.a. Dimitri Vegas & Anouk Matton, Christoff & Lindsay, Dina Tersago & Andy Peelman en De Romeo’s.

Het tweede seizoen werd tot nu toe bekeken door gemiddeld 729.000 kijkers, goed voor 34.3% marktaandeel (VVA 18-54, live+uitgesteld).

'De kamers werden zotter en zotter. Ik denk dat de kandidaten echt in ons hoofd en in onze zieke geest terecht zijn gekomen', lachen de broers. Maar wat de VTM-kijkers niet weten, is dat de kamers houten constructies zijn. 'Eigenlijk een soort van simpele kartonnen doos die elke keer gestript en opnieuw opgebouwd werd. Zo gingen we van een beenhouwerij naar een haunted hotel en van een space shuttle naar een folterkelder.' Maar net voor de opnames begonnen, gebeurde het ondenkbare: heel de studio lag onder water door een gesprongen waterleiding.

Dat Staf en Mathias de mensen graag de stuipen op het lijf jagen, is geen geheim. Dat blijkt ook uit de compilatie van alle schrikmomenten van de deelnemers. 'Ik denk dat we dit seizoen zonder blozen mogen zeggen dat het echt wel gelukt is', aldus de broers.

Tijdens de opnames konden Staf en Mathias geen publiek ontvangen in de studio omwille van corona, maar dat hield de broers niet tegen: 'We moesten roeien met de riemen die we hadden. Dus hebben we in de studio schermen geplaatst met daarop de mensen die thuis konden inbellen.' Dat was niet alleen wennen voor Staf en Mathias, ook publieksopwarmer Rob Vanoudenhoven kreeg ineens een virtueel publiek voorgeschoteld.

De aflevering van 'Code van Coppens' is ook te (her)bekijken op VTM GO.

'Code van Coppens', laatste aflevering nu zondag 8 november om 19.55 uur bij VTM.


Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Kotmadam Sergeant' - Farzad (VTM)

De examens zijn volop bezig en de studenten moeten het even zonder hun kotmadam stellen. Ingeborg moedigt hen vanop afstand aan. En terwijl de drukte Maxim te veel wordt, lijkt Fauve de liefde te vinden.

'Kotmadam Sergeant', om 20.40 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 00:45
    VRT NWS Villa Politica
    00:05
    Journaallus
  • 23:00
    Nachtlus
    06:00
    Radio 2: Goeiemorgen morgen
  • 21:00
    Geen uitzending
    06:00
    Tik Tak
  • 00:20
    De Verraders
    01:35
    NYPD Blue
  • 00:55
    Geen uitzending
    10:50
    MasterChef Australië
  • 23:15
    The Wolfman
    01:25
    The Big Bang Theory
  • 01:00
    Geen uitzending
    07:00
    Willy
  • 00:05
    The Royal Christmas Mix-up
    05:05
    Too Close for Christmas
  • 00:40
    Binnenstebuiten
    06:00
    Joe
  • 00:05
    De Tafel van Gert
    01:20
    Zeg Eens Euh
  • 00:45
    Superman & Lois
    01:45
    How to Get Away With Murder
  • 00:25
    Hawaii Five-0
    02:05
    World's Most Dangerous Prisoners
  • 00:45
    Masterchef New Zealand
    01:55
    A Place in the Sun
  • 00:35
    Cold Case
    02:05
    Geen uitzending
  • 00:37
    Z-Weekoverzicht
    01:11
    Trends Talk
  • 01:03
    Roger
    01:26
    De kunstenaar
  • 00:55
    Vanavond bij ons
    01:35
    Lekker Messy
  • 00:35
    Rebus
    01:20
    Harry Wild
  • 00:20
    Burn Notice
    01:50
    Below Deck Down Under
  • 00:45
    NOS Journaal Laat
    01:10
    Het verhaal van Nederland - Amsterdam
  • 00:30
    Nieuwsuur
    07:00
    NOS Journaal met gebarentaal
  • 00:55
    Van Roosmalen & Groenteman
    01:55
    Too Good To Be True