'Schatten op Zolder' nieuw bij VIJFtv

Art Deco boekensteunen, een motor uit 1953, een ouderwetse tandartsstoel, bronzen beelden, oude schilderijen, uurwerken, een Peugeot 504 coupe Pininfarina, originele handtekeningen van Amerikaanse sterren uit de showbizz,… De gekste dingen heeft Peter Van Asbroeck tijdens zijn zoektocht bij mensen thuis gevonden.
I
n het gloednieuwe programma 'Schatten Op Zolder' op VIJFtv doorkruist Peter samen met veilingexpert Peter Bernaerts het land, op zoek naar waardevolle voorwerpen.
Peter gaat op bezoek bij mensen die vermoeden dat ze een waardevolle schat op zolder hebben staan. Heel wat mensen hebben immers een hoop rommel in huis. Vaak zijn het spullen die ze geërfd hebben, souvenirs die ze uit vakantie hebben meegenomen of curiosa die ze op rommelmarkten hebben gevonden. Peter komt tijdens zijn zoektocht ook heel wat collecties tegen en dan blijft het niet bij postzegels. Het gaat van kilo's koper tot een loods gevuld met strips. Het is dus voor Peter niet altijd eenvoudig om in deze verzamelingen het kaf van het koren te scheiden.
Bij anderen gaat het niet om de hoeveelheid maar om een enkel stuk waarvan ze vermoeden dat het iets waard zou kunnen zijn. Een goed bewaard schilderij, antieke meubelen, mooie sieraden of een ouderwets uurwerk. Of het nu gaat om een verzameling of één stuk, wat de mensen uiteindelijk willen weten is of hun 'schat' nu ook echt iets waard is.
Peter Van Asbroeck en veilingexpert Peter Bernaerts
Daarom ging Peter de afgelopen maanden samen met expert Peter Bernaerts, van het gerespecteerde veilinghuis Bernaerts, op bezoek om de waarde te schatten. Vaak moeten ze mensen teleurstellen omdat het stuk niet zeldzaam is of het om goedkope namaak gaat maar af en toe zitten er echte parels bij. Peter Bernaerts schat het voorwerp en plakt er een bedrag op dat de richtprijs wordt op de openbare VIJFtv-veiling.
De eerste openbare VIJFtv-veiling in veilinghuis Bernaerts
Iedereen hoopt natuurlijk dat hun stuk gewild is want allemaal hebben ze wel een plan om het geld goed te besteden. Een mooie reis, nieuwe tuinmeubelen, een gastronomisch weekend of een nieuwe badkamer… De ene mikt uiteraard al wat hoger dan de andere maar allemaal wachten ze in spanning af wat hun 'kunstschat' zal opbrengen. Elke aflevering geeft een antwoord op de vraag of een stuk goed in de markt ligt en het zijn geschatte waarde haalt of zelfs overstijgt.
Aflevering 1 op dinsdag 2 september: Lucrece (51 jaar) uit Borgerhout & Geeraard en Maria (beiden 87 jaar) uit Drongen
Lucrèce Vanhove
Lucrèce Vanhove uit Borgerhout is lerares godsdienst en heeft één zwakke plek: rommelmarkten. Haar rommelmarktverslaving heeft al het hele huis ingepalmd en er is simpelweg geen plaats meer voor nieuwe dingen… Rommel heeft een vreemde aantrekkingskracht op Lucrèce. Of ze nu op het grote huisvuil liggen of op de rommelmarkt, Lucrèce kan er gewoonweg niet aan weerstaan! Zal de verzamelwoede haar nu ook iets kunnen opbrengen? Heeft Lucrèce een gouden handje op rommelmarkten, of is en blijft het gewoon rommel? Wat zal het oordeel van de schatter Peter Bernaerts zijn?
Maria Roets en Geeraard Van de Kerckvoorde
Maria en Geeraard uit Drongen zijn bijna 90 jaar en kunnen niet zonder elkaar. Maria werkte vroeger als schoonmaakster voor een rijke familie in Antwerpen. Toen ze na jarenlange trouwe dienst op pensioen ging, mocht ze een schilderij uit het grote herenhuis kiezen en ze koos een prachtig werk. Dat schilderij hangt nu al jaar en dag in hun woonkamer en Maria en Geeraard zijn heel benieuwd naar de waarde ervan.
De grote reis naar het veilinghuis is echter bijna even spannend als de schatting zelf! Geeraard is niet meer goed te been en het koppel slijt de meeste dagen in de zetel. Dankzij het prachtige schilderij trekken ze er nog eens op uit. Dat brengt hen voor het eerst sinds 17 jaar op de autosnelweg en ze kijken hun ogen uit want het is al 40 jaar geleden dat ze Antwerpen bezocht hebben… De veilingdag wordt voor dit koppel een van de spannendste dagen in hun leven… Het schilderij maakt ze al zeker een groot avontuur rijker, maar zal het hen ook nog een extra centje voor de oude dag bezorgen...?
'Schatten op Zolder', vanaf dinsdag 2 september wekelijks om 20.35 uur op VIJFtv.
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google
DOSSIER: Het tv-najaar van 2008
volledig dossierTVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Pickx+ viert samen met Eric Goens 50 jaar Memorial Van Damme met 'Onsterfelijk - 50 Jaar Memorial'
- Kijkcijfers: 24, 25 en 26 juli 2026
- Na 9 jaar vertrekt Lisette Wellens bij WNL: dit zijn de nieuwe vaste gezichten van 'Goedemorgen Nederland'
- Tour de France voorbij, sportzomer gaat verder: dit zie je in augustus op Sporza
- 'Vive le Vélo'-kijkers zamelen meer dan 500.000 euro in voor Kom op tegen Kanker
- Dit staat in augustus op de planning bij National Geographic
- Lekker eten doe je in augustus met 24Kitchen
- Ontdek wat er in augustus op STAR Channel te zien is
- Pickx+ blijft ook in augustus boeien, entertainen en verbazen
- BBC Belgium in augustus: speurders, klassiekers en meeslepende mysteries
- Radiospecial over vrouwenstraten in 'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke'
- Dit hoor je zondag in 'Vroege Vogels' op NPO Radio 1
- Giel Beelen komende weken te horen in de ochtend van Radio Veronica
- Dit hoor je deze week in 'FM op 5'
- Qmusic-dj’s Tom & Bram schudden de Nederlandse zomer op met 'Shake Up Your Day'
Multimedia SPOTLIGHT
-
Kijk vanaf maandag naar 'Furious' op Disney+ -
Kijk naar de bijzondere kasteelweek van 'Met Vier In Bed' -
Wouter laat het strand spreken in 'B&B Zoekt Lief' -
Herinneringen aan Margriet Hermans in 'Tien Om Te Zien' -
Kijk nu naar 'Pompeii: Out of Time with Tom Hiddleston' -
Alain Remue getuigt over de hel in Pepinster -
'Charlotte ZKT. Lief' nieuwe Play Short -
'Met Vier In Bed' in het spoor van Brad Pitt -
Onverwachte onthulling in 'B&B Zoekt Lief' -
Belle Perez brengt de zomer naar 'Tien Om Te Zien' -
Kijk de trailer van 'Goens Docu: Cel Vermiste Personen' -
Kijk de trailer van 'Echte Jongens op Safari' -
'Familie'-iconen Annie en Ray op audiëntie bij de Koning -
Kijk binnenkort 'The Whisper Man' op Netflix
-
Isaura vertelt openhartig over panseksualiteit in 'B&B Zoekt Lief' -
Veel competitiedrang deze week in 'Met Vier in Bed' -
Check nu de trailer van 'The Gentlemen S2' -
Kijk nu de trailer van 'Koppels in Crisis 2' -
Marc Coucke zonder taboes in interviewreeks 'A-typisch' -
Ruben Van Gucht beleeft de Tour de France op VTM GO -
Dominique Van Malder over gastric bypass in 'Viva 50' -
Kijk naar 'True Crime Belgium: Moord zonder Lijk' op Streamz -
Franse bulldog Mieke steelt de show in 'Met Vier in Bed' -
Jana en Jelle vinden elkaar in 'B&B Zoekt Lief' -
Franse bulldog Mieke steelt de show in 'Met Vier in Bed' -
Glitter, glamour en Nederlandse directheid in 'The Real Housewives van het Zuiden' -
Ruben Van Gucht daagt Tess uit op JOE
-
'Taylor Swift, a love story' in 'Telefacts Zomer' -
Koppels 'Met Vier in Bed' wacht een bijzondere verrassing
-
Jaloezie loert al om de hoek in eerste 'B&B Zoekt Lief'
Kijktip van de dag

Andy reist naar Boekarest om te shoppen en vergelijkt de prijzen met Dina in België. Wie komt het goedkoopst uit? Daarnaast test hij of duurdere diesel echt langer meegaat en Dina doet onderzoek naar kale mannen.
'Ze Zeggen Dat', om 21.15 uur op VTM.
































