Kat en muisspel tussen politie en jongeren tijdens drugscontrole in 'Flikken BXL'

woensdag 17 maart 2021

Vijf jaar na de aanslagen van 22 maart in Brussel gaat reportagemaker Karel Lattrez op pad met de Brusselse politie in 'Flikken BXL'. De reeks brengt voor het eerst een diepe inkijk in het grootste en meest controversiële politiekorps van ons land, de zone Brussel-Hoofdstad Elsene.

Elke tussenkomst kan uit de hand lopen, hoe banaal de aanleiding ook is. Dat vertelt ook korpschef Michel Goovaerts: 'Elke dag opnieuw raakt één van mijn mensen gewond tijdens een interventie. Dat kunnen we niet aanvaarden. Er is een trend van police-bashing en ik denk niet dat die trend zomaar gaat liggen.'


In de eerste aflevering houdt de politie een drugscontrole op een speelplein. 'We hebben meer en meer problemen met dealers. Ze zijn hun territorium aan het afbakenen en we moeten nu ingrijpen. Anders wordt het een drugsoorlog', zegt hoofdinspecteur Nancy. Ze vertelt ook over minderjarigen die als 'drugsezels' worden ingezet: 'We weten dat minderjarigen drugs gaan leveren voor 5 of 10 euro. Ze zijn daar blij mee, want dan kunnen ze een zak chips kopen. Een kind van 12 jaar ga je niet snel controleren.'

Een betoging met 2000 mensen op het Schumanplein dreigt uit de hand te lopen. Ze duurt al 3 uur langer dan toegelaten en de betogers bezetten ook de Wetstraat, tegen alle afspraken in. Na uren negotiëren, beslist hoofdinspecteur Kjell om het waterkanon in te zetten. 'Er waren afspraken gemaakt, maar als die niet worden nageleefd, is er op een gegeven moment geen discussie meer mogelijk. Jammer dat het zo moet gebeuren', vertelt hoofdinspecteur Kjell.


Naast het politiewerk en de ontnuchterende gesprekken met de interventie- en rechercheteams, toont 'Flikken BXL' ook hoe uitdagend het leven in de grootstad is. In de eerste aflevering maakt de kijker kennis met Jean-Christophe, de bezieler en oprichter van een boksclub in het centrum van Brussel. Daar probeert hij jongeren uit de moeilijke wijken weg te houden van de straat. 'Sommige van onze jongeren wonen met 10 in een appartement voor 2 personen. Het is logisch dat ze in zo'n situatie soms een uitlaatklep nodig hebben zoals bijvoorbeeld boksen. Ik ben ervan overtuigd dat wanneer er meer sportzalen in Brussel zouden zijn, de criminaliteit zou dalen. Dat toonde de lockdown trouwens ook aan: de scholen en sportzalen waren drie maanden gesloten en de criminaliteit steeg.'

'Flikken BXL', nieuw vanaf donderdag 18 maart om 21.55 uur bij VTM.



Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



DOSSIER: Voorjaar 2021: alle plannen, alle zenders (BE)

volledig dossier

TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo VRT Canvas logo

Een Syrische academica in Amsterdam ontvangt beelden van een bloedbad onder burgers, gepleegd door een onbekende officier tijdens de oorlog in Syrië. De beelden laten haar niet los. Ze spoort de dader op en doet zich voor als 'Anna' om via Facebook contact te leggen, waarna ze hem verleidt tot een reeks onthullende gesprekken.

'Killing Anna', om 22.40 uur op VRT Canvas.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 14:40
    Sporza: WK Wielrennen
    19:00
    VRT NWS journaal 19u
  • 16:55
    Mammals
    17:55
    Tribe with Bruce Parry
  • 16:30
    Comedy Queen
    18:00
    Ket & Doc
  • 16:50
    Got Talent
    19:00
    VTM Nieuws
  • 16:55
    Ik Vertrek
    17:55
    De Augurkenkoning
  • 17:00
    The Big Bang Theory
    20:35
    Infinite Storm
  • 16:30
    Caught on Dashcam
    22:30
    Scarface
  • 15:30
    A Christmas Detour
    17:05
    If I Only Had Christmas
  • 16:35
    SOS Piet
    19:20
    Drie mannen onder een dak
  • 16:45
    Zeg Eens Euh
    20:00
    Kamp Jeroom
  • 16:50
    Criminal Minds
    20:25
    NCIS: Sydney
  • 16:30
    The Neighborhood
    20:35
    Mad Max: Fury Road
  • 16:15
    A Place in the Sun
    17:20
    Komen Eten
  • 16:30
    Accident, Suicide, or Murder
    17:20
    Snapped: Killer Couples
  • 16:45
    Alle Zaken op een Rijtje
    17:39
    City Reports
  • 16:48
    Kan ik het ook?
    18:00
    Classics 55
  • 16:35
    Guillaume's Paris
  • 16:25
    Grantchester
    17:20
    Art Detectives
  • 16:15
    NCIS
    18:05
    Scandal
  • 14:50
    NOS Studio Sport Live
    17:25
    NOS Voetbal
  • 17:00
    NOS Journaal 17.00 uur
    17:05
    Pauscast
  • 16:55
    TechBitch
    17:15
    Zenith