'It's a rollercoaster, baby!': wat je niet zag in 'Bake Off Vlaanderen'

Acht weken lang gaven tien bakkers het beste van zichzelf in de wedstrijd van hun leven. En dat verdient een terugblik. In deze 'Best of'-aflevering wordt nagepraat met de kandidaten over hun belevenissen, krijgen we een unieke blik achter de schermen van het programma en staan we stil bij de vele emoties die het programma losmaakt bij de deelnemers.
De tien bakkers die deelnemen aan het programma, komen er niet zomaar. Aan 'Bake Off' gaat een heuse selectieronde vooraf. We zien hoe Jimmy ook toen al zijn lach tevoorschijn toverde en hoe Thibaut geenszins onder de indruk was van de verschijning van Regula. 'Tja, het is voor iedereen zondagmorgen, hé', zegt hij als hij haar voor het eerst ziet.
Maar dan is het plots voor echt. Het moment dat de kandidaten de tent binnentreden, blijft iedereen bij. 'De tent binnen komen, dat is net als verliefd worden', zegt Werner. 'Al was ik ook wel onder de indruk van de grootte van de crew in de tent.' 'Het leek wel een sprookje, maar dan echt', omschrijft uiteindelijke winnares Stephanie het dan weer.
Door de vele afleveringen heen leerden we de verschillende kandidaten pas echt kennen. Zo was er de energieke kindertandarts Hanne die bakte op gevoel en weigerde af te wegen. Ze bakte gezond, maar niet verfijnd genoeg volgens de jury. 'Ik heb weinig getreurd na mijn uitschakeling. Het was mooi weer en ik ben gewoon verder gegaan.'
Of er was Werner die last had van tentstress en bompabibber. Hij sneed zichzelf nooit in de vingers, behalve in de tent natuurlijk. Werner ging er vroeg in het programma uit, maar hoopt de kandidaten nog steeds te kunnen ontmoeten in zijn showroom voor het kopen van een zonnewering.
Celine liep dan weer met haar kop tegen de muur: ze wilde de meest complexe technieken toepassen, maar kwam zichzelf tegen. Nu, enkele weken na het programma, staat ze sterker in het leven dan ooit.
Dat kan je ook zeggen van Halima die intussen beviel van haar derde kindje. De zwangerschap van deze baanbrekende moslima zorgde tijdens het programma af en toe voor een suikerdipje, maar voor haar ging alvast een nieuwe wereld open. 'En ik hoop dat vele vrouwen geïnspireerd werden om met hun vele talenten naar buiten te komen en hun dromen na te jagen.'
Silke stak dan weer niet onder stoelen of banken dat ze lesbisch was. Een stevige stuk girl power was dan ook haar deel. Ze hoopt het voor 15-16-jarigen wat makkelijker gemaakt te hebben om zich te outen, want 'het leven is nu eenmaal te kort om in de kast te blijven'.
Voor de emotionele Katrien was het combineren van de boerenstiel en het TV-maken niet evident, maar ze heeft duidelijk de smaak te pakken. Chocolade nekte haar in de kwartfinale, maar intussen volgt ze wel samen met Stephanie en Jimmy een bijzondere chocoladecursus. 'Bake Off' smeedt dus ook vriendschappen…
Diezelfde Jimmy toverde met zijn lach dan weer heel veel nieuwe smiles op de gezichten van de kandidaten. Al ging achter die lach ook een zekere tristesse schuil na de dood van zijn zus. 'Maar ik heb ook geleerd dat ze er altijd zal zijn.'
Vooraleer stil te staan bij de finale wordt de uitzending nog gelardeerd met de mooiste weenmomenten ('Bleitsoepe' volgens Wim) en worden we getrakteerd op de leukste bloopers, gaande van het sukkelen met plastic folie over het laten vallen van taartjes bij het proeven tot kantelende bloemstukken of lachpartijen omwille van de worm (of was het een piemel?) van Jimmy.
Uiteindelijk was het dan zover en speelden Mr. Bombastic Thibaut, zuiderse furie Enza en Miss Perfect Stephanie de finale met laatstgenoemde als winnares.
Hoe groot de rollercoaster ook was, het blijft voor alle kandidaten een van de mooiste belevenissen uit hun leven. En winnares Stephanie? Die zet intussen haar studies architectuur verder. 'Maar elk idee om dat te combineren met professioneel bakken is welkom!'
'Bake off Vlaanderen', woensdag 5 januari om 20.35 uur bij Play4.
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Nieuwe serie 'About Face' vanaf zaterdag op TLC
- 'Daar Zijn Beelden Van': een hilarische duik in 70 jaar VRT-geschiedenis
- Dit zijn de artiesten van het nieuwe seizoen 'Beste Zangers'
- Play brengt de zondagochtendnostalgie van Samson en Gert eenmalig terug met originele aflevering
- Kijkcijfers: woensdag 15 april 2026
- Laura Tesoro zet haar twee kanonnen tegenover elkaar in 'The Voice': 'Deze song is vocaal het strafste dat er tussen zit'
- 'Welkom in de praktijk van dokter Lemmelijn': tussen zware trainingssessies door oefent Ward Lemmelijn zijn skills als... verpleger
- 'Pointer' legt vinger op jarenlang verkeerde aanpak intieme terreur
- In 'Meldpunt Actueel': vaker diagnose ADHD bij ouderen
- 'MasterChef'-jury krijgt het aan de stok met Ruben Van Gucht: 'Ik durf er niks meer tegen zeggen, anders wordt hij boos'
- DINO wint MNM Start to dj 2026
- Qmusic lanceert AI-gestuurd stemmen via DM als extra kanaal voor 00s hitlijst
- NPO 3FM zoekt ultieme festivalganger voor het 3FM Gouden Festivalbandje
- Genomineerden NPO FunX Awards 2026 bekend: Qlas grootste kanshebber
- Al 25 jaar de luisteraar centraal in Stand.nl op NPO Radio 1
Multimedia SPOTLIGHT
-
Laura Tesoro zet haar twee kanonnen tegenover elkaar in 'The Voice' -
Netflix deelt officiële trailer van nieuwe actiethriller 'Man on Fire'
-
'Welkom in de praktijk van dokter Lemmelijn' -
'MasterChef'-jury krijgt het aan de stok met Ruben Van Gucht -
Netflix dropt trailer van tweede seizoen 'Haantjes' -
'True Crime Belgium' over de Bende van horen, zien en zwijgen -
Marco Borsato negende gast in 'Sergio in Italië' -
Deze 'Mol'-kandidaat moet na de derde aflevering naar huis -
Eerste 'Blind Gekocht'-koppel zorgt meteen voor verwarring -
Is deze 'kleine Bambi' de hiphoprevelatie van 'SYTYCD'? -
Kijk nu de trailer van 'Half Man' op HBO Max -
Emotionele Natassia past haar trouwjurk -
Het gaat stuiven in 'Thuis'! -
'Hakken over de Sloot' seizoen 2 is terug op Prime Video -
'Malcolm in the Middle: Life's Still Unfair' nieuw op Disney+ -
Bekim uit 'De Trein' krijgt oproep over gewapende man in station -
Dit zie je deze week in 'Hacked' op Streamz -
Ezra brengt zijn 94-jarige steunpilaar mee op het podium in 'SYTYCD' -
Matteo Simoni te gast in eerste 'A-typisch' op Streamz -
Jade Mintjens in 'Sergio in Italië' over de afwijziging die haar carrière lanceerde -
Zwangere Guy eerlijk over zijn strijd met alcohol in 'Sergio in Italië' -
Netflix deelt releasedatum van 'Avatar: The Last Airbender S2' -
Ontdek de nieuwe trailer van 'Star Wars: Maul – Shadow Lord' bij Disney+ -
Zoë blaast de jury omver in 'So You Think You Can Dance' -
'Meat Timon' is zondag nieuw op najm! -
De strijd barst opnieuw los in 'The Floor' -
TAGMAG-ster Amber gaat op zoek naar de liefde in nieuw seizoen van 'LoveMe' -
An Lemmens verrast Yasmina bij de VRT -
'Blind Gekocht' is terug met torenhoge verwachtingen -
'Klopjacht' is terug!
Kijktip van de dag

Nadat zijn ouders voor zijn ogen worden neergeschoten door een overvaller, wordt miljonairszoon Bruce Wayne opgevangen door zijn butler Alfred. Jaren later reist de gedesillusioneerde Bruce naar Azië, waar hij in contact komt met de mysterieuze Henri Ducard, die hem opleidt tot ninja. Nadien besluit Bruce terug te keren naar Gotham City om zijn geboortestad te zuiveren van corruptie en misdaad.
'Batman Begins', film uit 2005 met oa. Christian Bale, om 20.35 uur op Play.



































