Een nieuw seizoen van 'Topdokters': vanaf maandag op Play4

zondag 4 april 2021

In het achtste seizoen van 'Topdokters' zorgen zeven nieuwe artsen voor een unieke blik achter de schermen van de medische wereld. Elk met hun eigen specialisatie en passie.

In de eerste aflevering van het nieuwe seizoen van 'Topdokters' maken we uitgebreid kennis met huisarts Stephanie De Maesschalck. Dr. De Maesschalck werkt bij ELG De Piramide, een eerstelijnsgezondheidscentrum in Menen. Als gepassioneerd huisarts zien we dr. De Maesschalck met één van haar patiënten bij wie enkele maanden geleden een tumor werd verwijderd in de borst en nu langs komt met nieuwe klachten.


Dr. De Maeschalck: 'Het is zo belangrijk om te weten, wat de impact is van een bepaalde behandeling op die mens zijn of haar leven. Het is je taak als huisarts om te kijken van hoe kunnen we er voor zorgen dat de patiënt een behandeling kiest die best is voor hem op medisch gebied.'

Ook leren we dr. Aude Vanlander kennen. Dr. Vanlander werkt in het UZ Gent als gepassioneerd chirurg op de afdeling Algemene en hepatobiliaire heelkunde. Ze is gespecialiseerd in levertransplantaties en lever- en pancreaschirurgie. 'Je moet zelfzeker zijn om chirurgie te doen, je werkt met een mensenleven.'

We zien haar in de aflevering aan het werk tijdens een unieke levertransplantatie waarbij een jonge moeder een stukje lever doneert aan haar zes maanden oude zieke baby.

'Topdokters' trekt in de eerste aflevering ook naar het UZA waar prof. dr. Tomas Menovsky werkt. Tijdens een consultatie zien we een patiënt bij wie tijdens een onderzoek een  groot aneurysma, een uitstulping in één van de hersenbloedvaten, werd ontdekt.

Dr. Menovsky: 'De reden waarom we het aneurysma willen behandelen is omdat we denken dat het een grote kans heeft dat het kan barsten, wat kan leiden tot een hersenbloeding.'

Het nieuwe seizoen van 'Topdokters', vanaf 5 april elke maandag om 20.35 uur op Play4 en Goplay.be.



DOSSIER: Voorjaar 2021: alle plannen, alle zenders (BE)

volledig dossier

TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo Play logo

De vijftienjarige Lara werd geboren in een mannelijk lichaam, maar wil als meisje door het leven gaan. Haar dagelijkse leven bestaat uit het innemen van hormoonremmers en wachten op vrouwelijke hormoontherapie en de operatie die uiteindelijk haar geslacht zal afstemmen op haar identiteit. Ondertussen streeft ze haar droom na: ballerina worden.

'Girl', film uit 2018 van Lukas Dhont met oa. Victor Polster, om 20.30 uur op Play.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 15:30
    Flikken Maastricht
    06:00
    Mr. Magoo
  • 10:00
    Winterbeelden
    16:35
    Planet Earth III
  • 15:59
    Molang
    04:50
    Geen uitzending
  • 15:50
    Kan ik het ook?
    01:15
    Geen uitzending
  • 14:15
    My Family's Killer Affairs
  • 14:30
    The Proposal
    23:30
    Resident Evil: Afterlife
  • 15:30
    Baywatch
    01:50
    Geen uitzending
  • 15:25
    The Endgame
    08:55
    Geen uitzending
  • 16:00
    Geen uitzending
    00:50
    The Golden Girls
  • 16:00
    Friends
    04:50
    Geen uitzending
  • 15:40
    NCIS
    01:00
    Criminal Minds
  • 15:35
    Brooklyn Nine-Nine
    01:40
    See
  • 15:10
    A Place in the Sun
    01:10
    Extreme Makeover: Home Edition
  • 15:45
    Snapped
    01:35
    C.S.I. New York
  • 15:59
    Trends Talk
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 15:55
    Voor u getest
    05:55
    Sixties To Six
  • 15:20
    Bon Appetit
    02:20
    Het Weekmenu
  • 15:10
    Return to Paradise
    01:35
    Midsomer Murders
  • 15:30
    NCIS: New Orleans
    01:15
    The Resident
  • 15:35
    NOS Sport: ISU EK Shorttrack 2026
    01:40
    NOS Journaal
  • 15:30
    Fryslân Dok
    01:25
    Dit is de Week
  • 15:35
    Marie en de 12 Maanden
    01:10
    First Dates