Deze 4 chefs zorgen voor flinke dosis rock 'n roll op de barbecue in nieuw seizoen 'Open Vuur'

Vanaf zondag 2 juli is 'Open Vuur' terug! Laat je smaakpapillen opnieuw ontvlammen met de iconische barbecue boys uit West-Vlaanderen, Tom Degroote en Dominique Persoone.
Dit seizoen worden ze uitgedaagd door twee nieuwe grillmasters die hun kunsten komen vertonen: Nick Van Hoof en Kevin Kegeleers van Zouterover.
In 5 gloednieuwe afleveringen halen de vuurchefs weer alles uit de kast en experimenteren ze met de wildste barbecue technieken. Ze laten hun creativiteit de vrije loop en knutselen een bird cage in elkaar waar ze heel wat lekkers aan hangen. Op het menu staan er veel originele barbecue gerechten zoals een heerlijke zalm in assado style, zelfgemaakte brioche met gerookte boter en coquilles gebrand met een heet strijkijzer. De beste ingrediënten van dit seizoen zijn echter de duo’s! Heerlijk hoe ze mekaar letterlijk het vuur aan de schenen leggen. Goede vibes verzekerd!
Dominique Persoone & Tom Degroote
Als één van de vertrouwde njam!-gezichten hoeft Dominique Persoone weinig introductie. De Bruggeling is verzot op chocolade, maar de trouwe njam!-kijkers weten intussen dat Dominique ook verslaafd is aan barbecueën. Hij is een vaste gast in de zomerprogramma’s van njam! en als het aan hem lag, is het elke dag BBQ-feest.
Tom Degroote kent alle geheimen van ‘the world of meat’ en maakte vorig jaar zijn debuut op de zender in het eerste seizoen van 'Open Vuur'. Hij is kind aan huis in de keukens van de beste restaurants en helpt chefs het beste stuk vlees te kiezen voor al hun bereidingen. Als punkrocker in hart en nieren smijt hij zich altijd met de voeten vooruit in het leven en nog het liefst van al met een rugzak gevuld vol goesting en humor.
Nick Van Hoof & Kevin Kegeleers
Nadat chefs Kevin & Nick het eerste seizoen van tv-programma 'Grillmasters' op VIER wonnen, richtten ze samen het food concept Zouterover op. Een eigen zaak met een duidelijke visie rond pure, eerlijke smaken; out of the box denken; zero waste; gezelligheid en mensen verbinden door eten. En die droom werd werkelijkheid op een stuk UNESCO wereld erfgoed in de vorm van een oude landloperskolonie in het groene hart van de Noorderkempen.
Kevin zijn positieve anarchisme zet hij in als kracht in zijn keuken. Een niet opgeleide chefkok, met een goed ontwikkelend smaakorgaan, die graag vaste patronen en denkwijzen binnen de wereld van food en gastronomie wil doorbreken. Net als een forel zwemt hij tegen de stroom in en wil hij door middel van controverse mensen inspireren en hen verbinden rond het vuur.
Na het winnen van 'Grillmasters' liet Nick zijn andere passie, opvoeder in de bijzondere jeugdzorg, even achter om volledig voor zijn droom te gaan. Op het bruisende Antwerpse zuid verzorgden ze de food in een hippe zaak, al snel werd duidelijk dat hij meer wilde en zo startte Zouterover. Momenteel is hij zijn passie als opvoeder én zijn droom als chef aan het combineren door middel van een time out project op te starten voor jongeren in hun pluktuin en voedselbos 'Zanderover'.
Het zomert op njam!
Deze zomer zet njam! maar al te graag de bloemetjes buiten! Onze look & feel zit in een zomers jasje, we pakken uit met frisse drankjes, zalig zonnige gerechten en koelen af met verrukkelijke desserts in onze zomerprogrammatie en op onze digitale kanalen. Beleef de zomer van njam! met overheerlijke programma's, een Summer Guide vol met zomerse inspiratie, tips & tricks en een bijpassende Proef de Zomer playlist!
'Open Vuur' seizoen 2, vanaf 2 juli op njam!, elke zondag een nieuwe aflevering om 11.00, 16.00 en 23.00 uur.
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Kamping Kitsch Club pakt deze week uit met eigen driedelige docuserie bij VTM
- 'Van Onschatbare Waarde' viert tienjarig jubileum
- Nieuw seizoen van 'Traffic Cops' op Discovery
- Kijkcijfers: 31 juli & 1 en 2 augustus 2026
- Jacotte Brokken verwacht kindje
- Kijk in augustus naar de première van 'Camp Rock 3' op Disney Channel
- 'Telefacts Zomer' over nepagent die 30 staten in zijn greep hield
- Dit mag je niet missen op Crime+Investigation in augustus
- Elke maandag een Film van de Week bij FilmBox
- In augustus bij Film1 Premiere en Film1 on demand
- BNNVARA presenteert nieuwe ochtendshow NPO Radio 2 'Daniël & Roelof Zijn Al Op'
- Dit hoor je zondag in 'Vroege Vogels' op NPO Radio 1
- Speciale MAX-uitzending op NPO Radio 1: kan Nederland nog zonder vrijwilligers?
- Radiospecial over vrouwenstraten in 'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke'
- Dit hoor je zondag in 'Vroege Vogels' op NPO Radio 1
Multimedia SPOTLIGHT
-
Neem samen met VTM een kijkje op 'Kamping Kitsch' -
Goedele Liekens zonder taboes in interviewreeks 'A-typisch' -
'Niet opnemen!': de nepagent die 30 staten in zijn greep hield -
'Niets houdt me tegen' door Celien Hermans, Siska, Niels & Zita tijdens VRT Zomerhit -
100-jarige Annie Geeraerts wordt verrast op de set van 'Familie' -
Tara heeft een zaadje geplant -
CAMILLE & MAKSIM zingen nummer uit Circus Camille exclusief in 'Tien Om Te Zien' -
Kijk vanaf maandag naar 'Furious' op Disney+ -
Kijk naar de bijzondere kasteelweek van 'Met Vier In Bed' -
Wouter laat het strand spreken in 'B&B Zoekt Lief' -
Herinneringen aan Margriet Hermans in 'Tien Om Te Zien' -
Kijk nu naar 'Pompeii: Out of Time with Tom Hiddleston' -
Alain Remue getuigt over de hel in Pepinster -
'Charlotte ZKT. Lief' nieuwe Play Short -
'Met Vier In Bed' in het spoor van Brad Pitt -
Onverwachte onthulling in 'B&B Zoekt Lief' -
Belle Perez brengt de zomer naar 'Tien Om Te Zien' -
Kijk de trailer van 'Goens Docu: Cel Vermiste Personen' -
Kijk de trailer van 'Echte Jongens op Safari' -
'Familie'-iconen Annie en Ray op audiëntie bij de Koning -
Kijk binnenkort 'The Whisper Man' op Netflix
-
Isaura vertelt openhartig over panseksualiteit in 'B&B Zoekt Lief' -
Veel competitiedrang deze week in 'Met Vier in Bed' -
Check nu de trailer van 'The Gentlemen S2' -
Kijk nu de trailer van 'Koppels in Crisis 2' -
Marc Coucke zonder taboes in interviewreeks 'A-typisch' -
Ruben Van Gucht beleeft de Tour de France op VTM GO -
Dominique Van Malder over gastric bypass in 'Viva 50' -
Kijk naar 'True Crime Belgium: Moord zonder Lijk' op Streamz -
Franse bulldog Mieke steelt de show in 'Met Vier in Bed'
Kijktip van de dag

Riddick is verraden door zijn eigen volk en wordt voor dood achtergelaten op een verlaten, door de zon verschroeide planeet. Er zit niets anders op dan op krachten te komen en de strijd aan te gaan met de buitenaardse roofdieren die hem belagen tot hij sterker dan ooit is. Terwijl er een hevige storm aan komt, zweert het team van Colonel Boss Johns de planeet pas te verlaten als ze het hoofd van Riddick hebben. Maar met zijn vijand precies waar hij die hebben wil, start Riddick zijn eigen genadeloze wraakactie. Alleen zo kan hij de weg vrijmaken om terug te keren naar thuisplaneet Furya.
'Riddick', film uit 2013 met oa. Vin Diesel, om 20.30 uur op VTM 3.



































