Deze 4 chefs zorgen voor flinke dosis rock 'n roll op de barbecue in nieuw seizoen 'Open Vuur'

Vanaf zondag 2 juli is 'Open Vuur' terug! Laat je smaakpapillen opnieuw ontvlammen met de iconische barbecue boys uit West-Vlaanderen, Tom Degroote en Dominique Persoone.
Dit seizoen worden ze uitgedaagd door twee nieuwe grillmasters die hun kunsten komen vertonen: Nick Van Hoof en Kevin Kegeleers van Zouterover.
In 5 gloednieuwe afleveringen halen de vuurchefs weer alles uit de kast en experimenteren ze met de wildste barbecue technieken. Ze laten hun creativiteit de vrije loop en knutselen een bird cage in elkaar waar ze heel wat lekkers aan hangen. Op het menu staan er veel originele barbecue gerechten zoals een heerlijke zalm in assado style, zelfgemaakte brioche met gerookte boter en coquilles gebrand met een heet strijkijzer. De beste ingrediënten van dit seizoen zijn echter de duo’s! Heerlijk hoe ze mekaar letterlijk het vuur aan de schenen leggen. Goede vibes verzekerd!
Dominique Persoone & Tom Degroote
Als één van de vertrouwde njam!-gezichten hoeft Dominique Persoone weinig introductie. De Bruggeling is verzot op chocolade, maar de trouwe njam!-kijkers weten intussen dat Dominique ook verslaafd is aan barbecueën. Hij is een vaste gast in de zomerprogramma’s van njam! en als het aan hem lag, is het elke dag BBQ-feest.
Tom Degroote kent alle geheimen van ‘the world of meat’ en maakte vorig jaar zijn debuut op de zender in het eerste seizoen van 'Open Vuur'. Hij is kind aan huis in de keukens van de beste restaurants en helpt chefs het beste stuk vlees te kiezen voor al hun bereidingen. Als punkrocker in hart en nieren smijt hij zich altijd met de voeten vooruit in het leven en nog het liefst van al met een rugzak gevuld vol goesting en humor.
Nick Van Hoof & Kevin Kegeleers
Nadat chefs Kevin & Nick het eerste seizoen van tv-programma 'Grillmasters' op VIER wonnen, richtten ze samen het food concept Zouterover op. Een eigen zaak met een duidelijke visie rond pure, eerlijke smaken; out of the box denken; zero waste; gezelligheid en mensen verbinden door eten. En die droom werd werkelijkheid op een stuk UNESCO wereld erfgoed in de vorm van een oude landloperskolonie in het groene hart van de Noorderkempen.
Kevin zijn positieve anarchisme zet hij in als kracht in zijn keuken. Een niet opgeleide chefkok, met een goed ontwikkelend smaakorgaan, die graag vaste patronen en denkwijzen binnen de wereld van food en gastronomie wil doorbreken. Net als een forel zwemt hij tegen de stroom in en wil hij door middel van controverse mensen inspireren en hen verbinden rond het vuur.
Na het winnen van 'Grillmasters' liet Nick zijn andere passie, opvoeder in de bijzondere jeugdzorg, even achter om volledig voor zijn droom te gaan. Op het bruisende Antwerpse zuid verzorgden ze de food in een hippe zaak, al snel werd duidelijk dat hij meer wilde en zo startte Zouterover. Momenteel is hij zijn passie als opvoeder én zijn droom als chef aan het combineren door middel van een time out project op te starten voor jongeren in hun pluktuin en voedselbos 'Zanderover'.
Het zomert op njam!
Deze zomer zet njam! maar al te graag de bloemetjes buiten! Onze look & feel zit in een zomers jasje, we pakken uit met frisse drankjes, zalig zonnige gerechten en koelen af met verrukkelijke desserts in onze zomerprogrammatie en op onze digitale kanalen. Beleef de zomer van njam! met overheerlijke programma's, een Summer Guide vol met zomerse inspiratie, tips & tricks en een bijpassende Proef de Zomer playlist!
'Open Vuur' seizoen 2, vanaf 2 juli op njam!, elke zondag een nieuwe aflevering om 11.00, 16.00 en 23.00 uur.
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Zapp Zomerfeest keert terug met indrukwekkende line-up
- Ketnet lanceert 'No Yap!' onderzoeksmagazine voor én door kinderen
- Kijkcijfers: 29, 30 en 31 mei 2026
- Birgit Van Mol opent 'Telefacts Zomer' met Michael Jackson en een blik in de illegale steroïdenwereld
- VRT trapt sportzomer 2026 af met WK voetbal, Tour de France en vernieuwde Sporza-look
- Dit zie je maandag in 'Opsporing Verzocht'
- Nieuwe 'Blind Gekocht'-zoektocht dreigt te mislukken: 'Hun droomwoning bestaat niet'
- Joke Devynck dinsdag in 'Door de Bomen'
- Zomerse avonturen in juni op Cartoon Network
- Juni wordt één groot kijkfeest met je favoriete Cartoonito-vrienden
- Cathérine Moerkerke duikt in de wereld van protestsongs met ‘Sunday Bloody Sunday’ bij Willy
- Nostalgie Plus katapulteert Vlaanderen een hele maand lang terug naar de seventies
- 'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke' is zondag in Maastricht
- Dit hoor je zondag in 'Vroege Vogels' op NPO Radio 1
- Dit hoor je zaterdag in 'Spijkers met Koppen' op NPO Radio 2
Multimedia SPOTLIGHT
-
De Meilandjes klinken op nieuw Italiaans verbouwavontuur -
Bloedhete tango in finale van 'So You Think You Can Dance' -
Wie wint 'So You Think You Can Dance'? -
Herbeleef seizoen 10 van 'The Voice' in drie minuten -
Erik Van Looy kondigt eerste namen aan van 'De Slimste Mens ter Wereld' -
VTM haalt 'Expeditie Robinson' terug naar Vlaanderen! -
Belle Perez komt naar De Foute Party -
Viktor Verhulst brengt laatste brieven aan Samson terug -
Maak het mee! De seizoensfinale van 'Familie' -
'Ex On The Beach: Double Dutch' exclusief te zien op Streamz -
Kijk eerste beelden van nieuw seizoen 'Ex on the Beach: Double Dutch' -
Laura krijgt het moeilijk in 'Huis Gemaakt' -
Jade Mintjens in gloednieuw Play-programma 'Jade & de Belgen' -
'Ze Zeggen Dat' Dina Tersago nog nooit zo gestrest was -
'Heel Mijn Hart' toont een emotionele onthulling -
'Spider-Noir' nieuw te zien op Prime Video -
'RAUW': een openhartig portret van sterrenchef Nick Bril -
Stan Van Samang brengt 'een ster' naar 'Florentina' -
Haar in de boter bij Spor-voorzitters Rik en Sam -
EOdoc 'Het Corioliseffect': een weergaloze ode aan het leven op aarde -
Dit was de Q-Lift Off met Berre! -
Coaches van 'The Voice' reageren op gemene comments over zichzelf -
Same city, final chapter. merci, Paris. -
Een heel weekend K3 bij VTM! -
Viktor Verhulst deelt eigen nostalgische herinneringen -
Joshua en Noah gooien traditioneel rollenpatroon om in 'SYTYCD' -
Kijk nu de officiële trailer van 'KYLIE' -
'Jack Ryan: Ghost War' nieuw te zien op Prime Video -
'Ze Zeggen Dat' onderzoekt de orgasmekloof -
Kijk naar de reünie van 'The Real Housewives of Antwerp'
Kijktip van de dag

Joke Devynck stapt het bos in op een vreemd moment in haar leven. Tien dagen eerder stond de tijd voor haar stil toen haar papa plots overleed. Nog geen twee jaar na het verlies van haar mama voelt ze zich voor het eerst in haar leven een wees. De natuur zet haar zintuigen op scherp en in de stilte van het bos vindt ze de rust om haar diepe verdriet toe te laten. Maar door de milde herinnering aan haar vrije kindertijd overvalt haar vooral een gevoel van grote dankbaarheid.
'Door de Bomen', om 20.40 uur op VRT 1.



































