Axel Daeseleire ontmaskert oplichters in Praag

Londen, Praag, Mumbai, Havana, Barcelona en Sint-Petersburg. Als bestemmingen zijn ze hot en populair. Maar de musea, de stranden, het nachtleven en de shoppingcentra hebben ook een duister kantje.
Want waar veel toeristen komen, komen ook veel oplichters. En ze hebben elk hun manier om met sluwe listen geld af te troggelen van vakantiegangers. Vanaf maandag 5 september om 20.35 uur speelt Axel Daeseleire in een nieuw seizoen van 'Axel Opgelicht' opnieuw de naïeve toerist en probeert hij in de eerste aflevering leugenaars en bedriegers in Praag te ontmaskeren.
Axel Daeseleire: 'Ergerlijk hoe deze leuke en swingende steden verziekt worden door criminelen die er op uit zijn om mensen hun zuurverdiende vakantie te verknallen met sluwe trucs en louche praktijken. Maar jammer genoeg zullen er altijd en overal oplichters zijn. Daarom ga ik nog eens op pad om hun werkwijze bloot te leggen en toeristen een goed gemeend advies te geven.'
Zes weken lang trekt Axel uitgerust met een arsenaal aan verborgen camera’s de straat op en laat hij zich gewillig in de val lokken. Dat levert tips en tricks op die voor je reis even noodzakelijk zijn als een Lonely Planet reisgids en zonnecrème. Voor het nieuwe seizoen van 'Axel Opgelicht' werkt VTM samen met productiehuis Lecter Media.
Aflevering 1: Praag
Praag wordt beschouwd als één van de mooiste steden van Europa met een rijke geschiedenis en cultuur. Het historische centrum staat dan ook niet voor niets op de UNESCO Werelderfgoedlijst. Maar de pracht en praal van de Gouden Stad kent ook een keerzijde. Wisselkantoren schieten er als paddenstoelen uit de grond en ook op straat kan er zomaar geld gewisseld worden. Het grote probleem? Deze wisselkantoren rekenen maar al te vaak onterechte commissies aan. En wie zich laat vangen op straat, krijgt niet altijd de juiste munt terug…
Bij één van de populairste scams worden euro’s omgeruild voor Wit-Russische roebels, die veel minder waard zijn dan de lokale Tsjechische kronen. Axel trekt de straat op om de bedriegers te confronteren met hun wanpraktijken. Hoe reageren ze als ze op heterdaad betrapt worden?
'Je betaalt gemakkelijk een pak te veel, tot wel het dubbele of het driedubbele van de prijs.'
Opletten geblazen is het ook in het verkeer. Zo rijden er heel wat officieuze taxi's rond die woekertarieven aanrekenen. En iets gaan eten of drinken is niet zo simpel als het lijkt. Een dubbelcheck van de rekening is geen overbodige luxe, want sommige restaurants en bars zijn er niet vies van om er wat extraatjes aan toe te voegen.
'Axel Opgelicht', vanaf maandag 5 september om 20.35 uur op VTM.
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google
DOSSIER: Najaar 2016: alle plannen, alle zenders! (BE)
volledig dossierTVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Verrassing! Jean-Romy Manzila is de nieuwe Ketnet-wrapper
- Ook zangers welkom in tweede seizoen 'Het MAX Orkest'
- Kristien Bonneure wint Grote Prijs Martine Tanghe bij jury én publiek
- Omroep WNL komt met dagelijkse nieuwsquiz op NPO 1
- Kijkcijfers: donderdag 15 oktober 2026
- Dit zie je deze week in 'Thuis'
- Dit zie je deze week in 'Familie'
- Dit zie je zaterdag in 'Kassa'
- Martin Gaus is zaterdag 'De Geknipte Gast'
- Marjan kan ogen niet geloven wanneer ze ziet hoe Mattias woont
- 'In the End' van Linkin Park twee jaar op rij op nummer 1 in de '500 van de jaren nul'
- Dit hoor je zaterdag in 'Spijkers met Koppen' op NPO Radio 2
- 'FM op 5' duikt weer in de rijke Nederlandse muziekgeschiedenis
- Luistercijfers! TOP groeit verder tot 5 procent
- Luistercijfers! Nostalgie bereikt maandelijks 1,1 miljoen luisteraars
Multimedia SPOTLIGHT
-
Axel Daeseleire kijkt binnen in slaapkamer president Blue Angels -
Jury grijpt in, in 'Mijn Restaurant' -
Ellen en Matti stoppen het 'Blind Getrouwd'-experiment -
Netflix deelt trailer van David Finchers 'The Further Mis-Adventures Of Cliff Booth'
-
Bert is Faroek 2.0 in 'De Verraders' -
Ontdek de eerste beelden van de nieuwe 'Fabeltjeskrant' -
Marc Coucke spaart duo's niet in 'Mijn Restaurant' -
Een nieuwe ronde doet zijn intrede in 'Got Talent' -
Kijk vanaf vandaag naar 'Gevangenisdirecteurs' -
Alain Remue blikt terug op angstige minuten in 'Goens Docu: Cel Vermiste Personen' -
Bert De Kock: 'Ik weet niet wat er gebeurde' -
'Nonkels 3' breekt records op Streamz -
Kijk nu de trailer van 'The Altruists' -
Kijk nu de beklijvende trailer van 'Breendonk' -
Netflix onthult trailer van 'Black Doves' seizoen 2 -
'Welkom, bienvenue Chez Dean! Enfin: chez moi!' -
Emotionele Axel Daeseleire breekt bij afscheid revalidatiecentrum -
Dan Karaty krijgt het zwaar te verduren in 'Got Talent'
-
Netflix deelt officiële teaser van 'Steps' -
Bekroonde coming-of-agefilm 'Skiff' komt naar Streamz -
Ontdek hier de 'Patattensmoothie'! -
Kijk de nieuwe serie 'Coven Academy' op Disney+ -
Outfit Francesco Planckaert mikpunt van spot in 'De Slimste Mens' -
Zondag gaat het hard tegen hard in 'De Verraders' -
Een 'verschrikkelijke fout' in 'Mijn Restaurant' -
Zingende kok blaast jury omver in 'Got Talent'
-
'Kotmadam Sergeant' en studenten maken zich klaar voor de Foute Party -
Marc Coucke heeft opvallend advies voor duo in 'Mijn Restaurant' -
Regi en Linda blikken terug op 30 jaar Milk Inc. -
Vrachtwagenchauffeur onder vuur genomen in 'Real Life Patsers'
Kijktip van de dag

De grofgebekte Elizabeth Halsey heeft één doel in haar leven: een man met veel geld aan de haak slaan. Wanneer ze door haar verloofde in de steek wordt gelaten, heeft ze geen andere keuze dan terug voor de klas te gaan staan. Daar zet ze al snel haar zinnen op de knappe en rijke vervangleerkracht Scott Delacorte. Ze is echter niet de enige. Ook haar overenthousiaste collega Amy heeft haar oog laten vallen op Scott.
'Bad Teacher', film uit 2011 met oa. Cameron Diaz en Justin Timberlake, om 22.15 uur op VTM 3.



































