Axel Daeseleire ontmaskert oplichters in Praag

zondag 4 september 2016

Londen, Praag, Mumbai, Havana, Barcelona en Sint-Petersburg. Als bestemmingen zijn ze hot en populair. Maar de musea, de stranden, het nachtleven en de shoppingcentra hebben ook een duister kantje.

Want waar veel toeristen komen, komen ook veel oplichters. En ze hebben elk hun manier om met sluwe listen geld af te troggelen van vakantiegangers. Vanaf maandag 5 september om 20.35 uur speelt Axel Daeseleire in een nieuw seizoen van 'Axel Opgelicht' opnieuw de naïeve toerist en probeert hij in de eerste aflevering leugenaars en bedriegers in Praag te ontmaskeren.


Axel Daeseleire: 'Ergerlijk hoe deze leuke en swingende steden verziekt worden door criminelen die er op uit zijn om mensen hun zuurverdiende vakantie te verknallen met sluwe trucs en louche praktijken. Maar jammer genoeg zullen er altijd en overal oplichters zijn. Daarom ga ik nog eens op pad om hun werkwijze bloot te leggen en toeristen een goed gemeend advies te geven.'

Zes weken lang trekt Axel uitgerust met een arsenaal aan verborgen camera’s de straat op en laat hij zich gewillig in de val lokken. Dat levert tips en tricks op die voor je reis even noodzakelijk zijn als een Lonely Planet reisgids en zonnecrème. Voor het nieuwe seizoen van 'Axel Opgelicht' werkt VTM samen met productiehuis Lecter Media.

Aflevering 1: Praag
Praag wordt beschouwd als één van de mooiste steden van Europa met een rijke geschiedenis en cultuur. Het historische centrum staat dan ook niet voor niets op de UNESCO Werelderfgoedlijst. Maar de pracht en praal van de Gouden Stad kent ook een keerzijde. Wisselkantoren schieten er als paddenstoelen uit de grond en ook op straat kan er zomaar geld gewisseld worden. Het grote probleem? Deze wisselkantoren rekenen maar al te vaak onterechte commissies aan. En wie zich laat vangen op straat, krijgt niet altijd de juiste munt terug…

Bij één van de populairste scams worden euro’s omgeruild voor Wit-Russische roebels, die veel minder waard zijn dan de lokale Tsjechische kronen. Axel trekt de straat op om de bedriegers te confronteren met hun wanpraktijken. Hoe reageren ze als ze op heterdaad betrapt worden?

'Je betaalt gemakkelijk een pak te veel, tot wel het dubbele of het driedubbele van de prijs.'
Opletten geblazen is het ook in het verkeer. Zo rijden er heel wat officieuze taxi's rond die woekertarieven aanrekenen. En iets gaan eten of drinken is niet zo simpel als het lijkt. Een dubbelcheck van de rekening is geen overbodige luxe, want sommige restaurants en bars zijn er niet vies van om er wat extraatjes aan toe te voegen.

'Axel Opgelicht', vanaf maandag 5 september om 20.35 uur op VTM.


DOSSIER: Najaar 2016: alle plannen, alle zenders! (BE)

volledig dossier

TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Winter Vol Liefde' (VTM)

Kevin heeft een verrassing voor Aurore, terwijl Anne-Marie en Dirk samen de Oostenrijkse bergen intrekken. In Zermatt wil skilerares Saar een gesprek met Robbe. Ondertussen is Nicolas tijdens een romantische date eerlijk tegen Frauke.

'Winter Vol Liefde', om 20.40 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 20:20
    Thuis
    07:00
    Karrewiet met VGT
  • 20:35
    Sporza: UEFA Europa League
    06:00
    Radio 2: Goeiemorgen morgen
  • 20:15
    VRT NWS journaal met VGT
    07:00
    Sam & Julia
  • 20:40
    Winter Vol Liefde
    13:00
    VTM Nieuws (13 uur)
  • 20:35
    Waar is Mijn Erfenis
    03:10
    Geen uitzending
  • 20:35
    Jack Reacher
    11:50
    Geen uitzending
  • 20:35
    Arachnophobia
    07:00
    Willy
  • 20:35
    Law & Order Toronto: Criminal Intent
    01:00
    Geen uitzending
  • 20:35
    The X-Files
    06:00
    Joe
  • 20:00
    De Tafel van Gert
    06:00
    Nostalgie: The Warming-up Show & Sta Op! met Véronique De Kock
  • 20:35
    Doc
    06:40
    Grey's Anatomy
  • 20:40
    UEFA Europa League
    06:50
    Brooklyn Nine-Nine
  • 20:35
    The Sky Is The Limit All Stars
    12:45
    Body Shockers
  • 20:30
    Mark of a Serial Killer
    11:55
    Fallen Angels Murder Club: Heroes and Felons
  • 20:23
    Trends Doc
    06:00
    Wordt aangekondigd
  • 20:35
    Zelf gedaan, goed gedaan
    07:00
    Good Morning Sunshine
  • 20:40
    Loïc: Zot van Koken
    06:25
    Hidden Gems
  • 19:55
    The Doctor Blake Mysteries
    06:55
    Death in Paradise
  • 20:35
    The Kardashians
    12:45
    Storage Wars
  • 20:35
    Als IK het zing
    07:00
    NOS Journaal 07.00 uur
  • 20:25
    Wakker in Paraguay
    07:00
    NOS Journaal met gebarentaal
  • 20:25
    Kamp Waes
    09:30
    Lief Monster